Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Valla tatlım durumumu şöyle özetleyebilirim..2011 ekim ayında bu durumdala yani yüksek fsh ile tanıştım..Sonra ardından kasımda iptal bir tüp denemem oldu..Yumiler büyümedi iğnelere rağmen..Sonrada Aralık gibi önce akupunktura başladım..25 seans aldım ..Bu arada deha günde 3 tane her daim kullandım sadece bir ay ara verdim 4 aydan sonra sivilce yüzünden sonra gene başladım..Günde 1 folik asit hep devam etti..
Sonrada saraçoğluna ulaşıp durumumu anlattım oda kürler önerdi..Satın alıp kullanmaya başladım..Etap etap bu kürler..Sürekli başka topiklerdede yazıyorum keşke bulup kopyala yapıştır yapabilsem sana..
Özetle...
İlk etapta soğan kürü 15 gün ardından aslanpençesi15 gün sonra gene soğan ardından civanperçemi kürü yaptım..En son incir kürü 21 gün.. Bu arada 30 a düştü fsh..(Önce Rabbin izni ile tabii)
Sonra ikinci etaba başladım..gene ilk soğan ardından halen kullanmakta olduğum sarıkantaron+aslanpençesi bitki karışımı kürüm var..Sonra gene soğan ardından aslanpençesi civanperçemi karışık bitki kürüm bekliyor beni..
Tabii aralarda arısütü bal polen propolis karışımları falan aldım kavanozlarda onları tükettim..Gende aralarda hayıt tohumu almıştım onu demledim içtim ama süreklilik gösterdiğim sadece bitki kürleri oldu..Saati saatine uyguladımm..Bugün yapmasam birşey olmaz demedim ölü diri :)) yaptım içtim ..Tabii bunlarmı fayda etti bilmiyorum..Tevekkül konusunda da yol katettiğimi düşünmüyor değilim..İlk zamanlardaki kadar hatta neredeyse hiç düşünmedim fshı..Hep böyle söyleyenlere amannn saçmalamayın nasıl aklımdan çıkarayımki derdim ama birgün akupunktur doktorum bana şöyle dedi..Bak güzelim hep dilinde fsh fsh düşsün varr sen sonuca odaklan bir evladım olsun diye dua et dedi..Hayırlı sağlıklı bir evlatt iste dedi..Vee ben de öyle yapmaya çalıştım..Dün yazmıştım 17 fsh diyee..Ben hangi profla konuştuysam mail attıysam bana tüpe başlanma konusu olarak 30 un altına düşerse şansımız olabilir 20 nin altına düşerse umudumuz dahada yüksek olur dedilerr..Düşürdüğünde gel dedilerr..
Bugün doktora gittim ama belliki imtihan daha bitmemiş..Sağda bir kist olmuş nasıl olduysa..Doktorda ondan d.kontrol hapı verdi bu şekilde başlayamayız tedaviye dedi..Yanii bizzat yaşayarakk bugünn neyymişş millstone dedimm fsh düşsede Yaradan izin vermediyse yırtsanda kendinii birşeyler bizim gözümüzde yolunda gitmiyor gibi görünebilir..Şimdi 10 gün kullanıp tekrar doktora gideceğim..Bakalım neler olucak..İnş yardımcı olabilmişimdirr..Rabbim hepimizin şifasını en kısa zamanda versin canım..

merhaba,

çok dirayetliymişsiniz, çok imrendim size. bana da erken menepoz teşhisi kondu. FSH'ım 23,88 ve ultrasonda toplam 4 tane folikülüm vardı. Bende Memorial'da tüp bebek tedavisi için gidiyorum, bu ay başlamadı doktor, rahim ltrasonu istedi, tahlillerim tekrar yarın yapılacak, şansımın çok az olduğunu söyledi. bakalım kendimde yeterli gücü bulursam ve doktor uygun görürse tabii önümüzdeki ay deneyeceğim. eşimle aramızda çok kötü, beni anlamıyor. hayatım altüst olmuş durumda. ben bu kürleri hiç denemedim henüz, çapadan bir prof'a gittim aynı zamanda hepsi hikaye dedi. birinin dediğini diğeri tutmuyor. size faydası olmuş bende denemek istiyorum. bu otları nereden bulabilirim?

