Erkegin anneci olması ciddi bir sorun mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrılacam ama öyle kolay olmayacak içimde ne varsa dökücem çünkü çok doluyum ondan sonra zaten dün uzun yoldaydi hemde sürekli uykum var dedi kaçtı anladı ne yapacağımı
Bitti yaz engelle gitsin. Anlayacak mı sanıyorsun? He he deyip geçecek bi şey sorsan "Hıı?" cevabı alacaksın. Sen halen ikna edilmeyi bekliyorsun belki anlar diyorsun o yüzden sündürüyorsun. O da sinirin geçsin diye kaçıyor, ne söylerim de yumuşar inanır diye düşünmek için zaman kazanıyor.

Bu arada son yorumunu okudum.
Muhtemelen anası erkek kız ayrımı yapıyor.
Evde oğullarına iş yaptırmıyordur.
Kız çocuklarına yükleniyorlardır.
Ablam sürekli tartisiyor dedi ama hiçbir kız çocuğu bosuna tartışmaz abisi de çalışmıyormus 1 senedir kendine hayrı yokmuş annesi abisinin önüne yemek getirir kaldırır bir tek şey yaptiŕmazmis ona

Ablam sürekli tartisiyor dedi ama hiçbir kız çocuğu bosuna tartışmaz abisi de çalışmıyormus 1 senedir kendine hayrı yokmuş annesi abisinin önüne yemek getirir kaldırır bir tek şey yaptiŕmazmis ona
Komik olan annesi oğluna beni huzur evine verirsiniz diye ajitasyon yapıyor senin evin var kocanın hasta maaşı var be kadın yani öyle diyor ama istemem yan cebime koy hesabı işte benim annemde çok şeyler çekti çünkü

Bitti yaz engelle gitsin. Anlayacak mı sanıyorsun? He he deyip geçecek bi şey sorsan "Hıı?" cevabı alacaksın. Sen halen ikna edilmeyi bekliyorsun belki anlar diyorsun o yüzden sündürüyorsun. O da sinirin geçsin diye kaçıyor, ne söylerim de yumuşar inanır diye düşünmek için zaman kazanıyor.
Daha bir şey yok ona bitti

Komik olan annesi oğluna beni huzur evine verirsiniz diye ajitasyon yapıyor senin evin var kocanın hasta maaşı var be kadın yani öyle diyor ama istemem yan cebime koy hesabı işte benim annemde çok şeyler çekti çünkü
Asıl komik ve saçma olan hâlâ bitirmeyip, bir ihtimal anlatınca size hak verip değişeceğini düşünmek. Hayat sizin, buradaki insanlar daha ne yapsın? Hâlâ açılmadı gözünüz, yazdığınız destansı son mesajlarınızdan belli.

Asıl komik ve saçma olan hâlâ bitirmeyip, bir ihtimal anlatınca size hak verip değişeceğini düşünmek. Hayat sizin, buradaki insanlar daha ne yapsın? Hâlâ açılmadı gözünüz, yazdığınız destansı son mesajlarınızdan belli.
İçimi tamamen dökmeden neden bitireyim ki günlerce sinir sistemi bozuldu sizin dediğiniz gibi de yapardım zoruma giden çok şey oldu özellikle aile konusunda sustum çünkü hep sustum

O yüzden içimdekileri döküp öyle bitircem ama bunu bi ihtimal olur diye yapmıyorum iyuce soğuttu kendinden çünkü aramak dahi istemiyorum o kadar soğudum ama o da kaçıyor netini kapatıp duruyor

İyide ne anlatırsanız anlatın karşınızdaki anlayacak zeka ve kapasitede biri değil ki. Öyle olsa bu saçmalıkları söylemez/yapmaz zaten. Adam internetini kapatıyor, konuşmadan kaçıyor diye daha ne kadar bu süt bebesinin sevgilisi olarak kalacaksınız?

Arkadaş bu adam annesine babasına kardeşleriyle ortak bölüşüp parasını ödeyecekleri bir bakıcı tutmuyorda.

Sizi bakıcı+hizmetçi+temizlikçi+kadınlık yapan eş olarak tutuyor.

Siz ayrıntıyı kaçırıyorsunuz sizinle evlenmiyor sizi nikahlı hizmetçi olarak tutuyor.

Hiç birimiz ağaç kavuğundan çıkmadık hepimiz ayrı yuvamızı kurduk ama…
Kendi annesi babası neden evlenip ayrı yuvalarını kurmuş.

