Elveda Rumeli - Atv

ya ben izleyemedim yaaa tekrarı bu gecemi bilen varmıııı ????
Zeynep dizinin tekrarını oynatmıyorlar canım..Yalnız diziizle sitelerinden takip edebilirsin

Replikler:)

Ramiz baba ve ev ahalisi

R: Zarife Nevrestelere mi gitti dedin
M: evet evet Ramiz amca ben yolladım ee Nevresteye
V: affedersin Mustafa Namık sorabilirmiyim niçin yolladın kızkardeşimi Nevresteye
M: ee şey Vahide kızamık olmuş ya Nevreste
V: ee
M: ıı ben gidemedim istedim Zarife gitsin geçmiş olsun desin benim yerime
F: aa
M: yaa Fatma yenge öyle yaptım
E: masalın sonu nasıl bitey babiş
M: heh masalın sonu nasıl bitiyo Ramiz amca
F: ahh
V: tövbe Allahım
P: anlat babiş anlat
R: aa masalın sonu cocuklar fena bitey bu zalim kral bunları yakalayı..
F: te buyur
R: evet alıy kızını getiriy saraya bu keloğlanı da attırıyı dipsiz bir kuyunun içine,ee keloğlan
çırpınıyı cıksın kuyudan ama çıkamayı
E: hiii
F: dee haydee sus
H: aşkolsun babişko niçin büyle masal anlatıysın korkuttırıysın kızçeleri
F: Ramiz sen niçin acıttırıysın kızçeleri..kuzucuklarım siz hiç üzülmeyin bu masalın sonu eyii eyii biteyi üyle değilmi Ramiz efendi..siz bakmayın babanıza bakmayın
R: çık yoo masalın sonu fena biteyi
F: eyi bitir
R: fena biteyi ıı Fatma..yalan mı söyleyim masalın sonu fena biteyi işte
F: sende eyi bitir..eyi bitir
R: onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine..te masalın sonu eyi bitti
F: eyi eyi de haydeee masala ömür bize kömür Allahım bitti çok şükür
H: o vakıt bizde gidelim Hasan hayde,
Ha:hayde
D: benimde biraz işim var Ramiz amca bende gideyim
R: aa bende gelem
F: olmaz
R: niçin
F: olmaz deyim kocacıgım olmaz evimin diregi,sen sen daha yeni kalktın hastalıktan olmaz
R: üylemi
F: ee üyle üyle daha eyileşmedin tam eyileşmedin bir gün daha istirahatten sonra gidersin işine hayde
R: üylemi
F: üyle benim aslan kocacıgım üyle benim evimin direği..sen sen şimdi burda böyle yat..böyle yat kedi gibi kedi gibi böyle böyle gerin hıııhh bak bak bak bak kedi huylu kocam benim
Ha:kedimi has kedi ben değilmiyim Haticem..sen demeymisin bana bıyıklı kedi diye
H: ee üyle söyleyim Hasan ama sen esas kedisin babişko yaşlı kedi

