Erkegin anneci olması ciddi bir sorun mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annesine bağımlı bir eşim var ve boşanma sürecinden geçtik ve davam açık. Şöyle sizin esinizin fikri olmayacak her şeyi annesine soracak yani annesiyle siz evlenmis olacaksiniz bence vazgeçin smdiden belli etmiş kendinizi yakmayın.
Kayınvalidesiyle evli olacak aslında

Ailesi için ne yapiyor ki bağımlı tabi desem ki annesini öyle düşünüyor ki acıyor ki elini sogun sudan sicak suya sokmuyor tamam 15 tatile geldi 1 ay kaldı burda hep yattı odasında arkadaşlarla çıktı ne yapıyor evde annesine düşkün olan annesine hep yardımcı olur onun tek bildiği annemle kalacagim😂 başka bi bildiği yok bazen düşünüyorum ailesinin evi kira değil kendi evleri ondan mı bu ısrarı çünkü ben ona gel yakınıma ev tutalım dediğimde sadece 2 3 sene taş çatlasın 4 sene dediğimde annemler orda yapamaz babamlar orda yapamaz dedi neymiş eski evlerine alışmışlar senelerdir başka yere gitmemişler yapamazlar orda 😂yani bu bahane mi Allah aşkına sinir sistemini bozdu ölüm olur Allah korusun tek kardeş olur hadi 2 kardeş olur diğeri hayırsız plur tam 5 kardeşi var kardeş dedigime bakmayın onlardan büyük abisi bil yengesini almış öteye gitmiş yengesi demiş aileme yakın oturmak istiyorum diye götürmüş dün ona sadece dedim ki ben annenleri istemiyorum demedim ki yani yanlış anlaşılma olmuştu onlarla yaşamayız demedim ki sadece bir kaç sene dedim yani daha çok gençler dedim bana dediği şey şu zaten öyle bir şeyin konusu bile olamaz yani annenlerle yasamamanin konusu bile olamaz onun lafını dahi yapmayacakmisim nesin sen yaa altın mı siciyorsun nesin sen kendine ne sanıyorsun ben seni çekmek istediğim için varsın yoksa hiçsin sen hiç sabrettim sürekli aman yanlış anlamasın ailesini istemiyor imajı cizmeyeyim ama tam bi ruh hastası yani dün bile bakın ne diyor ya diyor eğer abim ablam ileride evlenmezse kardeşi de var onun şuan 17 işte biz o zaman başka eve geçeriz annemi de alırız yanımıza babamı da alırım 🤣 evde abisi ablası var annesini babasını alacakmış yanına sonra beni manipule etmeye çalışıyor sen çok sinirlisin sen çok uzatıyorsun beni üzüyorsun
Bravo siz doğruları görebiliyorsun ve mantıklı yaklaşıyorsun.

Saçmalamanın daniskası onca insanın içine sizi sokuyor. Evde kaç kişi var.
Canım isterse oturma odasında birlikte olurum, canım ister banyo da o cümbür cemaatin içinde hayatın kararır.

Ayrı eve çıkınca anne babasını mı alacak yanına.😂😂😂😂

Bizim tanıdık birinin oglu vardı.
Sizin ki gibi asla tek başına eve çıkama ev geçindirmeye toto yok. Anne babamı bırakamam ayağına üst katta evlendiğinde oturdu.
Kadın isyan etti.
Gel ayri eve cikalim yok.
Annesi zaten birakmaz, bu da zaten ev geçindirmez asla, fare gibi kapanında yaşıyor.
Neyse karısı boşandı gitti.

Bir gün karısının evine gelmiş oturmuş. Ay içimden ne küfürler salladım.
Kadin valla tek basina ayakta durmaya calisti ve basariyordu.

Sonra rahmetli oldu.
Adam üzüntüden öldü dediler ve herkes gelini suçladı.
Halbuki adamın asl kira verip, ev geçindirme, benim evim, özgürlüğüm olayı yoktu. Cunku bunlar birinin sırtına binip hiç bir zorluğa el atmayan insanlar.

