Eşim içki içiyor ve ben artık ona içme demekten tükendim !

celinedion

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2015
66
6
Öncelikle buraya yazdıklarım artık dayanamadığımdan dertleşmek amaçlı :KK43: Ben 1 yıl 2 aylık evli 21 yaşında 7 haftalıkta hamile çalışan bir bayanım .. Nerden başlasam ne yapsam bilmiyorum o kadar doluyum ki buralara herkese herşeye içimi döküp rahatlamak istiyorum.Eşimle severek evlendık 6 aylık flort döneminden sonra evlenmeye karar verdik başlarda ıkı tarafında ailesi istemedi bu evliliği çünkü meseplerimiz farklı kültürlerimiz farklı ama biz pes etmedik evlendık herşeyi eşimle birlikte yaptık ben düğünümüz için kredi çektim nişanlıyken baya sorunlar yaşadık çok yıprandık tabi benim eşimle sevgili oldugum dönemlerde eşim içiyordu yanı yanımda içmezdi ama biliyordum içtiğini sonra iş ciddi olunca bıraktı bır süre yani ben oyle sanıyordum ama devam ediyormuş içmeye bana yalan söylemiş nişanlıyken evlerimizde uzak oldugu için sadece hafta sonları görüşebiliyorduk bende göremıyordum tabi içtiğini bunu bana evlendıkten sonra söyledi eşim benı kandırdığını nişanlıyken içmeye devam ettiğini yani bilerek kabul etme gibi bişey söz konusu değil nişanlıyken bile içmemesi için cok çaba gösterdim ama huylu huyundan vazgeçmiyor.Evlendık 3 günlük gelindım cok borçlandık artı birde kırada oturacaktık düğünde bekledikleri takıyı takmadı aile dostarı dıye evliliğimizin 3.gününde tekele gidip içti miğde ağrısı geçirdi hastaneye kaldırdık bosver dedim üzülmüştür aradan zaman geçti baktım bu iki günde bir içki içiyor tekelde eve sarhoş geliyor o zamandan başladı kavgalarımız borç var gırtlağa kadar ne bir su faturası ödüyor nede bir taksit her hafta içki içiyor konuşuyor anlamıyor kavga edıyorum anlamıyorum ilk 8 ay kimse bilmedi kavgalarımızı sonradan iyice aramızda ne saygı kaldı neden eskisi gibi sevgi nede güven kaldı sürekli beni takıp eder içki içtiğinde ne dediğini bilmez beni afedersiniz ama kahbe bir kadın olarak bile gördü yatgıladı o damgayı bana vurdu bir kaç kez halada öyle kendi içimizde sorunları çözemeyince artık ailelere yansıdı bu durum ben evi terk ettim bir kez babamın evine geldim bu arada annemle babam ayrılar ıkısınınde bızı dunyaya getırmek dışında bı hayatta bı ıyılıklerı olmamıştır bize ben cok dağınık kavgalı sorunlu bir ailede buyudum tam buyudum de dıyemem cok küçüktük annem evi terk etti biz kardeşlerimle dağıldık sebebi ise ALKOLDU alkolikti babam içer annemi döverdi sonu usran dağılan bir aile ortalıkta mafolan çocuklar böyle bir babası olupta eşininde böyle olması insanı gerçekten kahrediyor ben artık mutlu olmak huzurlu olmak isterken dert keder peşimi bırakmıyor benim artık ben eşimle yapma etme demekken yoruldum sınır hastası oldum ben yapma dedikçe o yaptı
ve ona etrafa saldırmaya başladım artık çocugumuz oldu tabi istediğimle değil ama hiç pişman olmadım varlıgından daha cok yeni konustum gene bebeğimizin riskini verme dedim gene aynı ve bızım hala borçlarımız var ıkı kredimiz var ve kiradayız dün su faturasını ödeyemediğimiz için suyumuzu kesmişler ve o dün gece gene içti gece 12 de geldi eve içtiğinde hep 12 önce gelmiyor eve bu yazdıklarım sadece bir özeti size çok uzun gelmiş olabilir ama gerçekten özet daha çok şey var ve dün kavga ettik bana hakaret etti bende ona beni evden kovdu içki senden daha değerli dedi ve bana kapıyı gösterdi bende çıktım evden geri dönmek asla istemiyorum cunku soğudum ondan artık napıcam bilmiyorum ayrılmak istesem arkamda duranım
olmaz çunku yokta kalasam bu dertten erıyıp biticem daha kötü olucak lütfen bana dua edin..