Bedia-Fatma-Kızçeler-Vahide

B: ahh on gündür düşünüp taşınıyım bu adam derde koydi başımı..bana ne ima etti anlayamadım anlasam bile inanamayım
V: noldu Bedia teyze kim kime ne ima etmiş
F: sana nolii Vahide biz kendi aramızda konuşiyiz
V: ee suyu ısıt dedin ısıttım onun için girdim içeri
F: hee ısıttın mi
V: ısıttım
F: eyii hayde yıka kızçeleri hayde ee
V: ee neden ben yıkayım nerden cıktı hem benim işim var atış talimi yapacam
F: te göriymisin Bedia hanım duyaymısın ne deyi..
B: haa duyayım duyayım,duyayım Fatmacıgım duyayım aa başın dertte kız kardaş bilim..bu senin Vahide koca bulamayacak..bu gidişle bu erkek sadiyen evde kalacak
V: ben evde kalacam Bedia teyze oldu mi
F: olmadi olmadi hiç olmadi atış talimi falan yok de hayde koca var hayde
V: koca moca yok
F: var
V: yok deyim
F: var deyim
V: yok deyim
F: git kızçeleri yıka deyim hayde
V: yıkamayacam vatan savaşa gireyi kızçeleri yıka deysin
F: kız sus kız yok büyle birşey büyle birşey yok..Padişah efendimiz ne vakıt büyle kükremiş Yunan hepten geri kaçmış yok büyle birşey
V: uyuyun siz daha uyuyun..Yunan girsin topragımıza o vakıt görecem sizi,te su ben cıkayım
F: ee cıktii
B: aa cıkti cıkti saa valla cıkti
F: Emine Pembe gelin buraya
K: geldik ana
F: gel gel gel gel sende gel dur eyi..her birşey Fatma yapsın,yemeği Fatma yapsın bulaşıgı Fatma yıkasın,temizliği Fatma yapsın Fatma Fatma hep Fatma..niçin niçin, beyaz kızım kocasına cocuk doguramayı,benim kızım kulakları duymayı,bu da kendini çavuş sanayı onun için..de anlat Bedia hanım dinleyim seni..de hayde gelin Fatma ana kızçeleri yıkamaya başlar
F: heehheey kız sen sahimi anlamadın ne istedi süylesin Cabbar efendi sana..heheheyy koskoca görücü Bedia hanım anlamamış ne istedi süylesin Cabbar efendi ona ..kız Bedia hanım koskoca Pürsıçanda kim evlendirdi kızlarımızı,suphan Allah..kız anlamadın mi..
kız sahimi anlamdın ne istedi süylesin Cabbar efendi sana,anlamdın mi sus..
B: ee dogrusunu süyleyem anlamadım Fatma hanımcıgım ama yapıydım ki korsiki anlamışım
F: kız Bedia hanım bak bedava dememişler terzi dikemez kendi söküğüni
B: üyledir valla üyle
F: kız sana aşık olmiş
B: aa sahimi deysın kız sahimi deysın,yok kız yok sende ne aaa
F: sahi anlamamış bu anlamamış
K: Bedia Cabbarı sevii,Bedia Cabbarı sevii
F: bak kız bunlar bile anlamış,gözin mi yandi..

Vahide-Zarife-Mustafa

V: hayde sallanmayın daha cok yolumuz var
M: geliyoruz geliyoruz sen yürümene bak
V: tövbe tövbe sabır
M: dün Nevresteye gitti ya onu anlatıyo bana
V: banane niçin bana anlattırıysın
M: kızcagaz hastayken bile cok güzelmiş..kızamış cok yakışmış ona dimi Zarife
Z: efendim
M: madem merak ediyosun söyleyim Fatma yengeyi de Bedia hanıma ben yolladım..Nevresteyle konuşması için
V: üylemii
M: öyle ya neden yolladıgımı söylememi istermisin
V: lazım değil karakalpaklı tıbbiyeli Mustafa herneysen
M: Vahide sen beni kıskanıyomusun
V: senin nereni kıskanam bee
M: ah bi duysan..Vahide biraz konuşalım
V: konuşmayalım lütfen
M: birşey söylemek istiyorum
V: süyleme ne olur
M: Fatma yenge Bedia hanıma neden gitti söylememi istermisin
V: istemem istemem
M: neden gitti biliyomusun annen
V: bak ben ne ka istemeyim deyim o,o ka isteyi söylesin..istemeyim dedim beni alakadar etmeyi
M: hani gecen gün Nevresteyle evlenmek istediğimi söyledim ya
V: aaa bu isteyi delirttirsin beni sabır Vahide sabır..sen evlen cocugum ister evlen ister evlenme
M: ya bi dinle ya
V: Zarife kulakların duymayı ya şuan o ka imreniyim ki sana..biliymisin hiç susmayı hep konuşi..vır vır vır a babam konuşi
M: ben yalan söyledim seni kızdırmak için öyle söyledim..Fatma yenge de Bedia hanıma benim Nevresteyle evlenmemin mümkün olmadıgını söylemek için gitti..benim Nevresteyle evlnemem mümkün değil Vahide neden biliyomusun..cünkü seni seviyorum
Z: aaaa
M: Zarife
Z: efendim
V: du duyaymısın
Z: abla
V: efendim
Z: aaa oldi oldi
V: ne oldi
Z: ııı aaavv kulagım vız vız vız aaa
V: eyi