Ne insanlar çıkap karşına…

Gencliginin degerini kiymeti bil bununla bir saatini bile harcama…

Canım isterse oturma odasında birlikte olurum, canım ister banyo da o cümbür cemaatin içinde hayatın kararır.

Sizin ki gibi asla tek başına eve çıkama ev geçindirmeye toto yok. Anne babamı bırakamam ayağına üst katta evlendiğinde oturdu.
Kadın isyan etti.
Annesi zaten birakmaz, bu da zaten ev geçindirmez asla, fare gibi kapanında yaşıyor.

Sonra rahmetli oldu.
Halbuki adamın asl kira verip, ev geçindirme, benim evim, özgürlüğüm olayı yoktu. Cunku bunlar birinin sırtına binip hiç bir zorluğa el atmayan insanlar.

Allah razı olsun beni yargılamadan dinlediniz yorum yaptınız yok şuan ablası abisi kardeşi var anne babasi var evde bana dedi ki abim ablam evlenmezse biz başka eve çıkarız annemi babamı yanımiza alırız yani kadının evinde kendi çocukları olacak bu da onları alacak kendi evine getirecek bu kadar ruh hastası bi kişiliğe sahip işte evdeki insanlar yetmiyor mu amacın ne senin ben senden uzaklaşayim diye mi yapıyorsun nedir yani sen o zama yanına eş değil hizmetçi alıyorsun bir insan nasıl kabul etmez sevgilisini ailesine söylemeyi yaa nasıl sırf bunun yüzünden bile bitirme aşamasına geldik beni kaybedeceğini bile bile olmaz diyor demek ki gerçekten sevmiyor beni bir yanım içini dök diyor bir yanım blsver sessizce git diyor arada kaldım ama gerçekten isteyen insan varya neler yapardi o ozguvnejzligi o cekingenligi öyle giderdi ki demek ki yeterince istemiyor

Kadın isyan etti.

Sonra rahmetli oldu.

Iki kere yanlış anlaşılma oldu ailesiyle ilgili anne babasıyla ilgili resmen çıkıştı demek ki şimdi böyleyse ileride en ufak bi yanlış anlaşılma da bu benim canımı okur demediğini bırakmaz demek ki

Kadın isyan etti.

Sonra rahmetli oldu.

Ailene her hafta gideriz geliriz diyor da hiç inandırıcı gelmiyor he bi de bana az önce yazmış demiş ki sen benim gibisini zor bulursun benim gibi çabalayan kaç kere ayrılma aşamasına geldi kaç kere dediği iki kere sadece ben çektim işte pişman olacaksın ve demiş ki eğer beni gerçekten sevseydin her türlü zorluğun üzerinden geleceğimize inanirdin demek ki sevgin yokmus ki sorun görünce kcmaya çalışıyorsun vicdan bende olsaymış rn başından onunla bu yola cikmazmisim zaten üstesinden gelemediğimiz için ayrıldık sona 3 4 gün sonra kendisi yazdı bana ben ondan uzaklaştım yani

Annesine değer veren esinede değer verir şehir efsanesidir.Anne başka değerdedir eş başka değerdedir.Nasiki karabiber tatlıya konmazsa eş ve anne sevgisini de birbirinden ayıramayan dengeyi kuramayan eşi seçen kadınlar ömürboyu karabiberli tatlı yemek gibi bir evliliği yutmaya hazmetmeye uğraşırlar konu sahibi.
Bana dediği sey benim gibisini zor bulursun cok pişman olacaksin😂

