Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
mucızeler allahtandır . hala aglıyorum .tum kontrollerımde 2 yumurtam gözukuyordu ve dün yumurtalarım toplandı. tam 4 tane , allahım ne buyuksun .ve beklenen haber azönce geldı, 3 tane yumurtam döllenmıs.amh 0.3 fsh 16 , döllenme ümidi olmayan bı durumdu . allahım hayırlısıyla devamınıda getırsın salıklı bı sekılde kucagımıza almayı da nasıp etsınnn

Süper bir haber bu cnmm ne durumdasınn yaz bize gelişmelerii..:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

fsh sorunum var benım de. anlatmıstım burda. cyclo ıle adet goruyorum uc yıldır. hapı bıraktım ve 30 gunde bır kez ve 40 gunde bır kez adet oldum. 17 temmuz son adetın ılk gunu. ve ben de halen belırtı yok. ıcım sıkılıyor hapı kullanıp bırakıp her ay adet gormeye baslayan var mı aranızda ?

arı sutu bal polene basladım ben de. yanlız ben uc yıldır cyclyo ıle adet gorebılıyorum. bır kez bıraktım ve sadece bır ay hapsız adet gorebıldım ve tekrar basladım hapa. sımdı yıne bıraktım ılkınde 30 gunde adet gordum ıkıncısınde 40 gunde. ve en son 17 temmuz da adet gordum ama halen adet gormuyorum cyclo kullanan cok kısı varmıs sızler de kullandınız mı ? hapı bırakınca 6 ay boyunca adet gorebılenler olmus ama ostorejen eksıklıgınden dolayı kemık erımelerı hızlanmıs. hayıt tohumuna da basladım bır ay once. adet gorunce hep arı sutu karısıma hem hayıt tohumuna ara vermek lazımmıs adet goremedıgım ıcın devam edıyorum ben de. buarada ıncır kurunu de yaptım bırkez havuclu olarak.. haslandıktan sonrakı ıncırlerı ne yapmalıym ? atacakmıyım yoksa o da yenılecek mı ?

ben hıc ıyı degılım. gece cok agladım. esıme duygularımı uzun uzun anlattım uzuldu ama bırkac cumleden baska bırsey soylemedı ona kızdım benı anlamadıgı ıcın bana destek olmadıgı ıcın. aglayacak omuz arıyorum resmen. yoruldum guclu gorunmekten. ıcımdekı uzuntuyu saklamaktan, herkesın bebegıne hedıyeler almaktan, etrafımdakı tek cocuksuz kadın ve cıft olmaktan...... cok agladım. aglamaktan grıp olmusum sanırım.

ben hıc ıyı degılım. gece cok agladım. esıme duygularımı uzun uzun anlattım uzuldu ama bırkac cumleden baska bırsey soylemedı ona kızdım benı anlamadıgı ıcın bana destek olmadıgı ıcın. aglayacak omuz arıyorum resmen. yoruldum guclu gorunmekten. ıcımdekı uzuntuyu saklamaktan, herkesın bebegıne hedıyeler almaktan, etrafımdakı tek cocuksuz kadın ve cıft olmaktan...... cok agladım. aglamaktan grıp olmusum sanırım.

yapma böle desem aynı şeyleri yapıyoruz yaşıyoruz rabbim yardım etsin bize...

Fsh değerim 133 küsür çıktı . Doktor yüzüme baka kaldı . Yaşım 37 ve 5 yıldır bu durumdayım :KK43:
(5 yıldır adet sıkıntım var. doktora gidiyorum ilaç veriyor. 1 defa rahatlatma amaçlı kanama oluyor. sonraki ay gene yok... )
son 2 haftadır anormal derece sinir ve sürekli ateş basmaları yaşadım. dayanamayınca doktora gittim sonuç bu..
fsh 133 küsür.. yıkıldım resmen doktor " geri dönüş yok, düşmez bu, kemikleri kurtarmaya çalışmalıyız" dedi. (kemik erimesine karşı)
İnterneti araştırdım. Bu forumda bal tarçın çörekotu mucizesi idi sanırım bir başlık buldum. bayanlar yazmışlardı.
hemen başladım karışıma:)

bugün 3. gün bu karışımı yiyorum günde 2 defa tadı gayet güzel.
birde kuru incire başladım. Aklıma geldikçe atıyorum ağzıma.
kızlar düşüyormu bilmiyorum ama sinir krizlerim geçti. gayet rahatladım. Ateş basmalarımda yok 3 gündür.
inşallah düşüyordur.

