Lise Yorum ve Soruları Düzlise mi meslek lisesi mi???

Ewet ama meslek lisesine gitmek içinde öncelikle bir hedefin olmasi lazim...ben henüz hangi mesleği seçeceğime karar veremedim ne yazik ki...şimdi hemen karar veripte üni... Değiştirmekde zor olur herhalde...bu gidişle düz lise gibi gözüküyor galiba...yaaff tecihleri yaptim inş onlardan biri olr da buna da gerek kalmaz....hepinize tek tek tşk ederim yardim ettiğiniz içina.s.a.s.a.s.hepinizi çoook seviyorumcoksekeriremsua.s.:1hug:

gzLm eger çalışkan bi öğrenciysen kesinLikLe dz Lize düz liseye oks puanıyLa fLan aLmıyoLarr mesLek lisesi ise shni mecburen aLmk zoRunda oks puaNına bakmazlar öqle bişey yqarsalar milli eğTim baknLıqına şikayet et sıka sıka aLmk zRundaLar cidden ei dşN derim bn mesLeğe qitmk istedim ama düze yazdırmıştıLar we bn kaLmıştım cidden iyi dşNmn Lazım..yerimseniben

meslek liselerini küçümsüyorlar ama olaya bir de şu yönden bakmak lazım meslek liseleri anadolu meslek ve düz meslek diye ayrılıyor anadolu meslek te isen tabii ki daha şanslı oluyorsun ben anadolu meslekteyim üstelikte grafik bölümünde çünkü yeteneğin versa ki çizime ya da resime bu bölüme geliyorsun ve cok ta güzel öss kazanıyorsun çünkü seni matematik ya da türkçe ile değil yeteneğin ile sınava alıyorlar birtek grafik değil bilgisayar çocuk gelişimi vs vs... ama düz liseden çıkıp canın çıkana kadar çalışıp üstelik kazanmama ihtimalinde olarak öss ye girmektense anadolu meslekten çıkıp yeteneğine göre sınava girersin olur biter lütfen bu da gözardı edilmesin!!!!

Düz Lise tabiki .. kazanma oranı düsük falan diye bsyde yok kimse kusura bakmasın .. calısan meslektede basarılı olur düzdede .. düz lisede daha büyük yerlere gelebilirsin .. :KK66: tbi meslekte iyi ister grafiker ister baska bsy olabilirsin .. calısan kazanır .. ki düz lise zorda degil ..

bizim zamanımızda meslek liseleri revaçtaydı, oks filan da yoktu, 97 mezunuyum ben, yıllarca işsiz kaldım ama şu andaki işimi de meslek lisesinde öğrendiğim 10 parmak klavyeye borçluyum, düz lise de olsa meslek lisesi de olsa biraz şans biraz azim biraz da gece gündüz çalışmak gerekiyo, hedefin neyse ona göre bi okula gitmek daha mantıklı, benim babam üniversiteye gönderemem kız çocuğu oralarda ne yapar diye beni göndermemişti o yüzden meslek lisesine gittim, eğer üniversiteye gönderecek olsaydı düz liseye giderdim ki kendime de güveniodum zaten,

Arkadaşlar ben Liseye geçicem inşallah eylülde geçen sene sbsden 305 puan aldım :KK43:( şimdi ki sbs puanım açılanmadı düz lisemi yoksa meslek lisesine gitmeliyim ? sinema-tv okumak istiyorum ama ailem buna izin vermiyebilir ne yapmalıyım?? Üsküdar halide edip adıvar lisesine girebilirmiyim ??

meslek lisesi memleket meselesiikaydirigubbakcemile3 kesınle meslekklısesıı dıyorumm bende meslek lısesı mezunu olaraktann

eğer çok baaşrılı bi öğrenci değilsen meslek lisesi derimm

ArkadaŞlar DÜz Lİse Mİ Daha İyİ Yoksa Meslek Lİsesİ Mİ???neden?bİde Meslek Lİsesİne Kayit Yaparken Oks Puanina Bakiliyor Mu Bakilmiyor Mu???yorumlarinizi Bekler Şİmdİen TŞk Ederİm

cnm bn dz lise 2. snf öğrencisiym eğer diosan bn üniwersite okucam kesnlkle dz lseye gt ama elmde bi meslek olsun üni. okumucam diosan mesleğe gt hm dz lsede össyi kazanma ihtmaln yuksek
a.s

arkadaşlar bnde anadolu meslek lisesi okudum suan 2. sınıfa gectm fakat düz liseye gecicem memnun diilim şimdi şöyle birşey var meslek lisesinden meun olanların meslegi olsa bile ara eleman görevi görüyorlar ve meslek lisesinde mat. fzk fln gösterilmiyo 2. sınıftan sonra oysaki öss de sana sorulacak olan mat fen kmya fzk fln haliyle meslek lisesindekiler yapamıyo ve puanları düşük geliyo kazananlar 2 yıllık kazanıyo ki düşük bi ihtimal yani düz liseye gidersen 4 yıl mt fn kmya fzk görürsün üstüne bir de saon yıl dersaneye gidersin oh fıstık gbi valla iş snde bitiyo çalışırsan kesinlikle kazanırsın bn böyle düşünüyorm ve düz liseye gecicem fbu arada bi sorum var ankara eryamanda düz liseye giden var mı acaba ???

ben meslek lisesi mezunuyum ve su anda cok pişmanım cunku öss de bunun zorlugu cok oluyor hem katsayı durumundan hemde lisede bazı derslerin sadece lise 1 de gösterilip daha sonra gösterilmemesinden dolayı vede össde secebilecegi bölümler cok sınırlı ama düz lisede daha avantajlı oluyor hem görüce dersler hem secice bölümler acısından illa acıkta kalmım okuyum die bir caba varsa bunu düz lisedende yapabilir lise bittikten sonra össde meslek lisesi bölümlerinden birini secerek...

X