Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
herkese merhaba
ben siteye yeni üye oldum .29 yaşındayım ve 8 aylık evliyim .2 senedir erken menepozla mücadele edenler kervanına katıldım ve tabiki acımasız doktorlar çocugun olmaz uğraşma tedavini yarım kesiyoruz yada hiç tedaviye gerek yok lafları berbat olan psikolojim... en ünlü doktorları gezdim ve en acımasız olanlarında onlar oldugunu gördüm . şuanda can kavuzluya gidiyorum yaklaşımı çok güzel herşeyi en ayrıntısına kadar anlatıyor ve başından savmıyor . 4 aydır testere dişli aslan pençesi ve 1 haftadırda soğan suyu içiyorum .bunlara başlamadan önce fsh değerim 65 ti ve cyclo ile hastalanabiliyorum fakat geçen hafta fsh sonucum 6.96 çıktı tabi bu benim için inanılmaz bir sonuç. şuanda cycloyu bıraktım can bey ilaçsız olarak bu ay takibimi yapmak istedi eğer bu ayda fsh değerim düşük çıkarsa hemen tedaviye başlayacak . hergün dua ediyorum kendimi stresten uzak tutmaya çalışıyorum ama aslanpençesi ve soğansuyunun çok etkili oldugunu hissediyorum . bugün kontrolüm vardı rahim duvarı kendiliğinden 6.33 mm olmuş normalde menepozda olan kişilerde 2-3 mm olması gerekirmiş yani bu iyi bir değer inşallah hep bu şekilde gider ve tedavim olumlu sonuçlanır.

Canım 19 yasındayım ve doktor lar 2 sene önce menopoza girmıssın dedi.Ama 2 sene içinde adet görüyodum.Hiç bir şekelde cocugun olmaz dedi.dogum kontrol hapı kullanmak istemıyorum.Sogan kürüne basladım umarım bede faydasını görürümm:/

arkadaşım iksiri yazıcak mısınız? kırışık için olanı ve kanama için olanı soruyorum

yardımcı olursanız seviniriz üyeler de sizden haber bekliyor

doktorları ilgilendirmez vereceğiniz tarif , sorumluluk bize ait

hayat bizim beden bizim kimse karışamaz

ben istiyorum ve ugulayacağım, teşekkürler

kızlar adı geçen şahsın mesajını buldum kopyalıyorum

soğanı kabuğuyla kaynatıp içiyorlarmıs

kırısıga da iyi glen bu mu anlamadım ama adetinde sorun olanlar için sanırım ,erken menapozda da kullanılıyor galiba

biz de başlayalım biiznillah

mesaj altta

Gönderen: cimcime cimcime 24-Ekim-2007 Saat 20:21 |

Merhaba arkadaşlar,uzun bir süredir siteye girmiyordum,sürekli araştırma halindeydim.Çok güzel haberlerle döndüm,ömründe kendiliğinden adet olamayan ben 28 gün arayla adet görüyorum.İnanamıyorum,sevinçten deliye döndüm,mutluluktan uçtum,sizleri de topluca uçurmak istiyorum.Uyguladığım ilk ilacı yabancı bir siteden okudum,diğer bilgiyi yeni tanıştığım bir bayan verdi.Kendisi Ruslarla büyümüş,onlardan çok şey öğrenmiş,hatta kırışıklık ilacı bile söyledi.Annesi 75 yaşında imiş ve yüzünde tek bir çizgi bile yokmuş ki kızında da göremediğim için sormuştum nedenini.Sağolsun o da bildiklerini söyledi.Yumurtalıklarımda kistler olduğunu ve aylarca süre adet göremediğimi ama son aylarda epey düzelme hissettiğimi söylediğimde kadıncağız dedi ki sana bir sır vereyim,ömrün boyunca bana dua edersin dedi ve adet de görürsün dedi.Ben de hemen uygulamaya başladım ve o ay belimde ağrılar oldu ama adet göreceğimi beklemediğim için oralı olmadım,tuvalete girince kanamayı görünce buluğ çağına yeni girmiş bir kız gibi hissettim kendimi.O bayana çok şey borçluyum,bana bu mutluluğu yaşattığı için.Şimdi hala neden bu iksiri yazmıyorsun diyenler olacaktır.Doktorlar sakın bana kızmasınlar,ekmeğimizle oynuyorsun diye.Düşünsenize farlutal kullanmak yok,metforminler çöpe,püregonlar,menogonlar eczanede kalsın,siz de şakır şakır kanayın,he heee
Aşılamalar,tüp bebekler azalacak.Hadi bakalım bir alkış istiyorum sizden,kolay değil 20 yılımı verdim ben bu pcosa,ömrümü çürüttüm bu yolda,nihayet çok yaklaştınız başarıya hanımlarrrrrrrrr
GÖZÜNÜZ AYDINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

