E bebek, LCW, Kalıpları yardımınıza ihtiyacım var yenidoğan alışverişi

Cicilibicilii

Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2022
123
63
Kizlar deneyimli anneler yardımınıza ihtiyacım var yardımcı olur musunuz lütfen. Şubatta doğum yapacağım insallah.Kafa karisikligi yüzünden alışverişimi yapamıyorum. Şimdiye dek aldiklarimi aşağıya ekleyeceğim. eksik var gibi geliyor ama ne alacağımı şaşırdım. Mesela ebebek ürünleri kalıpları dar 3 aylık kıyafet Yenidoğana anca oluyor falan diyen var ya da 6 ay kıyafet 3 aylık bebeğe oluyor vs. Gerçekten kalıpları nasıl Ebebeğin LC waikiki'nin?

Hangi mağazadan hangi bedeni alirsam kaçıncı aya kadar giydirebilirim?

1 tane 0-1 ay takim✅

1 tane 0-1 ay tulum✅

1 tane 1-3 ay takim✅

1 tane 1-3 ay tulum✅

1 tane 6 ay tulum✅

1 tane 0-1 ay zibin kisa kol✅

1-3 ay zibin ×2 kisa kollu ✅

1-3ay zibin ×2 uzun kollu✅

0-3 ay zıbın ×2 al kisa kollu ( e bebek mi LCW mi bilemedim kalıp sıkıntısı dolayisiyla)

3-6 ay zibin x4 kisa kol ve sifir kol karisik✅

Son düzenleme:
Şimdiiiiiiii kalıpları beğeniyorum ben ebebek lcw hello baby lcw tam kalıp bence. Ama şunu düşünmeyin 3 aylık olunca 3 ay giyecek diye. 40ı çıkınca giyiyorlar genelde. Ilk bir yıl hep tombalak oluyolar. Ben 6 aylıkken 1 yas giydiriyordum. Yürüyemeye baslayınca yavasladı neyse ki. Ama yine uzun gidiyor boyu 2 yas ama 3 4 yaş alıyorum hirka filan 4 4 yas bile alıyorum.

Ben şöyle yaptım kasım sonu doğacak bebeğime ortalama 10 takım 0-3 ay 3 tulum 3 6 ay hello babynin 40a kadar kullanacak sekilde. Tulumlar gerçekten çook hızlı küçüldü bie aylıkken olmuyodu. Tulum kalıpları küçük diyebilirim.

Sonraki aylarda da 5 takım evde 5 takım da gezmelik gibi aldım bedenleri çok cok hızlı oldu geçişler büyudükçe aldım.

Şimdiiiiiiii kalıpları beğeniyorum ben ebebek lcw hello baby lcw tam kalıp bence. Ama şunu düşünmeyin 3 aylık olunca 3 ay giyecek diye. 40ı çıkınca giyiyorlar genelde. Ilk bir yıl hep tombalak oluyolar. Ben 6 aylıkken 1 yas giydiriyordum. Yürüyemeye baslayınca yavasladı neyse ki. Ama yine uzun gidiyor boyu 2 yas ama 3 4 yaş alıyorum hirka filan 4 4 yas bile alıyorum.

Ben şöyle yaptım kasım sonu doğacak bebeğime ortalama 10 takım 0-3 ay 3 tulum 3 6 ay hello babynin 40a kadar kullanacak sekilde. Tulumlar gerçekten çook hızlı küçüldü bie aylıkken olmuyodu. Tulum kalıpları küçük diyebilirim.

Sonraki aylarda da 5 takım evde 5 takım da gezmelik gibi aldım bedenleri çok cok hızlı oldu geçişler büyudükçe aldım.
Sonraaa bi bosluj var ben 2 aylikken sweat giydirmek istedim mesela ama lcw hello baby 6 aydan başlıyo öncesi tulum mulum çok istediğim gibi bulamadım bu markalarda o ara civil aldım kalıplar çok dar civilin. 6 aylıkları 40ı çıkınca giymeye başladı. Sonra o ara dönemi atlatınca lcw devam ettim. Hala lcw defacto devam ediyorum.

