Erkek arkadaşımın ailesinde çıplaklık kavramı yok

Aile olayi biraz abartmis ama buradaki cogu insan da ciplakligi niye bu kadar tabu olarak goruyor, bu da abarti. Sahsen benim icin ayrilma nedeni olmazdi. Tutup da sizin aileniz gelince boyle davranacaklarini sanmiyorum. Birlikte yasayinca bazen sinirlar asilabiliyor. Ben de normalde evde rahat seyler giyerim, ama simdi oglum 4 yasinda, onun yuzunden daha usturuplu giyinmeye calisiyorum ama vallahi zorlaniyorum bu sicakta. Cocugumun tuvalet aparati da banyoda. Bazen ben banyodayken cisi kakasi geliyor. Mecburen giriyor yani, napayim. Buyuyunce olmaz tabi de, simdi gelip bana da sapikca igrenc vs yazmasin kimse.

Tabii ki. Zaten amacım ailenin yaşantısına müdahil olmak değil ama erkek arkadaşımın mahremiyet kavramının eksikliği beni de ilgilendirir diye düşünüyorum. Zaman eğlendirecek değil de artık ilerisini düşünerek çıkıldığı için yola olası bir aile kurma durumunda nasıl olur diye gelmiyor değil yani aklıma. İnsan her ihtimali düşünmek zorunda yani bir bakıma.

Teşekkür ederim herkese yorumları için. Bir nebze olsa iyi geliyor fikir alışverişi yapmak.
Alman mi?

Kültürel farklılıklarınız varmış. Bizim ülkenin bazı adetleri de diğer milletlere saçma geliyordur. Rahatsız oluyorsanız bitirmeniz isabet olmuş ama sırf siz istiyorsunuz diye kaç yaşına gelmiş insan kültürel kodlarını görmezden gelecek değil. Tartışmaya gerek yokmuş bence.

Kesin iskandinavdir
Onlarda normal sana cinsel obje olarak değil normal.birey gibi bakıyorlar cinsiyetsiz
Senin nasıl kültürün varsa onlarinkide o zaten size uymadığı için ayrılmış siniz bukadar basit
Finlandiya İsveç normal böyle şeyler
Örneğin kurban kesmek size normal geliyor onlara ise barbarlık
Benim görümcem görevdeyken beraber arkadaşlar kız erkek komple çıplak saunaya giriyorlarmis yani bikini bile yok ve normal

Böyle bir şey yabancı kültürlerde de yok ki? Mahremiyet ve ensest kavramları onlarda da var. Taa ninelerinin bile kanıksadığı bir durumu siz değiştiremezsiniz aile değişik. Ben olsam uzatmadan ayrılırdım. İleride çocuğum olsa ona da yapacak aynısını. Bunun ihtimali bile korkunç.
Çok fazla yabancı arkadaşım oldu ensestine rastlamadim ama turkiyede kuzenleriyle evleniyorlar ben hiç yabancı görmedim kuzeniyle evlenen

Farkli kültürden geldiginiz icindir. Yani onlarda normal sana anormal geliyor.
Banada gelir. Birbirinize uymuyor iseniz zaten devam etmenin anlami yok.

Kesin iskandinavdir
Onlarda normal sana cinsel obje olarak değil normal.birey gibi bakıyorlar cinsiyetsiz
Senin nasıl kültürün varsa onlarinkide o zaten size uymadığı için ayrılmış siniz bukadar basit
Finlandiya İsveç normal böyle şeyler
Örneğin kurban kesmek size normal geliyor onlara ise barbarlık
Benim görümcem görevdeyken beraber arkadaşlar kız erkek komple çıplak saunaya giriyorlarmis yani bikini bile yok ve normal
Banada ilk iskandinav gibi geldi 🤭

bence hic igrenc vs diye dusunmeye gerek yok, onlar oyle ben de boyleyim ve bundan hoslanmadim deyip bitirin aklinizda ve kalbinizde. sizi ilgilendirmez, bence de normal degil ama boyle yapma diyemezsiniz koca adama. boyle birisiyle cocugumuz olsa cocugumuzun yaninda buna musaade edemem diyebilirim, bu hakkim var sadece. siz daha sevgililik asamasinda soguduysaniz gerisi dedikoduya giriyor. yaninda kalmak zorunlulugunuz da var madem hic kurcalayip konusmaya bile gerek yok.

Evleri insanat bahçesi gibi desenize. Yani yanlış anlamayın ama gözümde bu şekilde canlandı bir an. Fonda da "Homo sapiens ler bu şekilde dışkılar. Ikınırlar. Birbirlerini izlemezler ya da izlerler de çaktırmazlar... " gibi bir seslendirme. Ay ne desem bilemedim vallahi. Bu iş sizi özel hayatınızda zorlar. Olmaz bence ya.