Önceden de sormuştum bu soruyu erkek arkadaşım evlenince ailesiyle yaşamak istiyordu şimdi tekrar geldim çünkü en son artık onun sürekli kendisi için çaba bekleyip benim için çaba göstermesinden sıkılmıştım onu 5 6 sene ben bekliycem 27 28 yaşında da gelip ailesinin yanında ben yaşayacam annesine sözü varmış oysa 6 kardeşler abileri ablaları var kaldı ki ailesinden de çok fazla çekiniyor ve benden bahsetmiyor ailesine arkadaşlarına dahi ama öyle huyu bu çekingen çok utangaç ve benim için cabaalamiyorsun deyip ayrıldım kendisi geldi yazdı çok kötüyüm dedi dayanamıyorum dedi tekrar konuşuyoruz aynı mevzular aramızda ara sıra çıkıyor ama ne yapacağım bilmiyorum benim için biraz çabası yok beni annemden ayırma diyor annemsiz yapamam diyor sonra annesine değer veren sana daha çok değer verir diyor anneme söz verdim bırakamam hasta o saatten sonra kendisine bakamaz yemek yapamaz gibisinden konuştu bende çekiniyorum ayrı yaşayalım diyemiyorum ama babası da zaten rvden kolay kolay çıkmayan biri sanırım adım atmaya hali yoktur çok tembellik yapar dedi çünkü insan kendi babasına güvenemiyor sürekli evde durursa hele 5 6 sene sonra nasıl olacak ne yapmam lazım ve ailesinin oturduğu ev kendilerinin babası maaş alıyor psikolojik rahatsızlığından dolayı çalışamadığı için acaba o yüzden mi başka eve çıkma cesareti mi yok kaldı ki benim ailem için bakıma muhtaç hale gelecekler birkaç seneye yakın oturayım en azından 5 6 sene sonra ailenle yaşarız dedim annemden beni ayırma annemsiz yapamam gibisinden konuştu arkadaşımda bence ev gecincirmekten korkuyor ondan onlarla yaşamak istiyor dedi bilmiyorum ne yapmalıyım
Yazdıklarınızdan evde hala evlenmemiş abi abla olduğunu anladım doğru mu...

Önceden de sormuştum bu soruyu erkek arkadaşım evlenince ailesiyle yaşamak istiyordu şimdi tekrar geldim çünkü en son artık onun sürekli kendisi için çaba bekleyip benim için çaba göstermesinden sıkılmıştım onu 5 6 sene ben bekliycem 27 28 yaşında da gelip ailesinin yanında ben yaşayacam annesine sözü varmış oysa 6 kardeşler abileri ablaları var kaldı ki ailesinden de çok fazla çekiniyor ve benden bahsetmiyor ailesine arkadaşlarına dahi ama öyle huyu bu çekingen çok utangaç ve benim için cabaalamiyorsun deyip ayrıldım kendisi geldi yazdı çok kötüyüm dedi dayanamıyorum dedi tekrar konuşuyoruz aynı mevzular aramızda ara sıra çıkıyor ama ne yapacağım bilmiyorum benim için biraz çabası yok beni annemden ayırma diyor annemsiz yapamam diyor sonra annesine değer veren sana daha çok değer verir diyor anneme söz verdim bırakamam hasta o saatten sonra kendisine bakamaz yemek yapamaz gibisinden konuştu bende çekiniyorum ayrı yaşayalım diyemiyorum ama babası da zaten rvden kolay kolay çıkmayan biri sanırım adım atmaya hali yoktur çok tembellik yapar dedi çünkü insan kendi babasına güvenemiyor sürekli evde durursa hele 5 6 sene sonra nasıl olacak ne yapmam lazım ve ailesinin oturduğu ev kendilerinin babası maaş alıyor psikolojik rahatsızlığından dolayı çalışamadığı için acaba o yüzden mi başka eve çıkma cesareti mi yok kaldı ki benim ailem için bakıma muhtaç hale gelecekler birkaç seneye yakın oturayım en azından 5 6 sene sonra ailenle yaşarız dedim annemden beni ayırma annemsiz yapamam gibisinden konuştu arkadaşımda bence ev gecincirmekten korkuyor ondan onlarla yaşamak istiyor dedi bilmiyorum ne yapmalıyım
Siz bunların problem olduğunu görerek buraya yazıp yardım istiyorsanız akıllı bir gençsiniz bana göre.Bu adam iyi ki size arkadaşlık döneminde yüzünü göstermiş.Beraber oturma nedeni tamamen onlara baktırmak için bunu anlamadınız mı hala.Kendide yapmayacak siz yapacaksınız bu işi.Bu ana baba gençtir daha.Onlarla hele ki psikplojisi iyi olmayan kp ile aynı evde ne işiniz var.Bu adam evlenince aynı evde yaşayacak.Bakın neleri hesap ediyor.Kira vermeyecek babanın da maaşı var sizde çalışırsanız oh gel keyfim gel.Siz bakarsınız anne babaya o da bu gelen gelirle keyfini yaşar.Tüm ev temizlik çamaşır yemek vb bu iki kişinin yemeği çayı getir götür.Hepsi sizde.Bunları anladınız eminim.
Bu büyümemiş ve hiç büyümeyecek arkadaşı atın hayatınızdan ve bu evlilikle anne babanızıda gelecekte üzmeyin.Bir anne olarak bunu yazarım size.
Evde evlenmemiş abla abi varken birde.Evladım siz kafayı yersiniz o evde.Şimdiden fotoğraf ortada.Yazık etmeyin kendinize anne babanıza....

