Eşim kısır olduğunu gizlemiş. Sizce boşanmalı mıyım

nisa417

Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2022
109
87
Çok uzatmadan anlatacağım. Eşime güvenim kalmadı. Peşimden çok koştu. Ben öğretmenim iyi özel bir okulda. İyi kazanıyorum. Eşim evlenirken maaşımı vs soruyordu. Düğün için para harcamak istemezdi. Sahte altın takalım bile demişti. Sürekli para hesabı yapardı. Çok üzerinde durmadım. Düğünü de ortak yaptık. Ama bu durumlar kafamı karıştırmıştı. Neyse evlendik. Eşim çocuk olmasa da olur kafasındaydı. Ben de 1 yılın sonunda istediğimi söyledim. Çok sevindi aslında. Ama olmadı uzun bir süre. 7-8 ay denedik. Ben sarılıp ağlardım neden olmuyor diye, o da olur olur deyip geçiştirirdi. Sonra bir gün adetim gecikince test yaptım. Hamileyim dedim. O da bana ilk kurduğu cümle aa nasıl hamilesin benim spermlerim azdı düzelmiş o zaman dedi. Ben de o heyecanla peşine düşmedim. Sonra 3 aylıkken bebeğimi kaybettim. Sonra tekrar kontrollere başladım. Ben kendime baktırırken ona da söyledim sen de kendine baktırabilir misin diye? O da tamam dedi. Sonra sperm testinde sayı 17 milyon ileri hareket toplam %20 morfoloji %1 çıktı. Ben de sen biliyor muydun dedim. Meğer varikosel ameliyatı olduğunda sperm testi vermiş. Değerleri kötü çıkmış. Bana evlenmeden önce sadece ağrıdan rapor almak için ameliyat olduğunu söylemişti. Sperm testi vs verdiğini hiç söylememişti. Önce bir kere test verdim dedi. Sonra düzelir dediler takip etmedim dedi. Bu yüzden sana söylemedim dedi. Ben de neden söylemedin gidip öğrenelim ameliyat olduğun yerden dedim. Sonra bir kere verdim dediği testi 1-2 kere verdiğini söyledi. Başta normaldi sperm sayım alt sınıra yakındı derken araştıralım hastaneden deyince 6 milyondu dedi. Sonra da ben böyleyim işine gelirse beni sıkıştırma demeye başladı. Tüp bebeğe gidelim dedim parasına laf etti. Ki ondan fazla kazanıyorum ve durumumuz kötü değil. Her tartışmamızda ben tüp bebekten vazgeçtim diye beni tehdit ediyor. Ben de bir kere tartışmamızda 3 yıl önceki konuyu açınca sen de bana neden kısır olduğunu söylemedin gibi hakaret ettim ama dayanamadım. Bir kere bile özürdilemedi. Hep işine gelirse diyor..Sürekli yatırım yapma peşinde. Benden bütün paramı istiyor. 4-5 bin alıp 25 binimi ona gönderiyorum. Kendi de harcamıyor ama sürekli ev araba alıyor. Sanki benimle para için evlenmiş gibi geliyor. Ayrılalım deyince ilk sorduğu ev araba nasıl bölünecek diyor? Pek paylaşımımız da kalmadı. Anlattığım şeyleri bana karşı kullandığı için hiçbir şeyimi anlatmıyorum. Tüp bebeğe geliyoruz içeri giricez doktorun yanında en ufak bi tartışmada vazgeçtim diyor çocuğu para için istiyorsun dedi bir de bana. Kendini garantiye almaya çalışıyorsun diyor.😔

Aslında sizce esas merak ettiğim şey şu. Gerçekten gizledi mi sizce yoksa önemsemediği için söylememiş olabilir mi? Ama ilk hamile kaldığımda ilk dediğimde aa spermlerim düzelmiş niye dedi. İnsan denerken aşkım ben ameliyat olmuştum sperm testim kötüydü düzelmemiş mi bi baktıralım demez mi? Bu kadar kötü olabilir mi bir insan…

Son düzenleme:
"Kısır" kelimesini sadece marul-turşu kombinasyonu ile sever ve kullanırım.Diğer anlamda çooook rahatsız edici buluyorum.
Size sağlık sorununu söylememesi hata evet çok da haklısınız.
Ama bebek sahibi olmak için sadece istemek değil maddi manevi hazır olmak gerek.
Bu kavga gürültü hakaretler içinde şu an anne olmak istediğinize gerçekten emin misiniz ki?

