eşim, ona söylediğim yalanı anladı. haklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
çok doğru ama ben bu konular açılınca aglıyorum nıye bılmıyorum terapistle görüştüğümüzde bilinç altımda yatan cocukken tacız edılmenın verdıgı bı travma çıktı kadın olmaktan üremekten ve cocuk sahıbı olmanın kötu olduguna kendımı şartlamış olabılecegımı konustuk bunun uzerıne gıttık . biz üzerine gıttıkçe de anneme duydugum öfke çıktı. annem iyi bır anne olsaydı calısmasaydı ben tacız edılmezdım annem ıyı bır anne olsaydı kız kardesıme benden ıyı bakardı dıye anneme onun anneliğine duydugum öfke yüzünden kendı benliğime anne olmaya karşı bir gard alıyorum çok ıstıyorum ama çok istediğim şeyi de yine ben engelliyorum. bunları paylaşırken bıle ağlıyorum üzülüyorum her terapi sonrası travmalarımı taze yasıyorum. eşimde ne kadar zorlu süreçlerden geçtiğimi biliyor. o ıstıyor kı soylemeyelım dedık soylemeyecktık verdiğin söz tutmadın dıyor suçluyor hak verıyorum tutmam gerekırdı ama buna kızmak yerıne aynı süreçten geçiyoruz benı en ıyı onun anlamasını beklerdım. bana kızmak için konusmanın sonlanmasını beklemek yerıne bana zarf atıp yalancı konumuna sokması yerıne dırek sorsa belkı bu kadar kötü hiisettmezdim zaten kötü oldup anlattıgımın farkındasın benı daha da köşeye sıkıştırıp yalanımı dinlemek yerıne senınle bı seyler konusabılır mıyız neden bırbırımıze verdıgımız sözü tutmadın sebebı neydı deyıp sorsa belkı bu dıyologlar yasanmazdı bende dırek kardesımle konustum dayanamadım deyıp açık sözlü olsam bunları yaşamayacaktık belki de
Çocukken yaşadıklarınız, anne olmak için verdiğiniz mücadele psikolojik olarak sizi çok yıpratıyor belli ki, hemcinsiniz olarak ben sizi anlıyorum her zaman her konuya mantıkla yaklaşılmıyor duygusal yanımızda ağır basıyor, bu sebeple kardeşinizle dertleşmenizi garipsemiyorum ama konuyu eşiniz açısından ele alınca da, eşiniz tedavi sürecini kimseye söylemeyeceğiz diye ortak bir karar aldık, eflaak ortak kararımıza uymadı olarak bakıyor bu duruma, onun cephesinden bakınca ortada beraber alınmış bir karar var, bu ortak karara uymayan eşiniz olsaydı annesine veya kardeşine anlatsaydı, anlattığı aile üyesi sizi arasaydı eşinizle benzer tepkiler gösterirdiniz bence.

Her ikinizde hem haklısınız hem de haksızsınız, siz haklısınız duygularınızı rahatça anlatıp gözyaşlarınız boğazınızda düğüm düğüm olmadan ağlamak istiyorsunuz, eşiniz haklı birlikte bir karar verdiniz ama bu karara o uydu siz uymadınız.

Siz haksızsınız böyle duygu yoğunluğu yaşanacak bir süreçle alakalı kendinizi zorlayacak kararlar almamalıydınız, eşiniz haksız evet ortak bir karar verildi ama çiftler “bazı” ortak kararlarda birbirine esnek ve hoşgörülü olabilir.

Son düzenleme:
yaşadığınız şey hırs. bu hırs yuzunden eşinize de yalan söylemişşiniz. iş yerimde ben hamile kaldıktan sonra gözleriyle beni öldürmek ısteyen bir kız var. tek suçum ise o hamile kalamadı ben kaldım. kaç gün stres yaşadığımı bakışlarından ne kadar rahatsız olduğumu anlatamam. ne hakkı var beni öyle taciz etmeye. :KK62:

tamam siz gidip kadına böyle şeyler yapmamışsınız. ama şunu söyleyeyeim. önce içinizdeki şu kıskançlık hırs yetersizlik hislerini bir doğurun. sonrasında nur topu gibi bir evladınız olacak.

