E bebek, LCW, Kalıpları yardımınıza ihtiyacım var yenidoğan alışverişi

Yorumunuz için teşekkür ederim bu arada çok sağ olun olsun. 🌝 Şimdi şöyle özetlemek gerekirse ben zaten bebegim doğduktan sonra alışveriş yapma taraftarıyım eksiği gediği olursa boyu kilosu çünkü çok etkileyecek. Şubatta gözüküyor doğumum inşallah. Sadece beni şöyle 1 ay 40 gün idare edecek kadar elimin altında kıyafeti olsa yeter diye düşünüyorum. Hemen bebeğim doğar doğmaz da 3 gün sonra alışveriş yapmak istemiyorum yanlış alışveriş seçiminden dolayı. 01 ay belki benim bebeğime hiç olmayacak belki kilolu uzun boylu olacak vs. Bunları da göz önünde bulunduruyorum. Benim aldığım kıyafetler yukarıda yazıyor zaten onlara ek olarak, 03 ay mi almaliyim takım veya tulum şeklinde? 01 ve 03 yeterli mi almış olduklarımda? Bide aklıma diğer takılan konu Ebebegin kıyafetleri 3 aylık olanlar yeni doğan'a anca oluyor falan diyorlar e bebekten 6ay mi almaliyim 3 ay için ? Of çok karışık oldu mazur görün. Aslında kalıpları tam olsa 03 ayı sıfırıncı Aydan başlayıp 3 aya kadar giyebilecek şekilde olsa hiç dert değil ona göre ayarlanır. Ama işin içine kalıplarda ki farklılıklar da girince sıkıntı oluyor işte
estağfurullah hiç sorun değil keşke ben de konu açsaydım buraya demiştim. ben de full 3-6 ay almıştım arkadaşlarım çok hızlı büyüyorlar dediği için. bebek doğduktan sonra 3 takım yenidoğan sipariş vermiştim 🤣🤣🤣 sizin kış bebeği olacağı için her türlü 3 ayı giydirirsiniz biraz büyük olsa bile sorun yok.
yerinizde olsam şöyle yapardım
10-15 yarım ve uzun kollu zıbın (5-6 tanesi yenidoğan kalanı 3 ay)
10-15 takım veya tulum (5-6 tanesi yenidoğan kalanı 3 ay)
bebeğin büyüklüğüne ve ihtiyacı göre doğumdan sonra temin ederdim.
burada net bir şekilde 3 ay olur olmaz diyemiyorum bazı ürünler dar kalıp oluyor bazıları geniş. o yüzden yaşayarak görmek en güzeli benim hiç kullanamadığım kıyafetler oldu sıcaklığı vs hesap etmeden hevesle aldığım bazı şeyleri kaldırmak zorunda kaldım.

Burda biz arkadaşlarla çok konuştuk vaktin varsa arada bakarsın atlaya atlaya da olsa.

03 hic almayan arkadas vardı ben hevesimden minicikler diye aldım ama hic almasam bile olurmuş 🤪🤪 o yüzden 0 3 aydan küçük alma

Mevlam zamanında sağlıklı doğum nasip etsin.
Şubat anneleri grubunda bu konu hakkında baya konustuk. İstersen orayada gelebilirsin. Seni görmedim orda sanirim. Ay haftamiza göre muhabbet edip bilgi alışverişi yapıyoruz.
Ben aslında kadinlar kulübünde çok aktif değilim. Çünkü hala alisamadim çok karışık geliyor çözemedim bir türlü. Şubat anneleri etiketini gördüm aslında bir uğrarım olmadı. Ben happymom kullanıyorum orası daha basit geliyor. Ama arada burayada uğruyorum bilgi almak için. Amin sağlıkla zamanında kucağımıza alalım inşallah hepimiz.

Mesela çok lüks bir markanın montu hediye gelmişti. İlk sene çocuk içinde kayboluyordu ikinci senede düdük gibi oldu. Hiç giydiremedim. Bana çok hediye geldi. Yüzde 20si böyle gitti. Şimdi sezon sezon alıp giydiriyorum
Haklısınız hediye de gelevek ama işte kim ne alır kimseye göre hareket etmek istemedim ihtiyaxim olanı alsam yeter. Fusuli şeyleri israfı sevmem. Biraz da o yüzden alışveriş konusu beni zorladi

