Erkek arkadaşımın hijyen sorunu mu var?

yalnizkus_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2014
565
471
Merhabalar, metrodan inerken bile elini yıkamadan elimi tutmaya çalışan bir erkek arkadaşım var. Bu konuda onu uyardım artık dikkat ediyor ellerini sık sık yıkıyor vs. Fakat şuan da bazen nadir de olsa üstü başı kokuyor ama ağzı sürekli kokuyor. Ağzı ile ilgili dişçiye gitti ama çözüm olmadı. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum, biraz kilolu biri kendisi. Bana gelince her şeyime ayrıntısı ile dikkat ediyor. Saçlarım bile sohbet konusu olabiliyor. Saçlarımı kırık maşa ile çok sever mesela ve görüştüğümüzde onu kullanmamı ister. Kullanmadığımda yapmamışsın diye şakalaşır. Giydiğim kıyafetlerde beğendikleri olduğunda buluştuğumuzda onu giyer misin diye söyler. Bunlar ayrı bir konu bu arada (aşırı görselci olması vs) benimle ilgilenene kadar kendisi ile ilgileniyor mu merak ediyorum onu nasıl uyarabilirim? Tek başına yaşayan ve yoğun çalışan biri.

Merhabalar, metrodan inerken bile elini yıkamadan elimi tutmaya çalışan bir erkek arkadaşım var. Bu konuda onu uyardım artık dikkat ediyor ellerini sık sık yıkıyor vs. Fakat şuan da bazen nadir de olsa üstü başı kokuyor ama ağzı sürekli kokuyor. Ağzı ile ilgili dişçiye gitti ama çözüm olmadı. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum, biraz kilolu biri kendisi. Bana gelince her şeyime ayrıntısı ile dikkat ediyor. Saçlarım bile sohbet konusu olabiliyor. Saçlarımı kırık maşa ile çok sever mesela ve görüştüğümüzde onu kullanmamı ister. Kullanmadığımda yapmamışsın diye şakalaşır. Giydiğim kıyafetlerde beğendikleri olduğunda buluştuğumuzda onu giyer misin diye söyler. Bunlar ayrı bir konu bu arada (aşırı görselci olması vs) benimle ilgilenene kadar kendisi ile ilgileniyor mu merak ediyorum onu nasıl uyarabilirim? Tek başına yaşayan ve yoğun çalışan biri.
Canım benzer durumdan muzdaribim. Aylarca düşündüm bir insana kırmadan DUŞ AL nasıl denir diye. Valla ben bi yolunu bulamadım. Ama kesinlikle bunlar insanı soğutan şeyler maalesef erkoların bir kısmı kokarca gibi gezip bir de öpüşüp koklaşmak istiyor üstelik sen de pürü pak olacaksın. Yok ya.

Dişleri ile ilgili bir sıkıntısı yoksa içten gelen bir sağlık sorunu olabilir.Bunca zaman fark edemediniz mi kişisel hijyenine önem verip vermediğini.Metro konusuna gelince,kendimi takıntılı bilirdim ama siz beni sollamışsınız.

Takıntı değil yahhuu, toplu taşımada çok sayıda virüs ve bakteri var hele ki İstanbulda milyonlarca insna kulllanıyor. O tutunulan demirlerin pisliğini falan düşünemiyorum. Adam elini yıkamıyor, o elini ağzına götürüyor, gözüne sürüyor, yemeğine dokunuyor ... en basit hijyen el yıkamaktır bunu da yapamıyorsa bir insan bilemedim yani :ruh: Sonra da konu sahibesinin karşısında modacılık oynuyor , eee sen kimsin en basit temizlikten acizsin demezler mi adama?

Takıntı değil yahhuu, toplu taşımada çok sayıda virüs ve bakteri var hele ki İstanbulda milyonlarca insna kulllanıyor. O tutunulan demirlerin pisliğini falan düşünemiyorum. Adam elini yıkamıyor, o elini ağzına götürüyor, gözüne sürüyor, yemeğine dokunuyor ... en basit hijyen el yıkamaktır bunu da yapamıyorsa bir insan bilemedim yani :ruh: Sonra da konu sahibesinin karşısında modacılık oynuyor , eee sen kimsin en basit temizlikten acizsin demezler mi adama?
Kanka ben ellerimi en az günde 100 defa yıkarım,normalde aşırı dikkat ettiğim bir konu ama metrodan indin ve sevgilin elini tutmak istedi.Nerede yıkayacak elini adam?Dezenfektan sıkarım mesela indikten sonra.Hijyenini o kadar çok düşünüyorsa mutlaka dezenfektan taşıyacak yanında.

Ağzı kokuyorsa bitmiştir. Hele ki şu devirde. Çeşit diş macunları, diş fırçaları, ağız bakım suları her bütçeye uygun. İçten gelen bi rahatsızlığı varsa da doktora gitsin çözümsüz dert değil. Buna da çare aramıyorsa söylenecek bir şey yok. Adamın kendine saygısı yok sana mı olacak. Hem ağzı kokacak hem kalkıp benimle ilgili yorum yapacak saç baş vs he sadece gülerim

Kanka ben ellerimi en az günde 100 defa yıkarım,normalde aşırı dikkat ettiğim bir konu ama metrodan indin ve sevgilin elini tutmak istedi.Nerede yıkayacak elini adam?Dezenfektan sıkarım mesela indikten sonra.Hijyenini o kadar çok düşünüyorsa mutlaka dezenfektan taşıyacak yanında.

