Erkek bebeği olan anneler yardım lütfen

sanırım lık bebegın tedırgınlıgınden bellı.bana 1,5 yıl oncekı halımı hatırlattın.bu aylarda cok hareketlı oluyor bu sıpalar ve senı cok zorlayabılır.benım oglumda cok hareketlıydı kucagımda tutar oyle yemek yapardım kollarım uyusurdu atırk.ben koydun yurutece ama oyle cok uzun saatler kalmadı.en fazla yarım saat kalırdı kı zaten onu bılı cok zor durudu.kendılerı zaten fazla kalmak ıstemıyor.bı sakıncası yok bence hatta erken yuırudu oglum.ama tabı ıyı ayarlamak lazım yukseseklıgını parmak ucuna basmasın tabanlarına bassın.yumurtalıklarına gelınce ben cok dogru bulmuyorum bu mantıgı oglumda da bı sorun yok allaha sukur.senınde nefes alaman gereklı unutma cocgunla saglıklı bır ılıskı kurabılmen ıcın senınde dınc ve dınlenmıs olman gerekıyor.yorgunluktan bıtmıs bır anne cok sabırlı olamayabılıyor.tecrubeyle sabıttır.

annemde kardesimi yürütece koyuyordu tabi bu saatlerce olmuyoki sonucta hem bezlerinden dolayi nolcak ki ?

bizim doktorumuz kesinlikle kullanmayın dedi. benim de şuan 6 aylık bir oğlum var. maşallah o da çok hareketli. ben kendimce bir çözüm buldum. yere büyükçe bir battaniye açıp üzerine yatırıyorum. bütün enerjisini orada harcıyor, hatta bazen uyuyakalıyor. tavsiye ederim. diğer türlü insanın kolları ağrıyor oyalamaktan kaydirigubbakcemile2

Benim de erkek kardeşim vardı hepimizde binmişiz yürüteçe.
Allah'a şükür hepimiz sapasağlamız.Ki küçükken de bisiklete biniyorduk.:eek:

sanırım lık bebegın tedırgınlıgınden bellı.bana 1,5 yıl oncekı halımı hatırlattın.bu aylarda cok hareketlı oluyor bu sıpalar ve senı cok zorlayabılır.benım oglumda cok hareketlıydı kucagımda tutar oyle yemek yapardım kollarım uyusurdu atırk.ben koydun yurutece ama oyle cok uzun saatler kalmadı.en fazla yarım saat kalırdı kı zaten onu bılı cok zor durudu.kendılerı zaten fazla kalmak ıstemıyor.bı sakıncası yok bence hatta erken yuırudu oglum.ama tabı ıyı ayarlamak lazım yukseseklıgını parmak ucuna basmasın tabanlarına bassın.yumurtalıklarına gelınce ben cok dogru bulmuyorum bu mantıgı oglumda da bı sorun yok allaha sukur.senınde nefes alaman gereklı unutma cocgunla saglıklı bır ılıskı kurabılmen ıcın senınde dınc ve dınlenmıs olman gerekıyor.yorgunluktan bıtmıs bır anne cok sabırlı olamayabılıyor.tecrubeyle sabıttır.

evet anlışıldığı üzere ilk bebeğim dediğin gibi bende evde nereye gidersem oraya götürüyorum sıpayı illa beni görmesi lazım kaydirigubbakcemile3 ilk olduğu için ee tabi bunun verdiği bi tedirginlik ve bunn yanısıra bi tecrübeszlik var :kedi: ama allahtan kk var:enbuyukkk:

benım oğlum kullandı bişi yok yürümesi gayet düzgün herşey normal...
banada dediler yok testisleri ezilir yok öle böle..
altında mınder gibi bez var bişicik olmaz dedım...
sende de:)

canım allah bağışlasın bebeğini öncelikle..
bu aylar değil de 8-9-10 -11 . aylar gibi yürümeye yakın çok daha yorulabilirsin..tuvalete girmek istediğinde,kapı çaldığında,tel de konuştuğunda veya başka durumlarda bebeğin için en güvenli araç olacak yürütek..

için rahat etmiyorsa bile sadece bu durumlarda bindirirsin..yoksa daha tehlikeli olabilirler..

canım bak maşallahh zekalı olcak senin yumurcakkk:emir_bebek: nerde hareket orda bereket demişlerrkaydirigubbakcemile3 bence de çok orda tutmamak kaydıyla kısa süreli kullanabilirsin..dr.kontrollerinde de özel bir durumu yoksa sorun olmaz gibi geliyor..zamanında herkes kullandı bunlardan...şuanki radyasyonlu şeyler kadarda zararlı değildir emin oll..