linç gelicek biliyorum. beğenmedimlerle dolacak bu mesaj suan sizi minnoş minnoş sevmemiz lazım buradaki bazılarına göre. umurum değilsiniz. alıntılarınıza cevap da vermiycem.
Bune şiddet bu celall?? evet herkes sizi kıskanıyor herkesin gözü sizde. Enn mükemmel sizsiniz

kızlar size acil bir şey sormam lazım resmen köşeye sıkışmış hissediyorum
biz bebek için bi tedavıye başladık olumsuz sonuçlandı bende ister ıstemez hormonların etkısıyle üzüldüm başta eşimle anlaşıp kimseye söylemeyeceğiz dediğimiz için de kimseye bahsetmemıstık. ama bır haftadır kendımı yetersız hıssedıp sureklı ağladım. dun de esımın halı saha maçı vardı yakın bı arkadasımın gebelık haberını alınca da duygusal boşalma yaşadım çok ağladım neden bılmıyorum butun duyguları yaşadım o an öfke kıskançlık yetersizlık hepsi.
Kardesımı arayıp ona agladım içimi döktüm benle bırlıkte ağlayıp üzüldü vs dertleştik konuyu kapattık. Bu sabah çiçek göndermiş kardeşim, moral olsun dıye de bır not yazmıs. Eşime sadece çiçeğin fotografını attım benı mutlu etmek ıcın cıcek gondermıs dedım. Bu arada iş yerlerımız yakın oldugu ıcın göndermesemde görürdü bu sefer neden söylemdıgıme takılırdı. boyle anlık mutlulukları hemen paylasıırm genelde. neyse .
Ne dertleştiğimizi ne de kızkardesıme soyledıklerımı de söylemedım tabı. İş yerınde yoğun çalıştıgımız ıcın moral olsun dıye göndermıs dedım konuyu kapadım kız kardesım meğerse sabah onu arayıp adres sormus üzülmeyın sızınde evladınız olacak hıısedıyorum guclu durun gıbı de teselli vermıs bu tesellı karsısında afallayan esımde ısrarla bana çiçekte not yok mu ne ıcın gondermıs dıyor ıste yogunum dıye gondermıs dıyorum sen yanı tedavıyle ılgılı bır sey demedın dıyor yok dıyorum sonra butun konustuklarını anlatıp hem söylemeyelim dıyen sendın hem su anda yalan söyleyen sensın sen söyler mısın ne dıyım sımdı ben sana dedı. Yasadığım yetersızlık hıssını kımseye anlatamadıgım ıcın bunalmıstım çok kötu hısıedıyorum kendımı şu an ona ne dıyecegımı ne yapacagımı bılmıyorum . gerçeği bildiği halde bu durumda benı zorlayıp bana yüklenmesini haksız buluyorum . Yalan söylemeyı tercıh etmek benım salaklığımdı bunu kabul edıyorum ama duygusal olarak çok zorlandıgımı fark etmesıne ragmen gercegı bılmesıne ragmen benı köşeye sıkıştırıp yalan söylememi izlemesini anlamıyorum. Bılmıyorum yanlış mı düşünüyorum, eşim haklı mı sizce. ne yapmalıyım
Çocuk doğuranın başı göğe ermiyor öncelikle yetersizlik hissetmeniz çok yersiz. Bol bol dua edebilirsiniz öfke ve kıskançlık duymanız hoş olmamış.
Eşiniz de haklı bu arada kadınlar genelde kimseye söylemeyeyim derken eş ailesini kasdediyorlar. Kendi ailelerine söylerler sizin yaptığınız gibi eşiniz bozulmakta haklı.

Bir kere de sasirtsalar ya🤣 damdan dusenin halini damdan dusenin anlamasi lazim. Kendisi bir ruh hastasiyls karsilasti diye konu sahibine niye bu kadar saldirdi diye dusunmustum ki sebebi belli oldu. Korun gozu acilmis bastonunu kirmis yani. Yalniz insanlar hic dusunmeden konusuyor. Hamile kalmis ama bakalim dogacak mi? Dogacak ama yasayacak mi? Yasayacak belki ama nasil? Hepimizin yolu uzun tartip da konusmak lazim.
Aynen öyle benim abim doğmuş bir ay yaşayıp ölmüş. Yengem doğumda öldü bebeğiyle birlikte yani kimin ne olacağıni Allah bilir çok şımarmamak lazım.

