Eşim beni anlamıyor

Umut9692

Yyyyyyyyyyyy
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2019
825
480
28
Merhaba arkadaşlar. Hemen konuya giriyorum malum ramazan ayindayiz , iftar davetleri veriyoruz biz de. Herneyse bı sene önce eşimin atanmasıyla şehir değiştirdik. bundan üç ay önce ben çok zor bı donemden geçtim halen de atlattım sayılmaz, zor geçen bı tüp bebek tedavisi ve ardından çok erken dönemde yaşanan bı düşük yaşadım. Ben bu bı senede eşimin arkadaslarinin eşleriyle de tanıştım evime çağırdım, gezer. , tozar vakit gecirirdik ama ben bu tedavi sürecine basladiktan sonra sesleri kesildi , bu zor zamanımda bırakın görmeyi, ne bir telefon ne bir mesaj.. ki her hafta plan yaparlardi. Hadi ilk zamanlar bu kız acı cekiyo rahatsız etmeyelim diye dusunsunler ben o zaman kimseyle konuşmak istemiyodum zaten ama 3 ay geçmiş. Eşim de iftara davet edelim diyo. Ben çok kırıldım oturup iki laf bile etmek istemiyorum dediğim halde beni anlamiyo, buyukluk sende kalsın diyip duruyo . Allah aşkına beni bı aydinlatin ben mi yanlisim. Çok sinirlendim bak kocalarini çağır isyerindeki arkadaslarini topluca çağır et basım gözüm ustune, yoldaki adamı çevir getir valla bişey demem ama bana ne olur böyle deme dedim. Siz olsanız hiçe sayıp hicbisey olmamış gibi konuşur davet eder miydiniz.

Etmezdim, önce onlar davet ederse gidin, sonra siz edersiniz eşiniz çok istiyorsa.
Normal zamanda davet etmediler bu zamanda da pek beklemiyorum açıkçası. Ben kendim daha önce yine özel olarak agirladim , ama kendileri özel olarak hicbi zaman cagirmadilar bizi. 3 çift olarak takılıyorduk , işte şunlar çaya geliyolar sizde gelin, kahve içmeye geliyolar sizde gelin o şekil evlerine cagirdilar.

Bunun adı büyüklük olmuyor yalnız eşiniz size karşı çok ayıp etmiş. Sizin tarafınızda olması gerekirken rahatlığı bozulmasın diye ara bulmaya çalışıyor.
Nankör insanlardan uzak durun, bir geçmiş olsun deyince kimsenin ağzı yorulmuyor.

Ki siz daha önce ağırlamışsınız da zaten -kaldı ki şimdi asıl onların davet etmedi gerekir ortada davet durumu konuşulacaksa. Sonuçta zor bir süreçten geçmişsiniz, bir görüşelim arkadaşımızın yüzünü görelim diyebilirlerdi. Hoş davet etmeseler yine neyse siz arayı açın derdim ama eşiniz gerçekten ayıp etmiş size. Bazı insanlar da böyledir işte, emek sömürü yemek sömürü zaman sömürür kendisine gelince hiçbir şey vermez ama. Yapacağı yemek, konuşacağı kelimeler zul gelir onlara.

Çok geçmiş olsun bu arada

Bunun adı büyüklük olmuyor yalnız eşiniz size karşı çok ayıp etmiş. Sizin tarafınızda olması gerekirken rahatlığı bozulmasın diye ara bulmaya çalışıyor.
Nankör insanlardan uzak durun, bir geçmiş olsun deyince kimsenin ağzı yorulmuyor.

Ki siz daha önce ağırlamışsınız da zaten -kaldı ki şimdi asıl onların davet etmedi gerekir ortada davet durumu konuşulacaksa. Sonuçta zor bir süreçten geçmişsiniz, bir görüşelim arkadaşımızın yüzünü görelim diyebilirlerdi. Hoş davet etmeseler yine neyse siz arayı açın derdim ama eşiniz gerçekten ayıp etmiş size. Bazı insanlar da böyledir işte, emek sömürü yemek sömürü zaman sömürür kendisine gelince hiçbir şey vermez ama. Yapacağı yemek, konuşacağı kelimeler zul gelir onlara.

Çok geçmiş olsun bu arada
Eşim seni anlıyorum diyor ama anlamıyor. Neymiş işyerindeki arkadaslari sırayla cagiriyomus , diğerleri demicekler mi en iyi bizle takiliyolardi ne oldu da bizi cagirmiyolar . Dedim düşünsünler neden acaba diye. Ha o şekilde sen kendini kötü hissedebilirsin haklısın arkadaşlarına bişey diyemem o zaman ailecek değil arkadaslarina ozel komple toplu davet yapalım dedim .
Bu arada çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için 🙏🌸

Aynısı değil ama benim kızımda ağır bir hastalık atlattı. 2 sene tedavi gördü. Bu süreçte beni aramayan kimseyle görüşmüyorum. İnsan zor zamanında yanında olmayandan soğuyor.

