Eş ailesiyle görüşmeyenler eşinizin görüşmesine nasıl sakin kalıyosunuzzzzz

1mirac

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2016
4.992
4.182
Kızlar beni biliyosunuz artık. Eş ailesiyle altlı üstlüyüm . ilk evlendigimizde yeme içme birdi eşim maasını bile ona veriyodu çünkü kadının beyni hasta ben seni büyüttüm tabi vereceksin diyordu bi 50 tl alamazdık bi orkid için laf ederdi daha geçen aldık diye. sonunda eşim kendi istegiyle kavga dövüş ayrıldık 1 seneye yakın böyle sürdü ama.
İlk maaş günü eşim getirip bana verince maasi kadın benı kucağımda kücücük cocugumla hüngür hungur ağlattı geldi kavga etti. benle annem esime muska yapmışz evini ocağını yıkmışz . Yok evimden cık git annen evime gelmeyecek ocağımı yıktı filan dedi bende burası benim esimin evi annemde gelir deyince oğlanda benim evde benim istemiyosan cık git muskacılar... daha hatırlamadıgım bi cok sey sırf evi ayırdık diye bunları yaptı.. Bunlar ilk olaylar. Neyse ayrıldık bu 6 7 ay bizle konuşmadı sonra işte tutturdu ahırı tamamlayalım diye biraz para verdi yarı yolda çekildi borclar bize kaldı filan.. daha bir cokkk sey.. her allahın günü evime gelip kızlariyla laf sokup beni sinir krizine soktular 1 sene boyunca. iyi davranip bi yandan laf sokan bi insan.. geçmişide unutamıyorum.
Neyse Kızlar şu son 1 buçuk ay oncesine kadar hergun kv görümce şeytan üçlüsüne maruz kalıyodm çünkü evimden cıkmıyolardı sureklı gelıyolardı. Eşimse yıllardır ailesine bayram dışında gitmişliği yoktu. Ama küs değillerdi tabi.
neyse şuan da bi şekılde uzaklaştırdım bunlari. Görümceler gelse bile artık resmen kapıdan çocuklari verip sokmuyorum eve. Cidden artık kesinlikle istemiyorum. Eşimde biliyor ve karışmıyor görüşüp görüşmememe. Hatta istemedigim icin gelmemeleri için kaç defa imalar da bulundu onlara.

Ama gel gelelim eşim şu 1 aydır görüşmeye başladı çünkü işten çıkarıldı ve onlarla ortak olan ahiri kulllanmaya başladı. (Orayi kv yuzunden bir sürü borcla yaptık, onlar cok az para kattı ve o dönem eşimle cok kavgalar ettiler para vermemek için)
Onlarda süreklı eşim ordayken ozellikle yanına gidiyor. Dün orda işi vardı ve kv gilde akşama kadar oradaydı sırf eşim orda diye gittiler. Artık kaç saat oturdular naptılar bilmiyorum

eşimle resmen birbirimize girdik eşim stresten hastalanmış 2 kere bayılmış geldiğinde çok kötüydü halen ateşi filan var. Ben hâla dun ordan kaçta çıktığını düşünüyorum.
Konu boşanmaya kadar geldi. ağza alınmayacak şeyler söyledim mesajlar yazdım. Aldattım mı kumar mı oynadım ne yaptım vs dedi . Telefonu kapatti akşama kadar patlamaya hazır bomba gibi gezdim kapalı olduğu halde 300 kere aramışım neler yazdım o şeytan suratli annenin tek derdi para vsvs dedm eşime. Ama gerçekten öyle kızlar görseniz bi suratı.
kp bile şeytanın yer yüzündeki hali demişti.

Zaten hayvanlari 2 gun kp 1 gun eşim dağa götürüyor. O dağa gittiği gün kv yemek götürüyor ordaki eve eşime. Ya kadın sen ne diye yemek götürüyosun adam zaten evine gelecek. Açlıktan öldü mü 15 dkda. Sanki ye de eve gitme der gibi resmen. Onun yuzunden geç geliyor eve de. Yeme diye 50 kere tembihliyorum yemiyorum zaten anca hayvanlari bırakip geliyorum diyor.Ama eşimde biraz ikili oynuyor gibi

Mesela dun gene beraberlerdi , onceki gunde dağdaydı eşim ve akşam görüştüler zaten. Ben eşimi bu kadar görmüyorum!

