ELİPTİK BİSİKLETLE 13 KİLO VERME YOLCULUĞUM

didido

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2015
36
30
34
Kızlar 20 Nisanda nişan yapmaya karar verdik. Erkek arkadaşımın ailesi öyle istedi ben baya bir strese girdim tabi. Çünkü 1 ay 5 gün vardı nişana ve ben baya şişko hissediyordum kendimi. Göbeğim hele felaket diyebilirim sizlere. Gittim eliptik bisiklet aldım. 20 dk falan sürüyordum hatta sabah erken kalkıp bi 20 dk da öyle sürmeye çalışıyordum. Yediklerime de dikkat ediyordum mekik falan da çektim hatta fakat 1 gram göbeğim erimedi nasıl sabitlendiyse artık yağlar.
Bu arada kalp krizi geçirmemek adına tartılmıyordum. Haftasonu biraz aksattım diyeti çok değil ama. Simit yedim bide bi gecede fındık fıstık yedim bolca :KK17:
Pazar günü azıcık göbeğimin gitmesinden cesaret alarak (%5 anca gitmişti bu arada) tartıya çıkayım dedim ve ŞOK! 63,80:mad: ki tartıya çıkmadan önce 60 görürsem kalp krizi geçiririm diyordum. Sonra gittim kendime yağ kas ölçerli bi tartı söyledim internetten. Tartı gelene kadar ölüm diyeti yapayım da tartıda 60 çıkayım diye ve şu şekilde diyet yapmaya başladım;

25 Mart P.tesi:
sabah: işyerinde 1 bardak çabuk çorba
Öğlen: iş yerinde süzme mercimek çorbası
Akşam: 2 bardak ayran
aralarda falan light süt ve su
1 saat eliptik bisiklet.(Süreyi arttırmam gerektiğini anladım sonunda):KK61:

Toplam aldığım kalori: 345
Metabolizmam ve egzersiz ile toplam yaktığım kalori: 1998 ( iwatch'umdaki değerleri yazıyorum)
FARK: 1653 KALORİ

26 Mart Salı
:
Sabah 2 haşlanmış yumurta
Öğlen süzme mercimek çorbası
Akşam 1 bardak çabuk çorba.
aralarda yine süt ve bolca su
1 saat 30 dk eliptik bisiklet.

Toplam aldığım kalori: 407
Metabolizmam ve egzersiz ile toplam yaktığım kalori: 2229
FARK: 1822 KALORİ

Ve bu sabah yeni aldım yağ ölçerli tartıyla tartılayım dedim. Hazır göbeğimde de %40 lık bir erime varken tartılayım da mutlu olayım istedim... Sonuç: 65KG!!!!:KK57: O kadar şok oldum ki yağım yüzde kaçmış kasım yüzde kaçmış hiiiiççççççç bakamadım bile. Gözüm hiçbir şey görmedi sinirle üstümü giydim ve işe gittim.

Kızlar anlayacağınız 20 Nisana kadar baya bi kilo vermem lazım. Gün itibariyle 23 günüm kaldı. Bu 23 günün haftasonlarını annemin evinde geçiriyorum yani eliptik bisiklet cumartesi, pazar yalan olacak. 15 inde de kayınvalidem falan gelecek beni istemek için şehir dışından ve benim evde kalacaklar. Yani herhangi bir aksilik olmazsa spor yapacağım 13 günüm, diyet yapacağım 23 günüm var. Bu sürede de baya kilo vermem lazım.
Benimle beraber kilo vermek isteyen varsa bana eşlik edebilir fakat benim gibi diyet yapmayın. Ben nişanım var diye ölüm diyeti yapıyorum resmen. İsteyenlere 8 sene önce 4 ayda 20 kilo verdiğimde neler yediğimi anlatabilirim. Zaten ben de 20 Nisandan sonra eski diyetimdeki gibi beslenmeye başlayacağım.

Haftaiçi her gün yazacağım buraya neler yediğimi ve kaç dk eliptik bisiklete bindiğimi. :cry: Çok dertliyim kızlar. Yardımınıza da ihtiyacım var. Görüşmek dileğiyle...