teşekkürler, burcu

Valla tatlım durumumu şöyle özetleyebilirim..2011 ekim ayında bu durumdala yani yüksek fsh ile tanıştım..Sonra ardından kasımda iptal bir tüp denemem oldu..Yumiler büyümedi iğnelere rağmen..Sonrada Aralık gibi önce akupunktura başladım..25 seans aldım ..Bu arada deha günde 3 tane her daim kullandım sadece bir ay ara verdim 4 aydan sonra sivilce yüzünden sonra gene başladım..Günde 1 folik asit hep devam etti..
Sonrada saraçoğluna ulaşıp durumumu anlattım oda kürler önerdi..Satın alıp kullanmaya başladım..Etap etap bu kürler..Sürekli başka topiklerdede yazıyorum keşke bulup kopyala yapıştır yapabilsem sana..
Özetle...
İlk etapta soğan kürü 15 gün ardından aslanpençesi15 gün sonra gene soğan ardından civanperçemi kürü yaptım..En son incir kürü 21 gün.. Bu arada 30 a düştü fsh..(Önce Rabbin izni ile tabii)
Sonra ikinci etaba başladım..gene ilk soğan ardından halen kullanmakta olduğum sarıkantaron+aslanpençesi bitki karışımı kürüm var..Sonra gene soğan ardından aslanpençesi civanperçemi karışık bitki kürüm bekliyor beni..
Tabii aralarda arısütü bal polen propolis karışımları falan aldım kavanozlarda onları tükettim..Gende aralarda hayıt tohumu almıştım onu demledim içtim ama süreklilik gösterdiğim sadece bitki kürleri oldu..Saati saatine uyguladımm..Bugün yapmasam birşey olmaz demedim ölü diri :)) yaptım içtim ..Tabii bunlarmı fayda etti bilmiyorum..Tevekkül konusunda da yol katettiğimi düşünmüyor değilim..İlk zamanlardaki kadar hatta neredeyse hiç düşünmedim fshı..Hep böyle söyleyenlere amannn saçmalamayın nasıl aklımdan çıkarayımki derdim ama birgün akupunktur doktorum bana şöyle dedi..Bak güzelim hep dilinde fsh fsh düşsün varr sen sonuca odaklan bir evladım olsun diye dua et dedi..Hayırlı sağlıklı bir evlatt iste dedi..Vee ben de öyle yapmaya çalıştım..Dün yazmıştım 17 fsh diyee..Ben hangi profla konuştuysam mail attıysam bana tüpe başlanma konusu olarak 30 un altına düşerse şansımız olabilir 20 nin altına düşerse umudumuz dahada yüksek olur dedilerr..Düşürdüğünde gel dedilerr..
Bugün doktora gittim ama belliki imtihan daha bitmemiş..Sağda bir kist olmuş nasıl olduysa..Doktorda ondan d.kontrol hapı verdi bu şekilde başlayamayız tedaviye dedi..Yanii bizzat yaşayarakk bugünn neyymişş millstone dedimm fsh düşsede Yaradan izin vermediyse yırtsanda kendinii birşeyler bizim gözümüzde yolunda gitmiyor gibi görünebilir..Şimdi 10 gün kullanıp tekrar doktora gideceğim..Bakalım neler olucak..İnş yardımcı olabilmişimdirr..Rabbim hepimizin şifasını en kısa zamanda versin canım..

çok teşekkür ederim.cevabını bugün okuyabildim.inşallah Allah sana bir evlat nasip eder.tabi bana da.ben de kürleri yapıyorum ama bir ay düşüyor sonra yine yükseliyor.senin de dediğin gibi galiba zamanı gelmedi...

Tabii aralarda arısütü bal polen propolis karışımları falan aldım kavanozlarda onları tükettim..

