E bebek, LCW, Kalıpları yardımınıza ihtiyacım var yenidoğan alışverişi

Ben de doğaya üzülüyodum ama neyse ki az kullanıyorum cook uzun zamandır eskisinden iyi hissediyorum.
Evet aslında her konuda hassas olmamız gerekiyor. Bazen hayatın kolayligina kaptiriyoruz kendimizi ne yazık ki 🙄
Bide şehir hayatında daha fazla çöp cikiyo. Evlilik öncesi ilçede yaşardım soba kullanirdik. Ateşe atılan yanan hersey kül olur gider çöp artık çıkmazdı. Yemek artıkları kabuklar hayvan yemi olurdu cay posalari bahçe toprağına karisirdi. Şehir hayatına geçince sinir bozucu oldu. Herseyi kovalara tikip çöpe atiyoruz. Bazen evin bi köşesinde sobam olsa yaksam yok etsem düşüncesine giriyorum çevremde biri inek baksa ona yiyecek cikartsam diyorum 🤣🤣🤣 ruhum köylü kadın

Evet aslında her konuda hassas olmamız gerekiyor. Bazen hayatın kolayligina kaptiriyoruz kendimizi ne yazık ki 🙄
Bide şehir hayatında daha fazla çöp cikiyo. Evlilik öncesi ilçede yaşardım soba kullanirdik. Ateşe atılan yanan hersey kül olur gider çöp artık çıkmazdı. Yemek artıkları kabuklar hayvan yemi olurdu cay posalari bahçe toprağına karisirdi. Şehir hayatına geçince sinir bozucu oldu. Herseyi kovalara tikip çöpe atiyoruz. Bazen evin bi köşesinde sobam olsa yaksam yok etsem düşüncesine giriyorum çevremde biri inek baksa ona yiyecek cikartsam diyorum 🤣🤣🤣 ruhum köylü kadın
Çok iyi anlıyorum. Biz de de var köylülük. 🫠

Evet ben de dün 2 tane hastane çıkışı takım , 4 tane tulum, 7 tane üst alt penye takım , citcitli badiler zıbın olan , coraplar 2 tane biberon biri mama için diğeri su içmesi icin ayrı emziği var , dalin şampuan pişik kremi pudra oyuncaklar cingiraklar doğum çantam ve kendime 2 tane lohusa picamasi aldım . (Mobilyasını besigini ve bebek arabası puset evde sallamak için zıpzıp tarzı bir şey var . Onlara da bu ayın sonuna doğru bakacaz. 😀