Hoşçakalın...

icki senden degerli diyen adamla gercekten evliligin uzun yillar surecegine inaniyor musun:KK43:
yasin cok genc..bilmiyorum ne denir ama hayata bir kere geliyorsun..
ya burnunu surt onu sensiz birak bi sure,yola gelirse evine don..ya da inceldigi yerden kopsun.:KK43:

acilen bi ayar çekmeli.
gerekirse bi kaç ay ayrı kalın.
aklı başına gelmiyosa ve tedaviyi reddediyosa ayrılın.

yani ben anlamıyorum böyle durumları ne olacak bir akşam eşinle sofrayı kursan mezeleri hazırlasan bir kadeh beraber içseniz yani her adamın hayalidir eşiyle içmek dertleşmek hoş zamanlar geçirmek.
yapı farkınız var anlaşmazlık buradan çıkıyor. bunlar önemli ben alkol kullanıyorum ileride eşime sofralar hazırlayıp beraber eğlenmek gülmek ne bileyim bunları isterim.

Sen evlenmeden ne kadar güzel saklamış bu kadar alkol bağımlısı olduğunu.
bu kadr kötü sarhoşken iyi içip de bir saçmalık yapmamış sana karşı kendini ele verecek.
Bu tür insanları neden evlendirip de el kızının da başını yakarlar acaba? Allah tüm ailesinden sorar bunu.
aile büyüklerinden yardım almaktan başka bir çare göremiyorum.

yani ben anlamıyorum böyle durumları ne olacak bir akşam eşinle sofrayı kursan mezeleri hazırlasan bir kadeh beraber içseniz yani her adamın hayalidir eşiyle içmek dertleşmek hoş zamanlar geçirmek.
yapı farkınız var anlaşmazlık buradan çıkıyor. bunlar önemli ben alkol kullanıyorum ileride eşime sofralar hazırlayıp beraber eğlenmek gülmek ne bileyim bunları isterim.
7 haftalık hamile bi kadına mı diyosunuz bunu.. en hassas döneminde asıl eşinin ona ayak uydurması gerekmez mii :110:

Allah yarıdmcınız olsun,alkolik adamla zor,
Şuan neyapıyorsunuz neredesiniz yavrunuzla,

Allah yardımcın olsun canım böyle bir durumda ne denir ki eşinin tedavi olması lazım uygun bir dille tedaviye ikna etmelisin.İçki içiyor derken kendi bilmez bir şekilde zil zurna bütün rızkını ona mı veriyor yoksa keyfe keder mi içiyor.

HAnımefendi burada sorun zaten bir akşam olayı değil ,
herakşam tekel bayilerden gelme ve evin ihtiyaçlarını görmekten çok kendini zehirleme çabası,
Alkol ile çok bariz buradada görüldüğü gibi yuvaların dağilması an meselesi ...
Bu kadının desteğe ihtiyacı var çünkü hamile, olmasa bile huzura!!
Her akşam alkolik bir adam ÇEKİLMEZ...

Esin madem ickiyi seviyor hazirla evde sofrayi koy ortaya ickiyi esine eslik et ,ona ickiyi yasaklayarak evliligine zarar veriyorsun,disarida icen adam herseyi yapar,ona buna para yedirir her turlu kaza belaya karisir,kafasi bozulur sen ickiui yasakladin diye gelir sana catar,bunlari engellemek icin esini serbest birakip ona ayak uydurmalisin bence

7 haftalık hamile bi kadına mı diyosunuz bunu.. en hassas döneminde asıl eşinin ona ayak uydurması gerekmez mii :110:
elbet hamilelik dışında hamileyken karşıyım :)

davul bile dengi dengine derken yaşam standartları çok farklı olduğunu görüyoruz. aslında iki tarafta fedakarlık yapmak zorunda evlilik icinde. fakat hayır asla içmeyeceksin diye diretmek de doğru değil karşı tarafa

Esin madem ickiyi seviyor hazirla evde sofrayi koy ortaya ickiyi esine eslik et ,ona ickiyi yasaklayarak evliligine zarar veriyorsun,disarida icen adam herseyi yapar,ona buna para yedirir her turlu kaza belaya karisir,kafasi bozulur sen ickiui yasakladin diye gelir sana catar,bunlari engellemek icin esini serbest birakip ona ayak uydurmalisin bence
bence hiç bi değişiklik olmaz adam ayda yılda bir değil iki günde içiyormuş resmen ve gebeliğinin en hassas dönemindeki bi kadından böyle bir fedakarlık istemek resmen zulüm başka birşey değil.. adamın tedavi olması gerekli kesinlikle.. zor bi durum :KK43:

elbet hamilelik dışında hamileyken karşıyım :)

davul bile dengi dengine derken yaşam standartları çok farklı olduğunu görüyoruz. aslında iki tarafta fedakarlık yapmak zorunda evlilik icinde. fakat hayır asla içmeyeceksin diye diretmek de doğru değil karşı tarafa
tabi ki kesinlikle içmeyeceksin demek de doğru değil ki bunu bilerek evlenirsin ya da kabul etmezsin.. ama bu durum çok farklı..

X