Ebru Şallı ile her sabah yapanlar buraya.

ben de boyun ve belde fıtık çıktı acayıp uyuşma var sanki bacağımda karıncalar geziyor kolumda parmaklara kadar ağrı ve uyuşma bu uyuşmalar kadar kötüsü yok ağrıdan beter doktor fizik tedaviden başka pilates ve yüzme önerdi dışarıya gidemem evde cocuklar bide çalışıyorum fiziğe bile nasıl izin alıcam o da ayrı sıkıntı bu cd ler ve malzemelerden edinsem evde yapabilirmiyim acaba ve nerden temin edebilirim

ben de boyun ve belde fıtık çıktı acayıp uyuşma var sanki bacağımda karıncalar geziyor kolumda parmaklara kadar ağrı ve uyuşma bu uyuşmalar kadar kötüsü yok ağrıdan beter doktor fizik tedaviden başka pilates ve yüzme önerdi dışarıya gidemem evde cocuklar bide çalışıyorum fiziğe bile nasıl izin alıcam o da ayrı sıkıntı bu cd ler ve malzemelerden edinsem evde yapabilirmiyim acaba ve nerden temin edebilirim

ben ykm de görmüştüm alıcam inş..

d&r da cd leri bulabilirsiniz ben burdan almıştım.malzemeleri ise internetten,spor mağazalarından ve büyük marketlerden temin edebilirsiniz.

Bugün yaptım ama yarın yapar mıyım bilemedim .
Cd'den yapıyorum genelde .

Fırsat buldukça tv'den de takip etmeyi düşünüyorum . :KK8:

kızlar ebru şallının dvdlerini ve programdaki egzersizlerini indirebilecegim bir site var mı. ya da elinde olan varsa bana mail yoluyla gönderebilir mi. zipleyip

merhaba kızlar,

bende Ebru Şallının dvdlerini aldım ve platese başlayacağım ancak birşey sormak istiyorum. 1. dvdyi kaç seans yaptıktan sonra 2. dvdye geçmem gerekiyor. bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

kızlar pilates topundaki renklerde lastikte oldugu gibi sertliği temsi ediyormu yoksa her renk aynı sertliktemi bide 170 boy için küçük top kaç cm olmalı ?

kızlar pilates topundaki renklerde lastikte oldugu gibi sertliği temsi ediyormu yoksa her renk aynı sertliktemi bide 170 boy için küçük top kaç cm olmalı ?

toplarda sertlik yok. hepsi aynı. küçük top için 25 cm ideal.

Son düzenleme:
Selaaaam ben yaklaşık bir ay önce ebru ile yapmaya başladım hergüm yaptım hatta bazen akşamları tekrar yaptım bazı hareketleri ama malzememiz buna rağmen bel(mide kısmı)76 cmden 69 a hatta 68.2cm olmuş kalça 100cm 94 olmuş :))dün top(65cm)3lü lastik ve çember aldım inşallah daha çok incelir sıkılaşırım :))yalnız bir sorunum var top üzerinde denge kurmakta bazen zorlanıyorum daha yeni yapıyorum diyeni böyle yoksa bir yerlerde yanlışmı yapıyorum?top sağa sola kayıyor bazen sizlerde durum nedir???

Kızlar hergün saat 10:00 da beyaz tv yi açıyorum ama program yeni başlamış oluyor ve sohbet kısmı oluyor,pilates kısmına denk gelmedim.
artık pilates yapmıyor mu?

Ben çalıştıgım için başlangıç DVD'sini indirdim başladım ama çok uzun o DVD. Top hareketlerini lastikleri falan güne bölmek gerekiyo heralde ne biliyim. Hepsi aynı günde zorladı beni.

Ben de youtube'dan açtım 3. sezon 1. bölümü buldum ordan takip edicem. İlk bölüm oldugu için çok hafif hareketlerdi iyi geldi.. Her gün sırayla bi bölüm yaparım umarım. :)) Tam 40 dk sürüyo zaten. Pilates için ideal zaman.

8 kg fazlam var. bugün alışverişe çıktım. Ağlicaktım. Hiçbir şey almadan eve geldim. Alabileceğim tek şey dijital bir tartı olurdu heralde. Ona da para harcamak istemedim. :)

Bayağı geçmiş konu ama süper incelmişsinn. Kıskandım ya.. Şimdi ne alemdesin daha da incelmişsindir umarım :)) Topta kayman normal kasların hala zayıf oldugu için denge kuramıyosundur olur zamanla o da. :)

Selaaaam ben yaklaşık bir ay önce ebru ile yapmaya başladım hergüm yaptım hatta bazen akşamları tekrar yaptım bazı hareketleri ama malzememiz buna rağmen bel(mide kısmı)76 cmden 69 a hatta 68.2cm olmuş kalça 100cm 94 olmuş :))dün top(65cm)3lü lastik ve çember aldım inşallah daha çok incelir sıkılaşırım :))yalnız bir sorunum var top üzerinde denge kurmakta bazen zorlanıyorum daha yeni yapıyorum diyeni böyle yoksa bir yerlerde yanlışmı yapıyorum?top sağa sola kayıyor bazen sizlerde durum nedir???

