eşim bana göre çok pis

Konu sahibinin üstüne çok mu gittik? Zaten o da tiksindigini söylüyor. Düzelir diye düşünmüş, idare etmeye çalışmış bence ( ben şahsen idare edemem). Zaten insanlar eleştirdikçe "herkes kokar" şeklinde bir tür savunma mekanizması geliştirdi sonraki mesajlarında. Konu sahibi eşinizin değişeceğini sanmıyorum.

okuyamadım konu pis olunca... bilmiyorum sen 3 yıldır tanişiyorsun...
2 yıl birliktede yaşamişsin 1 yıllık da evlisin...bile bile evlenmişsin
adamin huyu bu hiç bi zamanda degiştiremezsin...
geçmiş olsun.

Böyle pis bir adamın huylarını nasıl görmediniz üstelik sevgililik dönemleriniz olmuş bile bile lades gibi geldi bana hiç görmemiş olamazsınız dimi. Adam o zaman bakımına dikkat edip şimdi etmiyorsa o ayrı ama ben çekemezdim. Boşanmayı düşünüyor musunuz?

toplu cevap vereyim;
evet böyle oldugunu başından beri görüyodum , o öğrenci evindeyken yanına gittigimde evi odası cok pisti ve bahane olarak ev cok evdeki insanlar cok pis bu yuzden ben hic temız hıssetmıyorum odamı da cok temız tutamıyorum dıyodu. hatta ben onun yanına gıttıgımde pislikten rahatsız oldugumu bıldıgınden otelde ya da airbnbde kalıyoduk. daha sonrasında beraber yasadıgımızda çok kötü durumdaydık evimize bir ay çamasır makınesı bıle alamadık, ben elimde yıkadım birçok seyi sonra yavas yavas durumumuz duzeldı hala bir düzenimiz yoktu ve yine pisliğinin bahanesinin bu oldugunu soyluyordu. kişisel temizliği hiçbir zaman olmadı onu bıle bıle evlendım evet ama düzelir diye dusundum cunku bir ara evi terk ettim dus almadıgı ve dısını fırcalamadıgı ıcın. beni yalvar yakar eve dondurdukten sonra bır ay boyunca duzenlı dus alıp dısını fırcaladı. ama sonra her sey eskı halıne dondu. ve evet cinsellikten soguttu beni,midem bulanıyor cogu zaman, beraber yatmaya zorluyorum kendimi ama geceleri kalkıp salona gecıp orda yatıyorum, bunu fark edınce gelıp benı gerı goturmeye calısıyor, kokusundan rahatsız oldugumu soyleyınce dus alıyor ama bunu normal zamanda soylesem dus almaz. dus aldıktan sonra da trip atıyor tabı gecenın o saatinde, o triple ugrasmamak icin fark ettirmeden baska odada yatmaya calısıyorum genelde. Bir de acıkcası tırnak nereye nasıl kesılır ben de dogrusunu bılmıyorum ama ben bir gazetenın ya da posetin icine etrafa sıcratmadan kesmeye calısıyorum sonra da kestıgım odayı supuruyorum. bu yanında sürekli tırnak makası tasıyo ve evın her yerıne tırnagını kesıyor, benim yaptıgım gibi yaptırmaya calısınca da kızıyor bir de eli sürekli burnunda burnunu karıstıyo sonra cıakrdıklaırnı peceteye koyuyor ve peceteler çöpe gitmiyor evin her yerinde
Aklınızdan zorunuz mu var şu yazılanları lütfen başka birisi yazmış gibi okuyun tahammül edebilecek misiniz? Neden bu iğrenç adamla bile bile evlendiniz yoklukta mıydınız? Sabah sabah midem bulandı ya :kusmuk::kusmuk::kusmuk:

Okurken bile midem bulandı ve size çok üzüldüm.Sizi de manipüle etmiş bu adam.
Pisliği bu kadarı normal karşılayan bir adam asla değişmez.Ailesi de böyledir ve böyle görmüştür.Yani kararı siz vereceksiniz.