Öyle anlıyorum ki sorun eşinizin sağlık sorunu değil yalnızca.Sizin büyük sıkıntılarınız var.

çocuğu para için istiyorsun dedi bir de bana. Kendini garantiye almaya çalışıyorsun diyor.😔
Zaten paranızı adama veriyormuşsunuz size bunu hangi kafayla söyledi. Hanımefendi kısır olmasından daha önemli bir konu var ortada sizi ''söğüşlemesi''. Bu heriften kaçarak uzaklaşırmısın lütfen.
Benden bütün paramı istiyor. 4-5 bin alıp 25 binimi ona gönderiyorum.
Öğretmensin mesleğin güzel, maaşın iyi bu adama mecbur değilsin.

"Kısır" kelimesini sadece marul-turşu kombinasyonu ile sever ve kullanırım.Diğer anlamda çooook rahatsız edici buluyorum.
Size sağlık sorununu söylememesi hata evet çok da haklısınız.
Ama bebek sahibi olmak için sadece istemek değil maddi manevi hazır olmak gerek.
Bu kavga gürültü hakaretler içinde şu an anne olmak istediğinize gerçekten emin misiniz ki?

Öyle anlıyorum ki sorun eşinizin sağlık sorunu değil yalnızca.Sizin büyük sıkıntılarınız var.
Bebeği kaybettikten sonra toparlayamadım. Çok ani oldu. Onu affetmek için aslında bebeği yerine koymaya çalışıyordum. Kendim hazırım ama onun da bana destek olması gerekmez mi? Sonuçta benden gizledi ve ben ondan dolayı tüp bebeğe başlıyorum. Gizlemese hiç sıkıntı değil yine evlenirdim. Ama ağlayıp neden olmuyor dediğimde beni geçiştirmesi çok vicdansızca.. zaten vazgeçtim artık birşeyleri toparlamaya çalışmaktan. Sanki evren bana işaret veriyor bu adamı bırak diye…

Bebeği kaybettikten sonra toparlayamadım. Çok ani oldu. Onu affetmek için aslında bebeği yerine koymaya çalışıyordum. Kendim hazırım ama onun da bana destek olması gerekmez mi? Sonuçta benden gizledi ve ben ondan dolayı tüp bebeğe başlıyorum. Gizlemese hiç sıkıntı değil yine evlenirdim. Ama ağlayıp neden olmuyor dediğimde beni geçiştirmesi çok vicdansızca.. zaten vazgeçtim artık birşeyleri toparlamaya çalışmaktan. Sanki evren bana işaret veriyor bu adamı bırak diye…
Çocuktan vazgeçin böyle bir adamla çocuk fikri iyi değil. Lütfen sadece çocuk düşünmeyin

Önce maasini vermeyi kes. Sonra bosa bu adami. Paran icin seninle evlenmis resmen serefsiz
Avukat ile görüştüm. O da bana para için seni kullanmak için evlenmiş diyor. Ama insanlar bu kadar kötü olmamalı diyorum. Evlenir evlenmez araba aldık. Benim arabayı sattık ama yeni arabayı üstüme yaptı krediyi kendi çekti. Sonra başladı bütün paranı bana gönderceksin diye. Evlerimiz ayrıydı.. sadece 5 bin kira vs ile geçinip diğer paramı ona gönderiyordum. Bilmiyorum para için evlenmesi çok acımasızca değil mi? Bir gün evden gittim ailemin yanına. Sonra pişman oldum bana neden arabayı alıp gittin araba senin mi dedi? O arabayı satıcaz 2 araba alıcaz bir daha ben arabasız kalamam dedi

Borçlarımız vardı ev ve araba almıştık. Ben vermesem ödeyemez sürekli baskı yapıyor para eriyor bir şetler alalım diye
Madem para için evlenen sizmişsiniz bırakın kendi başına ne yapıyorsa yapsın. Siz bir iki fatura ödeyin biraz da eve alışveriş yapın bitti gitti. Yavaş yavaş boşanma hazırlığı yapın. Bundan size yoldaş olmaz.