Son düzenleme:
Zorlu yolculuğa, her şeye rağmen devam :KK15: İlk yediklerimden başlayayım...

27 Mart Çarşamba
Sabah: 1 haşlanmış yumurta ve 2 dilim karışık tahıllı ekmeğin arasına incecik labne peynir sürdüm 2 tane de hindi jambon koydum bi güzel yedim
Öğlen: Ezogelin çorbası
Akşam: Yine spordan sonra Activia Çilekli ve 1 tane yeşil elma

Dün işten eve geldim 1 bardak light sütümü içtim ve spora koyuldum. 1 saat eliptik bisiklet sürdüm şu şekilde; yarım saat bir sürdüm sonra 5 dk mola verdim. molada mutfaktaki bulaşıkları makineye dizdim :KK45: sonra bi yarım saat daha. Ve sabah uyandığımda o gıcık tartıya çıktım ve 64.80 gördüm. Gayet de musmutlu oldum :KK45: Tabi daha bir çok yolum var. Ve asıl baz aldığım tartı yıllardır tartıldığım canım annemin evindeki tartı onunla da cumartesi yada pazar tartılcam. O tartıda pazar günü 63.80 çıkmıştım.
Bir de ben bu aldığım tartı yorumlarını inceledim bir çok insan fazla tartıyor yazmış. O kadar da para verdim ve çok güvenmiştim. Marka yazmak yasak diye yazmıyorum ama asla kimsenin almasını tavsiye etmem resmen boşu boşuna insanın psikolojisini bozuyor:sinirli: Sizler benim yaptığım hatayı yapmayın ve iyice yorumları okuyup öyle alın.

Neyse 27 Mart kalori hesabımı da yazayım.
Toplam aldığım kalori 689
Metabolizmam ve egzersizimle toplam yaktığım kalori 1998 :cool:
FARK: 1309 KALORİ(gün geçtikce biraz düşüyor fark ama dün çok sinirlenmiştim yeni tartıya o yüzden o sandvici yedim)
Yarın görüşürüz...:KK200:

Son düzenleme:
28 Mart Perşembe,

Sabah: 2 haşlanmış yumurta
Öğle Yemeği: 4 küçük köfte, 1 dilim kızarmış ekmek, mevsim salata
Akşam: 1 tane activia çilekli

Toplam aldığım kalori 692
Metabolizmam ve egzersizimle toplam yaktığım kalori 2021
FARK: 1329 KALORİ

Birazdan annemin evine gideceğim. Orada yarın yada pazar günü tartılacağım. Bugün öğlen yolculuğum uzun yolda bayılmayım diye 2 lahmacun yedim çok şiştim. Biraz pişmanım :olamaz:

Görüşmek üzere :KK66:

Kızlar haftasonu o kadar kötü şeyler yaşadım ki inanamazsınız. Tabi doğal olarak rejim falan hep yalan oldu. Üstüne bir de üzüntüden bu ay 2. reglimi oldum.

Annemin bacaklarında kılcal damar çatlaması vardı. İlerlemiş baya. Eve bi gittim annemin bacağı resmen siyah olmuş mor bile değil. Bir de bacak bileği incelmiş en çok mor olan yer. Şok oldum. Kavga dövüş ağlaya zırlaya hastaneye götürdük. Hastane fobisi var çünkü gitmek istemiyor. Baktılar ultrasonla damarlarına Allah'ıma şükürler olsun ki korktuğumuz gibi kötü bişey çıkmadı. Ama tabiki de tedavi edilmesi gerekiyor.

Annem benim dünyadaki en değerli şeyimdir. Annemin kılına zarar geleceğine ölmeyi tercih ederken böyle bişey yaşamam gerçekten çok ağır geldi ve rejim falan görmedi hiç gözüm.

Bugün tekrar başladım. Tartılmadım da zaten annemin evinde. Kaldı 18 gün. Hadi hayırlısı...

X