Merhaba, eşimle yaklaşık 3 yıldır birlikte yaşıyoruz evlenmeden önce 2 yıl birlikte yaşadık, evleneli bir yıl oldu. Her zaman pisti ama düzenli bi hayatımız olmadıgı ıcın böyle oldugunu dusunurdum. Dişini haftada bir bile fırcalamaz eğer önem verdigi saygı duydugu bırıyle bulusacaksa fırcalar, o da ayda yılda bir olur. Banyo yapma olayına değinmiyorum bile hafta bir 10 günde bir, kışın iki haftada bir yaptıgı bile olur. iç çamasırını da banyodan banyoya değiştirir o yüzden her zaman iç çamasırı da pistir. İç çamasırı yok diye eve bir sürü iç çamasırı aldım bak ben her gün değiştiriyorum sen de öyle yap dedim yok yapmıyor. Durum böyle olunca çarsaf nevresim yastık kılıfları da kokuyor ve ben 4-5 günde bir nevresim değiştirmeye kalktıgımda bana kızıyor niye değiştiriyosun diye. Bir de yataktan her gün onun çorapalrını topluyorum gece yataga cıkaırıyor coraplarını sabah kalktıgında da unutuyor orda ben ellemesem yatak ve cevresı corap dolacak. Üstelik evde iki muhabbet kusumuz var ve onların dıskısını hiçbir şekilde sorun etmiyor, tişortune şortuna kusun dışkısı bulaşsa da gelip o tişortle koltuklara yataga uzanıyor. Kuşa evin her yerinde yem veriyor ve her yer yem, ekmek kırıntısı oluyor. Geçen gün buzdolabının üstünde kuşa ekmek vermiş, buzdolabının üstünü temizlerken küflü ekmek buldum, bunu sen mi yaptın dedim şakaya vurdu. bunun gibi o kadar çok şey var ki ama artık son nokta şu oldu. geçen gün beraber kahvaltı hazırlarken yumurta kırdıgı kaseyi tavaya doktukten sonra bana uzattı çalkaladım bulaşık makinasıne koymak için. Neden bulaşık makinesine koyuyorsun o temiz yukarı koy onu dedi. Ben de sen ciddi misin ben evde yokken bu şekilde mi yapıyosun dedim, evet bu gayet normal, sadece senin bildigin sekılde yapılan temizlik doğru temizlik degildir diyip onu temiz tabakların bulundugu dolaba koymam konusunda ısrar etti. muhtemelen ben evde yokken bu şekilde bir çok şeyi temizlerin bulundugu dolaba koyuyodur. Ben çalkalayıp hatta gerekırse sungerle yıkayıp bulasık makınasına koyuyorum ama beyefendi için çalkalamak temizlik oluyor. artık delircem evde bi hafta yoktum ve geldigimde de cok hastaydım yataktan kalkamıyodum ve evi gerçekten b** götürüyodu(kuş dışkıları, yemler, tozlar, pis bulaşıklar, her yerde tabak bardak) kılını kıpırdatmadı, ben o halimle kalkıp bişeyler yapınca söyle ben yapayım dedi, mutfagı topla dedim, yarım yamalak topladı, yemek bile yapmadı kalkıp corbamı kendimi yaptım o halimle. sonra biraz iyileştim ve evi toplayıp sildim süpürdüm, o kadar kir çıktı ki anlatamam. artık nasıl baş edecegımı bilmiyorum, ben mi abartıyorum diyorum ama ben de kendimi titiz biri olarak tanımlamam, çok abartılacak kadar temiz bir insan da değilim ama bıktım artık
Allah allah kendine 2 dakika su tutup, 5 saniyede diş fırçalamak ne kadar zor gelebilir bir insana ?

