Erkek arkadaşımın niyeti ne? anlamam lazım mutlaka

Şu evlenme niyeti olmayan insanları ''evlenelim mi'' diye boğmayın artık,zorla olmuyor bazı şeyler anlayın ya.
Sonra neden mutsuz evliliğim diye dert yanıyorsunuz,acaba neden ?
Size uymuyorsa beklemek o zaman ayrılın.Yani 24 yaşında ben olsam evlenmem ki erkekler daha geç evleniyor.Neden söz,nişan yapmıyor demişsiniz de onları da bedavaya yapmıyor artık kimse.Belki birikim yapmak istiyor,belki kendine bir şeyler katmak istiyor yalnız başına,belki yurt dışına çıkmak istiyor.Birlikte olmak hayatın her alanında dip dibe,her hayalde yan yana olmak demek değil bana göre,insan öldüğünde yalnız ölüyor sonuçta.

Ama başkaları diyor ki o bi sene tatlı gelecek sonra bi sene daha sonra bi sene daha diyorlar?
Olsun ne var bunda bende bunu anlamıyorum siz hiç çalışayım biraz kendi emeğimi yiyeyim gezeyim tozayım demiyor musunuz ? Siz böyle yapınca adam baskı hisseder kaçar gidin gezin tozun ama bunu tek başınıza yapmanın tadına bir varın öğrenciyken yapmakla kendi ayaklarının üstünde durup yapmak bir mi genceciksin ya senin evlilikten kaçman lazım bunları kocayla yapmanın hiçbir tadı yok emin ol

Iyyyyy git yaaaa. Hangi anne cocugunun "al anne para sana al harca" demesini ister be. Annelik olgusunu da yerle bir ettiniz. Eve ekmek getircek diye cocuk mu yapılan ir. Cok ezik bi dusunce cok fena. Duymamis oluyum :KK70: annelerden soguttun beni.

Anne para geldi diye degil de, oglum kadir kiymet biliyor, hayirli evlat yetistirmisim diye memnun olur.
Yoksa kim yeni mezun adamin kus kadar maasina goz diksin? Tum maasi verse ne eder?

Kafanız karışabildiğine göre arkadaşınızı evlenecek kadar tanımıyorsunuz demektir. Benim aklımda bu şekilde bir şüphe oluşsa zaten istemsizce soğurum. Erkek arkadaşım beni oyalıyor düşüncesi sizin ona güveninizin olmadığını ve dediğim gibi bu şüphe onu yeterince tanımadığınızı ya da tam tersi çok iyi tanıdığınızı ama gerçeklere inanmak istemediğinizi gösteriyor. Bunun ayrımını siz yapacaksınız.

Ya bir de neden o bir yılı adam tek başına gezecek gibi düşünüyorsunuz ki? Beraber güzel bir sene geçirirsiniz işte. Ben de uzak mesafe ilişkisi yaşıyorum, paran olunca gayet istediğin zaman istediğin yere gidebiliyorsunuz. Çalışıp sevgililik yaşadığımız o dönem ilişkimizin en güzel dönemiydi. Şimdi evlilik işkerineıgireceksiniz, bir sürü borç harç, şimdiki gibi tadı olmaz ki hiç bir şeyin. Bence siz de kafanızı rahatlatın, bu gününüzden keyif almaya bakın.

Erkek arkadasiniz bence cok aklibasinda biri. Gayet makul bir istek.
Evlilik buyuk sorumluluk. Insan birseylere doymadan bu yuku yuklenmemeli. Sonra cok ters tepki yapiyor.
Ama ben şuan bi iş için bekliyorum
Bana diyo ki kendini gelecekte hayal etsene
.... Ruslana ......(kendi soyadım)
Off çok havalı oldun adın soyadın da yakışacak gelecekteki işin için dedi
Ben de dedim ki o soyadı kısmı değişecek ama dedim
O da bakılır ona Bunlar önemsiz şeyler Büyük düşün takılma ayrıntılara dedi
Sonra gelecekle ilgili hayallerinin hepsi hep BEN dilinde, hiçbirinin içine beni katmıyo, asla biz kelimesi çıkmıyor ağzından hiç bir hayali için geleceğe dair
Mesela ben ilerde şu şehirde çalışıcam
Ben kendime şöyle iş açıcam
Ben ilerde şöyle ev alıcam kendime
İlerde evime şunu şunu alıcam
İlerde kendime şöyle bi araba aldığımı düşünsene atlar gezerim
Gibisinden

