Erkek arkadaşımın hijyen sorunu mu var?

Canım benzer durumdan muzdaribim. Aylarca düşündüm bir insana kırmadan DUŞ AL nasıl denir diye. Valla ben bi yolunu bulamadım. Ama kesinlikle bunlar insanı soğutan şeyler maalesef erkoların bir kısmı kokarca gibi gezip bir de öpüşüp koklaşmak istiyor üstelik sen de pürü pak olacaksın. Yok ya.
bi kere böyle bi durumda adamdan soğumanız gerek. nasıl hala ilişki içinde olabiliyorsunuz? daha sevgililikte bile buna dikkat etmeyen insan evlenince daha da kötüye gider. pis kokan bir erkekle nasıl öpüşüyorsunuz yada aynı yataga nasıl girebiliyorsunuz

Merhabalar, metrodan inerken bile elini yıkamadan elimi tutmaya çalışan bir erkek arkadaşım var. Bu konuda onu uyardım artık dikkat ediyor ellerini sık sık yıkıyor vs. Fakat şuan da bazen nadir de olsa üstü başı kokuyor ama ağzı sürekli kokuyor. Ağzı ile ilgili dişçiye gitti ama çözüm olmadı. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum, biraz kilolu biri kendisi. Bana gelince her şeyime ayrıntısı ile dikkat ediyor. Saçlarım bile sohbet konusu olabiliyor. Saçlarımı kırık maşa ile çok sever mesela ve görüştüğümüzde onu kullanmamı ister. Kullanmadığımda yapmamışsın diye şakalaşır. Giydiğim kıyafetlerde beğendikleri olduğunda buluştuğumuzda onu giyer misin diye söyler. Bunlar ayrı bir konu bu arada (aşırı görselci olması vs) benimle ilgilenene kadar kendisi ile ilgileniyor mu merak ediyorum onu nasıl uyarabilirim? Tek başına yaşayan ve yoğun çalışan biri.
Agzp
Merhabalar, metrodan inerken bile elini yıkamadan elimi tutmaya çalışan bir erkek arkadaşım var. Bu konuda onu uyardım artık dikkat ediyor ellerini sık sık yıkıyor vs. Fakat şuan da bazen nadir de olsa üstü başı kokuyor ama ağzı sürekli kokuyor. Ağzı ile ilgili dişçiye gitti ama çözüm olmadı. Neden kaynaklanıyor bilmiyorum, biraz kilolu biri kendisi. Bana gelince her şeyime ayrıntısı ile dikkat ediyor. Saçlarım bile sohbet konusu olabiliyor. Saçlarımı kırık maşa ile çok sever mesela ve görüştüğümüzde onu kullanmamı ister. Kullanmadığımda yapmamışsın diye şakalaşır. Giydiğim kıyafetlerde beğendikleri olduğunda buluştuğumuzda onu giyer misin diye söyler. Bunlar ayrı bir konu bu arada (aşırı görselci olması vs) benimle ilgilenene kadar kendisi ile ilgileniyor mu merak ediyorum onu nasıl uyarabilirim? Tek başına yaşayan ve yoğun çalışan biri.
Ağzı kokan biri sizin dış görünüşünüz hakkında nasıl yorum yapabilir ya hem ağzı hem üstü başı kokuyor diyorsun kokarca gibi adam Layd D gibi kadın istiyor oldu canım başka isteği var mı. Ayrıca duş alsa bile kıyafetlerini düzenli yıkamıyorsa leş kokar üstü başı adam kokulu olduğu için el yıkama olayına takılıyosunuz bence başta huylanmışssınız yoksa metrodan inip o an herde el yıkanacak mantıksız yani kolonya falan sıkarsınız geçersiniz 😄

Konu sahibi arada sırada özel günlerde tabi ki sevgilimiz özel istekte bulunabilir şunu giy falan diye.
Ama sürekli saçını şöyle yap şunu giy demesi çok itici.
Sanane yahu o gün masa yapasim gelmedi sana mı sorucam ?
Şakasını bile yapması çok itici.
İlişkiniz bana çok yüzeysel geldi.
Ayrıca ağız kokusu ciddi bir sorundur kendisi sizden böyle bir geri bildirim aldığı an bunun çaresine bakmalı.
Ağız kokusunun olası her nedenini didikleyip çare bulmalı.
Sadece dişçiye gitmekle olmaz geçmemiş çünkü.
Kimse ağzı kokan bir insanla öpüşmek istemez.