haklısınız kızlar,özür dilerim beklettiğim için,hatta binlerce kez özür dilerim,aynı durumdayken ben de ağızdan çıkacak her sözü beklerdim,ben çok ciddiyim ve bunu beni ciddiye alanlar uygulasın lütfen.Gülten teyzem,kistin ve rahim hastalıklarının en iyi ve en kuvvetli ilacının soğanı kabuğuyla kaynatıp suyunu içmekten geçtiğini söyledi.Kendi gelinin de çocuğu olmamış ve çok şişmanmış,soğan suyuyla hem zayıfladı hem de rahmini temizledi,çocuğu oldu dedi.Bana ömrün boyunca dua edersin dedi. gülten teyze,54 yaşında,menapoza girmiş,ama yeniden adet görmek istemiş,bu ay üç gün soğan suyu içmiş ve adet görmüş,soğan suyunun içine bir diş sarmısak ve birkaç dal maydanoz da attığını söylediHemen uyguladım,kızlar inanamadım,önce kahverengi lekeler,resmen iltihaptı akan,ardından bembeyaz oldu ve o ay kendiliğinden kanamam başladı .Bir de bunun yanında aktardan aldığım ısırgan suyu ile enginar suyunu içmeye başladım,her yemekten önce beş yudum içtim ama ısırgan suyunu her zaman içmedim bile.Diğer hapı şimdi söylemeyeceğim.Gerek yok.Asıl ilaç soğan.Bunu her yemeğinize bol bol koyan,soğanlı yemekler icat edin.Sevmiyorsanız sevin.Kokusu içilmeyecek gibi değil.Civanperçeminin,lahana suyunun yanında şerbet gibi gelir size.Bu bilgiyi de adet olamayan,çocuğu olmayan,yumurtlamayan tüm bayanlara iletin,bir nazlı cimcimeden öğrendik deyin.Allah hepinize acil şifalar versin,ikiz bebekler,kızlar,erkekler versin.Eğer hiç adet görmemiş biriyseniz,farlutalle bir kanama sağlayın ve soğan suyuna başlayın.Bu işe yaramasaydı başka birşey uygulayacaktım,onu da yeni öğrendim
Paylaş
Share this post on Digg
Del.icio.us
Technorati
Twitter

böyle demişler soğan suyu tarifi için

soğan kürü:kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy soğanı 4 e bölüp atınız 5 dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız.ılıyınca içiniz.boş mideye günde 2 kez içilecek.öğleden evvel öğleden sonra.

önemli noktalar.
1.kaynayan suya atılacak
2.ılık içilecek.
3.aç karnına içilcek.
4.her defasında 1,5 bardak taze hazırlanacak.
4.dakika çok önemli
5-ilk seferinde 15 gün içilecek.sonra her adetten 10 gün önce başlanacak.7 veya 10 gün devam edilecek....
Paylaş
Share this post on Digg
Del.icio.us
Technorati
Twitter

merhaba emziren anneler de bu testi yaptırabiliyor mu? ne zaman gitmek lazım?

arı sutu bal polene basladım ben de. yanlız ben uc yıldır cyclyo ıle adet gorebılıyorum. bır kez bıraktım ve sadece bır ay hapsız adet gorebıldım ve tekrar basladım hapa. sımdı yıne bıraktım ılkınde 30 gunde adet gordum ıkıncısınde 40 gunde. ve en son 17 temmuz da adet gordum ama halen adet gormuyorum cyclo kullanan cok kısı varmıs sızler de kullandınız mı ? hapı bırakınca 6 ay boyunca adet gorebılenler olmus ama ostorejen eksıklıgınden dolayı kemık erımelerı hızlanmıs. hayıt tohumuna da basladım bır ay once. adet gorunce hep arı sutu karısıma hem hayıt tohumuna ara vermek lazımmıs adet goremedıgım ıcın devam edıyorum ben de. buarada ıncır kurunu de yaptım bırkez havuclu olarak.. haslandıktan sonrakı ıncırlerı ne yapmalıym ? atacakmıyım yoksa o da yenılecek mı ?