Valla panpa her şeyden önce şunu yazmak gerekir ki, adam metrobüste geziyorsa muhtemelen fakirdir hijyene gelinceye kadar fakir olması var :halay:Bir de o şekil JLO arıyor, kendisine hayatta başarılar diliyorum böyle tipleri koluna takan kzıılara da Allahtan akıl fikir diliyorum.

Boyle şeylerde uyarmaya neden cekiniyorsunuz ki. Agiz kokusu, ustu başi kokmasi kabul edilir bir şey degil. Eee bu kişi de sevgilinizse direkt söyleyin koku var dikkat etmelisin filan diyin. Yani ben olsam 1 defa her şeyi söylerim ikinci ayni kokuyla geliyorsa soğurum zaten ister istemez.

yanı adamı sen değiştiremezsin pasaklıysa pasaklıdır metrodan çıkarken elini yıkamasını istiyorsan dezenfektan, kolonya ıslak mendil ikram edebilirsin ama adam genel olarak pasaklı bunlar geçici çözümler arada tuzla, naftaline yatır kokmasın

Valla panpa her şeyden önce şunu yazmak gerekir ki, adam metrobüste geziyorsa muhtemelen fakirdir hijyene gelinceye kadar fakir olması var :halay:Bir de o şekil JLO arıyor, kendisine hayatta başarılar diliyorum böyle tipleri koluna takan kzıılara da Allahtan akıl fikir diliyorum.
O kızın sorunu zaten,ben de bunca zaman anlayamamış mı ona şaşırdım.Her şeyden önce hijyenine dikkat etmeyen bir adamla ne işi olur insanın.

Bence metrodan inince elini tutmak istememeniz obsesyon değil. Ben de bundan nefret ederim. Birçok insan pandemiyle birlikte toplu taşımada vs bakteri, virüslerin olduğunu anlamaya başlamış olabilir ama ben yıllardır toplu taşımada hiçbir şeye dokunmamak için kendi gizli tekniklerini geliştirmiş birisiyim:) Ben bu kadar dikkat ederken adam her şeyi elliyor, sonra da gelip elimi tutmak istiyor. Şaka değil, asla tutmam😅 Ve evet bunu yapan insanın hijyen kavramı yoktur bence.

Diğer durumlar için hak verdim ama metrodan inip hemen nasıl el yıkayacak o kısmı anlamadım

Özbakım eksikliğinde ben katlanamıyorum ya hiç şans veremem şahsen. Bir kere kokarsa bitti benim için, hani anca mücbir sebeplerde kabul edilebilir. Şimdi midenizi daha da bulandırcam belki ama yıkanmayan, ağız kokusuyla yaşayan adam genital bölge kılını da düzenli temizlemez, koltuk altını da keza. Geleceği bir düşünün evlendiğinizde böyle kokulu kıllı adamı içiniz kaldırabilir mi? Erkek dediğin her gün duşunu alır. Saçı kısa bir derdi yok, aksi durumda pistir.

Kendisi oldukça merhametli, hayvanlara, insanlara saygılı. İşinde kendini oldukça geliştiren, beni hep düşünen soran herhangi bir durumda müdahale gerekiyorsa esirgemeyen çok tatlı biri. Hijyen konusunda hepiniz çok haklısınız ama bahsettiğim durumlar sürekli olan şeyler değil (ağız kokusu dışında) ağız kokusunu da ünsilin direnci ve kilolu olmasına bağladığım için ve yakın temasta bulunmadığımız için sorun etmedim. Ama bu konuları kendisi ile birkez daha konuşacağım zaten o sebeple sizlerin de görüşünü almak istedim. Liseli sevgililer gibi takılıyoruz şuanlık. BU durumları çözebilirsek bir sonra ki levele geçebiliriz belki -bir ihtimal - :) ilginize ve yorumlarınıza çok teşekkür ederim.

Bence metrodan inince elini tutmak istememeniz obsesyon değil. Ben de bundan nefret ederim. Birçok insan pandemiyle birlikte toplu taşımada vs bakteri, virüslerin olduğunu anlamaya başlamış olabilir ama ben yıllardır toplu taşımada hiçbir şeye dokunmamak için kendi gizli tekniklerini geliştirmiş birisiyim:) Ben bu kadar dikkat ederken adam her şeyi elliyor, sonra da gelip elimi tutmak istiyor. Şaka değil, asla tutmam😅 Ve evet bunu yapan insanın hijyen kavramı yoktur bence.
Her güne yeni bir bilgi; bugün de hijyen kavramım olmadığını öğrendim çok şükür 😂😂😂

Şu metro konusuna takıntılıysanız yanınızda dezenfektan sprey bulundurun indiğinizde ona da kendinize de sıkın her dakika lavabo aramayın dışarıda elele tutuşmak için. O çok uç bir örnek olmuş.

Paraya dokunduktan sonra da elinizi yıkıyor musunuz?Günde bir milyon insan elliyor ya o yüzden şey ettim ultra hijyenik üye😁.Bir de giydiğiniz kıyafetletin üzerinde milyon tane bakteri var.Nereden biliyorsun deme,uzun süre mikrobiyoloji laboratuvarlarında çalıştım.Yanında dezenfektan şişesi ile gezmen yeterli.

X