Ebru Şallı ile her sabah yapanlar buraya.

Platesle birlikte yürüyüş yapılması daha uygun oluyor eğer yağ oranı fazlaysa vucutta.
Benim spora gittiğim yerdede bu şekilde söylemişlerdi bize..

Bence plates yapın ; fakat haftada 2- 3 günüde tempolu bir yüryüşe ayırın.

Ben bu kiloda sıkılaşıp kalın bir vücudumun olmasından korktum açıkcası. :KK1:
O zaman pilates ve walk at home birlikte iyi gider.

Ben bu kiloda sıkılaşıp kalın bir vücudumun olmasından korktum açıkcası. :KK1:
O zaman pilates ve walk at home birlikte iyi gider.

Olmaz inşaallah..:) Walk at home '' egzersizi çok yoğun buluyorum.. Belki en hafifi yapılabilir, tempolu yürüyüş halinde olanı. Yoksa bıraktığınız zaman dikkat etmezseniz aynı kiloları tekrar alıyorsunuz..Ustelik bünye aktif spora alıştığı için bıraktığınız dönem çok halsiz oluyorsunuz.

Bence tempolu yürüyüşler en ideali..

Merhaba arkadaşlar. Ben de 1 hafta önce pilates yapmaya başladım ve inanılmaz zevk aldım. Vücudumdaki değişimi şimdiden fark ediyorum ancak nette gezinirken pilatesin eğer fazla kilolar varsa zayıfladıktan sonra yapılmasının daha doğru olacağını duydum. Kilolu değilim balık etli diye tabir edilen bir vücudum var. 3 4 kilo vermek istiyorum. Şimdi ben pilates yapmayayım mı? Yoksa pilates yanında yürüyüş falan mı yapayım. Kafam karıştı :97:

kilo vermek istiyorsanız günde 1 saat yürüyüş yapın diyor ebru şallı.pilatesin yanında

ben geçen yıl pilatesle beraber step yaptım.7kilo verdim arkadaşlar diyetsiz.kesinlikle tavsiye ederim.sporu bırakalı 5 ay oldu pilates sayesinde hiç kilo almadım.biz salonda hocayla beraber yapıyorduk stepi.evdede stepper alıp yapabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar pilatese başlamak istiyorum ancak 1.70 boyunda ve 55 kiloyum.ideal kilomdayım bacaklarımın önünde ve arka baldırında selülit var çok canım sıkılıyor aslında hamilelikte çok çok fazlaydı ayakta bebek sallayınca epey geçti ama tamamen geçmesi için ve ileride güzel bir aday olduğum için düzenli pilates yapmak istiyorum sizce etkili olurmu.birde selülit savar dvd ne zaman çıkacak biliyormusunuz tesekkürler

Plates çok zevkli bir spor :) Ebru Şallıyla pilates yapmaya 3 ay önce başladım gelecek ay netten topunu ve diğer pilates ürünlerini ısmarlıyacağım şimdilik yastıkla idare ediyorum :KK60: Tam anlamıyla 15 gündür diyetimle beraber ciddiye alarak yapıyorum ve 10 günde karnımda fazlalık olan şiş indi ve vücudum sıkılaştı.. Platesten sonra yeşilçayımı da mutlaka içiyorum hedefim 1 ay da 1 kilo vermek hadi olmadı gram vermek :KK66:

Plates çok zevkli bir spor :) Ebru Şallıyla pilates yapmaya 3 ay önce başladım gelecek ay netten topunu ve diğer pilates ürünlerini ısmarlıyacağım şimdilik yastıkla idare ediyorum :KK60: Tam anlamıyla 15 gündür diyetimle beraber ciddiye alarak yapıyorum ve 10 günde karnımda fazlalık olan şiş indi ve vücudum sıkılaştı.. Platesten sonra yeşilçayımı da mutlaka içiyorum hedefim 1 ay da 1 kilo vermek hadi olmadı gram vermek :KK66:

mrh canım bende biraz sonra ilk miladımı atacagım insallah sen ne kadar sürede sıkılasmaya basladın kilon boun kac bua arada benim kılom yok ama kilo verdiğim için sıkılasmam gerekiyor:KK71:

slm bende platese 1 ay once başladım netten araştırdım baya bı dvd lerı bı sıteden sıparış ettım top ve lastığı de gıttım buyuk marketler var spor aletlerının olduğu marketler ordan satın aldım hemde 50 mılyona hem lastık hem top hem mınderı hemde ıçınde pompasıyla beraber ıllakı netten almak zorunda değilsın yoga setlerınde de aynı malzemeler satılıor ve daha ucuz....