öncelikle bebişiniz hayırlı olsun 💐
bu çok değişkenli bir konu. bebek ne zaman doğacak? boyu kilosu ne olacak? ürün malzemesi aynı mı kumaşı benzer mi? vs vs
eğer iki mağazadan da aynı ay aldıysanız üst üste koyup beden kıyaslaması yapabilirsiniz.
ben daha çok e bebekten almıştım. genel olarak kalıpları bir tık dar.
öncelikle sizin 10-15 tane düz yenidoğan-3 ay karışık kısa kol ve uzun kol (kışın doğuyorsa hepsi uzun kol olur) zıbına ihtiyacınız var. benimki yaz bebeğiydi koltuk altı pişik oluyordu hep kısa kollu giydirdik.
e bebekteki 6 al 5 ödeden kullandım hep.
kış bebeğiyse yine 10 adet falan takıma ihtiyacınız olur ben olsam 3-4 tane yenidoğan diğerlerini 3 ay alırdım. ayrıca takım yerine fermuarlı tulum da tercih edilebilir onlar da kullanışlı oluyor.
bu arada eğer mağazalara ulaşım kolaysa bebek doğduktan sonra eksiklerini belli ediyor o zaman da alınabilir hiç stres yapmayın🥰

Sonraaa bi bosluj var ben 2 aylikken sweat giydirmek istedim mesela ama lcw hello baby 6 aydan başlıyo öncesi tulum mulum çok istediğim gibi bulamadım bu markalarda o ara civil aldım kalıplar çok dar civilin. 6 aylıkları 40ı çıkınca giymeye başladı. Sonra o ara dönemi atlatınca lcw devam ettim. Hala lcw defacto devam ediyorum.
Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim. Yani ebebegin 3 aylık olan tulumunu 40i çıkınca mi giydirebilirim. Şuana dek aldiklarim bana yeter mi sizce? Yoksa lcwdan 03 ay tulum mu alsam 1 2 tane daha. LCW ürünleri e bebeğe göre tam kalıp diyorlar çünkü. Hellobaby dediğin ebebekte ki satıcı herhalde dimi LCWda da mı vsr aynı satıcı. Çok tecrubesizim ya ilk bebeğim 🥹

Kıymetli yorumunuz için teşekkür ederim. Yani ebebegin 3 aylık olan tulumunu 40i çıkınca mi giydirebilirim. Şuana dek aldiklarim bana yeter mi sizce? Yoksa lcwdan 03 ay tulum mu alsam 1 2 tane daha. LCW ürünleri e bebeğe göre tam kalıp diyorlar çünkü. Hellobaby dediğin ebebekte ki satıcı herhalde dimi LCWda da mı vsr aynı satıcı. Çok tecrubesizim ya ilk bebeğim 🥹
Helloaby ebebekin yenidogam grupları dar kalıp ama sonra teklilere geçerseniz kalıplar iyi bence. Bebek ne zaman geliyor sizin ve kurutma makineniz var mı? 🤣

