Eşim beni anlamıyor

Gitsinler disarda erkek erkege iftar yapsinlar cok istiyorsa
Tedavi gordugunu ve olumsuz bi durum yasadigi bildikleri halde arayip sormayan her hafta gorusulen insanlar, 3 aydir bir kere sormadilarsa degil yemek, su bile vermek istemez insan
Ne yalan soyliyim gelmiyor içimden Allah da biliyo. Bide ben yapmacık olamıyorum bu durumda olamam da. Nasıl yuzlerine güleyim hicbisey olmamış gibi agirlayayim.

erkekler anlamıyor asla bence
bende çok zor dönemlerden geçtim eltilerim hiç arayıp sormadı
eltimin çocuğu hastaymış bana eşim diyor ara ara onlar benim ailem
diyorum ben hastanedeyken aramadılar ama hiç oralı değil
nefret ede ede aradım ama içimden gelmiyor

Hassas, zor bir dönemden geçmişsiniz.
Aranıp sorulmamişsiniz, eşinizin derdi arkadaşlarının bizi niye çağırmadılar demesi mi?
Belki kafalarında bir ışık yanar, yanmasa da önemli değil.
Çağırmayın, çok istiyorsa gitsin erkek erkeğe yapsın onlarla iftarını.

Çok doğru söylüyorsunuz . Bu süreçte vücudumda lekeler çıkmaya başladı stresten basta farketmedim o yuzden olduğunu gün gün cogalmaya başladı o donemlerde , sonra yavaş yavaş kayboldu derken farkettim ki üzüldüğüm gün , agladigimda direk çıkıyorlar vücut bile artık tepki veriyo birşeylere nasıl etkilendiğimi dusunun .

Aile olarak çağırmak istiyomus o şekilde düşünmüş. Ben de kadınlarla takilayim hesabı , ama ben onlarla görüşmek istemiyorum ki zaten sorun burda. Benim eşim saf yani yapılan kötülüğü herseyi çabuk unutur , hak verir ama üstünü çizer boşver falan filan, ben öyle bi insan değilim ki. Beni sinirlendiren de böyle olduğumu biliyo neden strese sokuyo en ufak şeyi düşünüp oturup ağlayan insanım ben. Şimdi işe giderken gördü sen nasil istersen öyle yapalım dedi.

Eşiniz gerçekten saf mı yoksa "aman ağzımızın tadı kaçmasın vb" diyerek; bazı şeyleri bilerek görmezden ve duymazdan mı geliyor ?

Eşinize karşı tavrınız net olsun. İş arkadaşlıklarını eşli olarak özel hayatınıza taşımak ve sürdürmek zorunda değilsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Hemen konuya giriyorum malum ramazan ayindayiz , iftar davetleri veriyoruz biz de. Herneyse bı sene önce eşimin atanmasıyla şehir değiştirdik. bundan üç ay önce ben çok zor bı donemden geçtim halen de atlattım sayılmaz, zor geçen bı tüp bebek tedavisi ve ardından çok erken dönemde yaşanan bı düşük yaşadım. Ben bu bı senede eşimin arkadaslarinin eşleriyle de tanıştım evime çağırdım, gezer. , tozar vakit gecirirdik ama ben bu tedavi sürecine basladiktan sonra sesleri kesildi , bu zor zamanımda bırakın görmeyi, ne bir telefon ne bir mesaj.. ki her hafta plan yaparlardi. Hadi ilk zamanlar bu kız acı cekiyo rahatsız etmeyelim diye dusunsunler ben o zaman kimseyle konuşmak istemiyodum zaten ama 3 ay geçmiş. Eşim de iftara davet edelim diyo. Ben çok kırıldım oturup iki laf bile etmek istemiyorum dediğim halde beni anlamiyo, buyukluk sende kalsın diyip duruyo . Allah aşkına beni bı aydinlatin ben mi yanlisim. Çok sinirlendim bak kocalarini çağır isyerindeki arkadaslarini topluca çağır et basım gözüm ustune, yoldaki adamı çevir getir valla bişey demem ama bana ne olur böyle deme dedim. Siz olsanız hiçe sayıp hicbisey olmamış gibi konuşur davet eder miydiniz.
Bence siz o yasadiginiz donemin etkilerini uzerinizden atamamissiniz. Belki kocaniz kafaniz dagilsin diye size boyle diyordur. Sonuc olarak baslarda iyiymissiniz. Belki bir iki arkadas size iyi gelir diye dusunmustur. Belki once disarida falan bulussaniz, direkt olarak eve cagirmak yerine. Belki karsilikli bir yanlis anlasilma oldu. Bir bakarsiniz duruma icinize sinmedi komple kesersiniz konusmayi.