Kusura bakma ama bir sorum daha olacak.bu bitki kürlerini hazır mı aldın yoksa bitkileri alıp kendin mi demledin?nasıl demledin?
ayrıca bu bahsettiğin propolis nedir?o karışı mı da mı hazır aldın?

sevgili kymtd aynı durum bende de var 27 yaşımda erken menopoza girdiğimi öğrendim:KK43: kalıtsal bi durumdu annemde erken menopoza girmiş.ablanın fsh kaç şunu belirtmek isterim fsh tamamen stresle doğru orantılı bi hormon, imkanın varsa amh testini yaptırmasını öneririm.benim fsh en son 27 idi şimdi nasıl bilemiyorum sürekli yaptırıp durmanın bi anlamı yok amh gebe kalabilmek için amh değerinin yükselmesi gerek.ve acı bir gerçek bu durum kalıtsal olduğundan sende de olabilir fsh a baktırabilirsin sende.biziim durumumuzda olan herkese sabır diliyorum.

ablamın fsh değeri önceki ay 15di bu aysa 22ye yükselmiş. doktoru bir test daha istemiş. seninde bahsettiğin test olma ihtimali yüksek. vallahi benim adetlerim de çok şükür hiçbir sorun yok makine gibi her ay düzenli ve düzgün bir adetim var. 1 ay önce rutin bir ultrasona girmiştim kist falan var mı diye hiçbirşey çıkmadı. ama hormon testi yapmamışlardı. bende gidicem kesinlikle yaptırıcam. Allah şifa versin herkese. cevapladığın içinde teşekkür ederim.. peki senin adetin de sorun var mıydı yoksa birden mi kesilmeye başladı ?

merhaba,

çok dirayetliymişsiniz, çok imrendim size. bana da erken menepoz teşhisi kondu. FSH'ım 23,88 ve ultrasonda toplam 4 tane folikülüm vardı. Bende Memorial'da tüp bebek tedavisi için gidiyorum, bu ay başlamadı doktor, rahim ltrasonu istedi, tahlillerim tekrar yarın yapılacak, şansımın çok az olduğunu söyledi. bakalım kendimde yeterli gücü bulursam ve doktor uygun görürse tabii önümüzdeki ay deneyeceğim. eşimle aramızda çok kötü, beni anlamıyor. hayatım altüst olmuş durumda. ben bu kürleri hiç denemedim henüz, çapadan bir prof'a gittim aynı zamanda hepsi hikaye dedi. birinin dediğini diğeri tutmuyor. size faydası olmuş bende denemek istiyorum. bu otları nereden bulabilirim?

teşekkürler, burcu

Canım bu bitkiler aktardada satılıyor hemde çok uygun ama ben prof.saraçoğlundan aldım..
Ne bileyim annem destek verdi adamın bir bildiği vardır diye..Biraz hatta birazdan çok pahalı oluyor ama dediğim gibi ne bileyim işte..Bu bitkilerin toplanma zamanları saklanma zamanları aktarlarda belli olmuyor..Ondan bende saraçoğlu ile konuşup ondan temin ettim..
Genelde tüp doktorları hikaye diyorlar ama benim en son gittiğim doktorum hepsine izin veriyorum dene dedi.Akupunktur kürler deniyorum ben çünkü..Kaybedecek hiç bir şeyim yokki gülüm..26 yaşımda genetik tahlillerimde temiz çıktı annemdede böyle bir durum yok,bunlar başıma geldii.Tabii devlet hastanesinde yapılan laparoskopi sonucu tüm bunların başıma gelmesi kimi doktor tarafından yumurtalıklara giden herhangi bir damara zarar geldiyse o yapmıştır da dendii..Artık ben nedenini niçinini sorgulamayı bırakalı aylar oldu..İlk 3 ay gerçekten kabullenmek isyan etmemek çok güçtü..Ama benden bizlerden çok daha güçlü hatta tek gücü elinde olan Yaradana sığındım..İnş vakti zamanı gelince kii hiç gelmeyebilirde bunuda söylüyorum kendime ama geleceğine inanıyorum Rabbim nasib edecek anne olmayı..