Son bölümlerden

Zarife-Ispanak Namık

N: Zarife..ayacıkların eyi oldumi
Z: eyi hiç birşey kalmadı
N: sen eyimisın
Z: diğilim
N: sana haksızlık ettikleri ortaya cıktı..kumandan kaymakamı hapse atmış
Z: bilim
N: Alex gitti onun için mi üzüliysin..üzülme bilim böyle söylemekle olmaz ama bende sevdim onun için bilim..insan bir kere sevdimi hep sever hiç bırakmaz ki..o da hep seni sevecek..nasıl ki benim sana olan sevdam hiç bitmeyecek sizinde birbirinize olan sevdanız hiç bitmeyecek..Zarife sen hiç Leylayla Mecnuni duydun mi..belki cok sene sonra insanlar söyleyecek Alex ile Zarife Leylayla Mecnun gibi olmiş..
Z: Namık sen bunları nerden biliysin
N: kitaplardan bilim,ben cok seveyim okuyam sevda masallarini hep okuyim..
Z: sen biliymisin okuyasın
N: bilim Osmanlıca da bilim,biraz Bulgarca bilim Makedonca bilim,Osmanlıca bilim oni söylemiş idim diğilmi
Z: Namık
N: efendim
Z: sen cok iyi bir insansın
N: sende cok iyi bir insansın Zarife
N: ben gidiyim tavuklarla koşiyim

Ramiz-Abdül

A: Zabit bu adamın burda ne işi var derhal cıkartın burdan
R: bagırma Abdül bey bagırma
A: zabit
R: istersen bende senin için bagıram ha..Zabit,Zabit..bak duymaylar bedava bagırma
A: git burdan
R: sütçü burdan hiç bir yere gitmeyecek
A: git burdan sütçü seni dinlemicem
R: sütçünün her söylediğini hem dinleyecen hemde kulagına küpe edecen..Abdül bey sen hiç aşık oldun mi ha..isteymisin evlenesin hemde sevdiğin kadınla evlenesin nasıl alaaa diğilmi..sonra bir bakmışsın boy boy cocukların olmuş,bir günde bir bakmışsın kızçen olmuş..kara gözlü kara kaşli,sen oni yüreginde büyütmüşsün öpe koklaya genç kız etmişsin,sonra bir densiz
cıksın ona iftira etsin,acılar cektirsin ele güne rezil etsin,kış geceleri nefesinle ısıttıgın o güzel ayaklarına vura vura vura vura..sen napardın o adama Abdül bey..niçin susaysın be söylesene..ben bilim napardın..ellerini kaldırırdın Rabbine derdin ki Rabbim kim ki kızıma bu acıları cektirdi,aynı acıları ona da cektir derdin ama haklısın bende olsam öyle yapardım..
A: yeter kes sütçü..sen kendini ne zannediyorsun ha..sen benim kim oldugumu biliyomusun
R: meraklanma bilim..sen paşa oğli paşasın..yalnız paşa baban biliymi nasıl bir cocugi oldugunu
Hatice-Zarife-Vahide-Kızçeler-Meyrem