öncelikle bebişiniz hayırlı olsun 💐
bu çok değişkenli bir konu. bebek ne zaman doğacak? boyu kilosu ne olacak? ürün malzemesi aynı mı kumaşı benzer mi? vs vs
eğer iki mağazadan da aynı ay aldıysanız üst üste koyup beden kıyaslaması yapabilirsiniz.
ben daha çok e bebekten almıştım. genel olarak kalıpları bir tık dar.
öncelikle sizin 10-15 tane düz yenidoğan-3 ay karışık kısa kol ve uzun kol (kışın doğuyorsa hepsi uzun kol olur) zıbına ihtiyacınız var. benimki yaz bebeğiydi koltuk altı pişik oluyordu hep kısa kollu giydirdik.
e bebekteki 6 al 5 ödeden kullandım hep.
kış bebeğiyse yine 10 adet falan takıma ihtiyacınız olur ben olsam 3-4 tane yenidoğan diğerlerini 3 ay alırdım. ayrıca takım yerine fermuarlı tulum da tercih edilebilir onlar da kullanışlı oluyor.
bu arada eğer mağazalara ulaşım kolaysa bebek doğduktan sonra eksiklerini belli ediyor o zaman da alınabilir hiç stres yapmayın🥰
Yorumunuz için teşekkür ederim bu arada çok sağ olun olsun. 🌝 Şimdi şöyle özetlemek gerekirse ben zaten bebegim doğduktan sonra alışveriş yapma taraftarıyım eksiği gediği olursa boyu kilosu çünkü çok etkileyecek. Şubatta gözüküyor doğumum inşallah. Sadece beni şöyle 1 ay 40 gün idare edecek kadar elimin altında kıyafeti olsa yeter diye düşünüyorum. Hemen bebeğim doğar doğmaz da 3 gün sonra alışveriş yapmak istemiyorum yanlış alışveriş seçiminden dolayı. 01 ay belki benim bebeğime hiç olmayacak belki kilolu uzun boylu olacak vs. Bunları da göz önünde bulunduruyorum. Benim aldığım kıyafetler yukarıda yazıyor zaten onlara ek olarak, 03 ay mi almaliyim takım veya tulum şeklinde? 01 ve 03 yeterli mi almış olduklarımda? Bide aklıma diğer takılan konu Ebebegin kıyafetleri 3 aylık olanlar yeni doğan'a anca oluyor falan diyorlar e bebekten 6ay mi almaliyim 3 ay için ? Of çok karışık oldu mazur görün. Aslında kalıpları tam olsa 03 ayı sıfırıncı Aydan başlayıp 3 aya kadar giyebilecek şekilde olsa hiç dert değil ona göre ayarlanır. Ama işin içine kalıplarda ki farklılıklar da girince sıkıntı oluyor işte

Çocuğun gelişmesi ile çok bağlı. Çocuk önden de gidebilir. O yüzden yeni doğanı alın çok abartmadan. Bol bol da zibin geri kalanı gelişimine ve mevsime göre peyderpey alırsınız.

Helloaby ebebekin yenidogam grupları dar kalıp ama sonra teklilere geçerseniz kalıplar iyi bence. Bebek ne zaman geliyor sizin ve kurutma makineniz var mı? 🤣
Kurutma makinem yok. Bebeğim subatta dogacak inşallah yani e bebek hellobaby 3 ay alirsam işimi goeur yeni doğan almayayim o halde doğru mu anladım. Ah sizler de olmasanız 🥹

Takımları 7 8 e çıkartın. Herseyden 1 er tane var nerdeyse. Bu çocuk kusacak terleyecek belki bez sızdırma yapacak. Üst baş değiştirmek zorunda kalacaksınız. Yenidogan 01 aylık diye geçer genelde ondan 1 3 adet gibi alıp gerisini 03 aylık alın. 5li takım alın. Ne zaman doğacağını da belirtmemissiniz ama özellikle banyo sonrasi akşamları vs evde de olsa şapka eldiven gerekiyor özellikle 40 çıkana kadar. 3 ay geçene kadar zaten neye ihtiyaç olacağını goruyosunuz ve ona göre alım yaparsınız. Marka beden konusunu bilmiyorum çünkü toptancimizdan tedarik ediyorum o konuda bi sey diyemem.

Kurutma makinem yok. Bebeğim subatta dogacak inşallah yani e bebek hellobaby 3 ay alirsam işimi goeur yeni doğan almayayim o halde doğru mu anladım. Ah sizler de olmasanız 🥹
Bende şubat annesi olucam allahin izniyle. İlk 40 gün kadar 5li takım giydirip ince penye yelek giydirirsinjz. Sonra battaniye alın 2 4 arası kalın ince karışık. Evde de sarmaniz gerek özellikle 40a kadar. Ama sayıları artiririn.