Annesine söz vermiş diye hayatını yaşamayan bir çapsız.
Benim çocuklarımda evlenecek isterlerse evlenip marsa yerleşsinler ne dicem ah evladım bana söz bana bak mı dicem….

Çocuklarım hayatlarını dolu dolu yaşasınlar, gezsinler, görsünler, deneyimlesinler…

Yapmayın Allah aşkına kendinize edersiniz.

Konu farklı olsa başka değerlendiricem de utanmadan da yıllar sonranın simdiden pazarlığını yapıyor…

İyide ne anlatırsanız anlatın karşınızdaki anlayacak zeka ve kapasitede biri değil ki. Öyle olsa bu saçmalıkları söylemez/yapmaz zaten. Adam internetini kapatıyor, konuşmadan kaçıyor diye daha ne kadar bu süt bebesinin sevgilisi olarak kalacaksınız?
Sanırım haklısınız laftan anlayacak biri asla değil çok açıklama yapmadan bitiririm zaten dün demiştim sen kendine ve ailene yol çizmişsin ben o yolda yokum önce sen kendn ailen en son ben benim yaşayış tarzım düşüncelerim zorundaliklarim hiçbiri senin umrunda değil daha ne diyeyim

Sanırım haklısınız laftan anlayacak biri asla değil çok açıklama yapmadan bitiririm zaten dün demiştim sen kendine ve ailene yol çizmişsin ben o yolda yokum önce sen kendn ailen en son ben benim yaşayış tarzım düşüncelerim zorundaliklarim hiçbiri senin umrunda değil daha ne diyeyim
Eee, tamam işte adam kayıp falan değil, konuşuyorsunuz işte. Bunları demek yerine bitti istemiyorum seni artık diyebilirdiniz, ya da ek olarak dediklerinize.

Önceden de sormuştum bu soruyu erkek arkadaşım evlenince ailesiyle yaşamak istiyordu şimdi tekrar geldim çünkü en son artık onun sürekli kendisi için çaba bekleyip benim için çaba göstermesinden sıkılmıştım onu 5 6 sene ben bekliycem 27 28 yaşında da gelip ailesinin yanında ben yaşayacam annesine sözü varmış oysa 6 kardeşler abileri ablaları var kaldı ki ailesinden de çok fazla çekiniyor ve benden bahsetmiyor ailesine arkadaşlarına dahi ama öyle huyu bu çekingen çok utangaç ve benim için cabaalamiyorsun deyip ayrıldım kendisi geldi yazdı çok kötüyüm dedi dayanamıyorum dedi tekrar konuşuyoruz aynı mevzular aramızda ara sıra çıkıyor ama ne yapacağım bilmiyorum benim için biraz çabası yok beni annemden ayırma diyor annemsiz yapamam diyor sonra annesine değer veren sana daha çok değer verir diyor anneme söz verdim bırakamam hasta o saatten sonra kendisine bakamaz yemek yapamaz gibisinden konuştu bende çekiniyorum ayrı yaşayalım diyemiyorum ama babası da zaten rvden kolay kolay çıkmayan biri sanırım adım atmaya hali yoktur çok tembellik yapar dedi çünkü insan kendi babasına güvenemiyor sürekli evde durursa hele 5 6 sene sonra nasıl olacak ne yapmam lazım ve ailesinin oturduğu ev kendilerinin babası maaş alıyor psikolojik rahatsızlığından dolayı çalışamadığı için acaba o yüzden mi başka eve çıkma cesareti mi yok kaldı ki benim ailem için bakıma muhtaç hale gelecekler birkaç seneye yakın oturayım en azından 5 6 sene sonra ailenle yaşarız dedim annemden beni ayırma annemsiz yapamam gibisinden konuştu arkadaşımda bence ev gecincirmekten korkuyor ondan onlarla yaşamak istiyor dedi bilmiyorum ne yapmalıyım
Allah aşkına bu anneye düşkünlük değil bağımlılık.
Bakın her insan annesine babasına düşkündür erkek kadın farketmez ancak sınırını bilir. Bende eşimde ailelerimize çok
düşkünüzdür fakat evliliğimizde sınırımızı biliriz. Evliliğimize karıştırmayız
Sevgiliniz anne bağımlısı özel hayatınız olmaz iki kişilik değil üç kişilik bir evliliğinin olur. Özel gün kavramınız olmaz herşeyde annede olur bunu bilin. Evlilik yıldönümü doğumgünü tatil veya farklı şeylerde. Yani karı koca için özel olan şeyler üç kişilik yaşanır.
Ayrıca annesine değer veren eşinede değer verir demiş sevgiliniz bu doğrudur lakin sevgilinizin ki değer verme değil bağımlılık. Değer verme, düşkünlük bambaşka bir şeydir bağımlılık bambaşka. Biz aileye düşkünlükle aileye bağımlılığı ayırt edemiyoruz. Herkes ana babasına düşkündür onlara birşey olsa canımız yanar yanlarında oluruz elimizden geleni yaparız bu düşkünlüktür muhtemelen sizde ailenize karşı böylesiniz yani düşkünsünüzdür. Ancak bağımlılık farklıdır.Tüm hayatımızı evliliğimizi onlara endeksli yaşamaktır herşeyi onlara göre yapmaktır. Şimdi şunu düşünün sevgiliniz ailesine düşkün mü bağımlı mı?
Bu platformda onlarca konu var çevremde örnekler var aile yüzünden çıkan sıkıntılarla ilgili.Ben şuna inanıyorum ailesine düşkün erkek veya kadın evliliğinde sorun yaratmıyor çünkü çekirdek ailesine de düşkün oluyor. Sıkıntı yaratan sorun yaratan kök ailesine bağımlı erkek veya kadınlardır. Ne yazıkki sevgiliniz annesine düşkün değil bağımlı.

