Erkekler neden eşlerini kıskanıp,dışarda başka kadınlara bakarlar?

çünki onlar haramdan bihaberler!
yapma Allah aşkına onlarda ar haya mı var?
onlar evliyken bile gurup sex yapan insanlar bu normal onlara (genellemiyorum yanlış anlaşılmasın)
onlar eşlerini bile kıskanmayan insanlar!

sapıklığın türk'ü avrupalısı mı var B&M ?
şimdi bütün avrupalılar sapık grup sex yapan ve hepsi eşlerini kıskanmayan insanlar..
hatırlatırım ensest'in en çok olduğu ülkeler avrupada değil
bi örnek daha : bekaretini 15 yaşına gelmeden genç kızların %75 inin kaybettiği ülke fas..
en çok erken yaşta kocaya kaçan yanlış evliliklerin yapıldığı ülke sanırım bizim ülkemiz..
eğitim şart işte .. eğitimli insan böyle kol bacak saç görünce yadırgamaz ağzının sularıda akmaz. bizim eksiğimiz eğitim değil ama geriye dönememiş olmamız değil mi..gericilik olmalıydı yobazlaşmalıydık ülkece..:nazar:

başı boştan kastım işsiz güçsüz ona buna saran eğitimsiz (sadece okumak değil yani) terbiye

işte aynı şeyi konuşuyoruz ama anlaşamıyoruz
bayan erkek aynı fark etmiyo karektersiz insan çok var
insanın sınırları olması lazım değilmi?

Hayır B&M aynı şeyi konuşmuyoruz.:1no2:
Ben insanların giyimini ölçü almıyorum.
Batılığı kılık kıyafete göre değerlendirmiyorum.
Avrupalılarda kıskanma yok demişsin ve pekçok şeyi buna bağlamışsın.
Buna hiç katılmıyorum. Benim eşim batılı değil bir karadeniz erkeği,
13 yıllıkta evliyim ama bugüne kadar hiç giyim kuşamıma karışmadı.
Sahilde bikinimi giyerim, düğün yemek gibi yerlerde abiyemi...
Ölçü bunlar değil. Ben ısrarla kişilerin kendi değerleri olması gerektiğini
millet bakacak diye tarzından taviz vermemesi gerektiğini savunuyorum.

bir başkasının benim vucudumun neresini kapanıp neresinin açılacağına karar vermesi ve
bunun normal görünmesi ne acı

hırsız herkezi hırsız zannedermiş o gözle bakarmış hesabıı -tatlicadiarzu-

B & M yanlış anlamadım tabiki de , benim yazdıklarım yoruma açıktı yerimseniben

Bu arada tüm yorum yapanları tebrik ediyorum, birbirimize hakaret etmeden ,empati kurarak konuştuğumuz müddetçe gelişiriz ancak... Burada kuru gürültü yok ve ben tüm bu bakış açılarının

herkese faydası olacağını düşünüyorum... Kimse 4- 4 lük düşünemez,herkesin eksik düşündüğü bir şeyler muhakkak vardır... Burada her ne kadar farklı düşünüyor gibi görünse de kişilerin aslında

ortak doğruları olduğunun da kanısındayım ben..Sadece yakın olunan fikirler farklı biraz hepsi bu...,

Sonuçta hepimiz şuna hem fikiriz:

"Erkeklerin açık buldukları bayanlara ağızlarının suyu aka aka bakması hiçbir sebeple onları haklı çıkarmaz ... "

Son düzenleme:
Ya bir de erkekler sadece açık giyimlilere mı bakıyor?Bunu da tartışmak gerekir bence,sapkınlık olduğu sürece her şekilde herkese bakabilirler.Beyni kıt olanlar sağa sola bakmaktan kendini alamazlar,gayet kapalı giyilse de bakan bakıyor.Burada ben hatayı anne babalarda buluyorum.Oğulları kızlara laf atınca gülen,övünen ama kızlarına laf atılınca ortalığı ayağa kaldıran insanlar da var,her şey eğitimle alakalı.
Toplum olarak empati kurmayı öğrenemedikçe daha çok tartışılır bu konular.