metro ve el yıkama alakasız olmuş. metrodan otobüsten inince hiçbirimiz elimizi yıkayamıyoruz ki
ama minik şişelerde satılan kolonyalar var, dezenfektanlar var onlardan kullanmak mümkün olur anca
şaka maka pandemide hijyene nasıl sardık ama ahahaha
ben böyle herkesin dokunduğu bi yere dokunmuşsam asla elimi yüzüme götürmezdim ilk
fırsatta kolonya sıkardım elime :KK53:
maske takardık, otobüste orda burda kimsenin yoğun parfüm veya ter kokusunu duymazdım ben
yaa ne günlerdi
konun beni direkt o günlere götürdü
Pandemiden ziyafe otobüs, metrobüs gibi yerler bana aşırı havasız ve bakteri dolu gelir. Dezenfektan tabi ki kullanıyoruz. Ama benim söylememle yapılması, kullanılması bana tuhaf gelmişti.
Ben soğurum.
Şimdi bir örnek vereceğim.
Bizim bir akrabamız var zengin epeyce.
Adamın ağzı kokuyor.bulundugu ortamı sarıyor. Karısı taş bebek.
Annemle konuşurduk hep Fatma nasıl dayanıyor diye.
Acep para ağız kokusunu da örtüyor mu.
Buradaki elemanın da durumu iyiymiş
Paranın örttüğü çok şey var ama bizim durumumuzla alakası yok. Nasıl ki parası var diye birlikte olmak manasızsa ağzı kokuyor diye ayrılmakta öyle. O kadar kötü erkekler var ki şu devirde, birden fazla kişiyi idare eden, yalan söyleyen, düşünmeyen, önemsemeyen, ağzı bozuk vs. erkek arkadaşım son derece kibar ve güzel kalpli biri. Elbette onunda kusurları var, çözümü olmayan kusurlar değil neyse ki.
Şaka bir yana ben insanları kıyafetiyle falan yargılamam, kötü giyiniyor olabilir sağlık problemi de olabilir bunlar dert değil, ama bu kadar yüzeysel ve materyalist olması koskocaman bir sorun. KOnu sahibesi veya başka bir kadının bu şekilde bedeniyle, tipiyle kabule tmesi ise çok acıklı. Kadınlar ne olursa olsun metalaşmayı, dış görünüşüyle yargılanmayı, vitrin bebeği olmayıı kabul etmemeli. Adamın biri karşıma geçip moda jüriciliği oynasa kaçarım. KOnu sahibesinin iyi bir insan, akıllı şu bu yazması daha da acıklı, ağzı kokan, üstü özensiz olan adam değil konu sahibesi olsaydı bu adam dönüp kendisine bakacak mıydı hiç sanmam. Toplumun baskısı gelip eninde sonunda kadınlara patlıyor, kötü olan yer kadınların da bunu normal olarak kabullenmesi. Konu sahibesinin löyle bir insandan soğumamasını, durumu normalleştiirmesini cidden toplum adına acıklı buldum.
Bazen biri tanımlanırken okuduğumuzda kafamızda tanımlanan kişiden çok başka biri canlanır ama aslında o kişi ile alakası yoktur. Biraz anlatanın dert yandığı durumları göz önünde bulundurarak anlatması, biraz da toplumda alışılmış kişilerin sürekli göz önüne gelmesinden kaynaklı olabiliyor. Ama aslında erkek arkadaşımı tanısanız bahsettiğiniz kişi ile alakası olmadığını anlarsınız. Evet görselci bir yönü var buna ben de sinir oluyorum ama gerektiği yerde hak ettiği gibi tırnak çıkarıyorum ve bunu anlıyor daha dikkatli davranıyor. Öte yandan görselci diye ve ağzı kokuyor diye beni benden çok önemseyen ve bunu birçok yönden ifade eden, iyi/kötü her anımda karşılıksız destek olan birini bu nedenlerden ötürü kaybetmek yerine bu gibi etkenler konusunda ona farkındalık sağlamak isterim.
ıkınızde obsesifsiniz. eziyet. metrodan ınıp dırekt ellerını kım yıkıyo hatta yıkabılıyo acaba her yerde musluk mu var :KK70: o sıze sız ona psıkolojık sıddet yapyıosunuz
Metrodan sonra cafeye ya da bir yerde oturmaya gidiliyorsa birçok yerde musluk veya dezanfektan bulunabiliyor.
bi kere böyle bi durumda adamdan soğumanız gerek. nasıl hala ilişki içinde olabiliyorsunuz? daha sevgililikte bile buna dikkat etmeyen insan evlenince daha da kötüye gider. pis kokan bir erkekle nasıl öpüşüyorsunuz yada aynı yataga nasıl girebiliyorsunuz
Öpüşmüyoruz öpüşmediğimiz için diğer konu zaten olmuyor :KK70: bu konuda anlaştık
Konu sahibi arada sırada özel günlerde tabi ki sevgilimiz özel istekte bulunabilir şunu giy falan diye.
Ama sürekli saçını şöyle yap şunu giy demesi çok itici.
Sanane yahu o gün masa yapasim gelmedi sana mı sorucam ?
Şakasını bile yapması çok itici.
İlişkiniz bana çok yüzeysel geldi.
Ayrıca ağız kokusu ciddi bir sorundur kendisi sizden böyle bir geri bildirim aldığı an bunun çaresine bakmalı.
Ağız kokusunun olası her nedenini didikleyip çare bulmalı.
Sadece dişçiye gitmekle olmaz geçmemiş çünkü.
Kimse ağzı kokan bir insanla öpüşmek istemez.
Haklısınız öpüşmek ya da yakınlaşmak istemiyorum zaten, ki zaten burada bilen bilir bu konularda çekimserliğim var ve bu durum tuzu biberi oluyor.