çok teşekkür ederim.cevabını bugün okuyabildim.inşallah Allah sana bir evlat nasip eder.tabi bana da.ben de kürleri yapıyorum ama bir ay düşüyor sonra yine yükseliyor.senin de dediğin gibi galiba zamanı gelmedi...
Çok haklısın cnm..
Bu işler sabır ister demişti ilk zamanlarda banada bende nasıl?? diyordum hep ama Rabbimiz veriyor sabrınıda gücünüde inanmamızı da..

Kusura bakma ama bir sorum daha olacak.bu bitki kürlerini hazır mı aldın yoksa bitkileri alıp kendin mi demledin?nasıl demledin?
ayrıca bu bahsettiğin propolis nedir?o karışı mı da mı hazır aldın?

Ne kusuru cnm aşk ol herşeyi sorabilirsin elimden geldiğince cevaplarım bende..
Propolis arının bir ürünü gene..Arı sütü gibi yani..Onuda hazır aldım büyük marketlerdede var karışım halinde aktarlardada..
Bitkileri yukarıda açıkladığım gibi hazır aldım..Zaten demleme usulleri ve ne zaman içileceği yanında gönderiliyor..

Canım bu bitkiler aktardada satılıyor hemde çok uygun ama ben prof.saraçoğlundan aldım..
Ne bileyim annem destek verdi adamın bir bildiği vardır diye..Biraz hatta birazdan çok pahalı oluyor ama dediğim gibi ne bileyim işte..Bu bitkilerin toplanma zamanları saklanma zamanları aktarlarda belli olmuyor..Ondan bende saraçoğlu ile konuşup ondan temin ettim..
Genelde tüp doktorları hikaye diyorlar ama benim en son gittiğim doktorum hepsine izin veriyorum dene dedi.Akupunktur kürler deniyorum ben çünkü..Kaybedecek hiç bir şeyim yokki gülüm..26 yaşımda genetik tahlillerimde temiz çıktı annemdede böyle bir durum yok,bunlar başıma geldii.Tabii devlet hastanesinde yapılan laparoskopi sonucu tüm bunların başıma gelmesi kimi doktor tarafından yumurtalıklara giden herhangi bir damara zarar geldiyse o yapmıştır da dendii..Artık ben nedenini niçinini sorgulamayı bırakalı aylar oldu..İlk 3 ay gerçekten kabullenmek isyan etmemek çok güçtü..Ama benden bizlerden çok daha güçlü hatta tek gücü elinde olan Yaradana sığındım..İnş vakti zamanı gelince kii hiç gelmeyebilirde bunuda söylüyorum kendime ama geleceğine inanıyorum Rabbim nasib edecek anne olmayı..

Çok haklısın cnm..
Bu işler sabır ister demişti ilk zamanlarda banada bende nasıl?? diyordum hep ama Rabbimiz veriyor sabrınıda gücünüde inanmamızı da..

Ne kusuru cnm aşk ol herşeyi sorabilirsin elimden geldiğince cevaplarım bende..
Propolis arının bir ürünü gene..Arı sütü gibi yani..Onuda hazır aldım büyük marketlerdede var karışım halinde aktarlardada..
Bitkileri yukarıda açıkladığım gibi hazır aldım..Zaten demleme usulleri ve ne zaman içileceği yanında gönderiliyor..

hiç amh testi yptırdın mı? benim maalesef 0,37 çıktı, yumurtalık rezervlerim tükenmiş son noktasındaymış. tüpbebek tedavisi esnasında kesenin içinde yumurta var mı diye bakılacak foliküller boşta olabilirmiş. haftaya rahim filmi çekilecek. sonraki ilk adette fsh ta azaldıysa sanırım tüp bebek işlemine geçecek doktor. gidip thlillerimi almam lazım şimdi ama çok korkuyorum kendimde güç hulursam gideceğim bu ayki sonuçlarımı almaya. allah hepimize yardımcı olsun.

hiç amh testi yptırdın mı? benim maalesef 0,37 çıktı, yumurtalık rezervlerim tükenmiş son noktasındaymış. tüpbebek tedavisi esnasında kesenin içinde yumurta var mı diye bakılacak foliküller boşta olabilirmiş. haftaya rahim filmi çekilecek. sonraki ilk adette fsh ta azaldıysa sanırım tüp bebek işlemine geçecek doktor. gidip thlillerimi almam lazım şimdi ama çok korkuyorum kendimde güç hulursam gideceğim bu ayki sonuçlarımı almaya. allah hepimize yardımcı olsun.