Son düzenleme:
Eee, tamam işte adam kayıp falan değil, konuşuyorsunuz işte. Bunları demek yerine bitti istemiyorum seni artık diyebilirdiniz, ya da ek olarak dediklerinize.
Yazdım işte hâlâ bakmiyor kaç saat oldu benimde işim var arayamiyorum iln işim keskin bi şekilde bitirmek olacaktır zaten herhangi bi erkeğe güvenip sevgi bekleyerek ben hata yaptım

Allah aşkına bu anneye düşkünlük değil bağımlılık.
Bakın her insan annesine babasına düşkündür erkek kadın farketmez ancak sınırını bilir. Bende eşimde ailelerimize çok
düşkünüzdür fakat evliliğimizde sınırımızı biliriz. Evliliğimize karıştırmayız
Sevgiliniz anne bağımlısı özel hayatınız olmaz iki kişilik değil üç kişilik bir evliliğinin olur. Özel gün kavramınız olmaz herşeyde annede olur bunu bilin. Evlilik yıldönümü doğumgünü tatil veya farklı şeylerde. Yani karı koca için özel olan şeyler üç kişilik yaşanır.
Ayrıca annesine değer veren eşinede değer verir demiş sevgiliniz bu doğrudur lakin sevgilinizin ki değer verme değil bağımlılık. Değer verme, düşkünlük bambaşka bir şeydir bağımlılık bambaşka. Biz aileye düşkünlükle aileye bağımlılığı ayırt edemiyoruz. Herkes ana babasına düşkündür onlara birşey olsa canımız yanar yanlarında oluruz elimizden geleni yaparız bu düşkünlüktür muhtemelen sizde ailenize karşı böylesiniz yani düşkünsünüzdür. Ancak bağımlılık farklıdır.Tüm hayatımızı evliliğimizi onlara endeksli yaşamaktır herşeyi onlara göre yapmaktır. Şimdi şunu düşünün sevgiliniz ailesine düşkün mü bağımlı mı?
Bu platformda onlarca konu var çevremde örnekler var aile yüzünden çıkan sıkıntılarla ilgili.Ben şuna inanıyorum ailesine düşkün erkek veya kadın evliliğinde sorun yaratmıyor çünkü çekirdek ailesine de düşkün oluyor. Sıkıntı yaratan sorun yaratan kök ailesine bağımlı erkek veya kadınlardır. Ne yazıkki sevgiliniz annesine düşkün değil bağımlı.
Ailesi için ne yapiyor ki bağımlı tabi desem ki annesini öyle düşünüyor ki acıyor ki elini sogun sudan sicak suya sokmuyor tamam 15 tatile geldi 1 ay kaldı burda hep yattı odasında arkadaşlarla çıktı ne yapıyor evde annesine düşkün olan annesine hep yardımcı olur onun tek bildiği annemle kalacagim😂 başka bi bildiği yok bazen düşünüyorum ailesinin evi kira değil kendi evleri ondan mı bu ısrarı çünkü ben ona gel yakınıma ev tutalım dediğimde sadece 2 3 sene taş çatlasın 4 sene dediğimde annemler orda yapamaz babamlar orda yapamaz dedi neymiş eski evlerine alışmışlar senelerdir başka yere gitmemişler yapamazlar orda 😂yani bu bahane mi Allah aşkına sinir sistemini bozdu ölüm olur Allah korusun tek kardeş olur hadi 2 kardeş olur diğeri hayırsız plur tam 5 kardeşi var kardeş dedigime bakmayın onlardan büyük abisi bil yengesini almış öteye gitmiş yengesi demiş aileme yakın oturmak istiyorum diye götürmüş dün ona sadece dedim ki ben annenleri istemiyorum demedim ki yani yanlış anlaşılma olmuştu onlarla yaşamayız demedim ki sadece bir kaç sene dedim yani daha çok gençler dedim bana dediği şey şu zaten öyle bir şeyin konusu bile olamaz yani annenlerle yasamamanin konusu bile olamaz onun lafını dahi yapmayacakmisim nesin sen yaa altın mı siciyorsun nesin sen kendine ne sanıyorsun ben seni çekmek istediğim için varsın yoksa hiçsin sen hiç sabrettim sürekli aman yanlış anlamasın ailesini istemiyor imajı cizmeyeyim ama tam bi ruh hastası yani dün bile bakın ne diyor ya diyor eğer abim ablam ileride evlenmezse kardeşi de var onun şuan 17 işte biz o zaman başka eve geçeriz annemi de alırız yanımıza babamı da alırım 🤣 evde abisi ablası var annesini babasını alacakmış yanına sonra beni manipule etmeye çalışıyor sen çok sinirlisin sen çok uzatıyorsun beni üzüyorsun

