Eşim çocuklar babaanne si .......

Cocuklarimhayatim2616

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2021
27
12
29
Merhaba kizlar ben evlelene 4 yıl oldu 2 oğlum var büyük 3 yaşında küçük 9 aylık hemen hemen doğurmuş Sun demeyin çünkü kendim istedim ikisini birlikte büyütüp sonra çocukla uğraşmayım diye ama nerden biliyimki bu kadar çok zor olacağını önceden kolay göründü ama değilmiş büyük oğlumda sürekli her şeye ağlayan çocuk bazen beni çileden çıkarıyor üstelik eşimin babaannesine bile ban bakıyorum yani bakmak zorundayım başka çarem yok bazen beni çok kizdiryor bazende evde olmadığını zaman akrabalara gittiği zamanlar eksikliğini his ediyorum ev işlerimi yaptığım zaman biraz olsun çocuklar ile uğraşyor bunda şükür ama sürekli soru soran birisi çocuklar yemek yedimi karınları tokmu evin içinde olsalar bile 1dk gözüne gorunmedimi nerede nereye gitti napyorlar eşim bazen büyük oğlumu dışarıya çıkartıyor yine başlıyor niye geç kaldılar gece oldu insan kafası çalışmazmi bu saatte kadar gidiyorlar çocuk gece oldu evde olmalı sonradan bana söylenmeye başlıyor san annesin dikkat etmelisin kocana söylesen olmazmi çocuğu vaktinde eve getirsin eşim eve geldikden sonra geldinzmi niye geç kaldınız diyo eşimde dolaştık bizar diyo he tamam diyor onlar gelene kadar benim başım şişiyor of anam of asıl benim sorunum eşim çok çalışan birisi işini çok seviyor boş vakti bile işde geçiriyor galiba yani ban öyle düşünüyorum kendinden bilipde dışarıya parka çıkaran biri değildir hep ben söylemeliyim oraya götür buraya götür diye hiç bi zaman kendisi götürmedi sürekli işdede işde evde olduğu zamanda hep uyuyor neymiş çok yorulmuş bazen ev işlerine yardımcı oluyor oda benim soylentimden kaçmak için, dün spiral taktırdım bilenler bilir bazı şeylere dikkat etmek gerekir bi kaç gün, benimki ise gitdi yine istese izin alipda kalabilir ama yok sonra telefon edip söyledim sen bana yardımcı olmuyorsun falan diyorki sen eve vaktim söylemeliydin ben şimdi varamam 11 gelecem diye insan kendisi düşünmez mi kaliyim çocuklara ilgileniyim ama yok ban söylemeliyim her şeyi tamam ne istersen getiricam ne yemek istersin ne içmek istersin falan filan ya ben bu ağrılar la sadece dinlemek istiyorum gelipde çocuklara ilgilenmesini istiyorum bide bu gün parka çıkalım dedim hayır uyicam yorgunum dedi başladım söylenmeye san böylesin san oylesin diyorki beyefendi san bance bu dünyaya geldiğine pismansin bi günün soylentisiz uyanmıyorsun Allah aşkına söyleyin benim yerime olsaydınız ne yapardınız söyleyin lütfen !? yine birşey akrabalarıma 1 gün gittimmi 2ci gün kesinlikle gidemiyorum her gün her gün dışarıda ne varmış ama güzel sözlerini eksik etmeyen biri seni seviyorum çok şükür karşıma çıkaran Allah'ıma gibi vs biraz dışını sık her şey yolunda olucak diye diye 4 yılı geçirdi ban bunlarla ne yapcam ne etcemv lütfen yardımcı olun pikirleriniz söyleyin çok yoruldum söylesem yapar yoksa hayır kesinlikle yapmıyor her şeyi ben söyleyip yaptırmaliyim mi???
(Çok özür dilerim yaziklarimda eksiklikleri olabilir her kese iyi günler
Arkadaşlar çok özür dilerim ban türk değilim o yüzden yazılarımda yanlışlık var

Son düzenleme:
Hiçbir şey anlamad

Evde huzursuzluk olduğu için işte daha çok vakit geçiriyor gibi geldi. Babaanne onun babaannesi. Makul vakitlerde kendisi de ilgilenip stresinizi azaltmalı. Neden akrabalarınıza gidemediğinizi pek anlamadım. Evdeki işler aksıyor diye mi?
San ban kelimelerini nasıl uydurdunuz Allah aşkına? Yazım yanlışı gördüm da böylesini görmedim. Her şeyi de karman çorman anlatmışsınız bişey anlaşılmıyor
Olabilir çünkü ban türk değilim buraya gelip konuları okuyordum bide kendim yazım dedim

Sonunda Demet Akalın foruma üye olmuş. İki çocuğa üst üste büyütüp biraz zorlanır sonra rahat ederim demşsiniz. E şu anda o zorlanma kısmındasınız farkındaysanız. İlerde inşallah rahat edersiniz. Eşinize gelince evet erkeker söylemeden kendileri akıl edemiyorlar maalesef. İsteklerinizi mutlaka ifade edin.

Evdeki sorumluluklardan kaçmak için işte fazla zaman geçiriyor. Eve gelirse sizle, evle ve çocuklarla ilgilenmesi gerekecek, ilgilenmezse siz soyleneceksiniz bunu bildiği için evde zaman geçirmiyor.
Söylenerek çözülmez ama bu sorun. Ne kadar yorulduğunuzu, onun size vakit ayırmasınin bir lütuf değil gereklilik olduğunu anlatmanız lazım.

Adam işini sevmiyor ,evden kaçıyor sanırım sizin gibi pespese büyüsün diye düşünmemiş.. Babaannem olsa baya yaşlı olurdu sorular, takıntılari normal . Babaannenin yokluğunu hissedecek kadar nasıl bir bağ kurdunuz? Bi yere gitse özlemek yerine si.... dediniz sanmıştım

Bu konuları komşuyla dedikodu yaparmış gibi yazmayın rica ederim kim kimin nesi, ne demiş, ne yapmış hiç anlaşılmıyor.
Türk erkeğinin ezici bir çoğunluğu manuel fonksiyona sahip. Komut vermezseniz kendiliğinden akıl edip iş yapmaz. Babaanneler de otomatik programlanmış onlar da komut vermeden duramaz 🤷

Ne diyeyim.
Benim aklım almıyor bi taraf keyfine bakarken diğeri nasıl bu kadar iş arasında kaybolabilir, bilmiyorum baştan sınırlar çizilmeliydi.

Bir gün de siz alın başınızı gidin, keyfinize bakın, tek başınıza takılım diyeceğim muhtemelen yapmayacaksınız.

Esinizde istedimi 2 cocugu Kendiniz diyorsunuz zorlanicagimi biliyordum diye esiniz öncedende eve ve size destek olmuyorsa sikayet etmenin cok bir mantigi yok. Genellde evde huzur olmayan adamlar islerini cok seviyor ve eve gelmek istemiyor. Kendi amcamdan biliyorum, yengem hep cok calisiyor der amcam tüm gün yatiyor isyerinde cocuklar cok sesli diye 🫠 yani eslerinize danisin hazirlarmi bu kaosa

X