Siz bunların problem olduğunu görerek buraya yazıp yardım istiyorsanız akıllı bir gençsiniz bana göre.Bu adam iyi ki size arkadaşlık döneminde yüzünü göstermiş.Beraber oturma nedeni tamamen onlara baktırmak için bunu anlamadınız mı hala.Kendide yapmayacak siz yapacaksınız bu işi.Bu ana baba gençtir daha.Onlarla hele ki psikplojisi iyi olmayan kp ile aynı evde ne işiniz var.Bu adam evlenince aynı evde yaşayacak.Bakın neleri hesap ediyor.Kira vermeyecek babanın da maaşı var sizde çalışırsanız oh gel keyfim gel.Siz bakarsınız anne babaya o da bu gelen gelirle keyfini yaşar.Tüm ev temizlik çamaşır yemek vb bu iki kişinin yemeği çayı getir götür.Hepsi sizde.Bunları anladınız eminim.
Bu büyümemiş ve hiç büyümeyecek arkadaşı atın hayatınızdan ve bu evlilikle anne babanızıda gelecekte üzmeyin.Bir anne olarak bunu yazarım size.
Evde evlenmemiş abla abi varken birde.Evladım siz kafayı yersiniz o evde.Şimdiden fotoğraf ortada.Yazık etmeyin kendinize anne babanıza....
Unuttum yazmayı bu erkeğe anneci demezler menfaatçi derler.Yukarıda yazdım neden öyle dendiğini...Anneci diyerek asıl gerçeklerden uzaklaşıyorsunuz...
Benim gibisini zor bulursun diye aklı sıra sizi ikna edecek.Zor bulunacak ne tarafı var.Bu devirde hangi erkek yeni eşini ana babası ile oturmaya zorlar.Bu ilk konudan çöpe gitti zaten..Aklını kullan sakın bu oyunlara gelme.Uzatma bence bitir biran önce düşünülecek hiç bir şeyi yok bu adamın..

