Ella ve yan etkisi

versaya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
2
0
27
Merhaba, eşimle 26 ocakta ilişkimiz oldu ancak prezervatif kaymasından kaynaklı 1 gün sonra ella kullandım. Ella kullandıktan sonra hiçbir etki göstermedi. Yumurtlama dönemimdi. 22 gün sonra 4 gün süren akıntılar yaşadım, kanama gibi değildi kahverengi akıntı oldu. Testim de negatif çıktı. Haftaiçi yaşadığım yerde kan testi yapmaya gideceğim. Yine de sürekli aklıma takıldığı için sormak istedim. Yeni evliyim ve yerleşme kanaması hakkında da bilgim yok. Daha fazla test alıpta stresimi sıkıntımı artırmak istemiyorum. Bir de boşalma olmamıştı, zevk suyundan endişe etmiştim. Başına gelen var mı?

Belki gören birisi merak eder diye yazmak istedim, evet gebelik yok. Özellikle bekar arkadaşlarımız ellayı kurtarıcı bir hap olarak düşünüyor ancak bizzat denediğim için kimseye önermiyorum. Ben tamamen eczacıya güvenip almıştım araştırma yapmamıştım. Kullandığım günden bu yana yan etkileri ile uğraşıyorum. Adetim düzensizleşti. 2 hafta önce normal adet olabildim. Lazere gidiyordum ve çok başarılı sonuç almıştım derken lazerin tüm etkisi gitti hormonlar yüzünden. Karnımdaki şişkinlik gitmiyor, vücudum sürekli ödemli gibi. Ayrıca 2 hafta öncesine kadar ki bel ve karın ağrılarımda aralıksızdı. Demem o ki, gerçekten düzgün korunma yöntemleri seçmemiz, vücudumuzu böyle haplarla zehirliyoruz. Özellike pcos olan birisi asla kullanmamalı. Tüm düzene koymak için yaptığınız uğraşlar boşa gidiyor.

X