Eşim çalışmam için baskı yapıyor..

Kızlar tekrar merhaba, hepinizin yazdıkları inanın çok değerli fakat zor bir süreçten geçiyorum ve hepinize dönemiyorum kusura bakmayın lütfen. 🙏 işten geldi babam çok hasta dün gece birden kötüleşmiş ben öğlen gittiğimde öğrendim. ben anneme gittim oda oraya geldi yine aynı şekilde hiç bir türlü konuşmadık. Babama çok üzülüyorum, yanımda destek olacak eşimi arıyorum ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Benim eşim dünkü konudan dolayı yüzüme bakmıyor benimle muhattap olmuyor. Eve geldik dedim evimizde en azından konuşuruz sarılırız hiçbir şekilde konuşma olmadı. Geldi sigara içti yatağa gitti ben mutfakta oturuyorum. Ben bunları babam bu şekilde iken bu tavrı hiç hak etmiyorum. Çok kötüyüm inanın çok mutsuzum. Ağlamak geliyor içimden sadece.
Herşeyi geçtim siz bu insanla bir geleceğiniz olduğunu görebiliyor musunuz? Sizce iyi bir eş mi?

Kadın erkek eşitliğinden bahsediyorsak hayat müşterektir. Kadında erkekte çalışmalı, aynı şekilde ev işlerinide kadın erkek ortak yapmalı.
Evlilik birazda alışma sürecidir. İki tarafında bir birinin huylarına anlayış/tolerans göstermesi gerekir ve bunun için zaman gerekir. Bu süre zarfında çocuk doğurur, evde oturur iş hayatından tamamen koparsanız ömrünüz kocanızın eline bakmakla geçer.
Ekonomik özgürlüğünüzü sağlayın. Kira geliriniz olduğundan bahsetmişsiniz. Bu gelir tek başına hayatınızı idame ettirmenize yetecek seviyedeyse şimdilk sorun yok, fakat yine de bir kariyer planlaması yapmalısınız.
Ondan sonra oturur evliliğinizi tekrar değerlendirir ve eşinizden çocuk sahibi olmak isteyip istemediğinize karar verirsiniz. Belki zamanla birbirinize daha uyumlu hale gelirsiniz.

Son olarak babanızın rahatsızlığından sonraki tavrı bile bence tek başına evliliğinizi gözden geçirmeniz için bir neden. Sanırım birbiriniz tam tanıyamadan evlenmişsiniz. Umarım bu durumu çocuk yaparak tekrarlamazsınız.

Geliriniz olmasa eşiniz haklı derim şahsen ne çocuğu bu kadar kısa zamanda?kpss çalışın devlete girin ekonomik özgürlük çok önemli kendinizi ezdirmeyin.çocuk sonraki aşamada düşünülür böyle iki günde arıza çıkaran adama ben çocukta yapmazdım.

Konuşmak için ben bir adım atmak istemiyorum hiç. Adam döndü afedersiniz kıçını yattı. Hala tek başıma oturuyorum. 😔
sizi böyle böyle bezdirmek pes ettirmek falan mı çalışıyor anlamadım ki
çalışacaksın istediğimi yapmazsan böyle tripli olurum mu demeye çalışıyor acaba

herşeyi geçtim kötü günümde böyle yapanı da artık... bir daha unutmam yaptığını

Konuşmak için ben bir adım atmak istemiyorum hiç. Adam döndü afedersiniz kıçını yattı. Hala tek başıma oturuyorum. 😔

Cok uzuldum sizin adiniza. Hastalik söz konusuysa eşiniz bu konuyu simdilik rafa kaldirmali, size sarilip destek olmalıydı. Eş olmak bunu gerektiriyor. Araba planlari sizin ruh halinizden daha on planda maalesef. Evliliginizin akibeti hakkinda kesin bir karar verene kadar cocuk yapmayin. Cocuk insanin elini kolunu her anlamda bağlıyor. Ayrilmak istediginde yeni bir duzen kurmak, en basitinden adliyeye gidip dilekce vermek bile basli basina plan gerektiriyor. Umarim esiniz yaptigi seyden oturu vicdan azabi cekiyordur

Oh o isteyince isten çıkılacak isteyince girilecek
ailesine hesap vermiyor insan
cok bencil biri bu adam
gelirin de var
Saçmalıyor bence