Arkadaş bu adam annesine babasına kardeşleriyle ortak bölüşüp parasını ödeyecekleri bir bakıcı tutmuyorda.

Sizi bakıcı+hizmetçi+temizlikçi+kadınlık yapan eş olarak tutuyor.

Siz ayrıntıyı kaçırıyorsunuz sizinle evlenmiyor sizi nikahlı hizmetçi olarak tutuyor.

Hiç birimiz ağaç kavuğundan çıkmadık hepimiz ayrı yuvamızı kurduk ama…
Kendi annesi babası neden evlenip ayrı yuvalarını kurmuş.

Annesine söz vermiş diye hayatını yaşamayan bir çapsız.
Benim çocuklarımda evlenecek isterlerse evlenip marsa yerleşsinler ne dicem ah evladım bana söz bana bak mı dicem….

Çocuklarım hayatlarını dolu dolu yaşasınlar, gezsinler, görsünler, deneyimlesinler…

Yapmayın Allah aşkına kendinize edersiniz.

Konu farklı olsa başka değerlendiricem de utanmadan da yıllar sonranın simdiden pazarlığını yapıyor…

Ailesi için ne yapiyor ki bağımlı tabi desem ki annesini öyle düşünüyor ki acıyor ki elini sogun sudan sicak suya sokmuyor tamam 15 tatile geldi 1 ay kaldı burda hep yattı odasında arkadaşlarla çıktı ne yapıyor evde annesine düşkün olan annesine hep yardımcı olur onun tek bildiği annemle kalacagim başka bi bildiği yok bazen düşünüyorum ailesinin evi kira değil kendi evleri ondan mı bu ısrarı çünkü ben ona gel yakınıma ev tutalım dediğimde sadece 2 3 sene taş çatlasın 4 sene dediğimde annemler orda yapamaz babamlar orda yapamaz dedi neymiş eski evlerine alışmışlar senelerdir başka yere gitmemişler yapamazlar orda yani bu bahane mi Allah aşkına sinir sistemini bozdu ölüm olur Allah korusun tek kardeş olur hadi 2 kardeş olur diğeri hayırsız plur tam 5 kardeşi var kardeş dedigime bakmayın onlardan büyük abisi bil yengesini almış öteye gitmiş yengesi demiş aileme yakın oturmak istiyorum diye götürmüş dün ona sadece dedim ki ben annenleri istemiyorum demedim ki yani yanlış anlaşılma olmuştu onlarla yaşamayız demedim ki sadece bir kaç sene dedim yani daha çok gençler dedim bana dediği şey şu zaten öyle bir şeyin konusu bile olamaz yani annenlerle yasamamanin konusu bile olamaz onun lafını dahi yapmayacakmisim nesin sen yaa altın mı siciyorsun nesin sen kendine ne sanıyorsun ben seni çekmek istediğim için varsın yoksa hiçsin sen hiç sabrettim sürekli aman yanlış anlamasın ailesini istemiyor imajı cizmeyeyim ama tam bi ruh hastası yani dün bile bakın ne diyor ya diyor eğer abim ablam ileride evlenmezse kardeşi de var onun şuan 17 işte biz o zaman başka eve geçeriz annemi de alırız yanımıza babamı da alırım evde abisi ablası var annesini babasını alacakmış yanına sonra beni manipule etmeye çalışıyor sen çok sinirlisin sen çok uzatıyorsun beni üzüyorsun