mérhábá béñ 37 yáşíñdáyím 2 çócuğum vár.2 áyá kádár ádét gúñlérim hiç şáşmádí tá ki bu gúñé kádár.gélméyiñcé tést yáptím ñégátif hámilé déğilim ñéysé strés diyé dúşúñdúm dóktórá gitmédim.2. áy yiñé gélmédi kárñím áğríyó ádét sáñcísí gibi ámá yók.yiñé táhlil yáptím bişéy çíkmádí bu árádá uykusuzluk báşládí.béñdé sóğáñ kúrúñú yáptím 15 gúñ sábáh ákşám ílík sáñírím 6. gúñdé hástáláñdím 15 gúñú támámládím 3 gúñ ñórmál ádét gördúm bu áy kéñdiliğiñdéñ géldi iñáñíñ çók mutluyum.3-4 áy bu kúré dévám édicém ráhmi témizliyórmuş séñédé 1 kúr éñ ázíñdáñ yápílmásí gérékiyórmuş.biráz áráştírdím vé bu sóñucá várdím páyláşmák istédim sóğáñ suyu kúrú bir mucizé iñáñíñ.bu árádá érkéñ méñápóz diyé táhmiñ édiyórum héñús dóktórá gitmédim .1,5 bárdák suyu káyñát áğzí kápálí kúçúk bir téñcéré áyír sárí kábuğuñu sóydum 4é böldúm sádécé 5 dk káyñát ílíñíñcá súz iç 15 gúñ sábáh ákşám 10 gúñ sóñrá 10 gúñ dáhá yápícám sóñrá ádét gúñúñé 10 gúñ kálá 10 gúñ dáhá yápícám yáñi ;15 gúñ 10 gúñ 10 gúñ 10 gúñ .lútféñ déñéyiñ

hepinize slm arkadaşlar...bende 31 yaşında erken menapozlulardanım:KK50:benimki genetik geçişli,annem teyzem,anneannem hep35-40 arası adetten kesildiler.ne yazık ki bende daha önce oldu.oysa ben süreci geriye almak için farkına vardığım andan itibaren sigarayı bıraktım,sağlıklı beslenmeye çalıştım,kiloma dikkat etmeye,yürüyüş yapmaya çalıştım,olmadı.2008 den beri pre-menapoz dönemindeydim,6 aydır da menapoz.çok şükür bir evladım var...forumdaki menapoz mesajlarını okuyorum da dikkatimi çekti;hayıt tohumu,soğan suyu,aslan pençesi,macunlarla fsh düşürmeye gebe kalmaya çalışıyorsunz:KK43:hepsini denemiş biri olarak söylüyorum;evet fsh gerçekten düşüyor,ama eğer tamamen menapozda iseniz,gebe kalmanıza imkan yok:KK14:evet 2008 den beri bende bunlarla uğraştım,çoook araştırdım,okudum.biz %1 lik bir orandayız,ve bu oran gittikçe artıyor.yumurta bu kürlerle üreyen,oluşan bir şey değil maalesef!kız çocukları daha anne karnındayken 2-3 milyonluk bir yumurta rezervine sahipler,doğarken bu oran 300bine kadar düşüyor,ergenlikle beraber her reglde bunların bir değil birkaç tanesi atılıyor,menapoza kadar bu süreç böyle.yani bu kürlerle yumurta üretemiyor,fshınızı düşürüyorsunz,eğer gebelik gerçekleşiyorsa zaten menapoz değil muhtemelen pko lusunuz ya da kıyıda köşede kalmış yumurtaya denk geliyor.haa bu kadar yazdıktan sonra şun da söyleyeyim;bu %1lik kısmın %10 u geri dönebiliyormuş,ama ben çevremde menapoza girdikten sonra tekrar düzenli regl olanı görmedim.son olarak ALLAH hepinizin yardımcısı olsun,özellikle bebek isteyenlerin...