Ya bir de erkekler sadece açık giyimlilere mı bakıyor?Bunu da tartışmak gerekir bence,sapkınlık olduğu sürece her şekilde herkese bakabilirler.Beyni kıt olanlar sağa sola bakmaktan kendini alamazlar,gayet kapalı giyilse de bakan bakıyor.Burada ben hatayı anne babalarda buluyorum.Oğulları kızlara laf atınca gülen,övünen ama kızlarına laf atılınca ortalığı ayağa kaldıran insanlar da var,her şey eğitimle alakalı.

Evet canım , sapkın olduktan sonra herkese bakabilirler.. Daha kundaktaki bebeğe tecavüz edenler var buna ne demeli:eek:klava: ıçindeki sapıkça, insanlıktan uzak duygular taşıyanlara

bırak erkek demeyi insan bile diyemem ben... Ama konu "çok çok açıklara bakmak" olduğu için onun üzerine konuşuyoruz ...

Evet her şeyin başı eğitim , eğitim diyoruz ,çok doğru ama bir şey de var eğitim bile bazen insanları adam etmeye yetmiyor , dünyada türlü rezilliği yapan , yobaz , sapık içinde hiç mi lisans,

yüksek lisans mezunu yok ..

Eğitim ; ama "adam gibi eğitim" lazım .. ınsanı değiştirecek, insanı insan yapacak eğitim ..

arkadasim avrupada yasiyorum fransada ne mini etegi bunlar yemin ederim pontolon esofman giyiyorlar giyim ve zevk yok birde derlerki paris modanin merkezi burada cok firansiz ark v ar makyaj bile yaqpmiyorlar onlar icin herseyin en dogoli guzel valla ben cok bakimi susu sev erim ama burdakilere tuhaf ve anlamsiz geliyor benim esimde fransiz fakat cok kiskanc evet acigim ama istemiyor mini falan giysem sinirinden uyuyamiyor erkek erkektir bu dunyada disisini kiskanmayan yoktur sadece bir hayvan vardir oda domuz sadece o kiskanmazmis disisini bunun avrupsi turciyesi yok cunku erkekler bilirler kendi cinslerinin duygusunu

Evet canım , sapkın olduktan sonra herkese bakabilirler.. Daha kundaktaki bebeğe tecavüz edenler var buna ne demeli:eek:klava: İçindeki sapıkça, insanlıktan uzak duygular taşıyanlara

bırak erkek demeyi insan bile diyemem ben... Ama konu "çok çok açıklara bakmak" olduğu için onun üzerine konuşuyoruz ...

Evet her şeyin başı eğitim , eğitim diyoruz ,çok doğru ama bir şey de var eğitim bile bazen insanları adam etmeye yetmiyor , dünyada türlü rezilliği yapan , yobaz , sapık içinde hiç mi lisans,

yüksek lisans mezunu yok ..

Eğitim ; ama "adam gibi eğitim" lazım .. İnsanı değiştirecek, insanı insan yapacak eğitim ..

Canım anne babadan ,çevreden alınan eğitimi kastetmiştim ben insanların kişiliklerini şekillendiren de bu eğitimdir bence.Yoksa okulla olacak iş değil bu bence dea.s.

kendini bilen,görgülü,kültürlü,cinselliğe-kadına doymuş erkek ne karısını zorla kapatır ne de açık giyinenlerle dağdan inmiş aç gibi bakar...

