Erkek arkadaşımın hijyen sorunu mu var?

Merhabalar, metrodan inerken bile elini yıkamadan elimi tutmaya çalışan bir erkek arkadaşım var. Bu konuda onu uyardım artık dikkat ediyor ellerini sık sık yıkıyor vs. Fakat şuan da bazen nadir de olsa üstü başı kokuyor ama ağzı sürekli kokuyor. Ağzı ile ilgili dişçiye gitti ama çözüm olmadı. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum, biraz kilolu biri kendisi. Bana gelince her şeyime ayrıntısı ile dikkat ediyor. Saçlarım bile sohbet konusu olabiliyor. Saçlarımı kırık maşa ile çok sever mesela ve görüştüğümüzde onu kullanmamı ister. Kullanmadığımda yapmamışsın diye şakalaşır. Giydiğim kıyafetlerde beğendikleri olduğunda buluştuğumuzda onu giyer misin diye söyler. Bunlar ayrı bir konu bu arada (aşırı görselci olması vs) benimle ilgilenene kadar kendisi ile ilgileniyor mu merak ediyorum onu nasıl uyarabilirim? Tek başına yaşayan ve yoğun çalışan biri.

Böyle biriyle nasıl beraber olabilirsin?
İğrenç.

Sizi bakımlı fit görmek isteyip kendisi diş fırçalamaktan acizse neden hala sevgiliniz? Metro kısmı abartı geldi ama bir zahmet bu yaşa kadar öz bakımı öğrenmesi lazımdı anasının babasının öğretemediğini sizmi öğretmeyi planlıyorsunuz?

Metro kismi biraz fazla bence ama geri kalanlar konusunda haklisiniz. Sizden bu kadar bakimli olmanizi isteyip kendi yapmamasi da bircok turk erkeginin ortak ozelligi galiba.
Acik acik soyleyin siz de biraz kilo mu versen sagligin icin vb gibi. Onun disinda bol bol naneli sakiz onerebilirsiniz. Midesinden kaynakli bir problem de olabilir agiz kokusunun nedeni. Yag cekme ve dil taragi kullanmayi da deneyebilir.

metro ve el yıkama alakasız olmuş. metrodan otobüsten inince hiçbirimiz elimizi yıkayamıyoruz ki
ama minik şişelerde satılan kolonyalar var, dezenfektanlar var onlardan kullanmak mümkün olur anca
şaka maka pandemide hijyene nasıl sardık ama ahahaha
ben böyle herkesin dokunduğu bi yere dokunmuşsam asla elimi yüzüme götürmezdim ilk
fırsatta kolonya sıkardım elime :KK53:
maske takardık, otobüste orda burda kimsenin yoğun parfüm veya ter kokusunu duymazdım ben
yaa ne günlerdi
konun beni direkt o günlere götürdü

üstü başı ağzı kokan insandan kim soğumaz ?
Ben soğurum.
Şimdi bir örnek vereceğim.
Bizim bir akrabamız var zengin epeyce.
Adamın ağzı kokuyor.bulundugu ortamı sarıyor. Karısı taş bebek.
Annemle konuşurduk hep Fatma nasıl dayanıyor diye.
Acep para ağız kokusunu da örtüyor mu.
Buradaki elemanın da durumu iyiymiş

Merhabalar, metrodan inerken bile elini yıkamadan elimi tutmaya çalışan bir erkek arkadaşım var. Bu konuda onu uyardım artık dikkat ediyor ellerini sık sık yıkıyor vs. Fakat şuan da bazen nadir de olsa üstü başı kokuyor ama ağzı sürekli kokuyor. Ağzı ile ilgili dişçiye gitti ama çözüm olmadı. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum, biraz kilolu biri kendisi. Bana gelince her şeyime ayrıntısı ile dikkat ediyor. Saçlarım bile sohbet konusu olabiliyor. Saçlarımı kırık maşa ile çok sever mesela ve görüştüğümüzde onu kullanmamı ister. Kullanmadığımda yapmamışsın diye şakalaşır. Giydiğim kıyafetlerde beğendikleri olduğunda buluştuğumuzda onu giyer misin diye söyler. Bunlar ayrı bir konu bu arada (aşırı görselci olması vs) benimle ilgilenene kadar kendisi ile ilgileniyor mu merak ediyorum onu nasıl uyarabilirim? Tek başına yaşayan ve yoğun çalışan biri.
Yani metrodan inince el yıkamak nasıl oluyor ben anlamadım sanırım benim de hijyen sorunlarım var 😅 ağız kokusu çok sebepli olabilir bademcik,mide,bağırsak çok sıkıntılı bir durum ise genel bir kontrolü olmalı.

