Eşim boşanmaya karar verdi evi terk etti ne yapacağımı bilmiyorum:((

sonuçta klavyede yazarken bazı yazılar yutuluyo :) hoşgörü eksikliği demeyelimde okuduğunu kendi çapında kendi hissettiği şekilde yorumlama diyelimm bende açtım bi konu benim üzerime de çok gelinde aşırı hemde ama hepsine durumumu izah ettim sen defol senin hayatında şöyle böyle fazlan demedimm sonuçta konu açıyorsak olumlu olumsuz herşeye açık olmalıyızz

Doğru açık olmalıyız bütün eleştirilere. Ama sizde kabul edersiniz ki konu sahiplerini linç etme girişimi pek yaygınlaştı son dönemde. Bir kadın yaşadıklarını anlatıyor, ve bundan sonra ne yapabilirim diyor. Ama herkes sen neden böyle yaptın, sen şöyle bir kadınsın diye konu sahibini linç ediyor. Sizin için söylemiyorum yanlış anlamayın ama bu son dönemde çok yaygınlaştı kk'da.

Yorumlara göz gezdirdim ve siyahbeyaz'a da cidden haksızlık yapılmış. Siyahbeyaz çok haklı, hepiniz söylediği lafları hakettiniz demiyorum, sakın ters anlamayın beni. Ama 5 liralık biberonu beğenmedi diye para düşkünü ve nankörlükle suçlandı bu kadın. İçinde bulunduğu psikoloji çok kötü şuan. Bebeği küçük, ailesi destek olmak yerine sürekli problem yaratıyor, ve sevdiği kocası resmen nankörlük yapıyor her konuda. Ayrıca ailesinin ona söylemeden almayın dediği şeyleri almaları da yanlış. Bir bebeği en iyi annesi tanır. Bebeğe en uygun kumaşı, bezi, biberonu annesi bilir. Almayın demiş kadın, iyisini alın demiş. Bekarken evlatlarıysak, boşandığımızda da evlatlarıyız. Anne baba bu durumda destek olmak zorundadır. Ama başa kakarak değil, sahip çıkarak. Size biz bakıyoruz, sende bizim düzenimize uyacaksın mantığı yanlış. Ve siyahbeyaz bu şekilde hissettiğini belirtiyor. Ailesinden dertli zaten.

Ayrıca siyahbeyaz bebeğine bakmak için sabahtan akşama kadar evde, iş bulamıyor ve uykusuz, stresli, sütünün kesilmesinden, bebeğine yetememekten korkuyor. Bu şartlarda ben olsaydım belki bende aynı tepkiyi verirdim, belki de çok ağır şeyler söylerdim.. Bilemiyorum. Tek bildiğim nefret bile etsen kocandan, boşanmak çok sancılı. Birde burada bir kadının sevgisi ve hayal kırıklığı mevcut.

Son olarak eklemek istediğim bir şey var. Her anne evladı için en iyisi olsun ister. En iyisini giysin, en güzel yiyecekleri yesin, en kaliteli oyuncaklarla oynasın ister. ŞAhsen ben siyahbeyaz'ın biberonu ve bezi beğenmemesini hiç tuhaf bulmadım. Yerinde ben olsam bende kızardım. Hatta söylerdim anneme ve kullanmazdım kesinlikle. Bir anne kendine alamadığında, beğendiklerini kullanamadığında üzülmez. Sonra alırım der, geçer. Ama evladına alamadığında içi acır, canı yanar.

İşte o okuduğunuz cümleler bebeğine en iyi bezi ve en kaliteli biberonu alamadığı için içi acıyan bir annenin cümleleriydi.

Son düzenleme:
X