Merhaba arkadaşlar,
bir ay önce, 29 yaşıma ramak kala menopoz teşhisi kondu bana da, yaşadığım şoku zaten en iyi siz bilirsiniz. Adetlerim hep düzensizdi ama 2-3 ay olmadığım da olmazdı, çok zayıftım, zaten belli bir kilonun altında adetler düzenli olmaz, yok evlenince düzelir, yok çocuk olunca düzelir, normal olduğunu düşünüp devam ediyorsunuz, muayene eden doktorlar da zaten yönlendirmiyorlar.Oysa annem de 40 yaşında menopoza girmişti. evlenmeden önce muayene olduğum doktor hem korunursun hem adetlerin düzene girer deyip doğum kontrol hapı önerdi, epeyce bir süre çocuk düşünmediğimden malesef benim de işime geldi.3.5 yıl doğum kontrol hapı kullandım, sonra artık bırakayım dedim, bıraktıktan sonra bir ay, iki ay derken adet olmadığımı görünce en yakınımdaki doktorlardan başladım. Hepsi de doğum kontrol hapına devam et, düzelir tutumundaydı, iyi ki devam etmemişim, ısrarla gittiğim son doktorun " rahim ve yumurtalıklar menopozlu bir kadınınki gibi" şüphesiyle yaptırdığı tahlil sonucu FSH 112 çıktı. "Tahmin ettiğim gibi erken menopoz" dedi ve "çocuğun zaten olmaz" dedi. O günden beri internette okumadığım yazı, forum kalmadı. Hemen soluğu ÇAPA infertilitede aldım, cyclo prognova verildi ve bununla adet olarak adetin 3. günü yinelenen testlerde FSH 39.7 çıktı. Evet değerim hala çok yüksek, ama 112 şokundan sonra nedense bu kadar fark bana bir umut oldu.Çünkü 30 FSH ile hamile kalanlar okudum, mesela poyrazlıgunler blogunun sahibi. Çapadaki tahliller bitmek bilmedi. Doktorun biri, menopozu falan bırak şimdi hemen çocuk için acele etmelisin, bu FSH falan net bişi söylemez deyip hemen AMH yaptırmamı söyledi.Onu da yaptırdım, sonuç 0.40 çıktı, o kadar umutsuzdum ki sonuç 0.0 çıkar diye düşünüyordum. 112den 39.7 ye düşmüş görünen FSH dan sonra nedense AMH değerim de umudumu yeşertti, evet çok düşük rezerv sınırındayım ama tamamen bitmiş demek değil dedim kendime. Tavsiyeler üzerine gidebileceğim en iyi tüp bebek merkezi diye düşündüğüm merkeze gittim, dokturum değerlerime baktı, tabi doğal olarak ümit vermedi ama yaşımın genç olduğunu, belki 1-2 yumurta yakalanabileceğini vs. söyledi, muayene sonucunda hücre geliştirici tarzda ilaçlar verdi, adetin 2. günü gel bakalım tekrar, bişi gelişmiş mi görelim dedi.Şu an ufacıkta olsa bir umutla ve nasıl kaygılı bir bekleyişte olduğumu tahmin edebilirsiniz:KK43:(

arkadaşlar, günlerdir yazan yok, kapanmasın bu sayfa. Lütfen neler yapıyoruz, olumlu sonuç alanlar yazsınlar.Kendimizi yalnız hissetmeyelim:KK43:( Ben zamanı verimsiz geçiriyorum sanki, sürekli yaşadığım yerden tüp bebek merkezindeki doktoruma gidiyorum ama muayene sonuçlarında elle tutulur bir gelişme yok, bu ayki adetli ( hapla) muayenemde doktor kist kanaması gibi bişi gördüğünü söyledi, ben yumurta haberi beklerken, cycloyu bırakmamı ve bir hafta sonra tekrar gelmemi söyledi, bu ay için pek ümit veremicem dedi, kist yumurtlamaya engel oluşturur dedi.Bu ay da gitti böyle, rezervim zaten 0.40, ya tükendi ya tükenecek:KK43:(

arkadaşlar, günlerdir yazan yok, kapanmasın bu sayfa. Lütfen neler yapıyoruz, olumlu sonuç alanlar yazsınlar.Kendimizi yalnız hissetmeyelim:KK43:( Ben zamanı verimsiz geçiriyorum sanki, sürekli yaşadığım yerden tüp bebek merkezindeki doktoruma gidiyorum ama muayene sonuçlarında elle tutulur bir gelişme yok, bu ayki adetli ( hapla) muayenemde doktor kist kanaması gibi bişi gördüğünü söyledi, ben yumurta haberi beklerken, cycloyu bırakmamı ve bir hafta sonra tekrar gelmemi söyledi, bu ay için pek ümit veremicem dedi, kist yumurtlamaya engel oluşturur dedi.Bu ay da gitti böyle, rezervim zaten 0.40, ya tükendi ya tükenecek:KK43:(

canım seni çok iyi anlıyorum. bende senınle aynı kaderi yaşıyorum. nerde oturuyorsun? bnmde fsh 100lerde amh 0.01 :KK43:(( sen hangı tup bebek merkezıne gıdıyorsun ne zamndır gıdıyorsun? birde bızım sonuclar cok yuksek oldgu ıcın devlet bızım tup bebek ucretını karsılamıyormus? sana boyle bırr sey soyledılermı?