Esinizin davranışı doğru değil ama ,çalışmanız sizin için iyi olur.kadin çalışmalı ya benim fikrim.esiniz sizden calismanizi istemese bile çalışın. Ekonomik özgürlük şart.yarin boşanmak isteseniz çalıştığınız iş size hem getiri hem de üretkenlik kayıp hayatınıza bakmanızı sağlar.
Üstelik dönem zor,.ekonomi kötü.siz de çalışsanız eve daha fazla para girecek.esinjzin üslubu dışında bir sorun göremedim ben çalışmanızı istemesi normal. başka sorunlar varsa bilemiyorum

Öncelikle herkese iyi geceler, asabım çok bozuk olduğu için sizinle sorunumu paylaşmak istedim.
Arkadaşlar ben hemşireyim. Eşim de devlet memuru. 5 ay önce evlendik ve kira da oturuyoruz.
Bundan 1 ay önce bir firma da işe başladım ilaç satışı ile ilgili bir yerdi, gayet başarılı bir şekilde ilerlerken maaşımın bir kısmını eksik yatırmaları, il dışı gezileri sebebi ile ve bilirsiniz müşteri bağlamak için biraz samimi konuşmak gerekir bu sebeple eşimin de isteğiyle işten ayrılmak zorunda kaldım, zaten o dönem düşük yapmıştım kendisi evimizde otur dinlen yaza kadar sonra bakarız dedi ve bu şekilde konuyu kapattığımızı düşünüyordum. Bu gece durduk dururken arkadaşının eşinden örnekler verdi evden çalışıyormuş bilmem ne yapıyormuş benim içimde çalışma isteği yokmuş, çalışsam araba da alırmışız bilmem ne. bu konuda çok rahat davranıyormuşum sonra da sinirlendi döndü arkasını uyudu ben kendimi açıklayamadım bile. Bilenler muhakkak vardır, özel hastanelerdeki nöbet sistemleri berbat. 24 saat nöbete gidip bir sonraki gün sabaha gittiğimi biliyorum ben. Üstelik söylemiştim başından beri. Ha bir de bebek istiyorduk kendisi benden daha çok istiyordu e şimdi bu niye o zaman? Düğünden kalan borcumuz yok sadece ev kira. benim ailemden kalan bir evden kira gelirim var, kendisi sadece düğünden çok çok önce kredi çekip ailesine verdiği için borcunu ödüyor. Arkadaşlar ben har vurup harman savuran hesapsız biri de değilim. Sizce ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim?
Öncelikle çalışıp çalışmamak elbette size kalmış ama mesleğiniz baya iyimisss ben sizin yerinizde olsam çalışır araba için de birikim yapar arabayı üstüme yaparım :))) birde sakin çocuk yapmayın hemen evliliğiniz belli ki oturmamış eşiniz konuşmayı bilmeyen bir çocuk.

Ben elinde mesleği olup da evlenince calısmak istemeyenleri anlamıyorum..
Yorumlara biraz baktım da herkes cok haklısın ,sakın calısma falan demiş..
Üzüldüm bu yorumlara.Arkadaslar üretmeliyiz kadınlar olarak,ayrıca bu kocalar da cocuğuymuşuz gibi bize bakmak zorunda değil..Ekonomik özgürlüğümüz olmalı ayrıca sırf para icin de değil bence çalışmak,senin de bir iş ortamın,mesgalen,yeni arkadaşların oluyor,yeri geliyor ben de calısıyorum diyebiliyorsun.Bütün gün evde oturup kocayı beklemiyorsun..
Evlenince çalışmamayı seçmek neden arkadaslar?
Hele ki sizin elinizde mesleğiniz var,hemsiresiniz her zaman her yerde gecerli bir meslek.Bırakamayacağınız kücük cocuğunuz da yok..Calışmak,üretmek dururken neden evde oturmayı secersiniz ki?
Eşiniz haklı değil mi?Üretmek ve kazanmak dururken,mesleğiniz de elinizdeyken neden çalışmayasınız?Bu kadar insanın desteklemesi de garip geldi…