Ya ilk başlarda pek problem yapmadım anne babanın yanında yaşarım dedim hani en fazla ne olabilir ki ama baktım zaman geçtikçe başka şeyleri çıkıyor zaman geçtikçe başka şeylerle karşıma geliyor bu konu dışında birde aileye söyleme mevzusu vardı tutturdu ben okul bitince söylerim diye tutturdu yani şuan 23 üz 24 olacağız bir kaç aya okulunun bitmesine var 3 buçuk sene ben ancak bu kadar yapabilirim erken söylesem ne olacak gibi bahaneler yapmaya başladı söyleyemem çekinirim ablam abim var evde onlar evlenmedi bende o zaman ileride de ablan abin evlenmedi sıra sana gelmedi diye evlenmezsin dedim yok dedi onlar yüzünden ömür boyu bekar kalamam dedi başlarda dedi ki snnem sorarsa annemin ilk sorduğu anda söylerim sonra abim evlenirse söylerim dedi ne dediğini bilmiyor 2 kere yanlış anlaşılma oldu kötü bi şey de demedim annen baban neyse de abin ablan var dedim nasıl neyse dermişim diye bana çıkisti annen baban neyse ne demek diyor bana lafın gelişi kullandığım cümleye kızıyor ona tahammülü yok dünde konuşurken ben annenlerle babanlar bizde kalmaz demiyorum ki dedim beni yanlış anlamıştı çünkü o da zaten bizde kalacaklar dedi öyle şey mi olur dedi zaten kalacaklar yani normal konuşma da bile ufacık bi olumsuz konusmaya tahammülü dahi yok onun acikca annen baban bizde kalırsa su şekilde olur şöyle olur dahi diyemiyorsun normal değil yani babasının çok sevemez de annesine tapıyor adeta babası da psikolojik rahatsız ilaç kullanmış yıllarca evden çıkmıyormuş tembellik yapıyormuş annesi çok çalışmış yıllarca bunlara emek vermiş sadece kendi annesi eziyet çekmiş gibi benim annem daha beterllerini yaşadı kaldı ki babam tembel adım atmaya hali yok diyor o evin içinde o ise gidecek annesi ben babası baba da olsa nasıl güvenebilirim ben o adama annesi olsa tek neyse ama babası da zaten normal bi adam değilmiş zamanında

Ya ilk başlarda pek problem yapmadım anne babanın yanında yaşarım dedim hani en fazla ne olabilir ki ama baktım zaman geçtikçe başka şeyleri çıkıyor zaman geçtikçe başka şeylerle karşıma geliyor bu konu dışında birde aileye söyleme mevzusu vardı tutturdu ben okul bitince söylerim diye tutturdu yani şuan 23 üz 24 olacağız bir kaç aya okulunun bitmesine var 3 buçuk sene ben ancak bu kadar yapabilirim erken söylesem ne olacak gibi bahaneler yapmaya başladı söyleyemem çekinirim ablam abim var evde onlar evlenmedi bende o zaman ileride de ablan abin evlenmedi sıra sana gelmedi diye evlenmezsin dedim yok dedi onlar yüzünden ömür boyu bekar kalamam dedi başlarda dedi ki snnem sorarsa annemin ilk sorduğu anda söylerim sonra abim evlenirse söylerim dedi ne dediğini bilmiyor 2 kere yanlış anlaşılma oldu kötü bi şey de demedim annen baban neyse de abin ablan var dedim nasıl neyse dermişim diye bana çıkisti annen baban neyse ne demek diyor bana lafın gelişi kullandığım cümleye kızıyor ona tahammülü yok dünde konuşurken ben annenlerle babanlar bizde kalmaz demiyorum ki dedim beni yanlış anlamıştı çünkü o da zaten bizde kalacaklar dedi öyle şey mi olur dedi zaten kalacaklar yani normal konuşma da bile ufacık bi olumsuz konusmaya tahammülü dahi yok onun acikca annen baban bizde kalırsa su şekilde olur şöyle olur dahi diyemiyorsun normal değil yani babasının çok sevemez de annesine tapıyor adeta babası da psikolojik rahatsız ilaç kullanmış yıllarca evden çıkmıyormuş tembellik yapıyormuş annesi çok çalışmış yıllarca bunlara emek vermiş sadece kendi annesi eziyet çekmiş gibi benim annem daha beterllerini yaşadı kaldı ki babam tembel adım atmaya hali yok diyor o evin içinde o ise gidecek annesi ben babası baba da olsa nasıl güvenebilirim ben o adama annesi olsa tek neyse ama babası da zaten normal bi adam değilmiş zamanında
Bakın derinlemesine düşününce neler çıkıyor ortaya.Birde aynı evde yaşadığınızı düşünün.Herşeyi bırakın evladım psikolojik rahatsız baba ile aynı evde olmaz.Ailen ne der buna.Sen uzatma bitir bu işi....Yoluna önüne bak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X