Ailesi için ne yapiyor ki bağımlı tabi desem ki annesini öyle düşünüyor ki acıyor ki elini sogun sudan sicak suya sokmuyor tamam 15 tatile geldi 1 ay kaldı burda hep yattı odasında arkadaşlarla çıktı ne yapıyor evde annesine düşkün olan annesine hep yardımcı olur onun tek bildiği annemle kalacagim😂 başka bi bildiği yok bazen düşünüyorum ailesinin evi kira değil kendi evleri ondan mı bu ısrarı çünkü ben ona gel yakınıma ev tutalım dediğimde sadece 2 3 sene taş çatlasın 4 sene dediğimde annemler orda yapamaz babamlar orda yapamaz dedi neymiş eski evlerine alışmışlar senelerdir başka yere gitmemişler yapamazlar orda 😂yani bu bahane mi Allah aşkına sinir sistemini bozdu ölüm olur Allah korusun tek kardeş olur hadi 2 kardeş olur diğeri hayırsız plur tam 5 kardeşi var kardeş dedigime bakmayın onlardan büyük abisi bil yengesini almış öteye gitmiş yengesi demiş aileme yakın oturmak istiyorum diye götürmüş dün ona sadece dedim ki ben annenleri istemiyorum demedim ki yani yanlış anlaşılma olmuştu onlarla yaşamayız demedim ki sadece bir kaç sene dedim yani daha çok gençler dedim bana dediği şey şu zaten öyle bir şeyin konusu bile olamaz yani annenlerle yasamamanin konusu bile olamaz onun lafını dahi yapmayacakmisim nesin sen yaa altın mı siciyorsun nesin sen kendine ne sanıyorsun ben seni çekmek istediğim için varsın yoksa hiçsin sen hiç sabrettim sürekli aman yanlış anlamasın ailesini istemiyor imajı cizmeyeyim ama tam bi ruh hastası yani dün bile bakın ne diyor ya diyor eğer abim ablam ileride evlenmezse kardeşi de var onun şuan 17 işte biz o zaman başka eve geçeriz annemi de alırız yanımıza babamı da alırım 🤣 evde abisi ablası var annesini babasını alacakmış yanına sonra beni manipule etmeye çalışıyor sen çok sinirlisin sen çok uzatıyorsun beni üzüyorsun
Ben olayları bilemem sadece düşkünlükle bağımlılık arasındaki farkı belirttim. Bu anlattıklarızda benim dediğimi destekliyor.Hatta dahada fazlası bağımlı ancak herşeyine size yüklemeye çalışan bir insan. Kararı vericek olan sizsiniz. Böyle bir yaşam evlilik hayatı istiyor musunuz? Bu arada sevgiliniz çok fazla vicdanınıza oynuyor bunu göz önünde bulundurun. Karar verirken buna dikkat edin

İçimi tamamen dökmeden neden bitireyim ki günlerce sinir sistemi bozuldu sizin dediğiniz gibi de yapardım zoruma giden çok şey oldu özellikle aile konusunda sustum çünkü hep sustum
Icinizi dokeceginiz uzuuun bir mesaj yazin madem illa icinizi dokceksiniz interneti acinca nasilsa gorur. Mesaji yazdiktan sonra her yerden engelleyin bitsin uzatmaya ne gerek var onun soyleyeceklerinin ne onemi var diger konuda da bu konuda da uzuuun uzuuuun onun dediklerini yazmissiniz hepsini okumusumdur sacma salak seyler soylemis normalde akli basinda olan bir insan ne diyor bu beni salak mi saniyor der konusmayi bitirir ama siz hala bir umit konusuyorsunuz konustuklarini yaziyorsunuz farkli birsey soyleyecek beyin yok adamda zagen yazin icinizdekileri yollayin bitirin. Illa onun cevabini ya da arayipta konusmayi ya da yuz yuze konusmayi beklemeyin zira manipule edilebilen birisiniz bu kisi tarafindan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X