İki çocuğumuda yürütece bindirdim, çünkü çok yaramazdılar ve başka çarem yoktu. Doktorlarına sordum öncelikle. Bana hiç bir zararı olmayacağını söyledi. Rahatlıkla bindirebilirsin dedi. (Bu arada ilk kez kendi doktorumuzdan duydum bu sözleri ve şaşırdım)
Büyütecin en büyük zararı erken zamanda yürümeyi öğretmesi, çünkü yürüdükten sonra yürütece binmek istemediler ve ben onlara bir şey olmasın diye canım çıkmıştı. Oğlum 8 aylıkken kızım da 9 aylıkken yürümeye başlamışlardı. Hatta oğlum 1 yaşında koşuyordu, doğum gününde koşarken çekilmiş resimleri bile var.
Bunun dışında hiç bir sorunları olmadı yani bir problem yok.

canım bak maşallahh zekalı olcak senin yumurcakkk:emir_bebek: nerde hareket orda bereket demişlerrkaydirigubbakcemile3 bence de çok orda tutmamak kaydıyla kısa süreli kullanabilirsin..dr.kontrollerinde de özel bir durumu yoksa sorun olmaz gibi geliyor..zamanında herkes kullandı bunlardan...şuanki radyasyonlu şeyler kadarda zararlı değildir emin oll..

haklısın canmopuyorumnanaktan

canım allah bağışlasın bebeğini öncelikle..
bu aylar değil de 8-9-10 -11 . aylar gibi yürümeye yakın çok daha yorulabilirsin..tuvalete girmek istediğinde,kapı çaldığında,tel de konuştuğunda veya başka durumlarda bebeğin için en güvenli araç olacak yürütek..

için rahat etmiyorsa bile sadece bu durumlarda bindirirsin..yoksa daha tehlikeli olabilirler..

tavsiyen için çok teşekkürlera.s

arkadaşım doktorlar zararlı diyorsa bir bildiği var heralde benimde kızım var ben bindirmiyorum zararlı olduğunu bile bile bindiremem yavrumu günde 1 saatten fazla bindirmeyin diyorlar benim yan komşum çoçuğunu bindiriyor alışınca bırakmıyorki akşama kadar üstünde yani 1 saatle felan kalmıyor hem emeklemesi felanda geç oluyor diye düşünüyorum tercih sizin güle güle büyütün

benim oğlum 8 yaşında benimkide çok hareketliydi bende bindirdim hiçte sorun yaşamadım vede benim oğlum 10.5 aylıkken yürüdü canım
bide şöyle birşey var tabiiki bindiripte akşama kadar üstünde tutmayacağına göre
ama ben bindirdim yani hem bunu söyleyenlerde bence kendileri uyduruyorya sonrada insanın aklında acaba kalıyor

bende yürütec konusunda cok tedırgınım.
8 aylık oglum var.yaklasık 10 gundur arada bır bindiriyorum yurutece.
yurutec sayesınde ayagını tam basmayı ögrendı ama bu sefer balerın gıbı ayak uclarında yuruyor.
yürütecin boyu nasıl olmalı?alcak olunca dızlerı bukuluyor rahat hareket edemıyor en yuksek sevıyeye getırınce parmak uclarına basıyor.
sızler nasıl kullanıyorsunuz?yurutec boyunu nasıl ayarlamam lazım?

Bende oğluma 8.ayından sonra bi süre kulandım yürüteç ama hani sattlerce koymak ne derece doğru bilemem ama gün içinde belli aralıklarla konmalı.. yha ondada hiç rahat durmuolar kii o yürüteçle gidip odamdaki bütün çekmecelrimi karıştırıp aşşa döküodu izliodum gizlice kapının ağzından hatta uzanamayınca garip seleer çıkarıp(sinirlenio) parmaklarının ucuna basıp bütün iç çamaşamırlamızı aşşa döküoduu velet..

Konu içerik nedeniyle " Çocuğum Büyürken " bölümüne daha uygun görülmüştür.
Faydalı paylaşımlar dilerim buyrunnnnnnnnn

Merhaba ben Avustralya'da yasiyorum, benimde 6 aylik bir oglum var bu konu hakkinda erkek - kiz ayirimi olmadan hemsilererden, doktorlardan, ebelerden ve daha cok kisiden duydugum kadariyla orumcekler iyi degilmis. Gelismeleri icin iyi degilmis cunku yerde kendi baslarina oynuyan bebekler orumceklerdeki bebeklerden daha gelismis oluyorlar. Hatta Avustralya orumceklerin satisini yasaklamak istiyor, zaten burda yok denilecek kadar az kiside bulunuyor orumcekler. Kanada'da zaten yasak onun satisi. Yani demek istedigim, iyi birsey olsa neden yasaklansin yada onerilmesin?
Yine herkes kendi bilir, bebek buyuturken hic bir anne-baba yalnis yapmaz, butun anne-baba bebeginin iyiligi ister.

X