Tabiiki yaptırdım cnm ama inan amhye takılma derim..Benimkide 0,2 maalesef ama tüp bebek özel bölümünde hamilelik ve yumurta rezervi topiği var..Baştan bir okumanı tavsiye edebilirim..Konuyu açan arkadaşımız duman 0,40 amh ile 3 ayda bir hamile kalıyordu kendiliğinden..Ama sonra anlaşıldıki kan pıhtılaşma sorunuda varmış hep bebekleri o yüzden düşmüş..Şimdi gene kendiliğinden hamile 6 haftalık..Kalp atışlarını bile duydu..Yani Allah nasib ederse eğer hormonlar normale dönerse doktorların bir kaç yumurta bulup çıkarma ihtimali olacak..Ve o olduğunda bende bizde orada hazır olacağız..
Bizim durumumuzda her ay düzenli yumurta varmı diye baktırmak önemli.2 ayda bir fsh vb. hormonları yaptırmakta.Çünkü vücudun alınan vitamin vb şeylere ne zaman etki göstereceği hiç bilinemeyen bir gerçek.Sabır çokça gerekli ama Rabb izin verirse olacak inanıyorum ben..İnş tüplerine sorun çıkmaz benim o sorunumda var..Erkek infertiliteside mevcut yani kısaca yok yokk:KK76::KK76: Rabbim beterinden başka kötü hastalıklardan korusun diye dua ediyorum napıyim elimden gelen sadece bu..

Arkadaşlar ben 41 yaşındayım ve 2,5 sene kadar önce menapoza girdim.ilk zamanlar biraz ateş basması yaptı fakat çok kısa sürdü şu anda ise hiç ateş basmam yok çok şükür ...benim merak ettiğim ilaçkullanıyormusunuz adet olmak için...

Kizlar şu an o kadar üzgün ve boş bir insanmisim gibi hissediyorum ki hayatım birden değişti sanki kursağıma kadar doluyum boyle yüreğim agriyor canm yanıyor sanki kalbime bir şeyler sapliyorlar sanki yaşlanms gibiyim hamile bayanlara bakamıyorum kendimi eksik hissediyorum kansere yakalnmis gibi hissediyorum annm ağlıyor babam ağlamış gözleri şiş eşim bana bakıp aciyor sanki herkes banabakıp açıyor üzülüyor sanki ölümcül bi hastalığa yakalanmışim :KK43:((((((( ben napicam yarabbiiii8m ben hakim olamıyorum kendime içim daralıyor dışarısı bile dargeliyor bn dooktrun rkapısından çıktığım o anı unutamiyorummmmm bgn snclarmi aldm fsh 108 :KK43:( amh 0.01 lh 63.65 ostrrojen 14.65 proloktin 20.69 soniclarim berbat ben bitmisim yaaaa haberim yok nasıl boyle oldm bir kaç ayda daha 20 yasndayim bennn :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5: daha 10 aylık evliyimmmm:KK43:(((((( daha eşimle hayallerimiz vardı bir çocuğumuz olucakti onunla dünyayı dolascaktik her yere gidicektik o bizim bitanemiz olicakti ben genç anne olucktm onunla beraber buyucektik o bnm biricik kızım oluckti :KK43:((('. Onun o küçücük parmaklarıyla oynicaktm sabaha kadar onunla.konuscktm o missgibi cennet kokusunu içime cekecektim :KK43:(((((((((((((((( ben kendimi çok kötü hissediyorum doktor tüp bebekle bile çok zor dedi yumurtan 0 dedi hic yok ben boyle nasıl yaşarım allahimmmm