Ay boşa gitsin konu sahibesi ya, çekilecek çile değil bu herif.
Sinirlenince ağzına geleni söylüyor. Sonra gelip özürdiliyor. Bi de hata yapınca işine gelirse diyor. Çocuğu masraf olarak görüyor. Hamileyken aldığım şeylere hep kızardı. Zaten olmadı. Ben de avukat tuttum. Yuvamı yıkmıyorum değil mi? Anlaşmalı yanaşmazsa çekişmeli açacağım. Avukata da ev eşyalarına kadar nasıl bölünecek demiş? İnsan ayrılırken en son bunu sormaz mı

Çok uzatmadan anlatacağım. Eşime güvenim kalmadı. Peşimden çok koştu. Ben öğretmenim iyi özel bir okulda. İyi kazanıyorum. Eşim evlenirken maaşımı vs soruyordu. Düğün için para harcamak istemezdi. Sahte altın takalım bile demişti. Sürekli para hesabı yapardı. Çok üzerinde durmadım. Düğünü de ortak yaptık. Ama bu durumlar kafamı karıştırmıştı. Neyse evlendik. Eşim çocuk olmasa da olur kafasındaydı. Ben de 1 yılın sonunda istediğimi söyledim. Çok sevindi aslında. Ama olmadı uzun bir süre. 7-8 ay denedik. Ben sarılıp ağlardım neden olmuyor diye, o da olur olur deyip geçiştirirdi. Sonra bir gün adetim gecikince test yaptım. Hamileyim dedim. O da bana ilk kurduğu cümle aa nasıl hamilesin benim spermlerim azdı düzelmiş o zaman dedi. Ben de o heyecanla peşine düşmedim. Sonra 3 aylıkken bebeğimi kaybettim. Sonra tekrar kontrollere başladım. Ben kendime baktırırken ona da söyledim sen de kendine baktırabilir misin diye? O da tamam dedi. Sonra sperm testinde sayı 17 milyon ileri hareket toplam %20 morfoloji %1 çıktı. Ben de sen biliyor muydun dedim. Meğer varikosel ameliyatı olduğunda sperm testi vermiş. Değerleri kötü çıkmış. Bana evlenmeden önce sadece ağrıdan rapor almak için ameliyat olduğunu söylemişti. Sperm testi vs verdiğini hiç söylememişti. Önce bir kere test verdim dedi. Sonra düzelir dediler takip ettim etmedim dedi. Bu yüzden sana söylemedim dedi. Ben de neden söylemedin gidip öğrenelim ameliyat olduğun yerden dedim. Sonra bir kere verdim dediği testi 1-2 kere verdiğini söyledi. Başta normaldi sperm sayım alt sınıra yakındı derken araştıralım hastaneden deyince 6 milyondu dedi. Sonra da ben böyleyim işine gelirse beni sıkıştırma demeye başladı. Tüp bebeğe gidelim dedim parasına laf etti. Ki ondan fazla kazanıyorum ve durumumuz kötü değil. Her tartışmamızda ben tüp bebekten vazgeçtim diye beni tehdit ediyor. Ben de bir kere tartışmamızda 3 yıl önceki konuyu açınca sen de bana neden kısır olduğunu söylemedin gibi hakaret ettim ama dayanamadım. Bir kere bile özürdilemedi. Hep işine gelirse diyor..Sürekli yatırım yapma peşinde. Benden bütün paramı istiyor. 4-5 bin alıp 25 binimi ona gönderiyorum. Kendi de harcamıyor ama sürekli ev araba alıyor. Sanki benimle para için evlenmiş gibi geliyor. Ayrılalım deyince ilk sorduğu ev araba nasıl bölünecek diyor? Pek paylaşımımız da kalmadı. Anlattığım şeyleri bana karşı kullandığı için hiçbir şeyimi anlatmıyorum. Tüp bebeğe geliyoruz içeri giricez doktorun yanında en ufak bi tartışmada vazgeçtim diyor çocuğu para için istiyorsun dedi bir de bana. Kendini garantiye almaya çalışıyorsun diyor.😔
Böyle bir insandan nasıl çocuk yapmaya çalışıyorsunuz? Paranız için evlenmiş daha açık nasıl ifade etsin.