O Kadının yanında olmasına dayanamıyorum o kardeşinden nefret ediyorum . Çünkü tek derdi para para para. Eşimin aklına girmek için uğraşıyor eminim buna. Kurbanda çalısacak toplu para gelecek onun peşinde gene.
Kadın eşimi resmen havada yakalıyo böyle bişey yok yaaa.

Kızlar ben napıcam resmen kaldıramıyorum ya onların yanında olmasını :KK43: bu duruma sinir oluyorum onların yanına gittiği samimi olduğu aklıma geldikçe sanki nefret ediyorum eşimden. Evde bile hiçbişey yapasım olmuyor. Bu zamana kadar mesafeliydi simdi böyle olmasi sinirimi bozuyor

Son düzenleme:
Kızlar beni biliyosunuz artık. Eş ailesiyle altlı üstlüyüm . Kızlar şu son 1 buçuk ay oncesine kadar hergun kv görümce şeytan üçlüsüne maruz kalıyodm çünkü evimden cıkmıyolardı sureklı gelıyolardı. Eşimse yıllardır ailesine bayram dışında gitmişliği yoktu. Ama küs değillerdi tabi.
neyse şuan da bi şekılde uzaklaştırdım bunlari. Görümceler gelse bile artık resmen kapıdan çocuklari verip sokmuyorum eve. Cidden artık kesinlikle istemiyorum. Eşimde biliyor ve karışmıyor görüşüp görüşmememe. Hatta istemedigim icin gelmemeleri için kaç defa imalar da bulundu onlara.

Ama gel gelelim eşim şu 1 aydır görüşmeye başladı çünkü işten çıkarıldı ve onlarla ortak olan ahiri kulllanmaya başladı. Onlarda süreklı eşim ordayken ozellikle yanına gidiyor. Dün orda işi vardı ve kv gilde akşama kadar oradaydı sırf eşim orda diye gittiler. Artık kaç saat oturdular naptılar bilmiyorum

eşimle resmen birbirimize girdik eşim stresten hastalanmış geldiğinde çok kötüydü halen ateşi filan var. Ben hâla dun ordan kaçta çıktığını düşünüyorum.
Konu boşanmaya kadar geldi. ağza alınmayacak şeyler söyledim mesajlar yazdım. Aldattım mı kumar mı oynadım ne yaptım vs dedi . Telefonu kapatti akşama kadar patlamaya hazır bomba gibi gezdim kapalı olduğu halde 300 kere aramışım neler yazdım o şeytan suratli annenin tek derdi para vsvs. Ama gerçekten öyle kızlar görseniz bi suratı.
kp bile şeytanın yer yüzündeki hali demişti.

Zaten hayvanlari 2 gun kp 1 gun eşim dağa götürüyor. O dağa gittiği gün kv yemek götürüyor ordaki eve eşime. Ya kadın sen ne diye yemek götürüyosun adam zaten evine gelecek. Açlıktan öldü mü 15 dkda. Sanki ye de eve gitme der gibi resmen. Onun yuzunden geç geliyor eve de. Yeme diye 50 kere tembihliyorum yemiyorum zaten anca hayvanlari bırakip geliyorum diyor.Ama eşimde biraz ikili oynuyor gibi

Mesela dun gene beraberlerdi , onceki gunde dağdaydı eşim ve akşam görüştüler zaten. Ben eşimi bu kadar görmüyorum!

O Kadının yanında olmasına dayanamıyorum o kardeşinden nefret ediyorum . Çünkü tek derdi para para para. Eşimin aklına girmek için uğraşıyor eminim buna. Kurbanda çalısacak toplu para gelecek onun peşinde gene.
Kadın eşimi resmen havada yakalıyo böyle bişey yok yaaa.