Takımları 7 8 e çıkartın. Herseyden 1 er tane var nerdeyse. Bu çocuk kusacak terleyecek belki bez sızdırma yapacak. Üst baş değiştirmek zorunda kalacaksınız. Yenidogan 01 aylık diye geçer genelde ondan 1 3 adet gibi alıp gerisini 03 aylık alın. 5li takım alın. Ne zaman doğacağını da belirtmemissiniz ama özellikle banyo sonrasi akşamları vs evde de olsa şapka eldiven gerekiyor özellikle 40 çıkana kadar. 3 ay geçene kadar zaten neye ihtiyaç olacağını goruyosunuz ve ona göre alım yaparsınız. Marka beden konusunu bilmiyorum çünkü toptancimizdan tedarik ediyorum o konuda bi sey diyemem.
Teşekkür ederim. Şubatta gözüküyor doğumum inşallah yukarıda eksik yazdığımı farkedince içeriği düzelttim aslında Şubat diye eklemistim. Tamamdır anlaşıldı 01 ay 2 3 parça daha alıp gerisini 03 ay alayım.

Bende şubat annesi olucam allahin izniyle. İlk 40 gün kadar 5li takım giydirip ince penye yelek giydirirsinjz. Sonra battaniye alın 2 4 arası kalın ince karışık. Evde de sarmaniz gerek özellikle 40a kadar. Ama sayıları artiririn.
Ah başıma ağrılar giriyor artık bakmaktan. Bir bebek battanesiyesi için saatlerce internette gezilir mi? Geziliyormus işte. Tecrübesizlik, aman en iyisi en kalitelisi olsun aman üşümesin vs. Bunlarda geçer bunlara da alsiiriz inşallah. Beni 1ay 40 gün kadar idare etsin kıyafetleri yeter. Lohusa halimle alışveriş peşine düşmek istemiyorum çünkü. Sonrası kolay boyu kilosuna gore alınır dert değil

Mesela çok lüks bir markanın montu hediye gelmişti. İlk sene çocuk içinde kayboluyordu ikinci senede düdük gibi oldu. Hiç giydiremedim. Bana çok hediye geldi. Yüzde 20si böyle gitti. Şimdi sezon sezon alıp giydiriyorum
Teşekkür ederim. Şubatta gözüküyor doğumum inşallah yukarıda eksik yazdığımı farkedince içeriği düzelttim aslında Şubat diye eklemistim. Tamamdır anlaşıldı 01 ay 2 3 parça daha alıp gerisini 03 ay alayım.

Alma alma yenidoğan alma. Işık hızında büyüyolar. Kışsa da kurur peteklerin üstünde filan. Ara mevsime denk gelince sıkıntı petek de yanmıyo hava da serin oluyo o zaman yetiştirmesi zor. Ortalama 10 takım artı tulum ve 10 zıbın yeterli. Ben 40a kadar zıbınları uzun kol aldım sonra zaten iyice hareketlendi sweat içine de yarım kol giydirdim. Evim 22 23 derece oluyodu. Ilk zamanlar uyanınca kesinlikle iki kat uzun kollu diye direkt alıyodum kucağıma battaniyeye sarılı dürüm gibi gezdirmiyodum ve yelek giydirmiyodum sıcağa çol alısmasın ve hareket edebilsin diye. Bi kaç penye yelek almıştım gönül almaya onları giydiriyodum banyo yapınca 🤪 bir tane derece alın kaç derecede neyle duruyo bilin ona göre devam edersiniz.

Her bedenden maks 10 takım olsun yeter.

Mevlam zamanında sağlıklı doğum nasip etsin.
Şubat anneleri grubunda bu konu hakkında baya konustuk. İstersen orayada gelebilirsin. Seni görmedim orda sanirim. Ay haftamiza göre muhabbet edip bilgi alışverişi yapıyoruz.

X