Ben aslında kadinlar kulübünde çok aktif değilim. Çünkü hala alisamadim çok karışık geliyor çözemedim bir türlü. Şubat anneleri etiketini gördüm aslında bir uğrarım olmadı. Ben happymom kullanıyorum orası daha basit geliyor. Ama arada burayada uğruyorum bilgi almak için. Amin sağlıkla zamanında kucağımıza alalım inşallah hepimiz.
bence şubat anneleri grubuna mutlaka bakmalısın ben en çok anneler grubuna bakıyorum orada herkes aynı tarihlerde doğum yapacağı için benzer sorunlar cevaplar oluyor. bir nevi yol arkadaşlığı 💐

Ah başıma ağrılar giriyor artık bakmaktan. Bir bebek battanesiyesi için saatlerce internette gezilir mi? Geziliyormus işte. Tecrübesizlik, aman en iyisi en kalitelisi olsun aman üşümesin vs. Bunlarda geçer bunlara da alsiiriz inşallah. Beni 1ay 40 gün kadar idare etsin kıyafetleri yeter. Lohusa halimle alışveriş peşine düşmek istemiyorum çünkü. Sonrası kolay boyu kilosuna gore alınır dert değil
Zaten öyle oluyo. Bebeğin ihtiyacına göre alışveriş şekilleniyor.
Netten alışverişi hiç sevmiyorum ben dokunup bakmam gerek mesela. Battaniye konusunda söyle diyeyim. Mesela 40 a kadar genelde hastahane dışında dışarı cikil.az. o zamanlar için 1 tane polar kalın battaniye al. Onun dışında 10 lu hastane çıkışı paketlerinde zaten Battaniye oluyo. O takimlardan 1 yada 2 tane al. Eder 3 Battaniye. Ben ayrıca havalar ilimaya başladığında uyurken üstüne atarim diye ince aldım 2 tane. Muslin örtü de alabilirsin 2 3 adet. Akşamları dışarı çıkınca arabada uyuduğunda üstüne atarsin. Mis.
Bide ben şubat olmasına rağmen kisa kollu zibin aldım çok minik olacaklar 03 ayda uzun kollu giydirmek biraz zorluyo. Özellikle tecrübe yoksa. Herseye alışıyoruz ama ilk zamanlar zorlanma oluyo. Tecrübeli olduğum halde kısa aldım.

Alma alma yenidoğan alma. Işık hızında büyüyolar. Kışsa da kurur peteklerin üstünde filan. Ara mevsime denk gelince sıkıntı petek de yanmıyo hava da serin oluyo o zaman yetiştirmesi zor. Ortalama 10 takım artı tulum ve 10 zıbın yeterli. Ben 40a kadar zıbınları uzun kol aldım sonra zaten iyice hareketlendi sweat içine de yarım kol giydirdim. Evim 22 23 derece oluyodu. Ilk zamanlar uyanınca kesinlikle iki kat uzun kollu diye direkt alıyodum kucağıma battaniyeye sarılı dürüm gibi gezdirmiyodum ve yelek giydirmiyodum sıcağa çol alısmasın ve hareket edebilsin diye. Bi kaç penye yelek almıştım gönül almaya onları giydiriyodum banyo yapınca 🤪 bir tane derece alın kaç derecede neyle duruyo bilin ona göre devam edersiniz.

Her bedenden maks 10 takım olsun yeter.
Tamam bakalım o şekilde yapacağım bende. 10 takım yeterli bence de ilk etap için. Isı olcer ve nem ölçer aldım zaten uygun dereceye göre devam ederiz ayarlarız artık. Ya ben iki tane uzun kollu aldım geri kalanını kısa kollu aldım uzun kollu pek rahat olmuyor tulumların takımların altında giydirmesi çıkarması zor oluyor dediler. Bir de malum kışın evler sıcak oluyor inşallah yanlış seçim yapmamışımdır 😬

estağfurullah hiç sorun değil keşke ben de konu açsaydım buraya demiştim. ben de full 3-6 ay almıştım arkadaşlarım çok hızlı büyüyorlar dediği için. bebek doğduktan sonra 3 takım yenidoğan sipariş vermiştim 🤣🤣🤣 sizin kış bebeği olacağı için her türlü 3 ayı giydirirsiniz biraz büyük olsa bile sorun yok.
yerinizde olsam şöyle yapardım
10-15 yarım ve uzun kollu zıbın (5-6 tanesi yenidoğan kalanı 3 ay)
10-15 takım veya tulum (5-6 tanesi yenidoğan kalanı 3 ay)
bebeğin büyüklüğüne ve ihtiyacı göre doğumdan sonra temin ederdim.
burada net bir şekilde 3 ay olur olmaz diyemiyorum bazı ürünler dar kalıp oluyor bazıları geniş. o yüzden yaşayarak görmek en güzeli benim hiç kullanamadığım kıyafetler oldu sıcaklığı vs hesap etmeden hevesle aldığım bazı şeyleri kaldırmak zorunda kaldım.
Bir de ben israfı sevmeyen bir insanım öyle kıyafetleri doldurup doldurup da bir kere giydirirsem üzülürüm. En azından şöyle 30-40 gün kadar giyebileceği şeyler olsun yeter. Sonrası ihtiyaç halinde almak daha mantıklı. 10-15 takım çok fazla değil mi ya gözüme çok geliyor bide buyurde hemen kullanmazsam diyorum bazısını😬