Tükiyede zaten cıfte standart var kım ne derse desın,
kızların namusunu koruycam dıye dışarı bakma kızım kapa kızım hanım ol kızım,

erkektır yapar bakar laf atar aslan oglum, her konuda bu boyle
laf atan erkekler desteklenır erkeklıkten sayılır, öyle öyle gelısıyor toplum

Tükiyede zaten cıfte standart var kım ne derse desın,
kızların namusunu koruycam dıye dışarı bakma kızım kapa kızım hanım ol kızım,

erkektır yapar bakar laf atar aslan oglum, her konuda bu boyle
laf atan erkekler desteklenır erkeklıkten sayılır, öyle öyle gelısıyor toplum

Evet aynen boşanma olayında kadınların ailesinin utanması ve boşanan kadınlara çevrenin 2. el gözüyle bakılıp,erkeklere de normal bakılması gibi.Aman benim tuzum kuru olsun da doru yanlışı uygulamayayım dersek daha çoooook yaşarız bunları.
Bizim toplumun en büyük sorunu aileden gelen eğitim ve empati eksikliği.Bunları aşarsak çok sorunumuz da aşılacaktır bence.

göz tacizinin dinle, müslümanlıkla alakası yoktur.
bakmayan erkek, aa günah ben müslümanım dediği için bakmamazlık etmez.
bugün ben başkasının karısına kızına göz dikersem, yarın bir başkası benim karıma kızıma göz dikerse verece cevabım olmaz der.

nefis erkeğin doğasıdır , zayıftır demişsiniz.
onların zafiyetinin cezası kadının mıdır?
peki bu zayıf nefisli erkekler neden gelişmekte olan ülkelerde var da gelişmiş ülkelerde yok?
ülkenin gelişmesiyle beraber nefis köreltilebiliyor mu?
yoksa insalar daha insani mi düşünmeyi öğreniyorlar?

ben biriyle tanışacam beni her halimle sevicek begenecek evlecegiz...........
sonra bana kapan diyecek NEDEN.........
erkekler bakar nefisleri azar kimbilir ne düşünürler...........
oh ne güzel ne güzel..........bende kapanıcam...........
eeeeee.madem açık görünce erkeklerin nefsi azıyor artık nasıl bir nefisse.........
yalan adını öyle koymuşlar..........o zaman benim kocamda erkek oda açık kadın görünce nefsi azıcak........
töbe töbe..........hey allahım hey............
azacak nefis niyetine azmayı almışsa simsiyah çarşaf giysende o nefsi o çarşafın içindekiyle ilgili ne fantaziler kurara kimbilir.........
eger nefis azmıyacaksa çırılcıplak karşısında dur kaldırıpta gözünü bakmaz bile..........
aman kimseler görmesin kapan kapıdan bakma kale duvarları gibi duvarlar arasında yaşa........
nedir bu ya............beni nasıl begendi sevdi evlendiyse ben öyleyim kapanamam dogrusu..........
eger nefis azıcaksa kadının sesinden bile etkilenen erkekler var...........
o zaman ne yapıcagız............

erkekler sapıksa kadını açık görünce bir yerlerine bir şey oluyorsa ...............
benim günahım ne.............
madem günah peki erkegin kadını görünce direk fantiziler kurması nefsine hakim olamaması günah degilmi.............
benim nefsim gayet masumsa onunki erkeginki neden azıyor............
tutsun kendisini...............

çok saçma kim bakıyor niye bakıyor hangi devirde yaşıyoruz.eğitim düzeyi çok düşük insanlar ancak böyle bişey yapabilir bence.kim kimi kapatıyor hangi devirde yaşıyoruz.kırmak değil amacım ama sizin gibi düşünmüyorum.

hanımlar giyinmek vardır giyinmek vardır ortamına göre giyinmek gerekir ben ankaradan örnek veriyim sen mini kot şortunu giy üzerine askılı bady geç bakalım varaşun buram buram kokan ulusun arka sokaklarına ama aynı kıyafetle ümitköyde çankayada falan rahatça gezersin kaliteli kaliteli....sen sabahın 8 de süper mininle sincan hacettepe hattıdaki otobüse gir bakalım............onu bunu bilmem kadın olmak sadece kadın olmak değildir nerede ne giyeceğini bilmektir..........
ama mesela bir tatil yerindene siyah ceket siyah pantolonlada dolaşılmaz
eşlerin karışma mevzusuna gelirse bu soruyu sormak yersiz çünki öyle bir haka sahip değiller bu konuyu açmak bile onların sizin kişiliğinizdeki etkilerini gösteriyor kızlar
kişiliğiniz tarzınız yaşama amacınız belli olmadan evlenirseniz adam herşeye dil uzatır durur ..........neye karışıp neye karışmayacaklarını sizinle ilk tanıştıklarında bilmesi gerekir