Bunu yaptığımı söylediğimi hatırlamıyorum :)

Ne uyarması derhal bırakınız. Evlenince göreceklerinizden şok geçirirsiniz şu aşamada bile böyleyse. Ailesinden almadığı temizlik eğitimini eşşşşek kadar olmuş sizden mi alıyor? Başka şeyler de yazacaktım da üzülmeyin diye yazmıyorum. O istiyor diye yapmayın ablacım içinizden gelmeyen hiçbir şeyi başkası istiyor yapmayın. O size tapsın siz ona tapmayın. Kadınlar tanrıçadır. :KK28:

Takıntı değil yahhuu, toplu taşımada çok sayıda virüs ve bakteri var hele ki İstanbulda milyonlarca insna kulllanıyor. O tutunulan demirlerin pisliğini falan düşünemiyorum. Adam elini yıkamıyor, o elini ağzına götürüyor, gözüne sürüyor, yemeğine dokunuyor ... en basit hijyen el yıkamaktır bunu da yapamıyorsa bir insan bilemedim yani :ruh: Sonra da konu sahibesinin karşısında modacılık oynuyor , eee sen kimsin en basit temizlikten acizsin demezler mi adama?
kuzum mesela ben metrobüsten inince el yıkama yeri olmuyor duraklarda :)
nerede yıkanacak bu el merak ettim
bir akıl verir misin?

ben kolonya sıkıyorum sadece eşime de çocuklarıma da sıkıyorum

Bunu yaptığımı söylediğimi hatırlamıyorum :)
şu an yapmıyor olmanız yapmayacağınız anlamına gelmiyor. soru sahibi de aynı şeyi söylemiş siz bir erkekle bir ilişkiye başlarken bu ilerde eşim olur diyerek başlamıyor musunuz? bunları elbette ki yapacaksınız.

Banyodan kaçınmak Rolon kullanmamak dış bakımı önemli şeyler en az temiz kıyafet kadar önemli bir şekilde alışkanlık olmalı bunlar bunların yapamıyorumu olmaz en kötü eve girer girmez atarsın kendini banyoya.is yerinde yanında yedek fırçan macunun olabilir .... parfüm makyaj malzemesi kadın olarak seçmeye erinmeyen insanların buna zaman ayiramiyorum lafına İnanmıyorum hastalık vs durumları hariç erkeklerde bir maç uğruna 90 dakika ekrana dusebilecek zamanları varsa günlük hijyene bir vakit ayırabilir.ler ben hijyeni önemsemeyen insanlarla aynı kafada değilim benim için önemli tabiki aşırı uç olmamak şartıyla .....

E bu sevgiliniz 350 g altını karşılayacak mı
Aseksüel olmanıza rağmen sevgililikten de geri kalmıyorsunuz

