Emziren anneler yardım..

senersler

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2022
141
28
29
2 ay aktif emzirdim fakat şuan sütüm yok denecek kadar azaldı mamaya basladık diymadığı için bebeğim memede 2 dk emip sütü bitiriyor . Sonra mama içiyor böyle olup tekrar sütü çoğalan anneler var mı acaba ?

Sütünüzün olmadığını nerden anladınız? Kg ve gelişimsel olarak bakarak mı? Şayet azalma varsa sizin stresten uzak dinlenip, uyuyup güzel beslendiğiniz bir ortam yardımcı olacaktır. Bol su için ve kuru dut u 10 dk kısık ateşte suyla kaynatıp hoşaf yapıp için ve yiyin bana çok iyi gelmişti süt arttırmada ama esas önemli olan bebeğin memeyi uyarması.

bir de şu an kaç aylık? Bebekler çene kasları kuvvetlendikçe başlarda uzun sürelerde boşaltabildikleri memeyi daha kısa sürede boşaltabiliyprlar.

size tavsiyem sağlık ocağına ara ara gidip kg kontrolü yapmanız. Belkide yeterli ama biz anneler olarak hep aklımıza ilk gelen bu oluyor.Ağlamasının başka sebepleri olabilir. Gaz, sizi isteme, burun tıkanıklığı , sıcaklama , sıkılma vs gibi. Dilerim sütünüz bol olsun🙏🌸 pes etmeyin galactaco kullanmıştım ben birde doktorunuza danışın❤️

size tavsiyem sağlık ocağına ara ara gidip kg kontrolü yapmanız. Belkide yeterli ama biz anneler olarak hep aklımıza ilk gelen bu oluyor.Ağlamasının başka sebepleri olabilir. Gaz, sizi isteme, burun tıkanıklığı , sıcaklama , sıkılma vs gibi. Dilerim sütünüz bol olsun🙏🌸 pes etmeyin galactaco kullanmıştım ben birde doktorunuza danışın❤️
Doktor tavsiyesi ile başladık mamaya sütüm az geldiği ve bebek doymadigi için ama bakalım belki geri gelir diye umudum var hala

X