canım seni çok iyi anlıyorum yaşadıklarını birebir yaşadım,o kadar zor günlerdi ki.
bende öğrendiğimde 10 aylık evliydim.korunmayı yeni bırakmıştım,umutlarım vardı.
ailem çok üzülmüştü annem babam............
daha çok yenisin ama umut hep var biliyomusun?
ben daha başaramadım ama benden daha kötü durumda olup başaran çok arkadaşım var.
bebeklerini çoktan kucaklarına aldılar bile.
yaşın çok genç.ve hiç kimse senin ne kadar yumurta hücren kaldığını bilemez.öyle bir teknoloji yok yani.
zaten Allah dilerse her şey olur bunuda biliyoruz.ama şu anda zor bi süreçtesin.geçicek merak etme.
fsh sı 178 olan ve şu anda kucağında bir kız bebeği olana rkadaşım var.
o yüzden umudunu yitirme.hayat herşeye rağmen yaşamaya değer.

canım seni çok iyi anlıyorum yaşadıklarını birebir yaşadım,o kadar zor günlerdi ki.
bende öğrendiğimde 10 aylık evliydim.korunmayı yeni bırakmıştım,umutlarım vardı.
ben daha başaramadım ama benden daha kötü durumda olup başaran çok arkadaşım var.
yaşın çok genç.ve hiç kimse senin ne kadar yumurta hücren kaldığını bilemez.öyle bir teknoloji yok yani.
zaten Allah dilerse her şey olur bunuda biliyoruz.ama şu anda zor bi süreçtesin.geçicek merak etme.

O kadar ağrma gdyr ki mantğma sğdıramyrm hayatmda hc aklmn ucndan gçmzdi kadnlr kulubunun menopoz we tup bebek bolumune yrum yazack olmak oraya grmek bkmak. Hep ne kadar zrdur onlar ıçn allah kmsnın bşna wrmsn şfa wersn onlra drdim kendme hç knduramazdm :KK43:(( ama ınsanın bşna hr sey gelyormş meğersem haşa ısyan etmem asla ama bu durumu bu yaşta kbl etmek ck zr. Daha benım yaşımdakıler brak ewlenmeyi öğrencler bense menopoza grmşm. :KK43: ağrma gdn bu. Eger ewlnmdn once ogrenseydm ne oldru nasl hsedrdm kndmı daha ktu olrdm hrlde cnku eşm bna dstek hep yanımda şuan. Bna şukurler olsun. O arkadasnz kc yaşnda? Tp bebekLemı olmş? Sz kc yaşndasnz? Ne zman ewlndnz

O kadar ağrma gdyr ki mantğma sğdıramyrm hayatmda hc aklmn ucndan gçmzdi kadnlr kulubunun menopoz we tup bebek bolumune yrum yazack olmak oraya grmek bkmak. Hep ne kadar zrdur onlar ıçn allah kmsnın bşna wrmsn şfa wersn onlra drdim kendme hç knduramazdm :KK43:(( ama ınsanın bşna hr sey gelyormş meğersem haşa ısyan etmem asla ama bu durumu bu yaşta kbl etmek ck zr. Daha benım yaşımdakıler brak ewlenmeyi öğrencler bense menopoza grmşm. :KK43: ağrma gdn bu. Eger ewlnmdn once ogrenseydm ne oldru nasl hsedrdm kndmı daha ktu olrdm hrlde cnku eşm bna dstek hep yanımda şuan. Bna şukurler olsun. O arkadasnz kc yaşnda? Tp bebekLemı olmş? Sz kc yaşndasnz? Ne zman ewlndnz