Herkese merhaba, iki seneye yaklaşan bir ilişkim var. Erkek arkadaşım yabancı ama bahsedeceğim konu kültürden çok ailesel. Çünkü onun kültüründe de bu tarz bir durum normal değil. Yine de anlatacaklarım bence bizim kültürümüzde daha nadir gerçekleşen şeylerdir.

Erkek arkadaşım 30 küsür yaşında ve son iki yıldır ailesinden ayrı yaşayan bir adam. Geçen sene ilişkimizin ilk aylarında aile evinde tuvalet kapısını kapatma adetlerinin olmadığını arkadaş ortamında anlatmasıyla öğrenmiştim. Aynı ortamdaki akrabası da onların ailesinde de aynı şekilde olduğunu söyledi. Olay dedelerden ninelerden başlıyor sanırım yani. Yani biri ihtiyacını hallederken, duş alırken vs banyoyu tuvaleti kullanmaları normalmiş ve kapısı hep açıkmış. Ben çok zorda kalınınca ara sıra oluyor zannettim ve ilişkinin de başları olduğu için üstelemedim. İki gün önce bir sohbet sırasında konusu tekrar açıldı ve bu başkası varken banyoya girme işinin düşündüğümden çok daha sık gerçekleştiğini ve en ufak bir yüzünü çevirme, hemen alacağını alıp çıkma gibi bir durum olmadan, olabilecek en rahat şekilde yaptıklarını anladım. Yani erkek arkadaşım annesinin, babasının ve aralarında çok az yaş farkı olan kızkardeşinin yanında tuvaleti kullanıyor, duştan çıkıp havluya vs sarınabiliyor. Aynı şekilde onlar da oğullarının varlığını sorun etmiyor. Kendi evine çıkana kadar kızkardeşiyle aynı odayı paylaştığı için “odada biri giyinirken diğeri çıkıyor mu?” diye sordum. Onu da yapmıyorlarmış. Yani aslında olay sadece banyo da değil. Ailede çıplaklık kavramı yok. Annesinin, babasının vücudunu görerek büyüdüğü için önce çok üzüldüm ama sonra konuşurken fark ettim ki bunda en ufak bir yanlışlık dahi sezinlemiyor. Çok rahatsız oldum durumdan. İki gün konuşmadım, içimden gelmedi.

Bir süredir geçici olarak onun evinde kalıyorum. Bu süreç bir- bir buçuk ay kadar daha devam edecek mecburen. Ama içimde tutmak istemediğim için durumu tartıştım ve kendisinden artık eve gittiğinde (haftada bir gider) tuvaletin kapısını kapatmasını ve bu durum hakkında tarafsız ve samimi bir biçimde düşünmesini istediğimi söyledim. Kapıyı kapatabileceğini ama bunu sadece benim için yapacağını, bu durumda yanlış bir taraf görmediğini ve görmeyeceğini söyledi. Yani yaparım ama düşüncem değişmez diyor. Ben de içimi döktüm. Bazı laflarım ağır olsa (küfür şekilde tabii ki değil) da söylenmesi gerekeni söyledim. Eve döndüğünde annesinin yanında çıplak olmaktan rahatsız olmayan yetişkin bir adamla beraber olmama imkan yok dedim ve kendisinden ayrıldığımı söyledim. Çıkıp hava aldım. Akşam döndüğümde tekrar biraz konuştuk. Üzüldüğümü görsem de fikri değişmedi. Düşünmeyi denemek bile istemedi.

Olayı aile işlerine karışmak gibi algıladı ki aslında alakası yok. Tek isteğim sevdiğim, kaç yaşına gelmiş insanın annesinin yanında özel bölge kavramı olmasıydı. O kadar mide bulandırıcı ki bu durum. Bana bir de “annesini dudağından öpen erkekler var, ben de onları uygunsuz buluyorum ama bu kadar abartmıyorum” gibi bir cümle kullandı. Gerçekten burada bunu normal sayan adamlar var burada bu arada. Ben de kendisini aynı kefeye koyduğu insanları ona yakıştıramadım.

Sonuç olarak ayrıldık ama bir süre daha beraber kalmamız gereken kötü bir durumda buldum kendimi. Abartıyor muyum? Haksız tepkiler mi veriyorum? Ailenin bu sapkın huyuna göz yumarsam ileride başım daha çok ağrır gibi düşünüyorum. İleride işler ciddileşirse daha farklı şeylerin ortaya çıkmasından da çekiniyorum, özellikle anneyle olan bağlarında. Zaten annesini her gün işten çıkar çıkmaz arar. Aile evine arabayla 15 dakikada oturuyor ve her hafta döner. Bu bile çok garip geliyorken bana bir de annesiyle çıplaklık kavramlarının olmaması beni çok rahatsız etti.