Hanımlar çok fazla mesaj olmuş tek tek cevap veremiyorum şu şekilde izah edeyim. Ben zaten sen git kendin çalış bana bak demiyorum. Uygun bir iş olursa çalışırım neden çalışmayayım ama bunu kendim için yaparım. Benim takıldığım konu bana çalışma diyor bu karar 1 ay içinde değişiyor çalış diyor. Bir gün benimle oturup konuşmuyor şu işlere bakalım şurdan araştıralım beraber diye önüne sunduğum işleri de beğenmiyor. Dün gece birden bire konuyu açıyor kendimi açıklamama fırsat vermeden uyuyor sabahta aynı edayla uyanıp benimle görüşmeden ( uyuyordum en azından öperdi ya da mesaj atardı, arardı) evden çıkıp işe gidiyor. Bebek konusunda çok haklısınız, böyle tutarsız bir adamdan en azından şu an için bir bebeğim olmasını istemiyorum. Durum bu hanımlar. Ben elbette isterim ekonomik özgürlüğüm olsun ama daha 1 ay olmuş işten ayrılalı. Hepi topu 5 aylık evliyiz zaten yani ne bu. Günahını da almak istemem ama görümcem kişisiyle konuştuysa gün içinde oda söylemiş olabilir. Kendisi benden günahı kadar hoşlanmaz.
“Sabahta” yazmışsınız. “sabah da” yazmak cok zor olmamalı.Tutamadım kendimi😀

siz neden çalışmak istemiyorsunuz. ne güzel mesleğiniz var evde oturmak için neden bu çaba?

hayatın ne getireceği belli değil. bence iş düzeninizi oturtun sonra çocuk düşünün

Öncelikle herkese iyi geceler, asabım çok bozuk olduğu için sizinle sorunumu paylaşmak istedim.
Arkadaşlar ben hemşireyim. Eşim de devlet memuru. 5 ay önce evlendik ve kira da oturuyoruz.
Bundan 1 ay önce bir firma da işe başladım ilaç satışı ile ilgili bir yerdi, gayet başarılı bir şekilde ilerlerken maaşımın bir kısmını eksik yatırmaları, il dışı gezileri sebebi ile ve bilirsiniz müşteri bağlamak için biraz samimi konuşmak gerekir bu sebeple eşimin de isteğiyle işten ayrılmak zorunda kaldım, zaten o dönem düşük yapmıştım kendisi evimizde otur dinlen yaza kadar sonra bakarız dedi ve bu şekilde konuyu kapattığımızı düşünüyordum. Bu gece durduk dururken arkadaşının eşinden örnekler verdi evden çalışıyormuş bilmem ne yapıyormuş benim içimde çalışma isteği yokmuş, çalışsam araba da alırmışız bilmem ne. bu konuda çok rahat davranıyormuşum sonra da sinirlendi döndü arkasını uyudu ben kendimi açıklayamadım bile. Bilenler muhakkak vardır, özel hastanelerdeki nöbet sistemleri berbat. 24 saat nöbete gidip bir sonraki gün sabaha gittiğimi biliyorum ben. Üstelik söylemiştim başından beri. Ha bir de bebek istiyorduk kendisi benden daha çok istiyordu e şimdi bu niye o zaman? Düğünden kalan borcumuz yok sadece ev kira. benim ailemden kalan bir evden kira gelirim var, kendisi sadece düğünden çok çok önce kredi çekip ailesine verdiği için borcunu ödüyor. Arkadaşlar ben har vurup harman savuran hesapsız biri de değilim. Sizce ne yapmalıyım, nasıl bir yol izlemeliyim?
Bu adamdan asla çocuk yapmayın demeye geldim. Asla..

hiç geliri olmayan biri de değilmişsiniz kira geliriniz var ne güzel şanslısınız.
şimdi erkeklere de hak veriyorum ama sizin onun gelirine zaten ihtiyacınız yok.

Hem çocuk istiyor, hem daha önceki işinizden ayırmış sizi , hem de neden çalışmıyorsun diyor, eşiniz aç gözlü ve ne istediğini bilmiyor, sakın çocuk yapma önce atanmaya bak..

İzleyeceğiniz bi yol yok .Kira geliriniz varmış az veya çok önemli değil eve katkınız var .Bekarlık borcu ile gelmiş kendi borcunu bitirmeye yoğunlaşsın.
Siz de canınızı ne istiyorsa ruhen ne zaman neyi nasıl yaşamak istiyorsanız o şekilde yaşayın.
Eşiniz sizi inciterek alenen bu şekilde çalış diyorsa sizin de ona karşı mahcubiyet duyacağınız saygı duyacağınız ne yapabilirim diye düşüneceğiniz hiç bir konu yok ortada .

X