mrblar sizinle aynı kaderi paylaşıyorum malesef:KK25: doktorum banada cylo prognava verdi 2 ay olcak kullanıyorum hiç kanama olmadı adet olmadım bendemi sorun var acaba ?
yan etki falanmı yaptıki bende doktor verirken bu baya bi adet olmanızı sağlıcak demişti bana :26:

canım seni çok iyi anlıyorum. bende senınle aynı kaderi yaşıyorum. nerde oturuyorsun? bnmde fsh 100lerde amh 0.01 :KK43:(( sen hangı tup bebek merkezıne gıdıyorsun ne zamndır gıdıyorsun? birde bızım sonuclar cok yuksek oldgu ıcın devlet bızım tup bebek ucretını karsılamıyormus? sana boyle bırr sey soyledılermı?

selam mavera,
Ben Gökçeada'da yaşıyorum ve bu işler için İstanbul'a sürekli gelip gidiyorum.
isim verebiliyor muyuz forumda, verebiliyorsak yazarım gittiğim tüp bebek merkezinin adını. Çok bilindik ve övülen bir yer.Durumumdan emin olmak için ikinci kez yaptırdığım hormon tahlillerinden ve AMH testinden hemen sonra aldım soluğu tüp bebek merkezinde, yani daha yeni sayılır, çünkü İstanbuldaki araştırma hastanesinde "bırak şimdi menopozu falan, hemen AMH yaptır ve bir bebek merkezine git" dedi doktor.Devlette en erken tüp bebek sırasının yaklaşık bir yıl sonra olduğunu da öğrenince...Zaten devletin infertilite doktorları "umutsuz vaka" olarak görüyor, çanakkalede teşhisi ilk koyan doktor direkt "zaten olmaz çocuğun dedi", istanbuldaki hastanede de yüzüme demediler ama doktor olan kuzenime "onda umut göremedim ben" demiş jinekolog. Yine de tüp bebek raporu için istedikleri tüm tahlilleri yaptırdım, 1.5 ay sonra da genetiğin sonucu çıkınca rapor almayı denicem, dediğin gibi durumumuz umutsuz vaka görüldüğünden rapor çıkar mı çıkmaz mı o bile belli değil, yine de denemek adına tüm istenen evrakları toparlamaya çalıştım bu süreçte, yeter ki tüp bebek merkezleri geri çevirmesin bizi, rapordan da geçtim. Çünkü değerler böyle olunca tüp bebek doktorları da uğraşmak istemiyormuş.Benim doktorum " yaşın çok genç, geri gönderemiyorum seni, sonuna kadar çabalayalım da biz" dedi, öyle demesi bile içimi rahatlattı.İlk adetsiz ölçümde benim de 112 çıkmıştı FSH ama bir ay cyclo kullanıp adet oldum, o şekilde ölçüldüğünde 39.7 çıktı, arada çok fark var, hala yüksek olsa da bu düşüş bir umut oldu bana. Çok değişken bir değer bu FSH, o yüzden bence ona kafayı takma ama AMH gerçekten zaman kaybetme lüksümüz olmadığını gösteriyor.