Tamam bakalım o şekilde yapacağım bende. 10 takım yeterli bence de ilk etap için. Isı olcer ve nem ölçer aldım zaten uygun dereceye göre devam ederiz ayarlarız artık. Ya ben iki tane uzun kollu aldım geri kalanını kısa kollu aldım uzun kollu pek rahat olmuyor tulumların takımların altında giydirmesi çıkarması zor oluyor dediler. Bir de malum kışın evler sıcak oluyor inşallah yanlış seçim yapmamışımdır 😬
Yok yok yarim da yeter ben sarmamaya kesin niyetliydim ve evim soğuk oluyodu diye o sekilde yaptım. Neyse ki küçük odaya geçip ısınmıştık o sene 🤣

bence şubat anneleri grubuna mutlaka bakmalısın ben en çok anneler grubuna bakıyorum orada herkes aynı tarihlerde doğum yapacağı için benzer sorunlar cevaplar oluyor. bir nevi yol arkadaşlığı 💐
Geleceğim oraya da inşallah bi göz atarim. Ben kadınlar kulübünü çok fazla çözemedim genelde internetten aratıyorum mesela ebebek kalıpları nasıl diyorum geçmiş konulara bakıyorum daha kolay oluyor aktif konular ya da yeni açılan postlar olduğu zaman çok karışık geliyor bana nedense 🥲

Zaten öyle oluyo. Bebeğin ihtiyacına göre alışveriş şekilleniyor.
Netten alışverişi hiç sevmiyorum ben dokunup bakmam gerek mesela. Battaniye konusunda söyle diyeyim. Mesela 40 a kadar genelde hastahane dışında dışarı cikil.az. o zamanlar için 1 tane polar kalın battaniye al. Onun dışında 10 lu hastane çıkışı paketlerinde zaten Battaniye oluyo. O takimlardan 1 yada 2 tane al. Eder 3 Battaniye. Ben ayrıca havalar ilimaya başladığında uyurken üstüne atarim diye ince aldım 2 tane. Muslin örtü de alabilirsin 2 3 adet. Akşamları dışarı çıkınca arabada uyuduğunda üstüne atarsin. Mis.
Bide ben şubat olmasına rağmen kisa kollu zibin aldım çok minik olacaklar 03 ayda uzun kollu giydirmek biraz zorluyo. Özellikle tecrübe yoksa. Herseye alışıyoruz ama ilk zamanlar zorlanma oluyo. Tecrübeli olduğum halde kısa aldım.
Geçen gün ben de dokunarak boyutuna bakarak almak istedim ebebek mağazasına girdim daha doğrusu civil LCW hepsine. İnanır mısınız özellikle ebebek'te hiçbir şey bulamadım. Artık modeli beğenmeye geçtim sadece bedeni olsun yeter mantığıyla tek tek baktım gezindim yoktu. Web sitesinde daha fazla çeşitlilik var aradığımı bulabiliyorum en azından. Ama mağazaya girince bana bir kal geliyor öylece bakıp bakıp çıkıyorum. Ben de iki tane uzun kollu almışım anneme danıştım uzun kollu alma hem giydirmesi zor oluyor hem rahat edemiyor kışın evler sıcak oluyor dedi. O sebeple iki uzun kollu yatar diye düşünüyorum gerisini kısa kollu veya sıfır kol alırım çünkü daha üstüne kıyafet giyecek ve battaniyeye yorgana sarılacak vss. Ya bana Müslin genelde yazın daha iyi oluyor gibi geliyor bilemedim. Kışın çok kullanamam gibi geliyor. Kışın 1 kalın battaniye ve penye kundak battaniyeler daha mantıklı geliyor. 1 tane de olsa Müslin almalı mıyım sizce?