ben bi düzene sokamadım bigün yapıyorum bigün yapmıyorum:KK4: artık düzenli bişekilde hergün yapmaya çalışıcam büyük topum var ama benimde lastiklerim yok nerden alabilirim kızlar nereyi önerirsiniz birde bu lastiklerin 3 çeşidi var sanırım dimi zorluk derecesine göre hafif orta zor diye?ebru küçük topla bacak egzersizleride yapıyor gördünüzmü onu ondanda alsammı ki acaba:26:

Son düzenleme:
ben bi düzene sokamadım bigün yapıyorum bigün yapmıyorum:KK4: artık düzenli bişekilde hergün yapmaya çalışıcam büyük topum var ama benimde lastiklerim yok nerden alabilirim kızlar nereyi önerirsiniz birde bu lastiklerin 3 çeşidi var sanırım dimi zorluk derecesine göre hafif orta zor diye?ebru küçük topla bacak egzersizleride yapıyor gördünüzmü onu ondanda alsammı ki acaba:26:

Hemen hemen her spor malzemeleri satılan yerde satılıyor..
Evet sıklık derecesine göre alınıyor..Ben mavi renkte olanını almanızı tavsiye ediyorum.
Küçük top alacagınıza adını bilmiyorum ama master gibi birşeydi,
kıvrılan esnek bir sopa gibi, bacak arası egzersizi için bence küçük toptan çok daha iyi..

Sert balonlar var , patlaması zor olandan..
Çok istiyorsanız , küçün plates topu olan yerine onu kulanabilirsiniz..

ben de ebru şallının dvd sini aldım ve 2 haftadadır yapıyorum ve kendimi müthiş dinç hissediyorum üzerimdeki ağırlık kalkıyor yalnız pilates topum yoktu hızımı alamadım top dvd pompa ve bant da sipariş verdim üstelik sandığımdan daha düşük bir fiyata

ben de ebru şallının dvd sini aldım ve 2 haftadadır yapıyorum ve kendimi müthiş dinç hissediyorum üzerimdeki ağırlık kalkıyor yalnız pilates topum yoktu hızımı alamadım top dvd pompa ve bant da sipariş verdim üstelik sandığımdan daha düşük bir fiyata

nerden verdin canım?

bir arkadaşım DELTA marka almamı ısrarla önerdi gitti gidiyor a üyeydim oradan aldım tek başına top da satılıyor yanında pompası olanlar da var inceleyebilirsin

kılzar hepsi buradada daha ucuz oluyorlar...ben bütün siteleri araştırdım en ucuz ordaydı ordan aldım.mağzalardan bile ucuczdu.indirime girmişti bir çok ürün

ya herşey iyi güzel hoşta şu eren hoca 3 sezondur orda ben kadında hiç incelme görmüyorum.koları göbeği var gibi geliyor dolgun dolgun sanki.

mrh canım bende biraz sonra ilk miladımı atacagım insallah sen ne kadar sürede sıkılasmaya basladın kilon boun kac bua arada benim kılom yok ama kilo verdiğim için sıkılasmam gerekiyor:KK71:

Ben yaklaşık 3 aydır yapıyorum bazı aksamalarım olmuyor değil ama onlarıda yürüyüşlerle telafi etmeye çalışıyorum..Buaralar dikkatimi çeken şey hep göbeğim şiş olurdu yemek yedikten sonra dinlenmem gerekiyor dinlenmezsem göbeğim davul gibi şişerdi platese başladım başlıyalı göbeğimde ki şiş indi :) Plates topum yok evde küçük yastık büyük yastık idare ediyoruz :KK66: Önümüzde ki ay Ebru'nun kendi sitesinden almayı düşünüyorum ucuz yerlerde varmış ama nette patlıyanları alerjik reaksiyonlar gösterenleri söylemlerini çokca okudum..Boyum 1.67 kilom 61 buçuk:KK43: yazın 58 kiloydum bu kış biraz yeme işini abartmış olsam gerek yinede çok kilolu durmuyorum ama yaza fit girmek adına baş koyduk platese..:KK76:

İyi akşamlarr..:KK3:
size bi sorum olucaktı..pilatese başlamadan önce ne yemeli ve ondan sonra??şimdiden teşekkürler :)

X