Olsun ne var bunda bende bunu anlamıyorum siz hiç çalışayım biraz kendi emeğimi yiyeyim gezeyim tozayım demiyor musunuz ? Siz böyle yapınca adam baskı hisseder kaçar gidin gezin tozun ama bunu tek başınıza yapmanın tadına bir varın öğrenciyken yapmakla kendi ayaklarının üstünde durup yapmak bir mi genceciksin ya senin evlilikten kaçman lazım bunları kocayla yapmanın hiçbir tadı yok emin ol
İlk yazdıklarımın sonuna bi ekleme yaptım lütfen bakar mısınız :KK43:

Sonra gelecekle ilgili hayallerinin hepsi hep BEN dilinde, hiçbirinin içine beni katmıyo, asla biz kelimesi çıkmıyor ağzından hiç bir hayali için geleceğe dair
Gibisinden

Guncellemenizi de okudum, hemen hemen ayni zaten
Peki siz bu kisiyle evlenme olayini nasil konustunuz?
Yani teklif falan var mi ortada? Adam size cani gonulden evlenmek istedigini soyluyor da bunun icin zaman mi istiyor? Yoksa yaaa bakariz dur biraz once 1 sene kendim kazanip tadini alayim mi diyor?

Bana sanki adamin niyeti yok siz kendi kendinize gelin guvey oluyorsunuz gibi geldi.
Ha ama 24 yasinda yeni mezun muhtemelen askerlik yapmamis ve henuz is bulamamis bir adamin evlenmek istememesi bence cok normal.

Iyyyyy git yaaaa. Hangi anne cocugunun "al anne para sana al harca" demesini ister be. Annelik olgusunu da yerle bir ettiniz. Eve ekmek getircek diye cocuk mu yapılan ir. Cok ezik bi dusunce cok fena. Duymamis oluyum :KK70: annelerden soguttun beni.
Sen isteme. Bu gurur verici bi olay. Çocuğunun elinin ekmek tuttuğunu görmek. Zaten her annede o parayı çocuğu için kullanır gene. Nesi ezik neyinden iğrendin anlamadım. Çocuğu dilendirip elinden parasını almıyoruz dikkatini çekerim. Emek verip büyütüp parasını kazandığını görmekten bahsediyorum.

Guncellemenizi de okudum, hemen hemen ayni zaten
Peki siz bu kisiyle evlenme olayini nasil konustunuz?
Yani teklif falan var mi ortada? Adam size cani gonulden evlenmek istedigini soyluyor da bunun icin zaman mi istiyor? Yoksa yaaa bakariz dur biraz once 1 sene kendim kazanip tadini alayim mi diyor?

Bana sanki adamin niyeti yok siz kendi kendinize gelin guvey oluyorsunuz gibi geldi.
Ha ama 24 yasinda yeni mezun muhtemelen askerlik yapmamis ve henuz is bulamamis bir adamin evlenmek istememesi bence cok normal.
Teklif yok ama ilişkimizin niyetinin bu olduğunu konuştuk vakti zamanında

Kesinlikle haklı ve benim gibi düşünüyor.
Ben de kendi paramı harcamadan , bir kere kendi başıma tatil yapmadan asla evlenmem, derdim.
Onu yaptım, sonra kendi başıma yurtdışına çıkıp gençliğimi yaşamadan evlenmem, demeye başladim
Onu da yaptım.
Ama bu arada evlilik fikrinden giderek uzaklastim :)
Çünkü kendi başına , birinden bağımsız hareket etmek çoook güzel birşey.
İnsan güzele alışınca sorumluluk biraz ağır gelmeye başlıyor :)
Ama yine de sevgilin yüzde yüz haklı.
Zaten bugüne kadar ailesinden harçlık almış, eline bakmış.
Eh, bugün evlense yine evlilik hazirligi- düğün salonu vs ailesinin eline bakacak. Evlendikten sonra ailesine para göndermek istese seninle papaz olacak (bakınız tüm bir derdim var konuları).
Ne var ki yani 'bir sene aileme yardım edeyim' demesinde. Bence en doğrusunu yapıyor.
Kaldı ki zaten evlendikten sonra kredisi-taksidi vs vs , gönlünce para harcayamayacak. Ne var yani hiç yoktan hayatının bir senesinde birazcık özgür olmak istese?
Keramet mi varmış evlilikte? Sen de adamın başını yiyene kadar onu örnek al bence. Azıcık 'evlenmeden yapılacak istekler'ini falan düşün.
Mesela kız arkadaşlarınla birkaç şehir ötede bir kamp... Vs vs
İkiniz de artık işleri oturtunca, aileleri tanıştırır bir yola girersiniz zaten. Ha bir sene önce ha bir sene sonra, ne olacak ki?
*Not: yaşıt sayiliriz
İlk yazdığımın sonuna bişeyler ekledim onu okuyup bide yorum yapabilir misin?