Hepsini geçtim yazın bu sıcakta bir insan nasıl 10 duş almadan durur inanamıyorum... Böyle bir adamdan sakın çocuk sahibi olmayın yazık

bence temizlik alışkanlıgı sonradan kazanılan bişey ergenlikten sonra kendimde farkettim ancak erkeklerde bu böyle işlemiyo. erkek kuzenim küçükken çok düzenli temizdi yatagını toplar kıyafetlerini katlar dolabına dizerdi ama büyüdükçe tersine döndü. erkekler sonradan kazanmıyo hatta olanda kaybediyo. genelde okbli yada tuhaftır ki eşcinsel erkekler aşırı düzenli titiz oluyo defalarca örneğini gördüm.. o yaşa gelmiş evlenmiş adam bence yuzde 98düzelmez. çünkü zaten sana güveniyo nasılsa kadın var o yapar diyo bu üşengeçlik kısmı ama adam öztemizliğini bile yapmıyo yani iiçine işlemiş o çamaşır kokusunu okudugumda gözlerim kanadı. ev temizliği neyse bi şekilde hallolur ama adam kendisi kokuyosa işte o evliliği düşünürüm ben.ayy şaka gibi ya. ve dedigim gibi maalesef bence düzelmez :KK43:( zaten kendi pis görüşünün dogrulugunu sizede dikte etmeye çalışıyomuş ne var böylesi dogru diye. allah sabır versin :kusmuk:

Çok özür diliyorum ama eşinizden aşırı midem bulandı. Bu nedir ya ?? Çocuklar bile yapmaz bunun yaptığını. Kişisel temizliği yokki oturduğu evini temizlesin. Cinsellik yaşamıyor musunuz siz nasıl 10 gün duş almaz ya gerçi bunla sevişeceğime gider orangutanla sevişirim.

Eşinizi seviyorsunuz ve bu nedenle ayrılmayı düşünmezsiniz gibi görünüyor. Yazılanların çoğunu okudum. Eşiniz gerçekten çok çok pismiş. İş yerinde kokan bir arkadaşım var. Hep eşi bu kokuya nasıl dayanıyor diye düşünürdüm. Ben çok titiz bir insanım. Eşim temizdir ama benim kadar titiz değil. Ancak beni sevdiği ve hassasiyetimi bildiği için çok dikkat eder. Belki sizin eşiniz de size sevgi ve saygısından biraz değişir. Karşınıza alıp açık açık konuşun. Şunlar şunlar benim için çok önemli, sağlıklı değil, insanlar rahatsız olur, ben rahatsız oluyorum vs hepsini anlatın. Pisliklerini açıkça konuşarak yüzüne vurun. Tuvalete girip çıkıyorsun kirleniyorsun ama günlerce o pis çamaşırlarla dolaşıyorsun diyin. Bana dokunmanı, eşyalara dokunmanı istemiyorum, tiksiniyorum senden, leş gibi kokuyorsun deyin. Pek sanmıyorum ama belki utanır. Temizlik eğitimi çocukken öğreniliyor. Bu adam zamanında öğrenmemiş sonradan değişmesi çok zor. Siz varken dikkat etse de siz yokken yine bildiğini yapacaktır. Bari biraz temizliğe özendirin. Ne bileyim duştan çıkınca öpün, oh mis gibi oldun ben böyle seviyorum deyin. Ben eşim azcık koksa hemen soylerim vala koşarak duşa gidiyor. Siz ne yapıyorsunuz ben onu merak ediyorum. Ben kıyameti koparırım pis kokuyorsun uzak dur benden diye. Siz sesinizi çıkarmayıp sarılıp öpüyor musunuz napiyorsunuz? Rahatsız olduğunuzun farkında mı?

Sizi anlamıyorum bile bile evleniyor sonra şikayet ediyorsunuz adam la birlikte yaşarken de böyle imiş imza atınca nasıl. Değişeceğini düşündünüz haftada 1 10 günde banyo nedir yaa

Ben böyle birisiyle değil evlenmek arkadaşlık bile kurmam benim için temizlik önemli hatta ilk şartım temizliktir her gün banyo yapan bakın banyo diyorum duş demiyorum bildiğiniz kirklanarak yıkanan kocam var bir kere olsun ter koktuğunu bilmem sabah duş alır genelde birlikte olmadan öncede yine duş alır aldiririm siz nasıl birlikte oluyorsunuz şaşırıyorum