haklı haksız konusu değil bu
duygusal bir dönemden geçiyorsunuz ,sinirleriniz aşırı gerilmiş , konuyu da biraz büyütmüşsünüz
eşinizle birbirinize söz vermişsiniz kimseler duymasın diye ( çok mantıklı bir karar bana göre )
eşiniz sözünü tutmaya gayret etmiş ( helal olsun kendisine buradan ) ve kardeşinize anlattıgınızı öğrenince bir anda tepki vermiş
Tepkisini güzellikle de söyleyebilirdi ama sizin gergin oldugunuz kadar o da gergindir ( ben anlayamam o duyguyu )
Kardeşiniz de kesinlikle kötü bir düşünceyle yapmamıştır,üzgündür belki iyi geleceğini düşünmüştür

her sey için hepinize çok tesekkur ederım ıyı kı bu olay olmusta eşimle dün neden böyle niçin bu şekilde hissediyoruz diye konuşma fırsatımız olmuş. Özür dileyıp kendımı ifade ettim ve ikimizde duygusal dolulukta oldugumuz için konusurken birbirimize ağladık . Burada çoğunuzun yaptığı yorum gibi 'sen hiç, o neler hissediyor düşünüyor musun' dediği gibi o da kendi yaşadıklarını kendı penceresinde anlattı. Yerı geldı ben onun göz yaşını sildim yeri geldi o bana ağlayacak omuz oldu. çok değişik duygular. hem ağlamanın yersiz olduğunu bılıyorsun her sey senın elınde değil sonuçta hem de ağlamak şifa geliyor. hepinize çok teşekkür ederim.

kızlar size acil bir şey sormam lazım resmen köşeye sıkışmış hissediyorum
biz bebek için bi tedavıye başladık olumsuz sonuçlandı bende ister ıstemez hormonların etkısıyle üzüldüm başta eşimle anlaşıp kimseye söylemeyeceğiz dediğimiz için de kimseye bahsetmemıstık. ama bır haftadır kendımı yetersız hıssedıp sureklı ağladım. dun de esımın halı saha maçı vardı yakın bı arkadasımın gebelık haberını alınca da duygusal boşalma yaşadım çok ağladım neden bılmıyorum butun duyguları yaşadım o an öfke kıskançlık yetersizlık hepsi.
Kardesımı arayıp ona agladım içimi döktüm benle bırlıkte ağlayıp üzüldü vs dertleştik konuyu kapattık. Bu sabah çiçek göndermiş kardeşim, moral olsun dıye de bır not yazmıs. Eşime sadece çiçeğin fotografını attım benı mutlu etmek ıcın cıcek gondermıs dedım. Bu arada iş yerlerımız yakın oldugu ıcın göndermesemde görürdü bu sefer neden söylemdıgıme takılırdı. boyle anlık mutlulukları hemen paylasıırm genelde. neyse .
Ne dertleştiğimizi ne de kızkardesıme soyledıklerımı de söylemedım tabı. İş yerınde yoğun çalıştıgımız ıcın moral olsun dıye göndermıs dedım konuyu kapadım kız kardesım meğerse sabah onu arayıp adres sormus üzülmeyın sızınde evladınız olacak hıısedıyorum guclu durun gıbı de teselli vermıs bu tesellı karsısında afallayan esımde ısrarla bana çiçekte not yok mu ne ıcın gondermıs dıyor ıste yogunum dıye gondermıs dıyorum sen yanı tedavıyle ılgılı bır sey demedın dıyor yok dıyorum sonra butun konustuklarını anlatıp hem söylemeyelim dıyen sendın hem su anda yalan söyleyen sensın sen söyler mısın ne dıyım sımdı ben sana dedı. Yasadığım yetersızlık hıssını kımseye anlatamadıgım ıcın bunalmıstım çok kötu hısıedıyorum kendımı şu an ona ne dıyecegımı ne yapacagımı bılmıyorum . gerçeği bildiği halde bu durumda benı zorlayıp bana yüklenmesini haksız buluyorum . Yalan söylemeyı tercıh etmek benım salaklığımdı bunu kabul edıyorum ama duygusal olarak çok zorlandıgımı fark etmesıne ragmen gercegı bılmesıne ragmen benı köşeye sıkıştırıp yalan söylememi izlemesini anlamıyorum. Bılmıyorum yanlış mı düşünüyorum, eşim haklı mı sizce. ne yapmalıyım
Kardesiniz sizin canınız...tabi ki en yakınlarınızla paylaşacak açınızı hafifletmeye çalışacaksınız...haklı haksiz yok bu durumda...esiniz de hakli sizde...belki siz söylemeyelim dediğiniz için kendini tutuyor en yakınlarının omzunda ağlamıyor..o yüzden de dolmuş olabilir.
Çok zor bir süreç biliyorum ama lütfen içinize atmayın.
Güzel haberlerinizi paylasmani dileğiyle...