Ikilinin başındaki konuşmayı unutun . O zaman ergenlik gazıyla evlenelim demiştir ama şu anda maddi manevi hazır hissetmiyordur. Lisedeki herkeste evelenecgiz modunda dolaşırdı . Sen şimdi şu konuyu uzun süre açma normal bir ilişki yaşa ama illa evlenmicem yaşım geciyor diyorsan ayrıl . 30 yaşındayım bekarım bisi olmuyor bekar olunca )

Maas alip kendi harcamak istemesi makul geldi. Icimde kalacak yoksa demjs. Ama bence sizi cok benimsememis ki kendi istekleri daha ustun kaliyor ve sizle harcayacagi donemi ozgur bir donem olarak gormuyor. Yani yabanci birine harcamak gibi kulfet gibi goruuor gibi geldi bana. Tam oturmamis sanki onda bu iliski...
Biz diliyle konusmama kismina kadar hadi neyse olabilir diyordum ama.. yani hep ben ben ben diyen bir insan benimsememis gelirdi bana.
Siz simdi beklersjniz ki is bulsun(hemen bulabilecek mi bakalim) askere gitsin gelsin yok kendi harcayacagi donemi atlatsin.. ee kac yil bekleyceksiniz 3? 4? Yasiniz olacak 32ye 28 ve o belki de sizi begenmeyecek ..aklina girenler olacak.. ben yasa takilmam. Kendimden 5 yas kucuk birine bile bakabilirdim gercekten . Evliyim ama bosansam etsem yas benim kistasim olmazdi mesela.. olgunluk ve yetkinlik arardim.. erkekler buyumuyor zaten su an sevgilinizde evlenme olgunlugu malesef hic yok :/

Gibisinden
Ya kusura bakmayın ama siz sanki iş güç kendini gelistirmek hic umrunuzda degil de sadece evlenmek icin yaşıyor gibi davranmışsınız .
Bence farkında olmasınızda erkek arkadaşınızı irrite eden durumda bu . Kendisi hayatı yaşamak gezmek tozmak kendini geliştirmek isteyen biri bence .
O yüzden sizi seviyor olabilir ama sizin gibi kendisinden cok farkli olan biriyle evlenmek istemeyecektir diye düşünüyorum .
Erkek arkadaşınızla empati yaptım da .
Yanı ben sevgilime vay be ilerde bu isi yapacam çok havalı miyav xx diye kendi soyadımı söylesem, o da o soyadı değişecek ama vs dese cidden soğurum . Bambaşka yerlerden bakmak bu hayata cunku

Ya kusura bakmayın ama siz sanki iş güç kendini gelistirmek hic umrunuzda degil de sadece evlenmek icin yaşıyor gibi davranmışsınız .
Bence farkında olmasınızda erkek arkadaşınızı irrite eden durumda bu . Kendisi hayatı yaşamak gezmek tozmak kendini geliştirmek isteyen biri bence .
O yüzden sizi seviyor olabilir ama sizin gibi kendisinden cok farkli olan biriyle evlenmek istemeyecektir diye düşünüyorum .
Erkek arkadaşınızla empati yaptım da .
Yanı ben sevgilime vay be ilerde bu isi yapacam çok havalı miyav xx diye kendi soyadımı söylesem, o da o soyadı değişecek ama vs dese cidden soğurum . Bambaşka yerlerden bakmak bu hayata cunku
Hayır sadece etrafımdaki diğer çiftlere bakarak böyle şeyler düşünüyorum Evlenmek isteyen erkekler benüm gördüğüm kadarı ile hiç böyle davranmıyor

Hayır sadece etrafımdaki diğer çiftlere bakarak böyle şeyler düşünüyorum Evlenmek isteyen erkekler benüm gördüğüm kadarı ile hiç böyle davranmıyor

İyi de adam evlenmek istemiyor zaten ? Neden ısrarla evlilik evlilik diyorsunuz ? Demiş size ben önce kendi paramı harcayacağım diye.
Hayata bakışınız çok farklıysa yapacak bir şey kalıyor.Ayrılmak.

İsteği gayet normal bence ..ama erkeğin küçük olduğu ilişkiyi ben şahsen sevmiyorum kendi adıma.erkekler malum geç olgunlaşıyor ama yinede sen bilirsin

İyi de adam evlenmek istemiyor zaten ? Neden ısrarla evlilik evlilik diyorsunuz ? Demiş size ben önce kendi paramı harcayacağım diye.
Hayata bakışınız çok farklıysa yapacak bir şey kalıyor.Ayrılmak.
Bahsettiğim anında evlenmek değil yanşış anladınız

X