Son düzenleme:

tatlım hepimiz aynı durumdayız . üzülme nolur. Sen elinden geleni yap takdir Allah'tandır.
Şayet olmuyorsada Rabbimin bir bildiği vardır.. Rabbim sağlıklı, hayırlı, uzun ömürlü evlatlar nasip etsin inşallah hepimize...

20 yasındayım doktora gttım dun fsh 69. lh 48 ostrojen 45 prolaktın 21 ostrojeen normalde4 kac olmalı kızlar ? 69 fshyle adet gorulmesı ımkansızmı gercekten?

tatlım hepimiz aynı durumdayız . üzülme nolur. Sen elinden geleni yap takdir Allah'tandır.
Şayet olmuyorsada Rabbimin bir bildiği vardır.. Rabbim sağlıklı, hayırlı, uzun ömürlü evlatlar nasip etsin inşallah hepimize...

niksizim benimde 1,5 sene önce fsh uçmuş durumdaydı.gece terlemeler ateş basmaları,aşırı sinir ve rahimde kuruluk....devlet hastanesine gitdim menepoz bölümünde kemik taramamı,meme kanserine karşı taramalarımı yaptılari,fsh o zaman 68 lerdeydi ve ben bisürü sıkıntı içindeydim.ondan sonra 1 tüp denemem oldu ve negatif,o doktoru bırakıp özelde başka bi doktora gitdim,o dönemde ise fsh 175 lere çıkmıştı.doktor benim amhmi ölçtü ve erken menepoz dedi.şuanda 8 aya yakındır biesteron kullanıyorum.dhea yani ve bu hem fshmi düşürdü hemde beni baya bi rahatlatdı...benim sana tavsiyem bu biesteronu doktoruna sor bi istersen hem zaman kaybetmemiş olursun............

sağol tatlım.. falla süper oldu bu.
inşallah darısı başıma zira 133 çıktı fsh
umarım düşer ...
rabbim hepimize şifa versin inşallah.

mehtapcığım benim sadece bildiğim adaçayını dikkatli kullanmak lazım diğer bitkiler için herhangi birşey dumadım.