Eşiniz “büyüklük sende kalsın” olayını çok yanlış anlamış. Bunun adı kendini değersizleştirmek oluyor. Haklısınız hiç geri adım atmayın
Aynen öyle. Ben niye hicbisey olmamış gibi davranayim samimi olayım . Bı kere benim karakterime ters eşim bunu bildiği halde benle zıtlaştı. Kendisi yapilan en kotu şeyi bile anlık takan biri , ben onunla aynı değilim olmak zorunda da değilim . İyi ki de değilim.

Çağırmazdım. Görüşmek istiyor olurlarsa önce onlar çağırsınlar.

Biz de ta aralık ayında eşimin ailece görüştüğümüz arkadaşına yeni ev için hayırlı olsuna gitmek istedik. Aradım söyledim tamam dedi gün söyledi 3 aile gidecektik. Gitmeden 1 gün önce ortak grubumuza hasta olduklarını söyledi. Gayet tabi geçmiş olsun başka zaman dedik. Ama üzerinden 3 ay geçti arayıp soran iyiyim şu gün müsaitseniz gelin diyen yok.

Şimdi eşim tutup da bu arkadaşını iftara çağıralım dese git dışarıda görüş arkadaşınla derim.

Ayrıca eşinize çağıralım demek de kolay tabi sanki kendisi uğraşacak hazırlığıyla ağırlamasıyla.

Size de çok geçmiş olsun.

Eşim seni anlıyorum diyor ama anlamıyor. Neymiş işyerindeki arkadaslari sırayla cagiriyomus , diğerleri demicekler mi en iyi bizle takiliyolardi ne oldu da bizi cagirmiyolar . Dedim düşünsünler neden acaba diye. Ha o şekilde sen kendini kötü hissedebilirsin haklısın arkadaşlarına bişey diyemem o zaman ailecek değil arkadaslarina ozel komple toplu davet yapalım dedim .

Eşiniz iş arkadaşlarıyla beraber iftar yapmak istiyorsa; dışarda yapabilirler. Siz neden kendinizi strese sokup, belki de henüz tam iyileşmemişken kendinizi yoracaksınız ki.

Erkek erkeğe dışarda iftarlarını yapsınlar.

Aynısı değil ama benim kızımda ağır bir hastalık atlattı. 2 sene tedavi gördü. Bu süreçte beni aramayan kimseyle görüşmüyorum. İnsan zor zamanında yanında olmayandan soğuyor.
Evet öyle insan soğuyor gerçekten ben de yaşadım . En iyisini yapiyosunuz . Benim de babam hastanede yattı, vefat etti o zamanları hatırlıyorum yanımda olanları da olmayanları da hiç unutmuyorum.

Bu arada üstünden zaman gecmis ama yine de çok çok geçmiş olsun Rabbim bı daha dusurmesin.

Biz de ta aralık ayında eşimin ailece görüştüğümüz arkadaşına yeni ev için hayırlı olsuna gitmek istedik. Aradım söyledim tamam dedi gün söyledi 3 aile gidecektik. Gitmeden 1 gün önce ortak grubumuza hasta olduklarını söyledi. Gayet tabi geçmiş olsun başka zaman dedik. Ama üzerinden 3 ay geçti arayıp soran iyiyim şu gün müsaitseniz gelin diyen yok.

Şimdi eşim tutup da bu arkadaşını iftara çağıralım dese git dışarıda görüş arkadaşınla derim.

Ayrıca eşinize çağıralım demek de kolay tabi sanki kendisi uğraşacak hazırlığıyla ağırlamasıyla.

Demek ki kimse gelip gitsin istemiyolar evlerine öyle insanlar da var tabi size de ayıp etmişler gerçekten..

Her iş biz kadınların zaten , önceden temizligi yemeği herseyi biz yapıyoruz bide sonrasindan tekrar aynı sekilde temizlik . Sonra konuşmaya gelince bütün erkekler aynı ben misafir ağırlamayı çok severim, seversiniz tabi napiyosunuz ki.

Bu arada çok tesekkür ederim, sagolun..

Eşiniz iş arkadaşlarıyla beraber iftar yapmak istiyorsa; dışarda yapabilirler. Siz neden kendinizi strese sokup, belki de henüz tam iyileşmemişken kendinizi yoracaksınız ki.