Tek ve yoğun çalışmak kişisel hijyeni ihmal etmeyi gerektirmez
Kesinlikle bu konuda hemfikiriz zaten. Bazı erkekler annesinin yapmasına o kadar alışmış ki tek başına bir hayat sürünce her şeyi ihmal ediyor ve ben bu durumdan nefret ediyorum. Özellikle belirtme sebebim buydu.
Gün içerisinde bir çok yere dokunuyoruz dışarıda. Elimi yüzüme götürmemeye dikkat ediyorum. Ama tutup da metroda elimi tutma demek de deli saçması yani.
Metroda el tutmaya gerek var mı ya da oradan çıkınca. Metro ile gittiğin/ulaştığın yerde zaten ellerini yıkıyorsun. Ondan sonra tutarsın istersen. Şahsi fikrim.
Banyodan kaçınmak Rolon kullanmamak dış bakımı önemli şeyler en az temiz kıyafet kadar önemli bir şekilde alışkanlık olmalı bunlar bunların yapamıyorumu olmaz en kötü eve girer girmez atarsın kendini banyoya.is yerinde yanında yedek fırçan macunun olabilir .... parfüm makyaj malzemesi kadın olarak seçmeye erinmeyen insanların buna zaman ayiramiyorum lafına İnanmıyorum hastalık vs durumları hariç erkeklerde bir maç uğruna 90 dakika ekrana dusebilecek zamanları varsa günlük hijyene bir vakit ayırabilir.ler ben hijyeni önemsemeyen insanlarla aynı kafada değilim benim için önemli tabiki aşırı uç olmamak şartıyla .....
Düzenli rutinler oluşturulmalı kesinlikle. Ben de tek yaşıyorum ama her gün çamaşır/temizlik/duş rutinlerim var.
E bu sevgiliniz 350 g altını karşılayacak mı
Aseksüel olmanıza rağmen sevgililikten de geri kalmıyorsunuz
Peki bu durum sizi rahatsız ediyor karşıdaki kişi aseksüel/temas sevmeyen biri ile sevgili olmakta sorun görmüyorsa? Kimseyi kandırmıyorum, her şeyi de söylüyorum. Altın aldıracak olsam daha önce alacak olanı reddetmezdim.

Kesinlikle bu konuda hemfikiriz zaten. Bazı erkekler annesinin yapmasına o kadar alışmış ki tek başına bir hayat sürünce her şeyi ihmal ediyor ve ben bu durumdan nefret ediyorum. Özellikle belirtme sebebim buydu.

Metroda el tutmaya gerek var mı ya da oradan çıkınca. Metro ile gittiğin/ulaştığın yerde zaten ellerini yıkıyorsun. Ondan sonra tutarsın istersen. Şahsi fikrim.

Düzenli rutinler oluşturulmalı kesinlikle. Ben de tek yaşıyorum ama her gün çamaşır/temizlik/duş rutinlerim var.

Peki bu durum sizi rahatsız ediyor karşıdaki kişi aseksüel/temas sevmeyen biri ile sevgili olmakta sorun görmüyorsa? Kimseyi kandırmıyorum, her şeyi de söylüyorum. Altın aldıracak olsam daha önce alacak olanı reddetmezdim.
Ev arkadaşımla olan ilişkimden ne farkı kalır ki o zaman hshshs

Kişisel hijteni annesinin yapmasına alışmış bazı erkekler yazmışsınız o nasıl oluyor kazık kadar adama banyo yaptırıp sakal tıraşı diş fırçalama sanmiyorum anne ile ilgili olduğunu bı insan ya bunları yapmadan rahat eden cinstendir ya değildir pis olmaya bahane ararsak çok .....arada hastalık olur imkan olmaz hemen duş yapamaz vs ama dişlerini 3 gün fırçalamayıp bahane aramaya gerek yok zaten belli oluyor dikkat edip edilmediği..

Aseksuelsiniz, temas sevmiyorsunuz, opusme yok diye anlasmissiniz..o zaman sevgili degil arkadassiniz zaten...ve cok da uzun surmez bu iliski..ya da adam da mi aseksuelmis?
Enteresan entersan isler..sabah sabah midem bulandi

Ev arkadaşımla olan ilişkimden ne farkı kalır ki o zaman hshshs
SEvgililik ne zamandan beri sex arkadaşlığı oldu ya da ne zamandan beri sevgilimiz ile sevişme zorunluluğumuz var? Ev arkadaşınla fark ev arkadaşın olmaması :)
Kişisel hijteni annesinin yapmasına alışmış bazı erkekler yazmışsınız o nasıl oluyor kazık kadar adama banyo yaptırıp sakal tıraşı diş fırçalama sanmiyorum anne ile ilgili olduğunu bı insan ya bunları yapmadan rahat eden cinstendir ya değildir pis olmaya bahane ararsak çok .....arada hastalık olur imkan olmaz hemen duş yapamaz vs ama dişlerini 3 gün fırçalamayıp bahane aramaya gerek yok zaten belli oluyor dikkat edip edilmediği..
Neye bahane ararsan bulursun zaten bahane aramıyorum, bahane aradığını söylüyorum. Benimde yakındığım konu bu o yüzden "hijyen sorunu" diye özellikle belirtmişim.

Agız kokmasi üstünün kokması tamamda metrodan çıkınca el yıkamak ne ya.🤣
O an nerden bulucaz suyu falan sırasımı yahu.Sanki tuvalete girmişte yıkamamış gibi yazmışsın.

X