birde başka bir siteden bir yazı okudum, onuda aktarıyorum, belki senin ve diğer arkadaşların dikkatini çeker benim çekti. bence uygulamakta fayda var diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar,uzun bir süredir siteye girmiyordum,sürekli araştırma halindeydim.Çok güzel haberlerle döndüm,ömründe kendiliğinden adet olamayan ben 28 gün arayla adet görüyorum.İnanamıyorum,sevinçten deliye döndüm,mutluluktan uçtum,sizleri de topluca uçurmak istiyorum.Uyguladığım ilk ilacı yabancı bir siteden okudum,diğer bilgiyi yeni tanıştığım bir bayan verdi.Kendisi Ruslarla büyümüş,onlardan çok şey öğrenmiş,hatta kırışıklık ilacı bile söyledi.Annesi 75 yaşında imiş ve yüzünde tek bir çizgi bile yokmuş ki kızında da göremediğim için sormuştum nedenini.Sağolsun o da bildiklerini söyledi.Yumurtalıklarımda kistler olduğunu ve aylarca süre adet göremediğimi ama son aylarda epey düzelme hissettiğimi söylediğimde kadıncağız dedi ki sana bir sır vereyim,ömrün boyunca bana dua edersin dedi ve adet de görürsün dedi.Ben de hemen uygulamaya başladım ve o ay belimde ağrılar oldu ama adet göreceğimi beklemediğim için oralı olmadım,tuvalete girince kanamayı görünce buluğ çağına yeni girmiş bir kız gibi hissettim kendimi.O bayana çok şey borçluyum,bana bu mutluluğu yaşattığı için.Şimdi hala neden bu iksiri yazmıyorsun diyenler olacaktır.Doktorlar sakın bana kızmasınlar,ekmeğimizle oynuyorsun diye.Düşünsenize farlutal kullanmak yok,metforminler çöpe,püregonlar,menogonlar eczanede kalsın,siz de şakır şakır kanayın,he heee
Aşılamalar,tüp bebekler azalacak.Hadi bakalım bir alkış istiyorum sizden,kolay değil 20 yılımı verdim ben bu pcosa,ömrümü çürüttüm bu yolda,nihayet çok yaklaştınız başarıya hanımlarrrrrrrrr
GÖZÜNÜZ AYDINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Merhaba sevgili Zene;
Ben yeni üyeyim. Gülten teyzenin tarifi gerçekten bu kadar etkili mi? Bir de başka kürleri varsa, onları da paylaşır mısın bizlerle? Malum, yaş 40'ları geçti ve
bütün yaşıtlarım gibi ben de kaygılıyım. Menopoz için başka tarifler varsa, paylaşırsan çok iyi olur. Bir de şu kırışıklar için bir şeyden bahsediyordun.
Sevgiyle kal..

öncelikle hepinize acil şifalar diliyorum allahtan dileğim çocuk sahibi olmak isteyen herkesi allah çocuk sahibi yapsın bende sizin gibi fsh hormonu yüksek çıkanlardanım yaşım 35 ve bekarım adetim ramazan ayında gecikince dr gittim ve geçen hafta fsh değerimin 69 olduğunu öğrendim dr beni menopoz bölümüne gönderdi ve bu değerlerle çocuk sahibi olman imkansız dedi şimdi ne yapacağımı bilemiyorum en azından evli olsaydım çocuk sahibi olmak için uğraşırdım annemede söyleyemedim ne yapıcam bilemiyorum ağlamaktan başka çarem yok. fsh yüksekliğini araştırıken bu siteye rastladım ve bende yazmak istedim allah hepimize yardımcı olsun...

mehtapcığım benim sadece bildiğim adaçayını dikkatli kullanmak lazım diğer bitkiler için herhangi birşey dumadım.

birde başka bir siteden bir yazı okudum, onuda aktarıyorum, belki senin ve diğer arkadaşların dikkatini çeker benim çekti. bence uygulamakta fayda var diye düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar,uzun bir süredir siteye girmiyordum,sürekli araştırma halindeydim.Çok güzel haberlerle döndüm,ömründe kendiliğinden adet olamayan ben 28 gün arayla adet görüyorum.İnanamıyorum,sevinçten deliye döndüm,mutluluktan uçtum,sizleri de topluca uçurmak istiyorum.Uyguladığım ilk ilacı yabancı bir siteden okudum,diğer bilgiyi yeni tanıştığım bir bayan verdi.Kendisi Ruslarla büyümüş,onlardan çok şey öğrenmiş,hatta kırışıklık ilacı bile söyledi.Annesi 75 yaşında imiş ve yüzünde tek bir çizgi bile yokmuş ki kızında da göremediğim için sormuştum nedenini.Sağolsun o da bildiklerini söyledi.Yumurtalıklarımda kistler olduğunu ve aylarca süre adet göremediğimi ama son aylarda epey düzelme hissettiğimi söylediğimde kadıncağız dedi ki sana bir sır vereyim,ömrün boyunca bana dua edersin dedi ve adet de görürsün dedi.Ben de hemen uygulamaya başladım ve o ay belimde ağrılar oldu ama adet göreceğimi beklemediğim için oralı olmadım,tuvalete girince kanamayı görünce buluğ çağına yeni girmiş bir kız gibi hissettim kendimi.O bayana çok şey borçluyum,bana bu mutluluğu yaşattığı için.Şimdi hala neden bu iksiri yazmıyorsun diyenler olacaktır.Doktorlar sakın bana kızmasınlar,ekmeğimizle oynuyorsun diye.Düşünsenize farlutal kullanmak yok,metforminler çöpe,püregonlar,menogonlar eczanede kalsın,siz de şakır şakır kanayın,he heee
Aşılamalar,tüp bebekler azalacak.Hadi bakalım bir alkış istiyorum sizden,kolay değil 20 yılımı verdim ben bu pcosa,ömrümü çürüttüm bu yolda,nihayet çok yaklaştınız başarıya hanımlarrrrrrrrr
GÖZÜNÜZ AYDINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Merhaba sevgili Zene;
Ben yeni üyeyim. Gülten teyzenin tarifi gerçekten bu kadar etkili mi? Bir de başka kürleri varsa, onları da paylaşır mısın bizlerle? Malum, yaş 40'ları geçti ve
bütün yaşıtlarım gibi ben de kaygılıyım. Menopoz için başka tarifler varsa, paylaşırsan çok iyi olur. Bir de şu kırışıklar için bir şeyden bahsediyordun.
Sevgiyle kal..