Annesini de tanıyorum ama bir daha kadınla yüz yüze gelemezmişim gibi geliyor. O kadar sapkın geldi ki bana bu duyduklarım her şeyden soğudum. Bir yandan kendisine ve kardeşine çok üzülüyorum böyle bir çocuklukları olduğu için, ben olayı istismar olarak görüyorum ne yazık ki. Dışarıdan görüşlere ihtiyacım var. Okuyanlara teşekkür ederim.
Bir kaç ay önce Türkiye'de tanıdığım birinin sevgilisi( kadın annem yaşında ) bir video paylaşmış evime geleceklere duyurulur iş yerimde ve evimde tüm kapıları sokup çöpe attım ihtiyaçlarınızı ona göre giderin ve evime ış yerime bunları bilerek gelin diye midem bulanmisti kadını izlerken.

Bunun bir kültür olduğunu düşünmüyorum bu sapkınlık ve kültürümüş ozgurlukmus gibi gösterilmeye çalışıyor.

Hemen o evden ayrilsaniz keşke.

Bu kültürel bi mesele değil bence.
Bunlar aile olarak manyak ve iğrenç .

Böyle bir şey hiç duymamıştım ilk defa duyuyorum.

Tuvalet kapısı kapatmak insanın doğasında vardir bi kere. Bebekler bile kuytuda tenhada bi köşeye girip kirletirler bezlerini.
böyle bir olay en azından almanyada var
böyle bir akım varmış
ailecek hep birlikte duş alırlarmış filan
70ler 80lerde çok popülermiş
epey bi böyle aile varmış..zaten nude kamplar filan da çok popülermiş o zamanlar. kamplar hala var. ama aile fazla yok diye biliyorum.

buradaki erkek 90lar bebesidir sanıyorum hala süren aileler de var demek ki - o erkeğin anne babası 70lerde öyle yetişti kendileri de 90 nesli çocuklarını aynı şekil yetiştirmiş, devam ettirmiş gibi düşünebiliriz.

😮 lütfen şaka olsun

Düzeltmeye çalisirsan çok basin agirir. Duzeltemezsin bile bu yastan sonra.
Ilerde çocuklarnida boyle seye alistirmaya calisirlar.

Ne kadar değişik dertler var. Yanlış anlamayın asla küçümsemiyorum. Aksine bana da çok abes geldi bu durum. Böyle bir aileye uyum sağlayamassınız diye düşünüyorum

Topluluk içinde yapmıyorsa, kimseye de zararı yoksa karisamazdim. Rahatsız olunur elbet ama ne bileyim. Onlar için sorun olmuyormuş baksana. Biz de onlara fazla muhafazakar geliyoruzdur.
Yabancı erkek arkadaşıma, bakire olduğumuzu herkes görsün diye belimize kırmızı kurdele bağlıyorlar dediğimde çocuk neye uğradığını şaşırmıştı.

Nedense bana bi afrika ulkesi gibi geldi
Bu siyahi olanlar tarafi diyeyim
Cok asiri rahatlar ciplaklik onlara gore cok dogal bise ondan dolayi oyle dusundum

Herkese merhaba, iki seneye yaklaşan bir ilişkim var. Erkek arkadaşım yabancı ama bahsedeceğim konu kültürden çok ailesel. Çünkü onun kültüründe de bu tarz bir durum normal değil. Yine de anlatacaklarım bence bizim kültürümüzde daha nadir gerçekleşen şeylerdir.

