Ekim 2009 anneleri hangi hastane hangi doktor.. Doğum nerede...

Ben de Ethica'da genel anesteziyle sezeryan yapacağım kısmetse. Doğuma aynı hastanede çalışan doktorum Ali Paşa Oskay girecek. Hastanenin yenidoğan ünitesi yenilenmiş ve çok iyiymiş, zaten hastanede çok temiz, güven veriyor. İnsanlar güleryüzlü, Allah devlet hastanesinde doğuracak arkadaşlara da böyle personel nasip etsin. Çünkü morale ve güleryüze en fazla ihtiyaç duyacağımız an, doğum anı herhalde. Annem İstanbul'un tanınmış devlet hastanelerinden birinde doğurmaya çalışırken, yan tarafta bir ebenin yine doğum sancısı yüzünden çığlık atan bir kadına " Yaparken de sesin bu kadar çıkıyor muydu!!!!!" diye bağırdığını hala anlatır. Travma yaratır insanda!! Allah iyilerle karşılaştırsın, kötüye muhtaç etmesin! Manyak insanlar her sektörde var mutlaka, sadece özel sektörde böyle bir küstahlığın işten atılmak anlamına geleceğini bildiklerinden kamudaki kadar pervasız davranamıyorlar tahminimce.

günaydın canım. acaba epidural normal de yapıyo mu. anestezi uzmanları nasıl incirli nin..
devlet ve ssk konusunda çok haklısın. kızımı ben okmeydanı ssk da doğurdum. hem de daha 21 yaşımdaydım. nasıl cesaret ettim buna hala düşünüyorum cahil cesaretei imkanlar falan işte. ama şaun büyük söylemeyim hiç bi kuvvet gönderemez beni ssk ya. rezalet bi yer. her çeşit insan pislik. azar her şey var. doğumdan sonra sabah kadar gözümü kırpmadım sanki bebeği gelip alcaklarmış gibi. üstelikte doğumda kolunu kırmışlar ve çocuk doktoru muayene bile etmedi gece çocuğun hareketlerin kendim farkettim. çok zor günlerdi geçti çok şükür... kızım çok sğlıklı şuan 11 yaşında...

benım doktorum ssk sız 900 alıyor ssk geçmıyor ayrıca hastane parası var oda ssklo 1,100 medıcanada bende ssk yok sanırım 3 mılyara patlar bize.

günaydın canım. acaba epidural normal de yapıyo mu. anestezi uzmanları nasıl incirli nin..
devlet ve ssk konusunda çok haklısın. kızımı ben okmeydanı ssk da doğurdum. hem de daha 21 yaşımdaydım. nasıl cesaret ettim buna hala düşünüyorum cahil cesaretei imkanlar falan işte. ama şaun büyük söylemeyim hiç bi kuvvet gönderemez beni ssk ya. rezalet bi yer. her çeşit insan pislik. azar her şey var. doğumdan sonra sabah kadar gözümü kırpmadım sanki bebeği gelip alcaklarmış gibi. üstelikte doğumda kolunu kırmışlar ve çocuk doktoru muayene bile etmedi gece çocuğun hareketlerin kendim farkettim. çok zor günlerdi geçti çok şükür... kızım çok sğlıklı şuan 11 yaşında...

Evet canım, epidural de spinal de yapıyorlar, zaten 1-2 ay önce ben de epidurali araştırdım. Ancak bu forumlarda epiduralden ve sanırım spinalden de o kadar muzdarip olan vardı ki tüm cesaretim kırıldı, bir de ailemle paylaştıktan itibaren yok felç olursun, sakat kalırsın lafları, herkes üzerime çullandı resmen. Ben de genel anestezde karar kıldım. Tansiyonum çok düşük 9-6 civarında bir de migren hastasıyım (Allaha şükür hamilelikte hiç kriz yaşamadım), bölgesel anesteziyle doğumun ardından birkaç hafta dayanılmaz baş ağrısı yaşayanlar bir hayli çoktu bu sitenin forumlarında, açıkçası öyle felç melç kalınacağına inanmıyorum da benim için baş ağrısı ihtimali bile bölgeselden vazgeçmem için yeterli sebepti.