Şaka bir yana ben insanları kıyafetiyle falan yargılamam, kötü giyiniyor olabilir sağlık problemi de olabilir bunlar dert değil, ama bu kadar yüzeysel ve materyalist olması koskocaman bir sorun. KOnu sahibesi veya başka bir kadının bu şekilde bedeniyle, tipiyle kabule tmesi ise çok acıklı. Kadınlar ne olursa olsun metalaşmayı, dış görünüşüyle yargılanmayı, vitrin bebeği olmayıı kabul etmemeli. Adamın biri karşıma geçip moda jüriciliği oynasa kaçarım. KOnu sahibesinin iyi bir insan, akıllı şu bu yazması daha da acıklı, ağzı kokan, üstü özensiz olan adam değil konu sahibesi olsaydı bu adam dönüp kendisine bakacak mıydı hiç sanmam. Toplumun baskısı gelip eninde sonunda kadınlara patlıyor, kötü olan yer kadınların da bunu normal olarak kabullenmesi. Konu sahibesinin löyle bir insandan soğumamasını, durumu normalleştiirmesini cidden toplum adına acıklı buldum.

Ben pis olmasından çok direktif vermesine sinirlendim. Yanımda bakımlı biri de olsa, ben bakımlıysam bana kendi fantezilerine göre önerilerde bulunmasın.
En nefret ettiğim şeydir.
Dış görünüş karakter gibi değildir. Görürsün, hoşlanırsın, tanırsın ve seversen seversin.

ıkınızde obsesifsiniz. eziyet. metrodan ınıp dırekt ellerını kım yıkıyo hatta yıkabılıyo acaba her yerde musluk mu var :KK70: o sıze sız ona psıkolojık sıddet yapyıosunuz

Metrodan sonra yikamamasi çok mühim degildi ama kokmasi kesinlikle ayrılık sebebi.bu kışın ortasında bile kokuyorsa yazı düşünemiyorum.hem bakımsız hemde sizden bekliyor yok ya.direk ayrıl bı insan bu yaşa gelip temizliği ogrenmediyse kimse de ogretemez

Ağzı kokan adam bana saçını kırık maşa yap diyemez. :KK53:
Benim sevgilim de düz saçı çok sever, benim saçlar da aksi gibi lüle lüle. Bir dedi iki dedi, baktım beni zorbalıyor, sen önce kel kafana bak dedim. Her gün her gün jilet gibi düz saçı nasıl yapayım ya, yıpranır bir kere. Yeri geldiği zaman lafı yapıştırmak lazım. Ben öyle yapıyorum. Yıpranmayı önlediğini söyleyen bir düzleştirici fırça aldı bana. Telefon kablosu gibi saçı her gün her gün preslerseniz ölür malum. Ben de ara sıra yapıyorum aldığı düzleştirici ile.
Üstü başı, ağzı kokan biri öz bakım önerisi veremez zannımca. Çünkü haddine değildir. Önce koku sorununu çözsün sonra akıl versin.

Bence metrodan inince elini tutmak istememeniz obsesyon değil. Ben de bundan nefret ederim. Birçok insan pandemiyle birlikte toplu taşımada vs bakteri, virüslerin olduğunu anlamaya başlamış olabilir ama ben yıllardır toplu taşımada hiçbir şeye dokunmamak için kendi gizli tekniklerini geliştirmiş birisiyim:) Ben bu kadar dikkat ederken adam her şeyi elliyor, sonra da gelip elimi tutmak istiyor. Şaka değil, asla tutmam😅 Ve evet bunu yapan insanın hijyen kavramı yoktur bence.
O sırada asansör düğmesi, yürüyen merdiven, metro tutamaci dahil bin yere dokunmuş sevgilimle elele tutusurken elini öpen ben 😂😂

Konu sahibi; adam sana göstermediği özeni senden bekliyor. Bence bu basli basina rahatsız edici olan şey. Senden bir şeyleri talep ettiğine göre demek ki bir sevgilinin diğerine karşı özenli olması gerektiğinin bilincinde. O zaman aynısını neden o sana karşı yapmıyor?

Merhaba, bir site var terkokuyorsun. diye olan oraya o kişinin mailini yazıp isimsiz gönderiyorsun. Ağzın kokuyor vücudun kokuyor kendine bak diye yazın gönderin :) pis kokan insanları hiç sevmem.
ay ben bu siteyi denedim ama mail gitmedi ya. baya ihtiyacım olan bir ortamdayım. :) Link paylaşabilir misiniz ?

Canım benzer durumdan muzdaribim. Aylarca düşündüm bir insana kırmadan DUŞ AL nasıl denir diye. Valla ben bi yolunu bulamadım. Ama kesinlikle bunlar insanı soğutan şeyler maalesef erkoların bir kısmı kokarca gibi gezip bir de öpüşüp koklaşmak istiyor üstelik sen de pürü pak olacaksın. Yok ya.
Duş al mı demek 🙄direkt ayrılırdım böyle insandan

eğer ki dişlerde sıkıntı yoksa, gün içinde az su içiyor olabilir sabahları taze maydonoz yada taze nane yeme alışkanlığı edinmesi yararlı olabilir. beslenme şeklini biraz daha soft tutması mesela sebze yemeği arttırması işe yarayabilir. bu iş biraz deneyerek bulunabilir. dişlerini daha sık fırçalayabilir, arada dil temizliği yapabilir bu tarz şeyleri deneyip yararlı olup olmadığını gözlemleyin.

X