Erkek arkadaşım 30 küsür yaşında ve son iki yıldır ailesinden ayrı yaşayan bir adam. Geçen sene ilişkimizin ilk aylarında aile evinde tuvalet kapısını kapatma adetlerinin olmadığını arkadaş ortamında anlatmasıyla öğrenmiştim. Aynı ortamdaki akrabası da onların ailesinde de aynı şekilde olduğunu söyledi. Olay dedelerden ninelerden başlıyor sanırım yani. Yani biri ihtiyacını hallederken, duş alırken vs banyoyu tuvaleti kullanmaları normalmiş ve kapısı hep açıkmış. Ben çok zorda kalınınca ara sıra oluyor zannettim ve ilişkinin de başları olduğu için üstelemedim. İki gün önce bir sohbet sırasında konusu tekrar açıldı ve bu başkası varken banyoya girme işinin düşündüğümden çok daha sık gerçekleştiğini ve en ufak bir yüzünü çevirme, hemen alacağını alıp çıkma gibi bir durum olmadan, olabilecek en rahat şekilde yaptıklarını anladım. Yani erkek arkadaşım annesinin, babasının ve aralarında çok az yaş farkı olan kızkardeşinin yanında tuvaleti kullanıyor, duştan çıkıp havluya vs sarınabiliyor. Aynı şekilde onlar da oğullarının varlığını sorun etmiyor. Kendi evine çıkana kadar kızkardeşiyle aynı odayı paylaştığı için “odada biri giyinirken diğeri çıkıyor mu?” diye sordum. Onu da yapmıyorlarmış. Yani aslında olay sadece banyo da değil. Ailede çıplaklık kavramı yok. Annesinin, babasının vücudunu görerek büyüdüğü için önce çok üzüldüm ama sonra konuşurken fark ettim ki bunda en ufak bir yanlışlık dahi sezinlemiyor. Çok rahatsız oldum durumdan. İki gün konuşmadım, içimden gelmedi.

Bir süredir geçici olarak onun evinde kalıyorum. Bu süreç bir- bir buçuk ay kadar daha devam edecek mecburen. Ama içimde tutmak istemediğim için durumu tartıştım ve kendisinden artık eve gittiğinde (haftada bir gider) tuvaletin kapısını kapatmasını ve bu durum hakkında tarafsız ve samimi bir biçimde düşünmesini istediğimi söyledim. Kapıyı kapatabileceğini ama bunu sadece benim için yapacağını, bu durumda yanlış bir taraf görmediğini ve görmeyeceğini söyledi. Yani yaparım ama düşüncem değişmez diyor. Ben de içimi döktüm. Bazı laflarım ağır olsa (küfür şekilde tabii ki değil) da söylenmesi gerekeni söyledim. Eve döndüğünde annesinin yanında çıplak olmaktan rahatsız olmayan yetişkin bir adamla beraber olmama imkan yok dedim ve kendisinden ayrıldığımı söyledim. Çıkıp hava aldım. Akşam döndüğümde tekrar biraz konuştuk. Üzüldüğümü görsem de fikri değişmedi. Düşünmeyi denemek bile istemedi.

Olayı aile işlerine karışmak gibi algıladı ki aslında alakası yok. Tek isteğim sevdiğim, kaç yaşına gelmiş insanın annesinin yanında özel bölge kavramı olmasıydı. O kadar mide bulandırıcı ki bu durum. Bana bir de “annesini dudağından öpen erkekler var, ben de onları uygunsuz buluyorum ama bu kadar abartmıyorum” gibi bir cümle kullandı. Gerçekten burada bunu normal sayan adamlar var burada bu arada. Ben de kendisini aynı kefeye koyduğu insanları ona yakıştıramadım.

Sonuç olarak ayrıldık ama bir süre daha beraber kalmamız gereken kötü bir durumda buldum kendimi. Abartıyor muyum? Haksız tepkiler mi veriyorum? Ailenin bu sapkın huyuna göz yumarsam ileride başım daha çok ağrır gibi düşünüyorum. İleride işler ciddileşirse daha farklı şeylerin ortaya çıkmasından da çekiniyorum, özellikle anneyle olan bağlarında. Zaten annesini her gün işten çıkar çıkmaz arar. Aile evine arabayla 15 dakikada oturuyor ve her hafta döner. Bu bile çok garip geliyorken bana bir de annesiyle çıplaklık kavramlarının olmaması beni çok rahatsız etti.

Annesini de tanıyorum ama bir daha kadınla yüz yüze gelemezmişim gibi geliyor. O kadar sapkın geldi ki bana bu duyduklarım her şeyden soğudum. Bir yandan kendisine ve kardeşine çok üzülüyorum böyle bir çocuklukları olduğu için, ben olayı istismar olarak görüyorum ne yazık ki. Dışarıdan görüşlere ihtiyacım var. Okuyanlara teşekkür ederim.
Oha 😳

Çok haklısın hiç de normal değil. Çöpü kültürde de normal değil. Bunlar bunu doğal sayıyorsa da garip. Bir grup vardı doğadan geldik çıplak gezeriz diyen o akşıma geldi. Sağşıklı değil.

Düşünsenize duş alıyorsunuz kayınbabanız gelip tuvaleti kullanıyor.
Ya da siz tuvalete gittiğinizde kayınbabanızı duş alırken görüyorsunuz :KK70: :kusmuk::kusmuk:

Ne hikmetse ensest ve akraba evlilikleri çıplaklığın doğal olduğu kültürlerde değil de bizimki gibi tabu olan ülkelerde yaygın 🤷🏻‍♀️

X