Merhana İksiri bizimlede paylaşırsanız süper olur.Şimdiden sevgilerle:)

Arkadaşım iksiri paylaşmanı dört gözle bekliyor olacağım...

mrb kızlar ?

yaklasık 6 bucuk kılo verdım ve bu bıle fsh ı olumlu etkılemıs. be uc bucuk yıldır cyclo progynova kullanarak adet oluyorum. yasım 29 erken menopoz denıldı ıkı kez tup bebek denedım yumurtalarım catlamıyor.

neyse ılk zamanlar 29 olan fsh, hap ıle 12 ve 8 e kadar ınmıstı. yaklasık 3 yıldır sureklı 6 cıkıyor. guzel bır rakam oldugunu soylenıyor ama ılk kez bu ay 5,18 cıktı.

fsh 5,18
lh 7,86
e2 113

amh test yaptırdım ılk kez. sonuc 0,17. normal degerler 0-6 arası belırlenıyormus. 0 a yakın oldugu ıcın kotuymus ama cok da kotu degıl dedı doktor ama bu konuda bılgılı uzman bır doktor degıl oyuzden ıcıme sınmedı.

sız ne dıyorsunuz kızlar sonuclarım ıcın ?

Şu anda tıpta fsh'yi düşürmek için uygulanan bir ilaç tedavisi yok ve ben de forumda okuduklarıma göre 15 gün hayıt suyu kullandım. Sonuç 49'dan 21'e düştü.
2-3 puan düşse bile bunun başarı olacağını söylemişti doktorum ama sonucu görünce şoka girdi... İnanın... Bu bitki bir mucize
Herkese teşekkür ederim aydınlatıcı bilgiler için

19 yasındayım düzenlı olamıyodum adet hatta olamıyodum diye bilirim.15 Yasımda ilk adet oldum ondada düzenlı diyemem ama oluyodum.17 yasımda hastaneye gittim erken menopozdan şüpelendıler 6 ay devamlı yasmın kullandım.Baska hastanelere gittim düzene girmemiş menopoz asla olamaz dediler.Hapı kullandıgımda oluyodum ama hapı aldıkca artık yutkunamıyodum sankı bogazıma yapışıp kalıyodu sonraçok önemsemedım.2 ayda bir falan oluyodum.Bu sene tekrar hastneye gittim 2 sene önce menopoza girmıssın dedi daha 19 yasındayım yumurtalıklar işlev görmüyo dediler ve tüp bebek yöntemıyle dahi çocugun olmaz dediler.Tek bi yolu var bir an önce evlenmen gerekıyo dediler.Ve alt üst oldum fsh degerlerimde düşkmüş.Napmm gerekıyo bilmıyorum ama yardım istiyorummmm :/

X