Kızlar ben napıcam resmen kaldıramıyorum ya onların yanında olmasını :KK43: bu duruma sinir oluyorum
Eşinize üzülüyorum artık. Adam sizi geçindirmek için uğraşıyor daha ne yapsın bee. Madem bu kadar dertlisiniz boşanın. Hem siz kurtulun hem eşiniz

e ama oyle olmaz. Ne yaparsa yapsin anam diyecektir.

Bak benim annem ve babam 30 yillik evli. Babaannem iflas ettigimizde bizi bir kac gun evinde tutmadi kedisi rahatsız oluyormus kardeşim cok kosturuyormus diye. Ama gecen gun annem babamin telefonundan -ki yillarca ayni sehirde oturduk bir kez gorusmek istemedi torunlariyla simdi baska ulkedeyiz- iste ulkeye gelmiyor musunuz filan diye sordugunu babaminda uzun uzun hesap verdigini gorup sinirlenmis o sinirle anan olsun kina yakicam dedi vay efendim nasil dermis agzini toplayacakmis o onun annesiymis -ki babasnnem babama bakmamis bile anneanneye yollamis orda buyumus babam- bu isler boyledir sen kötü olursun

Yuh artık ya napsın kendını dogurup buyuten aıleyı sılsınmı sen anladamıyorsun dıye bende evlıyım cokta sevmem kvyı fılan ama sızın abartmıssınız. Valla esın ıyı bıle dayanmıs sana ben olsam sımdıye bosadıydım. Bır cocuk nasıl buyutuluyor bılmem bılıyormusun benım evladımı benden kacıracak kadını varya ben olsam bende ugrasırım eve gıtmesın dıye eger sızın gıbıyse. Annesının yemek vermesınde ne gıbı sakınca olabılır oglu ya oglu evıne gıtmıyorsa oglu ozler gıdıp orda gorur ne var bunda dusman basına sızın gıbı gelın

Size ne yahu?
Adamcağız ekmeğinin peşinde.
Ailesine uyup da sizi dövüyorsa sövüyorsa amenna.
Ama bunları yapmıyorsa karışmayın.
Kötü de olsa onun ailesi.
Birde adamcağız uyarıyor karşı tarafı. Konu sahibi anca surat asıyor. Tüm konular kv gelmesin görümce inmesin. Bebek uyanıyor. Ağzını açıp uyar diye 2626722 kere yorum yazıldı ama yok yok. Daha yeni yeni mesafe girmiş araya. Peki eş ne yapsın demi? Eve para getirmesin o zaman. Eve gelen görümcelerden birini yakalayıp onu yiyin bari. En azından kökten çözüm 😂

Geçen konunuzda size hak vermiştim ama bu kadar abartmayın lütfen. Onlar eşinizin ailesi, size görüş diye ısrar etmiyorsa birak görüşsünler. Kaçta çıkarsa çıksın sonuçta nerede olduğunu biliyorsunuz, kumaramı gitmis karıya kizami gitmis. Inanin baskasi olsa bu kadar iyi niyet gostermez. Esiniz gercekten iyi birisi. Bu kadar uzmeyin adamcagizi, yoksa sonunuz iyi gözükmüyor

Ayrica eşinizde saf değildir isten çıkmış, parasını annesine kardeşine verecek değildir suan ihtiyacı vardir o paraya

Size ne yahu?
Adamcağız ekmeğinin peşinde.
Ailesine uyup da sizi dövüyorsa sövüyorsa amenna.
Ama bunları yapmıyorsa karışmayın.
Kötü de olsa onun ailesi.
Haklısınız Annemde aynısını söylüyor tam tersi eşim annesinin lafıyla huzur bozmaz kaç defa doldurmaya çalıştığına şahit oldum ama hep savunur bana yansıtmaz ki kv çok pis niyetli bi insan :/(

Çünkü o adamında bir annesi babası olduğunu unutacak kadar şuurumu kaybetmedim.

Benim anneme babama duyduğum sevgiyi düşünüp o adama ailenle görüşme diyecek kadar da vicdanımı yitirmedim.

Halden anlamıyorsun demeyin eş ailesi ile asla görüşmeyen ama eşime sık sık ara diyen bir insanım.