Erkek erkeğe dışarda iftarlarını yapsınlar.
Çok doğru söylüyorsunuz . Bu süreçte vücudumda lekeler çıkmaya başladı stresten basta farketmedim o yuzden olduğunu gün gün cogalmaya başladı o donemlerde , sonra yavaş yavaş kayboldu derken farkettim ki üzüldüğüm gün , agladigimda direk çıkıyorlar vücut bile artık tepki veriyo birşeylere nasıl etkilendiğimi dusunun .

Aile olarak çağırmak istiyomus o şekilde düşünmüş. Ben de kadınlarla takilayim hesabı , ama ben onlarla görüşmek istemiyorum ki zaten sorun burda. Benim eşim saf yani yapılan kötülüğü herseyi çabuk unutur , hak verir ama üstünü çizer boşver falan filan, ben öyle bi insan değilim ki. Beni sinirlendiren de böyle olduğumu biliyo neden strese sokuyo en ufak şeyi düşünüp oturup ağlayan insanım ben. Şimdi işe giderken gördü sen nasil istersen öyle yapalım dedi.

Evet öyle insan soğuyor gerçekten ben de yaşadım . En iyisini yapiyosunuz . Benim de babam hastanede yattı, vefat etti o zamanları hatırlıyorum yanımda olanları da olmayanları da hiç unutmuyorum.

Bu arada üstünden zaman gecmis ama yine de çok çok geçmiş olsun Rabbim bı daha dusurmesin.

Amin çok teşekkür ederim. Rabbim tüm hastalara şifa versin. Sizede geçmiş olsun.

çağırmazdım tabi ki. tup bebek süreci yaşayan arkadaşlardan tecrübe ettiğim ve duyduğum kadarıyla çok zor bir süreç. sizin çok çok hassas olduğunuz bir dönem. bunun için kolaylıklar diliyorum geçmiş olsun diyorum. arkadaşım da bu süreci yaşadı. evet her gün arayamadım belki ama her gün msj atıp hal hatır sordum. fırsat buldukça yemek çorba yaptım götürdüm. Su an gözleri yaşlı halde anlatıyor bunları. o sebeple sizi çağırmayı bırakın hal hatır bile sormayan bir insanı ben olsam soframa davet etmem. onlar çağırırsa bile gitmem. dar günümde hissesi olmayanın bol günümde de olmasın. ben biraz katıyım ilişkilerde. bana göre biri bana yanlış yapmışsa daha düzelmez bitmiştir benim için.

O şekilde düşünecek olursanız önce onlar davet etsin, en çok biz takılıyoruz diye neden ilk adımı siz atacaksınız ki.
Eşiniz iş yerindeki konumunu düşünüyor başı ağrısını istemiyor ama önceliği siz olmazsınız yeriniz de olsam asla davet etmem. Eşiniz çok istiyorsa ya dışarda siz olmadan ağırlasın yada mutfağa girip tüm hazırlığı kendisi yapsın.
Önceden çok ince düşünürdüm asla hesap kitap işine girmezdim baktım olmuyor herkes kurnaz, artık adım atana bende atıyorum. Arayanı ararım soranı sorarım her zaman verici olunca maalesef kullanmaya kalkisanlar oluyor yarım akılları ile.

3 aydır iyilesmissindir yani değil mi? kıymet bilene kıymet vermek lazım.

Gitsinler disarda erkek erkege iftar yapsinlar cok istiyorsa
Tedavi gordugunu ve olumsuz bi durum yasadigi bildikleri halde arayip sormayan her hafta gorusulen insanlar, 3 aydir bir kere sormadilarsa degil yemek, su bile vermek istemez insan

O şekilde düşünecek olursanız önce onlar davet etsin, en çok biz takılıyoruz diye neden ilk adımı siz atacaksınız ki.
Eşiniz iş yerindeki konumunu düşünüyor başı ağrısını istemiyor ama önceliği siz olmazsınız yeriniz de olsam asla davet etmem. Eşiniz çok istiyorsa ya dışarda siz olmadan ağırlasın yada mutfağa girip tüm hazırlığı kendisi yapsın.
Önceden çok ince düşünürdüm asla hesap kitap işine girmezdim baktım olmuyor herkes kurnaz, artık adım atana bende atıyorum. Arayanı ararım soranı sorarım her zaman verici olunca maalesef kullanmaya kalkisanlar oluyor yarım akılları ile.
Kesinlikle haklısınız. Yazdiklarinizin büyük bir kısmının aynısını eşime söylemiştim. Umarım tekrar etmez. En sonunda dediğime geldi

X