2 sene birlikte yaşadınız ve anlamadıniz mı pis olduğunu?
Yumurtalı tabak çok acayip geldi bana,zira ben elde yıkayıp sonra makinede yıkadığım halde sanki çıkmıyor yumurta kokusu. Calkalayip koymak ve temiz olduğunu düşünmek korkunc zira yumurtanın kabuğunda ,yada kırdıgıniz tabakta ,çırptığınız telde bile iyi yıkanmazsa salmonella riski var. Ellerimi bile kırklıyorum yumurtaya dokununca.
İç çamaşırı konusu korkunç. Kokar ya kokar. Yanında yöresinde olan,onunla görüşen insanlara yazık. Kendine saygısi yok onu anladık ama çevresindeki insanlara da saygısı yok,siz dahil.
Ay bilemiyorum ben tahammül edemezdim,mutfağa falanda sokmazdım eşim olsa bu adam.
2 haftalık vücut kiri ve iç çamaşıri ile yatağimda da uyuyamazdı.

toplu cevap vereyim;
evet böyle oldugunu başından beri görüyodum , o öğrenci evindeyken yanına gittigimde evi odası cok pisti ve bahane olarak ev cok evdeki insanlar cok pis bu yuzden ben hic temız hıssetmıyorum odamı da cok temız tutamıyorum dıyodu. hatta ben onun yanına gıttıgımde pislikten rahatsız oldugumu bıldıgınden otelde ya da airbnbde kalıyoduk. daha sonrasında beraber yasadıgımızda çok kötü durumdaydık evimize bir ay çamasır makınesı bıle alamadık, ben elimde yıkadım birçok seyi sonra yavas yavas durumumuz duzeldı hala bir düzenimiz yoktu ve yine pisliğinin bahanesinin bu oldugunu soyluyordu. kişisel temizliği hiçbir zaman olmadı onu bıle bıle evlendım evet ama düzelir diye dusundum cunku bir ara evi terk ettim dus almadıgı ve dısını fırcalamadıgı ıcın. beni yalvar yakar eve dondurdukten sonra bır ay boyunca duzenlı dus alıp dısını fırcaladı. ama sonra her sey eskı halıne dondu. ve evet cinsellikten soguttu beni,midem bulanıyor cogu zaman, beraber yatmaya zorluyorum kendimi ama geceleri kalkıp salona gecıp orda yatıyorum, bunu fark edınce gelıp benı gerı goturmeye calısıyor, kokusundan rahatsız oldugumu soyleyınce dus alıyor ama bunu normal zamanda soylesem dus almaz. dus aldıktan sonra da trip atıyor tabı gecenın o saatinde, o triple ugrasmamak icin fark ettirmeden baska odada yatmaya calısıyorum genelde. Bir de acıkcası tırnak nereye nasıl kesılır ben de dogrusunu bılmıyorum ama ben bir gazetenın ya da posetin icine etrafa sıcratmadan kesmeye calısıyorum sonra da kestıgım odayı supuruyorum. bu yanında sürekli tırnak makası tasıyo ve evın her yerıne tırnagını kesıyor, benim yaptıgım gibi yaptırmaya calısınca da kızıyor bir de eli sürekli burnunda burnunu karıstıyo sonra cıakrdıklaırnı peceteye koyuyor ve peceteler çöpe gitmiyor evin her yerinde
Dişini fırcalamayıp bornoza silip temizlemeye çalışan bir eş vardı konunun birinde yıllardır aklımdan çıkmadı,daha beteri varmış.
Yerinizde olsam son kez kendisine ceki düzen vermesini söylerdim. Yazık değil mi size,yaz sıcağında leş gibi ter,ağız ,kirli iç çamaşırı kokusu çekeceksiniz. Bakın bu kabul edilebilir,hoş görülebilir birşey değil ki. Sokakta yaşamıyor,evsiz degil bu adam,her gün duş alıp üzerini değiştirmek ne kadar zor olabilir. Günde 2 defa diş fırçalamak. Kendisi nasil rahatsız olmuyor kokudan ben anlamadım.

X