Arkadaşlar benim vucut tipim armut ve haliyle belim incecik olmasına
rağmen vucudumla orantılı olmayan basenlere sahibim :KK70:
plates sanırım vucut tipim için en iyi basen eritme yöntemi olucak.
evde kendim yapmayı düşünüyorum ama hangi videoyu izliycem
hangi plates aletini kullanmalıyım bi yardımcı olur musunuz?
ebru şallı ile plates videoları satılıyor ya kitapçılardave müzik marketlerde
basen için ayrı bölümü var
mı ki? bana bir yol gösterin ne olur.:2:
birde kas yapmaz değil mi pilates :))

(edit:eliptik bisiklet ile mi daha iyi basenler erir yoksa
plates ile mi?)

Canım ben de dediğin gibi armutum bildiğin. Üstten baksan incecik. Köprücük kemiklerim falan afrikalı gibi duruyo. 34 beden gömlek ceket alırım hep. altım 38e zor giriyor bugünlerde. 8 kilo falan fazlam da var. ağlicam ya :KK43:

Ebru Şallı ile Pilates 3.Sezon 1. Bölüm - 29 Kasim 2010 ~ Spor Sağlık Güzellik - YouTube

Bugün bu linktekini yaptım. Bismillah başladım yani. İnş devamı gelir. 2010 sezonunun ilk bölümü bu video. Önce bir ay kadar böyle sırayla gidiyim dedim. Sonra 2. 3. bölümlerle devam edicem. DVd olayı beni sıktı. Yukarıda bahsettim Bu videolar daha iyi 40 dk. Bi da sezon başı oldugu için ilk bi hafta hafif başlıyor. Ben de ne zamandır spor yapmıyorum zorlandım açıkçası bunda bile.

Ebru şallının selülit savarı var kalçalar için, biraz kaslarımı güçlendirdikten sonra onu düşünüyorum da şimdilik bir toparlanmam lazım.

Arkadaşlar benim vucut tipim armut ve haliyle belim incecik olmasına
rağmen vucudumla orantılı olmayan basenlere sahibim :KK70:
plates sanırım vucut tipim için en iyi basen eritme yöntemi olucak.
evde kendim yapmayı düşünüyorum ama hangi videoyu izliycem
hangi plates aletini kullanmalıyım bi yardımcı olur musunuz?
ebru şallı ile plates videoları satılıyor ya kitapçılardave müzik marketlerde
basen için ayrı bölümü var
mı ki? bana bir yol gösterin ne olur.:2:
birde kas yapmaz değil mi pilates :))

(edit:eliptik bisiklet ile mi daha iyi basenler erir yoksa
plates ile mi?)

Canım ben de dediğin gibi armutum bildiğin. Üstten baksan incecik. Köprücük kemiklerim falan afrikalı gibi duruyo. 34 beden gömlek ceket alırım hep. altım 38e zor giriyor bugünlerde. 8 kilo falan fazlam da var. ağlicam ya :KK43:

Ebru Şallı ile Pilates 3.Sezon 1. Bölüm - 29 Kasim 2010 ~ Spor Sağlık Güzellik - YouTube

Bugün bu linktekini yaptım. Bismillah başladım yani. İnş devamı gelir. 2010 sezonunun ilk bölümü bu video. Önce bir ay kadar böyle sırayla gidiyim dedim. Sonra 2. 3. bölümlerle devam edicem. DVd olayı beni sıktı. Yukarıda bahsettim Bu videolar daha iyi 40 dk. Bi da sezon başı oldugu için ilk bi hafta hafif başlıyor. Ben de ne zamandır spor yapmıyorum zorlandım açıkçası bunda bile.

Ebru şallının selülit savarı var kalçalar için, biraz kaslarımı güçlendirdikten sonra onu düşünüyorum da şimdilik bir toparlanmam lazım.

sağol canım.nereden başlıcağımı bilemiyorum önerin çok iyi oldu :)
umarım kısa sürede faydasını görürüz bu areketlerin :)
okul başlamadan ekime kadar toparlansam kafi şimdilik :KK1:

merhaba :) bende pilatese yeni yeni başladım gerçekten çok etkili faydasını göreceğinizden gerçekten çok eminim :) benim öyle top falan alacak durumum yoktu bu yüzden bende yılmadım o oyuncak büyük topları, plastik voleybol topları, içi dolu su şişeleri, normal kalın lastik vs. kullandım buna rağmen değişim oldu yeter ki siz inanın inanınca her şey mümkün :KK16:

1)Ya ben 3.sezon 1.bölümü yaptım ama bana çok hafif kaldı :/ Yarın 2.bölüme mi geçeyim yoksa 1.bölümü yapıp hareket sayılarını mı artırsam ?

2) Fleks point alt bacağı inceltir mi ?

3) Küçük top cidden gerekiyor mu ?

4)Pilatesi haftada kaç kere yapmalıyım ?

1)Ya ben 3.sezon 1.bölümü yaptım ama bana çok hafif kaldı :/ Yarın 2.bölüme mi geçeyim yoksa 1.bölümü yapıp hareket sayılarını mı artırsam ?

2) Fleks point alt bacağı inceltir mi ?

3) Küçük top cidden gerekiyor mu ?

4)Pilatesi haftada kaç kere yapmalıyım ?

Ocaktan itibaren yapmaya çalış bence point fleks esneklik için faydalı oluyo küçük topla yapılan çok egzersiz var hepsiburada gibi sitelerden 3-4 tl gibi bir fiyata alabilirsin pilatesi çok uzun süre yapmış biri olarak kardiyo ile desteklemeni tavsiye ederim haftada 3 gün kardiyo diğer günler pilates gibi

X