Evet canım, epidural de spinal de yapıyorlar, zaten 1-2 ay önce ben de epidurali araştırdım. Ancak bu forumlarda epiduralden ve sanırım spinalden de o kadar muzdarip olan vardı ki tüm cesaretim kırıldı, bir de ailemle paylaştıktan itibaren yok felç olursun, sakat kalırsın lafları, herkes üzerime çullandı resmen. Ben de genel anestezde karar kıldım. Tansiyonum çok düşük 9-6 civarında bir de migren hastasıyım (Allaha şükür hamilelikte hiç kriz yaşamadım), bölgesel anesteziyle doğumun ardından birkaç hafta dayanılmaz baş ağrısı yaşayanlar bir hayli çoktu bu sitenin forumlarında, açıkçası öyle felç melç kalınacağına inanmıyorum da benim için baş ağrısı ihtimali bile bölgeselden vazgeçmem için yeterli sebepti.

kesinlikle eğer migrenin varsa asla spinal veya epidural yaptırma derim.benim doktorum çok karşıydı zaten kendide genel anesteziyle doğum yapmış şiddetli başağrısı oluyor ve 10 gün kafasını kaldıramayan hastalar oluyo demişti bana.zaten çok çabuk bayıldım ve ayıldım.sabah 7de aldılar doğuma,7.15te oğluşumu almışlar 9da ben odamdaydım ve ayılmıştım.çok korkuyodum sezeryandan ama iyki böyle olmuş hiç pişman değilim.darısı tüm anne ve anne adaylarına olsun.sağ salim alın kucaklarınıza meleklerinizi:Saruboceq: inşallah:Saruboceq:

bende gazi hastanesinde yapmayı düşünüyorum ama henüz daha fiyatla ilgili bişi konuşmadık

bende ilk basta medical park bahcelievlere gittim 6 ay...sonra doktorum hastaneyiş bırakınca muaynaneye basladım ...sonra medical parkta dogumumu istiyordum fakat dr um anlasmasını bitirince ethicayı önerdi orada dogum yaptım...kesinlikle tavsiye ediyorum....zeynepcim öpüyorum senide gireyıda..

Son düzenleme:
bende medical parak bahçelievlere gidiyorum fiyatları yüksek olabilir ama ben çok memnunum dr um çok ilgili...epidural sezeryan istiyorum..benim ilk gebeliğimde sezeryan olduğu için mecburi sezeryana giriyo o yüzden 2000 tl + 550 epiduralmiş...artı olarak ağrı kesici serum istersen 260 tl ymiş...diğer bütün masraflar bu fiyata dahilmiş...tabi küvez durumun yoksa allah korusunda...tavsiye ederim...

benim dr ülkü çarkman özel muayenesine devam ediyorum, çok memnunum haznedar hospitaliumun anlaşmalı dru, geçen sene temmuzda doğumum ssk doğum sezeryan 1.600 tl mal oldu, bu sene son ay belli olur sanırım inş değişmemiştir

doktorum Cemil Kaya ve %99 ufuk üniversitesinde doğum yapacağım...tabi bi terslik olmazsa ozamana kadar....yerimseniben

Benimde doktorum Cemil Kaya ,ben de Mesa Hastanesinde yapıcam işallah,ben doktorumdan çok memnunum,çok rahat benide rahatlatıyor...

Evet,aynı doktor,sen ilk doğumunudamı onda yaptın yoksa birimi tavsiye etti acaba?

Evet,aynı doktor,sen ilk doğumunudamı onda yaptın yoksa birimi tavsiye etti acaba?

canım ilk doğumumda başka bi doktora gitmiştim.....
bu hamileliğimin ilk 5,5-6 ayına kadar yine farklı bi doktora gittim ama doğuma giremiyeceğini söylediii birde bebişimin cinsiyeti yılan hikayesine dönmüştüüüüü:eek:klava:sonra eşimin arkadaşı önerdi cemil beyi eşi ona gidiyormuş hamileyken ve çok memmnun kalmışlar...daha sonra benim kankamın kuzenininde cemil beye gittiğini öğrendim ve onunda memnun kaldığını duyunca haziran sonunda randevu alıp cemil beye muane oldum ve çok iyi geçtii..:lepi:.artı bebişimin cinsiyetini net olarak öğrendikkkk:asigim:

Çok sevindim.Cemil Bey ben daha 2,5 aylıkken oğlum olacağını söyledi hemen,seninde oğluşun olacakmış ne güzel,yalnız neden ufuk üniversitesi,mesada yeni doğan bakımından çok iyiymiş,sen mi seçtin yoksa Cemil Bey mi yönlendirdi?

X