aradan ne kadar zmn gecti bilmiyorum buraya tekrar yazacağımı da bilmiyordum belki bir umut vardır diye girdim okumaya başladım değişen bişey yokmuş.hala aynı yerdeymiş. ben bu olayı hayatımın trafik kazası diye benzetirim hep herşey yolunda giderken birden bir şey olur göremezsin pat arabayla dalmışsındır bir yere gözünü açtığında toparlanması zordur gitmiştir hayatından hayaller mutluluklar her gün ardı ardına gelen insafsızca sorular duymazsın üstüne üstüne gelirler. cevabını versen de daha başka daha başka sorular olmıyor dersin bu sefer kime gittin buna git demeler aklına takılır gidersin drların elinde denek olursun kimi insaflı kimi insafsız seni ilaca boğarlar şişirirler hadi bu sefer de hayatında kilo ile savaşmak vardır ilacın yan etkilerini söylemezler hepsini yaşarsın ama bana dr artık tedavi yok sanki tedavi ediyordu da bundan sonra hayatını kaliteli yaşamak için cylo progynova kullanacaksın dedi. tabii dedik ne desem ki başka.aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık hesabı... her zaman adet olcam mı olmuycam mı beklentisi yaşamaktansa evlilik bu zamanda aşınacaksa varsın kullanırım dedim ama bana yan etkilerinden bahsetmediler meger ilacı kullanırken de pat diye cekilme kanamaları yaşamak varmış inatçı kilolar varmış dökülen saçlar varmış sertleşen saçlar yağlanan bir göbek varmış bunun üzerine ilaçı dört kat artırıp onların yine dediğni yapmak varmış her dediklerini yaptım göğüslerimde bile değişiklik oldu:KK14:daha neler neler hayat böyle midir sizce?

bende 1 hafta önce öğrendim sıkıntımı. o günden beri ağlıyorum.inanın bir tesadüfle öğrendim.epilasyon lazere gidiyordum tüylerim bitmeyince hormon testine yönlendirdiler ve sonuç malesef çok üzücü.doktor yazz diye bir doğum kontrol hapı önerdi.o biraz da olsa faydalı olacakmış.acil kilo verip sağlıklı beslenmem ve hiç üzülmemem gerekiyormuş ve bu durumdayken üzülmemek çok mümkün gözükmüyor. LH 13.30 FSH 19.10 muş.doktor şuan için bir umut olduğunu söyledi.ama ben bekarım henüz.seneye evlenmeyi düşündüğüm erkek arkadaşımla düğünü biraz hızlandırıp bu sene evlenicem.dün amh testi yaptırdım.çarşambasonuçları alıcam.umarım bir umut vardır.kızlar bana yardımcı olurmusunuz ?

Sizce umut varmı :KK43:

ben evleneli 5 yıl oldu.kabullenmek zor oldu ama oldu.daha kötü hastalıklarla boğuşanlar var.yine de elhamdülillah.
hayır o arkadaşın tüp bebekle değil doğal yoldan oldu.32-33 lü yaşlardaydı sanırım.bende 31 im.
bende evlenmeden önce öğrenseydim napardım diyorum.eşim çok şükürki hep destek oluyor.
Allah razı olsun ondan.
rabbimin verdiği ve vermediği herşey için şükürler olsun.beterin beteri var.umudunuzu da hep taze tutun.Rabbim dilerse neler olur nelerrr.

maveraaaaa slm cnm nasılsın..1 hafta geçti aradan sanırımm..Yoğunluktan pek giremiyorum ama dua ediyorum umarım daha iyisindir güzelim..

maveraaaaa slm cnm nasılsın..1 hafta geçti aradan sanırımm..Yoğunluktan pek giremiyorum ama dua ediyorum umarım daha iyisindir güzelim..

Çok şükür ablacım.. COK iyiyim :)) bende giremiyordum zaten bugun gırdım.. cok sagol dualrın için.. Her yönden cabalıyorum kendımı toparladım Bu pis hastalıgı kabul etmiyorum :)) İnşaallah yeneceğiz.. cunku bız daha cok genciz hücrelerimiz cok genç :)) bu anormal bır durum ben doktorların dedıklerı gıbı bu durumu mantıgıma sıgdırıp kabul etmıyorum etmıycemde! insaallah şifa bulucaz. sen nasılsın ne yapıyorsun ablacım?

X