Çünkü eşim hep arkamda ve bana tek laf getirmiyor.

Biraz da eşinizi sorgulayın

Haklısınız Annemde aynısını söylüyor tam tersi eşim annesinin lafıyla huzur bozmaz kaç defa doldurmaya çalıştığına şahit oldum ama hep savunur bana yansıtmaz ki kv çok pis niyetli bi insan :/(
Sizin de kaynanadan farkınız yok.
Eşinizi doldurmaya çalışıyorsunuz.
Neyse ki sizi de dinlemiyor.
Kaynana gelin adamı arada yiyeceksiniz.

Haksizsiniz. Bilmiyorum erkek çocuğunuz var mı onun eşi de sizinle görüşmesini istemezse ne yaparsınız. Sevmeyebilirsiniz görüşmeyebilirsiniz çok kötü olabilirler ama eşinizin ailesi ile görüşmesine engel olamazsınız. Ha şöyle bir şey olur size iftira atarlar namusunuza çocuğunuza bişey yaparlar Amenna ama onun dışında o adam da ağaç kavugundan çıkmadı. Böyle yaparsanız evliliginize zarar verirsini eşiniz sizden soğur benden söylemesi

Bir kere daha anlaşılıyor ki hiçbir şey tek taraflı değilmiş. İki taraflı problemsiniz. Adamı iki taraf arasında bırakıyorsunuz çok yazık adama. Çekiştiriyorsunuz resmen bi o tarafa bi bu tarafa elinizde kalacak adacağız. Napsın ailesini mi silsin! O ne ya yemeğini yeme diye tembihlemeler falan :duduk: Bu adam çok sıkışırsa seni bırakır, ailesini bırakmaz. Ona göre davranmalısın.

Ama huzuru siz bozuyorsunuz. Bu gidişle eşiniz yeter artık diyip annesini savunacak

Hasta ruhlu musunuz nesiniz tovbe yarabbi ben ne okudum.
Kayinvalide nasildir bilmem ama sizin kalbiniz ruhunuz falan kararmis.
Bu nasil hirstir ya. Ayni yataga girdiginiz adamin yuzune yuzune annesi icin seytan yuzlu falan demeye nasil curet edersiniz?
Adam çalışıyor, ne yapsin, evde sizinle oturup kayinvalide, gorumce dedikodusu mu yapsın?
Eve almıyorsunuz insanlari eyvallah, adam bir sey dememiş, daha ne istiyorsunuz?
Getirdiği yemegi yeme ne demek?
Evlerden irak sizin gibi insan.
Esiniz size her seye ragmen saygi duyuyor, ya siz?
300 kere aramak, agza alınmayacak seyleri yazip mesajlar göndermek?
Yazik gunah çocuklarınız sizin gibi nefret dolu bir anneye sahip..

Hasta ruhlu musunuz nesiniz tovbe yarabbi ben ne okudum.
Kayinvalide nasildir bilmem ama sizin kalbiniz ruhunuz falan kararmis.
Bu nasil hirstir ya. Ayni yataga girdiginiz adamin yuzune yuzune annesi icin seytan yuzlu falan demeye nasil curet edersiniz?
Adam çalışıyor, ne yapsin, evde sizinle oturup kayinvalide, gorumce dedikodusu mu yapsın?
Eve almıyorsunuz insanlari eyvallah, adam bir sey dememiş, daha ne istiyorsunuz?
Getirdiği yemegi yeme ne demek?
Evlerden irak sizin gibi insan.
Esiniz size her seye ragmen saygi duyuyor, ya siz?
300 kere aramak, agza alınmayacak seyleri yazip mesajlar göndermek?
Yazik gunah çocuklarınız sizin gibi nefret dolu bir anneye sahip..
Kv yi bilmiyorsunuz görümceleride öyle . Belki bilseniz bu kadar katı düşünmezdiniz cünkü burada çoook konu açtım o insanlar beni resmen yedi bitirdi. Hâla da eşim yanlarına gittiği zaman nispet yapmaya calısıyo kardeşi

X