Merhaba arkadaşlar. Hemen konuya giriyorum malum ramazan ayindayiz , iftar davetleri veriyoruz biz de. Herneyse bı sene önce eşimin atanmasıyla şehir değiştirdik. bundan üç ay önce ben çok zor bı donemden geçtim halen de atlattım sayılmaz, zor geçen bı tüp bebek tedavisi ve ardından çok erken dönemde yaşanan bı düşük yaşadım. Ben bu bı senede eşimin arkadaslarinin eşleriyle de tanıştım evime çağırdım, gezer. , tozar vakit gecirirdik ama ben bu tedavi sürecine basladiktan sonra sesleri kesildi , bu zor zamanımda bırakın görmeyi, ne bir telefon ne bir mesaj.. ki her hafta plan yaparlardi. Hadi ilk zamanlar bu kız acı cekiyo rahatsız etmeyelim diye dusunsunler ben o zaman kimseyle konuşmak istemiyodum zaten ama 3 ay geçmiş. Eşim de iftara davet edelim diyo. Ben çok kırıldım oturup iki laf bile etmek istemiyorum dediğim halde beni anlamiyo, buyukluk sende kalsın diyip duruyo . Allah aşkına beni bı aydinlatin ben mi yanlisim. Çok sinirlendim bak kocalarini çağır isyerindeki arkadaslarini topluca çağır et basım gözüm ustune, yoldaki adamı çevir getir valla bişey demem ama bana ne olur böyle deme dedim. Siz olsanız hiçe sayıp hicbisey olmamış gibi konuşur davet eder miydiniz.
En basta iftara birilerini davet etmeyi sacma buluyorum zaten. Herkesin yedigi onunde yemedigi arkasinda, birbirlerine davet veriyorlar. Iftar daveti imkani olmayanlara verilmeli.
Sorunuza gelince bence davet etmeyin. Onlar davet ederse gidin. Kotu gunumde yanimda olmayan soframa da oturmasin.

Ha o şekilde sen kendini kötü hissedebilirsin haklısın arkadaşlarına bişey diyemem o zaman ailecek değil arkadaslarina ozel komple toplu davet yapalım dedim .

"Sizi davet ediyorum eşleriniz gelmesin." diye bir davet şekli mi var kimde gördünüz boyle davet verildiğini merak ettim dogrusu. 🙄
Cagirmayin daha iyi olmayacak işleri secenek diye eşinize sunmayin.

"Sizi davet ediyorum eşleriniz gelmesin." diye bir davet şekli mi var kimde gördünüz boyle davet verildiğini merak ettim dogrusu. 🙄
Ben de onu soracaktım, kocaları arayip sordu mu ki sizi?

Hassas, zor bir dönemden geçmişsiniz.
Aranıp sorulmamişsiniz, eşinizin derdi arkadaşlarının bizi niye çağırmadılar demesi mi?
Belki kafalarında bir ışık yanar, yanmasa da önemli değil.
Çağırmayın, çok istiyorsa gitsin erkek erkeğe yapsın onlarla iftarını.
Yansaydi bir yandan da çoktan yanması lazımdı diye düşünüyorum o da var . İllaki ortamda mevzum gecmistir konu açılmıştır , eşim nasıl olduğumu soylemis aynı şekil onlar da eşleriyle bu durumu paylasmislardir her halükarda onlarin ayıbı ..
En iyisi öyle erkek erkeğe .

Acaba eşiniz siz bilmeden onlara o zamanlarda görüşmek istemediğinizi felan söylemiş olabilirmi?

Eğer öyle birşey yoksa hayatta çağırmam aramam sormam.
Eşimede net olurum.
Çağırırsada o gün ben evde olmam.

Eşiniz gerçekten anlayışsız.

Eşiniz gerçekten saf mı yoksa "aman ağzımızın tadı kaçmasın vb" diyerek; bazı şeyleri bilerek görmezden ve duymazdan mı geliyor ?

Eşinize karşı tavrınız net olsun. İş arkadaşlıklarını eşli olarak özel hayatınıza taşımak ve sürdürmek zorunda değilsiniz.
Fazla rahat emin olun. Birileriyle bı nedeni bı olayı takma süresi maksimum bir gün..