Geçen gün ben de dokunarak boyutuna bakarak almak istedim ebebek mağazasına girdim daha doğrusu civil LCW hepsine. İnanır mısınız özellikle ebebek'te hiçbir şey bulamadım. Artık modeli beğenmeye geçtim sadece bedeni olsun yeter mantığıyla tek tek baktım gezindim yoktu. Web sitesinde daha fazla çeşitlilik var aradığımı bulabiliyorum en azından. Ama mağazaya girince bana bir kal geliyor öylece bakıp bakıp çıkıyorum. Ben de iki tane uzun kollu almışım anneme danıştım uzun kollu alma hem giydirmesi zor oluyor hem rahat edemiyor kışın evler sıcak oluyor dedi. O sebeple iki uzun kollu yatar diye düşünüyorum gerisini kısa kollu veya sıfır kol alırım çünkü daha üstüne kıyafet giyecek ve battaniyeye yorgana sarılacak vss. Ya bana Müslin genelde yazın daha iyi oluyor gibi geliyor bilemedim. Kışın çok kullanamam gibi geliyor. Kışın 1 kalın battaniye ve penye kundak battaniyeler daha mantıklı geliyor. 1 tane de olsa Müslin almalı mıyım sizce?
bence mutlaka müslin almalısın yaz kış kullanılıyor. hiç olmazsa bebek arabasına seriyorum salonda minderin üstüne atıyorum.
mağazaya gidince kal gelmesinin sebebi ne alacağını tam olarak bilmiyorsun ya ondan🙈 doğduktan sonra o olay çok tatlı oluyor sadece bir şey almaya giriyorsun o kısma bakıp alıp çıkıyorsun 🤣

Evet uzun kollular Eylül ekim sonrasi için daha mantıklı zibin alırken.
Müslin şart değil özellikle hazirana kadar şart değil. Evde yada hastahaneye giderken saracak uygun battaniye varsa muslini daha sonra da alırsın. Ben evden çıkıp mağaza gezemiyorum mesela o yüzden ilk 3 ay için olanları alıyorum sonraki eksikleri gezerek alicam. Muslin battaniyeye göre ince biliyosun. Hani yazın sıcak oluyo diyoruz ama bazı günler rüzgar serin oluyo dışarı çıkınca uyurken üzerine atmak için dedim. Şartlı değil. Egede güneyde yaşayan biri için hele hiç gerek olmaz sanırım. Benim yaşadığım bölge günde 4 mevsim olduğu için kullanicam mecbur.

Valla canım ben de aynı ikilemde kaldım hep. Bebek kilolu mu doğar zayıf mı olur az kilo mu alır bilmiyordum. Büyük büyük aldım her şeyi. Bir doğdu minnacık. Yenidoğan bezi bi paket al demişti herkes. Ben onu bir ay kullandım. Hemen internetten bez siparişi LCW. Ebebek siparişi konu çözüldü. Sen de iyi azar azar almışsın. Bebek doğunca ihtiyaca göre şekillenir yine.

bence mutlaka müslin almalısın yaz kış kullanılıyor. hiç olmazsa bebek arabasına seriyorum salonda minderin üstüne atıyorum.
mağazaya gidince kal gelmesinin sebebi ne alacağını tam olarak bilmiyorsun ya ondan🙈 doğduktan sonra o olay çok tatlı oluyor sadece bir şey almaya giriyorsun o kısma bakıp alıp çıkıyorsun 🤣
İnşallah öyle olur bakalım biraz da takıntı var bende çok taktım su alisveris işini. Her şey hallolur Allah başka dert vermesin ya ama insan mağdur olmakfan da korkuyor işte o tedirginlik ondan biraz da. 😬

Evet uzun kollular Eylül ekim sonrasi için daha mantıklı zibin alırken.
Müslin şart değil özellikle hazirana kadar şart değil. Evde yada hastahaneye giderken saracak uygun battaniye varsa muslini daha sonra da alırsın. Ben evden çıkıp mağaza gezemiyorum mesela o yüzden ilk 3 ay için olanları alıyorum sonraki eksikleri gezerek alicam. Muslin battaniyeye göre ince biliyosun. Hani yazın sıcak oluyo diyoruz ama bazı günler rüzgar serin oluyo dışarı çıkınca uyurken üzerine atmak için dedim. Şartlı değil. Egede güneyde yaşayan biri için hele hiç gerek olmaz sanırım. Benim yaşadığım bölge günde 4 mevsim olduğu için kullanicam mecbur.
İstanbul'da yaşıyorum kışın evler sıcak oluyor o yuxden bilemedim gerek olur mu diye. Ama en azından 1 tane alırım olmadı dursun kenarda beeeeeelki lazım olur 😬

X