Son düzenleme:
selam mavera,
Ben Gökçeada'da yaşıyorum ve bu işler için İstanbul'a sürekli gelip gidiyorum.
isim verebiliyor muyuz forumda, verebiliyorsak yazarım gittiğim tüp bebek merkezinin adını. Çok bilindik ve övülen bir yer.Durumumdan emin olmak için ikinci kez yaptırdığım hormon tahlillerinden ve AMH testinden hemen sonra aldım soluğu tüp bebek merkezinde, yani daha yeni sayılır, çünkü İstanbuldaki araştırma hastanesinde "bırak şimdi menopozu falan, hemen AMH yaptır ve bir bebek merkezine git" dedi doktor.Devlette en erken tüp bebek sırasının yaklaşık bir yıl sonra olduğunu da öğrenince...Zaten devletin infertilite doktorları "umutsuz vaka" olarak görüyor, çanakkalede teşhisi ilk koyan doktor direkt "zaten olmaz çocuğun dedi", istanbuldaki hastanede de yüzüme demediler ama doktor olan kuzenime "onda umut göremedim ben" demiş jinekolog. Yine de tüp bebek raporu için istedikleri tüm tahlilleri yaptırdım, 1.5 ay sonra da genetiğin sonucu çıkınca rapor almayı denicem, dediğin gibi durumumuz umutsuz vaka görüldüğünden rapor çıkar mı çıkmaz mı o bile belli değil, yine de denemek adına tüm istenen evrakları toparlamaya çalıştım bu süreçte, yeter ki tüp bebek merkezleri geri çevirmesin bizi, rapordan da geçtim. Çünkü değerler böyle olunca tüp bebek doktorları da uğraşmak istemiyormuş.Benim doktorum " yaşın çok genç, geri gönderemiyorum seni, sonuna kadar çabalayalım da biz" dedi, öyle demesi bile içimi rahatlattı.İlk adetsiz ölçümde benim de 112 çıkmıştı FSH ama bir ay cyclo kullanıp adet oldum, o şekilde ölçüldüğünde 39.7 çıktı, arada çok fark var, hala yüksek olsa da bu düşüş bir umut oldu bana. Çok değişken bir değer bu FSH, o yüzden bence ona kafayı takma ama AMH gerçekten zaman kaybetme lüksümüz olmadığını gösteriyor.

mrblar sizinle aynı kaderi paylaşıyorum malesef:KK25: doktorum banada cylo prognava verdi 2 ay olcak kullanıyorum hiç kanama olmadı adet olmadım bendemi sorun var acaba ?
yan etki falanmı yaptıki bende doktor verirken bu baya bi adet olmanızı sağlıcak demişti bana :26:

slm pantera,
ben de iki kutu cyclo bitirdim, ama her kutunun sonunda adet oldum, doktorunun dediği gibi bu hapla adet olmamız gerekiyor aslında, daha önce adet görüyor muydun, yoksa hayatında hiç adet görmemiş miydin? Belki de hamilesin? Hamile kalma ihtimalim yok deyip de test yapmayan arkadaşlar oluyor, bir kaç ay geçtikten sonra farkediyorlar hamileliklerini, çünkü normalde adet göremediğimizden gecikmeden şüphelenmiyoruz. İnşallah öyledir arkadaşım. Sen kaç yaşındasın, ne kadar oldu bu durumu öğreneli, değerlerin kaç? hangi doktora gidiyorsun? ne çok sordum di mi ama hepimiz bilgiye ve umuda açız şu an.

Purbbcak bence doktorlarımızı paylaşalım sakıncası yok zaten bize her doktor bakmadığı için gideceğimiz doktor sayısı sınırlı.

Kime gidiyorsun canım.
Bende doktor araştırıyorum şu an kime gidebilirim diye
iyi bir doktor arıyorum yani

Purbbcak bence doktorlarımızı paylaşalım sakıncası yok zaten bize her doktor bakmadığı için gideceğimiz doktor sayısı sınırlı.
Kime gidiyorsun canım.
Bende doktor araştırıyorum şu an kime gidebilirim diye
iyi bir doktor arıyorum yani

Selam Semos,
Doktorum Süleyman Tosun,
kendisi kırıcı olmadan gerçekçi konuşup davranabilen biri.
İlk görüşmede yaşım çok genç olduğu için beni geri gönderemeyeceğini, kıyıda köşede bir iki yumurta bile kaldıysa bunun için çabalanabileceğini, eğer sonuç alamazsam doktor doktor gezip umut tacirlerinin eline düşmememi söyledi. Kendisine çok güveniyorum, önce Allah sonra Süleyman Bey diyorum. En azından elinden gelenin en iyisini yapmak için çabalayacağını biliyorum. Şu ana kadar biri ilk görüşme-muayene olmak üzere toplam üç kere muayene oldum kendisine, sadece birinde adetliydim (hapla), onda da kist gördüğü için bu ay için ümit veremeyeceğini söyledi, cylcloyu bırak ve haftaya tekrar gel dedi, bu perşembe tekrar muayene olucam, gelişmeleri yazarım buradan. İlk görüşmede bana üç tane hap verdi, coenzim, omega-3 ve biesteron, onları bir aydır kullanıyorum ve kullanmaya devam dedi.

X