Bence siz o yasadiginiz donemin etkilerini uzerinizden atamamissiniz. Belki kocaniz kafaniz dagilsin diye size boyle diyordur. Sonuc olarak baslarda iyiymissiniz. Belki bir iki arkadas size iyi gelir diye dusunmustur. Belki once disarida falan bulussaniz, direkt olarak eve cagirmak yerine. Belki karsilikli bir yanlis anlasilma oldu. Bir bakarsiniz duruma icinize sinmedi komple kesersiniz konusmayi.
3 ay boyunca bir geçmiş olsun bile demeyen insanları ben ne arar ne sorarım. ne evimde nede disarda biryerde vaktimden harcamak istemiyorum açıkcası.
Ben bu enkazdan tek başıma çıktım , yaralarım kaldı onlar da zamanla geçer inşallah , artık onlara ihtiyacim kalmadı ki. Ben cirpinirken nerdeydiler, benim burda ailem , yakınlarim hiç kimse yoktu ki beni toparlayabilsin onu dusunmeleri gerekmez miydi .

En basta iftara birilerini davet etmeyi sacma buluyorum zaten. Herkesin yedigi onunde yemedigi arkasinda, birbirlerine davet veriyorlar. Iftar daveti imkani olmayanlara verilmeli.
Sorunuza gelince bence davet etmeyin. Onlar davet ederse gidin. Kotu gunumde yanimda olmayan soframa da oturmasin.
Ben misafiri severim o ayrı bı mesele..ama hayır konusuna gelince ben eşime dedim zaten sokaktan gecen birini tut getir daha sevap eğer niyetin iyilik yapmaksa eğer diye.
Ben de kotu günümde yanımda olmayani iyi zamanda da istemiyorum

O şekilde demedim ben. Eşim tek tek 10 arkadaşı var ikişer ikişer aile olarak çağırmak istedi. Bende açık açık tekrar sıkıntımı dile getirdim, baktım anlamıyor tersledim ve dedim ki eger çok istiyorsan 10 arkadaşın var erkekleri cagirirsin. iftar yemeği veriyorum arkadaşlar hepiniz bana davetlisiniz diyince 10 adam 10 kariyi çocuğu da alıp gelelim demezler dimi mantiken. Hani bizde bu vardır kadınlara özel erkeklere özel davet yemeği verilir topluca. İlk defa gordugum bişey degil.

3 ay boyunca bir geçmiş olsun bile demeyen insanları ben ne arar ne sorarım. ne evimde nede disarda biryerde vaktimden harcamak istemiyorum açıkcası.
Ben bu enkazdan tek başıma çıktım , yaralarım kaldı onlar da zamanla geçer inşallah , artık onlara ihtiyacim kalmadı ki. Ben cirpinirken nerdeydiler, benim burda ailem , yakınlarim hiç kimse yoktu ki beni toparlayabilsin onu dusunmeleri gerekmez miydi .
Cok haklisiniz. Benim buna karsi bir itirazim yok ama iste belki kocaniz orada kimseniz yok sizi toparlayabilecek daha oncesinde de bu kisiler vardi belki size iyi gelir diye dusunmus olabilir diye dusundum ben ama bu durumda gorusmemek en dogal hakkiniz. Ancak bence profesyonel bir yardim almayi dusunebilirsiniz, eger orada yalniz iseniz. Yalnizlik, oldugunuz durumu daha da zor bir hale sokabilir.

Acaba eşiniz siz bilmeden onlara o zamanlarda görüşmek istemediğinizi felan söylemiş olabilirmi?

Eğer öyle birşey yoksa hayatta çağırmam aramam sormam.
Eşimede net olurum.
Çağırırsada o gün ben evde olmam.

Eşiniz gerçekten anlayışsız.

Görüşmek istemedigimi değil de çok stresli oldugumu soylemis o süreçte. Onda da kendileri açmış konuyu bizim eslerimiz bilmeden bı yanlış mı yaptilar hep beraberdik de eşin sanki mesafeli bu aralar dediler. Şöyle bir kere eşime bulusalim dediler eşim de bana soylemelerini istedi o ne derse gibisinden . Arkadaş beni aradı sabah ben uyuyorum uyanınca aramayı görünce aradım bu sefer de kendi açmadı . O gunden sonra ne arayan var ne soran.
Geçen gün de eşimi görmüş sormuş. hiç sesiniz cikmiyor ne ariyosunuz ne soruyorsunuz demiş. Bunu duyunca daha sinirlendim bide ben mi arayip sorcaktim dedim. Ne yaptiginin farkinda samimiyet mi kurmaya calisiyo tekrardan dedim . Kimin kimi araması gerekirdi acaba.

Daveti eşiniz yapsın yemekleri hizmeti sizde masada baş köşeye oturun çok merakliysa eşiniz davet etmeye hoş beni kötü günümde arayıp sormayani bir daha gözüm görmesin eşikten sokmam

Bende benzer bişey yaşadım çokta rahat çıkarttım hayatımdan eşimde ilk destekleyen oldu. Bence eşinizde sorun var. Önceliklerine iyi baksın. O arkadaşlar gün olup yok olacaklar 👍

X