Çok uzatmadan anlatacağım. Eşime güvenim kalmadı. Peşimden çok koştu. Ben öğretmenim iyi özel bir okulda. İyi kazanıyorum. Eşim evlenirken maaşımı vs soruyordu. Düğün için para harcamak istemezdi. Sahte altın takalım bile demişti. Sürekli para hesabı yapardı. Çok üzerinde durmadım. Düğünü de ortak yaptık. Ama bu durumlar kafamı karıştırmıştı. Neyse evlendik. Eşim çocuk olmasa da olur kafasındaydı. Ben de 1 yılın sonunda istediğimi söyledim. Çok sevindi aslında. Ama olmadı uzun bir süre. 7-8 ay denedik. Ben sarılıp ağlardım neden olmuyor diye, o da olur olur deyip geçiştirirdi. Sonra bir gün adetim gecikince test yaptım. Hamileyim dedim. O da bana ilk kurduğu cümle aa nasıl hamilesin benim spermlerim azdı düzelmiş o zaman dedi. Ben de o heyecanla peşine düşmedim. Sonra 3 aylıkken bebeğimi kaybettim. Sonra tekrar kontrollere başladım. Ben kendime baktırırken ona da söyledim sen de kendine baktırabilir misin diye? O da tamam dedi. Sonra sperm testinde sayı 17 milyon ileri hareket toplam %20 morfoloji %1 çıktı. Ben de sen biliyor muydun dedim. Meğer varikosel ameliyatı olduğunda sperm testi vermiş. Değerleri kötü çıkmış. Bana evlenmeden önce sadece ağrıdan rapor almak için ameliyat olduğunu söylemişti. Sperm testi vs verdiğini hiç söylememişti. Önce bir kere test verdim dedi. Sonra düzelir dediler takip ettim etmedim dedi. Bu yüzden sana söylemedim dedi. Ben de neden söylemedin gidip öğrenelim ameliyat olduğun yerden dedim. Sonra bir kere verdim dediği testi 1-2 kere verdiğini söyledi. Başta normaldi sperm sayım alt sınıra yakındı derken araştıralım hastaneden deyince 6 milyondu dedi. Sonra da ben böyleyim işine gelirse beni sıkıştırma demeye başladı. Tüp bebeğe gidelim dedim parasına laf etti. Ki ondan fazla kazanıyorum ve durumumuz kötü değil. Her tartışmamızda ben tüp bebekten vazgeçtim diye beni tehdit ediyor. Ben de bir kere tartışmamızda 3 yıl önceki konuyu açınca sen de bana neden kısır olduğunu söylemedin gibi hakaret ettim ama dayanamadım. Bir kere bile özürdilemedi. Hep işine gelirse diyor..Sürekli yatırım yapma peşinde. Benden bütün paramı istiyor. 4-5 bin alıp 25 binimi ona gönderiyorum. Kendi de harcamıyor ama sürekli ev araba alıyor. Sanki benimle para için evlenmiş gibi geliyor. Ayrılalım deyince ilk sorduğu ev araba nasıl bölünecek diyor? Pek paylaşımımız da kalmadı. Anlattığım şeyleri bana karşı kullandığı için hiçbir şeyimi anlatmıyorum. Tüp bebeğe geliyoruz içeri giricez doktorun yanında en ufak bi tartışmada vazgeçtim diyor çocuğu para için istiyorsun dedi bir de bana. Kendini garantiye almaya çalışıyorsun diyor.😔
Sizin boyle bir adamdan çocuk yapma cabaniz peki? Gercekten hata yaptığınızı göremiyor musunuz? Bir de kendi ağzinızla söylüyorsunuz benimle param icin evlenmiş diye

Sinirlenince ağzına geleni söylüyor. Sonra gelip özürdiliyor. Bi de hata yapınca işine gelirse diyor. Çocuğu masraf olarak görüyor. Hamileyken aldığım şeylere hep kızardı. Zaten olmadı. Ben de avukat tuttum. Yuvamı yıkmıyorum değil mi? Anlaşmalı yanaşmazsa çekişmeli açacağım. Avukata da ev eşyalarına kadar nasıl bölünecek demiş? İnsan ayrılırken en son bunu sormaz mı
Ortada yuva yok, çok bile katlanmissiniz.

Arkadaşım, her şerde varmış bir hayır. Rabbim gözünü açmak için daha ne yapsın. Bence sen bu adamı baba yapma derdine düşüneceğine verdiğin paraları kurtar maaşını daha adama verme ve BOŞAN.

X