Bir de ben israfı sevmeyen bir insanım öyle kıyafetleri doldurup doldurup da bir kere giydirirsem üzülürüm. En azından şöyle 30-40 gün kadar giyebileceği şeyler olsun yeter. Sonrası ihtiyaç halinde almak daha mantıklı. 10-15 takım çok fazla değil mi ya gözüme çok geliyor bide buyurde hemen kullanmazsam diyorum bazısını😬
Merhaba aynı düşünceye sahibiz. Bende sadece 1-1,5 ay beni götürebilecek kadar kıyafet aldım. Kalanı süreç içinde alıyorum.
Bu konuda size yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Bir kere 0-1 ay alma 0-3 ay alma lobisi var resmen. 😂
Ben katılmıyorum. Her bebek aynı kiloda doğmuyor. Her kalıp aynı olmuyor.
Zihninizden şunun kalıbı böyle bunun kalıbı böyle algısını tamamen atın. Örnek vereyim hastane çıkışı olarak çantaya 3 Takım koydum. 3üde lcw marka ve 0-1 ay idi. Ve birini hastanede 3400 kg doğan kızıma zor giydirdik. Birini 1. Aya dek giydirdim diğerini 2,5 ay olana dek giydirdim. Bedenler çok Farklı. Şuanda kızım 4 aylık olacak 1 hafta sonra. 0-3 aylık 2 rakımı oluyor. 3-6 ayların hemen hemen tamamı oluyor ama geçen internetten aldığım 3-6 ay kafasından girmedi mesela. 6-9 ay ise dar kalıpta bir kıyafet oluyor. Öyle değişken ki. Asla karşılaştırmadan almayın.
Direkt almayın diyeni dinlemeyin ben gayet 0-3 ayı bolca giydirdim. Diğerleri kocaman oluyor çocuk içinde kayboluyor. Zaten israf etmeden yeteri kadar eşya alıyorum neden sürekli kolunu bacağını kıvırayım ki?
Bir diğer konu kaç adet olacağı. 10-15 Takım bence de çok fazla. Ben şöyle hesapladım hep ve yeterli geldi.
3 Takım dışarıya çıkmalık bir tık daha şık.
7 adet evde giymelik günlük buna tulumda dahil 2li takımda hangisini alırsanız. Ama toplamda 7 adet.
Üstüne ekstra yelek hırka vs mevsime göre ayarlayabilirsiniz.
10 adet iç zıbın.
3 çorap
Bu şekilde bana fazlasıyla yetti. Şimdide bu şekilde devam ediyorum aldığım ayları. Bunlardan fazla almıyorum çünkü hevesimi bile alamıyorum sevdiğim kıyafette. 1-2 kez giydirmek için almadık sonuçta bunları.
Bir tavsiyem daha ben hamileyken müsaitken 0-3 ay için favorilere eklemiştim. İhtiyacım olunca uğraşmadan tık tık beğendiğim ürünleri aldım. Tavsiye ederim.

Evet bende sizin gibi yaptircam. Metre hesabı alıp kalan parçalarla ağız mendili yaka önlüğü vs düşünüyorum. Hersey degerlenmeli çünkü hersey çok pahalı 🤣🤣🤣
Muslin alt açma yaptirmiycam yanlış anlattım sanirim. Nevresimlik kumaşlar oluyo ya onlardan alıp içine de sizdirmamasi için yani alta geçmesin diye kv bi şeyler koyarım dedi. Kv dikecek zaten. Ama ev içinde özellikle pislenme durumunda bi sudan geçirip atarim Makineye dusuncesindeyim. Bide ben yegenlerime bakarken hiç çiş kaka yapmadılar tada kiz oldukları içindi bilemedim 🤣🤣 misafirlikte vs kullanmak için bi paket alabilirim belki. Bide kapalı cisli örtü taşımak istemem belki. Yani belki kafasindayim suan için 🤭

Bunun için trendyolda hamur markasının alt açma örtüsü var. Çok daha mantıklı bu fikirde. Leke olur sizin nevresimlik kumaş. Bu üründe oda olmuyor.

Bunun için trendyolda hamur markasının alt açma örtüsü var. Çok daha mantıklı bu fikirde. Leke olur sizin nevresimlik kumaş. Bu üründe oda olmuyor.
Daha önce kumaş kullandım. Hic leke bulaştırmadim yada alt açıkken bi kaza yaşamadım ona güvenerek işime yarayacak şekilde dikim yaptiricam. Leke olacağını zannetmiyorum. Cunku bazen bezde sızdırma yapıp kıyafete geciyo hemen suya tutunca bi sey olmuyodu. Bakalim neler yasiycaz. 🤷‍♀️

E bebek kalıpları dar kışın giydireceklerinizi 3 aydan aşağı almayın 6 bile olabilir.
lc tam kalıp uzun vade giydirmek istiyorsanız şubatta doğacak nisana kadar soğuk desek 3 ay ay boyunca kışlık giyecek ben lc 3 ay alırdım hep sadece 2 takım yenidoğan değilde 1-3 ay alırdım. Kış bebeğine tulum en rahatı hemde ayaklı olanlar eşofman altı ayrı üst falan zor oluyor. Ayrıca lc nin kalitesi e bebekten cok daha güzel ve kuponlrla vs indirimli oluyor hatta şu sıra yine var indirimler uygulamasında.

X