H: ahh yoruldum az oturalim mi
V: oturalım abla
E: Zarife abla bizim kıratlımız ne vakıt gelecek
Z: kıratlı mi
E: babam söyledi her bir kızın varmiş kıratlisi
P: ne vakıt gelecek ne vakıt gelecek
H: ee bilmeyim ne vakıt büyüyeceniz o vakıt gelecek
V: aa öyle söyleme abla seninki ne ka erken gelmiş idi,daha kızçeyken hoş biraz vakit aldı,aldı götürsün sarayına ama geldi
Z: bu ablamın kıratli beyzadesi değil,o bıyıkli kedi Hasan
V: eh dogri
E: Hasan eniştemin kırati yok ki
H: e te bizde oni süyleyiz,hepisinin ati olmayı maalesef ama geneda geliyler,geneda aliyler götüriyler
Z: ee süyleyin bakalım Vahide ablanızın beyzadesi kim biliymisınız
K: biliyiz
Z: kim
E: tıppiyeli Mustafa abi
P: Pürsiçan Namık abi
E: karakalpakli
H: aa Meyrem ablanınkini biliymisiniz
K: biliyiz
Z: süyleyin bakalım
P: ama onin kırati yok ki
Z: süyle süylee
P: Dilaver amcasınin Kaymakami..Zarife abla senin kıratlin kim olayııı
Z: gidelim mi artık
M: haydi cocuklar gideyiz..

29.BÖLÜM ÖZETİ

BEKLENEN MEKTUP

Savaş devam ederken kasabada hayat iyice zorlaşır. Vahide ve Zarife, Mustafa ve Alex’ten haber alamamanın endişesi içindeyken Zarife’ye beklenen mektup gelir...

Osmanlı Yunan harbinin çıkması, kasabada hayatı zorlaştırmıştır. Ramiz sütünü uzak kasabalara satarak ailesini geçindirmeye çalışırken, Hasan’ın işsizliğine de kızancıklar kendilerince bir çözüm bulmaya çalışırlar. Diğer taraftan Mustafa cephede çarpışmaya devam eder. Vahide, Mustafa’dan gelecek mektubun yolunu gözlerken, Baytar ise sürgündeki torunu Aleks’ten bir mektup alır. Zarfın içinden çıkan ikinci mektup ise Zarife’yedir.

Yayın Tarihi : 14 Nisan 2008 / Pazartesi
Yayın Saati : 20:00
Kaynak:Atv

30.BÖLÜM ÖZETİ

Pürsıçan Kasabası’nda, savaşın etkileri hayatı zorlaştırmaktadır. Evliliklerinin ardından Meryem ve kızancıklar Dilaver’in evine, Bedia ise Cabbar’ın evine taşınır. Diğer yandan, dava düştüğü için Aleks hakkındaki sürgün kararı kalkar. Bundan henüz haberi olmayan Aleks ise köylüler ile birlikte açtıkları mektepte çocuklara ilk dersini verir.

Mustafa’nın cepheden dönmesini dört gözle bekleyen Vahide, Mustafa’nın ona verdiği yüzüğü kaybedince, Mustafa ‘ya bir şey olmasından endişelenir. Herkes Vahide’yi sakinleştirmeye çalışır. Ancak, savaşın bitmesiyle kasabada yaşanan sevinç, Ramizler için ne yazık ki hüzne dönüşecektir...

Alıntı

yine hüngür hüngür ağladığımsenağlamasenağlama muhteşem bir bölümdü bence mustafa namik ülmedi tete okaaaaaaaaaaaaa ölseydi vahide yüzüğü bulamazdı ben böyle olmasını istiyorum:eek: mustafanın yüzü parçalandı vahideden kaçıyor bence:sm_confused:

yine hüngür hüngür ağladığımsenağlamasenağlama muhteşem bir bölümdü bence mustafa namik ülmedi tete okaaaaaaaaaaaaa ölseydi vahide yüzüğü bulamazdı ben böyle olmasını istiyorum:eek: mustafanın yüzü parçalandı vahideden kaçıyor bence:sm_confused:

canım inşallah senin dediğin gibidir...
mustafa ölmemiştir...
çok üzüldüm ya akşam seyrederken..:çok üzgünüm:

Offfff varyaa son ada yüzüğü buldu çok sevindim ..Sanırım ölmedi öyle haber geldi ama çıkıp gelecek sanki..
Valla yeşimcim katılıyorum sana cnm yaa bende te üle olmasını istim...Nedense gözyaşlarını bu diziye yakıştıramıyorum onlarda sürekli ağlıyorlar...
Te ben Bide şunu düşünüyorum Mustafa karakalpaklı olarak devam edebilir yüzünden dolayı ama bir şekilde vahideye yakalanacak bakalım izleyip görücez hepbirlikte inşallah bizim dediğimiz gibi olur

Kısçeler hepinize hayırlı haftalar a.s.

Diziyi izleyememiş olan arkadaşlara tavsiye;
geçen bölümü ben de kaçırmıştım, sonra youtube a girdim oradan izledim. Bütün dizileri bölüm bölüm koyuyorlar üstelik arada reklamlar da yok :) bir kullanıcı seçip onun koyduğu bölümleri sırayla seyredebilirsiniz.

Ayrıca tv yi çanak antenden seyredenler, cumartesi günleri atv avrupa da akşam üzeri dizinin tekrarını veriyorlar ama tam saatini bilmiyorum biryerlerde mutlaka yazıyordur gene de youtube en iyisi.

ayrıca isteyım birşey sorayım size;
dizinin müzikleri albüm olarak çıkacak mı? ne zaman çıkacak? bilen biri varsa noolur söylesin

te ayde ayırlı günleeer :)

Son düzenleme:
31. BÖLÜM ÖZETİ:

Başta Vahide olmak üzere Ramiz ve bütün ailesi Ahmet Ekrem’in getirdiği haber karşısında sarsılmışlardır. Vahide Mustafa’nın şehit haberini aldıktan sonra içine kapanıp, hayata küser. Ramiz ise bir taraftan Mustafa’nın yasını tutarken bir taraftan da Vahide için endişelenmektedir.

Aleks sürgün cezasının kaldırılmasıyla Pürsıçan’a doğru yola çıkar. Diğer taraftan Mazhar Paşa ve Abdül Teselya sınırındaki savaş yaralılarını ziyaret etmeye karar verirler.

daha bugünden çıktı mı özet süpersin sen yaaa ŞenizŞeniz

Valla eşim inanmıyor Mustafa'nın şehit olduğuna.Galiba haklı.Özete bakılırsa gıcık Abdül bulacak Mustafa'yı..Ağlamamak için Vahide'nin haline sadece dinleyebiliyorum bu akşamsenağlama

kızçeler ben size demedimmi mustafa namıkkkk ülmedi diye hadi hepimizin güzü aydın :sm_cool::teytey::dance::hooray:tete okaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ayy ama o abdül manyağı kesin bişey yapacak..Vahide O Ahmet ekrem le falan evlenmese yaa...Eski türk filmlerine benzetmesinler..Vahide Ahmet ekremle evlendikten sonra MUstafa çıkar gelir falan Öyle olmaz inş.

Vahidemi ölüyor acaba baksanıza hemşire kızımız bir İstanbul masalının meşhur oyuncusu öylesine diziye gireceğini sanmam yada farklı kişilerle mi evlenecekler hafızasınımı kaybediyor yoksa Mustafaa ayy deliricem yemin olsun kısçeler :roflol:
Te Bu Dizi Beni bu hale getirdi yaa ne diim ben dahatatlicadiarzu

evet bende beğenerek izliyorum ve bazı sahnelerine dayanamıyorum
alex ve zarifenin o hüzünlü bölümüne dayanamadım ve bu gece izlediğim vadide
ve mustafanın hallerine gizliden ağladım
bazen kendimi öyle kaptırıyorumki sanki bende ordaymışım gibi hissediyorum

jeyyarvallah evli olmasam mustafayı kaçırırdımjeyyar

X