çok basit canım. çünkü kendileri dışardaki açık bayanlara ayıla bayıla baktıkları için başka erkeklerinde kendi eşlerine açık olsa ayılıp bayılarak bakacağını zanneder. o yüzden baskı yapar eşine kapan diye

Soru gayet net cevaplanmış. Katılıyorum.

arkaslar hepinizin yazdiklarini okudum fakat bu konu bazi arkadaslar tarafindan saptirildi konu turban bosortu falan degil ben de acigim turbanlilarada saygim sonsuz .benim merakettim nicin evlilik oduktan sonra erkek yani esinin giyimine bile baski kuruyo aslinda benim dusuncem bu tur erkekler kendisinden baska gozun esine bakmasini istemeyen tiplerdir disardaki guzel bir kadina bakmalarida tamamen dna lariyla ilgili bir sorun olsa gerek bir cozumde yok olsa gerek malesef kizlar bakmiyanda 1 tane erkek varmidir acaba.......

Merhaba..

Konu başlığında böyle bir ifade kullanmış olmanız,konu içeriğinin bu duruma gelmesinde en büyük etken..
Aslında siz içerik olarak başka şey paylaşmak isterken,konu başlığında belirtmiş bulunduğunuz,''kapalı açık kadınlar'' kelimeleri yüznden konu amacından çıkıp,dine,örtüye,medeniyete ve daha birçokşeye gelmiş..

Bu yüzden konu açarken,içerik kadar konu başlığı da çok önemlidir..
Lütfen içerikle konu başlıklarının paralel olmasına dikkat edelim..yerimseniben

Konuda karşılıklı yazışmalar,konu ile alakasız yorumlar(din,geyik,vs vs) konudan temizlenmiştir..
Her konuda belirtiyoruz lütfen konu içlerinde karşılıklı,polemik yaratacak mesajlaşmalar olmasın.a.s

Konu paylaşıma açılmıştır..
Kolay gelsin..
Kadınlar Kulübü

ceremi. ceremyy.. jeremy bentham. :1closedeyes:[ o da ne yakışıklı adamdı yaa... o da uzun saçlıydı aah ahhbenneyaptımki:1no2: bi de cereme vardır ki o da zor bişey ya çek çek bitmez.

Tesekkurler,L o l a B u n n y! Aceleyle yazilmis.
Bir seyi dusunurken ,en az 5 dilden geciyor aklimda.Ya sen???-5 dilde kendi adini yazabilecekmisin,acaba???????????:mymeka:

Son düzenleme:
ben biriyle tanışacam beni her halimle sevicek begenecek evlecegiz...........
sonra bana kapan diyecek NEDEN.........
.

geçen tvde evlendırme programında böyle,
tv de evlenecek kadın guzel hanım bır sey özellıklerını sayıyor
telefon açan bey de begenıyor özellıklerını soyluyor tamam dıyorlar gelın buraya tanısalım
adam dıyor kı sonra ee kapanırsa ama?
kadın dıyor kı neden ben boyle açıgım,
adam dıyor tamam begendım sızı ama kapanın yksa evlenemem
hhaayyda, sonra tabı yk ıstemıyorum dıyor,
ama en azından basından soyluyor olayı begenıyor snra kapan dıyor kadın kapanmamıssa demek ıstemıyor da kapanmamıs saygısızlık da var bıraz işin ıcınde,
kendı kadınının kapanmasını ıstıyor karısabıldıklerıne karısıyor aslında. :kahve:

X