Kardesiniz sizin canınız...tabi ki en yakınlarınızla paylaşacak açınızı hafifletmeye çalışacaksınız...haklı haksiz yok bu durumda...esiniz de hakli sizde...belki siz söylemeyelim dediğiniz için kendini tutuyor en yakınlarının omzunda ağlamıyor..o yüzden de dolmuş olabilir.
Çok zor bir süreç biliyorum ama lütfen içinize atmayın.
Güzel haberlerinizi paylasmani dileğiyle...
ınsallah cok tesekkur ederım:KK200:

Bende sizin yollarınızdan geçen bir kadın olarak öncelikle kocaman sarılıyorum size :KK74:

Ama atladığınız birşeyide göstermek istiyorum. Erkekler bizim gibi duygularını pek gösteremezler. Eşinizi çok iyi tanısanız bile ki ben gerçekten çok iyi tanıyorum, farkına varamayabiliyoruz içinde bulunduğumuz durum sonucunda. Oda sizin gibi çocuk hasreti çekiyor. Yalnız değilsiniz yani bu konuda, inşallah zamanı gelince olacak çocuk ikinizin olacağı gibi yalnız değilsiniz.
Kendim bu zorluğu yaşarken eşimin çocuklar olduktan sonra söylediği birşey gerçekleri görmemi sağladı ve kahretti beni. " Sen daha fazla üzülme diye içime attım. Arkadaşlarımda benim yanımda çocuklarından ,hamile eşlerinden, mutluluklarından bahsediyor hergün. Ben üzülmedim mi sanıyorsun."

Gerçekten benden fazla etkilendiğini o zaman gördüm çünkü birde beni düşünüyordu.

Şuan size kırılması, kızması belkide ondan. Güzelce özür dileyip beraber atlatmaya,beraber savaşmaya başlarsanız evliliğiniz içinde artı olacaktır. Çünkü bizim evliliğimizin temeli bu sayede çok iyi atılmış oldu. Krizi fırsata çevirdik bir bakıma. Birbirimize yettik . Sizede örnek olsun lütfen👍

Eşin haksız. Böylesine zor bir süreci kendi başına atlatamamış olman, dertleşecek birini araman normal. 5 tüp bebek tedavisi ve 5 operasyon geçirdim. Eşim bunları kimseyle paylaşmazken ben annemle ve yakın arkadaşımla paylaştım. Aramızda gizli tutacağız diye bir söz vermedik. O hormonları, O anestezileri ben aldım. O ameliyat masasına ben defalarca yattım. Bu süreç ikimiz için aynı yıpratıcılıkta değildi. Bir de tribini çekemezdim. Benim eşim her seferinde bana destek oldu. Hep moral verdi.

Sende tüp bebekle hamile kalmadınmı yanlışmı hatırlıyorum. Nasıl bu kadar kötü yorum yapabildin
yok ben normal yolla kendılığınden oldu. tup ya da normal.

ben yaşadığım stresi biliyorum. ne yani etrafındaki herkes sevgı pıtırcıgı mı evet gerçekten işyerimde 30 kişi var ve hepsi çok sevındı cok mutlu oldular benım adıma ama bır tanesı hasetlik ve kıskançlık yaptı bunu da bana en kötü şekilde gösterdi. ınsanların mutlu olmasını ıyı haberleri kaldıramayanlar var bu kadar saf olamazsınız.

kötüye kötüsün demek kötü yorum olmuş. neresı kotu yorumun.

lavaboda kolumu ezip çok umutlanma bu bebeğin de düşer diyen insan sürekli kötu kotu bakıp taciz eden insan kıskançlığından ne yapacağını bilmeyen ınsanlar var. kımse kımsenın mutluluğuna haset edemez. kusura bakmayın. bana tepki verenler de genel olarak bu sınıftan zaten

ben yaşadığım stresi biliyorum. ne yani etrafındaki herkes sevgı pıtırcıgı mı evet gerçekten işyerimde 30 kişi var ve hepsi çok sevındı cok mutlu oldular benım adıma ama bır tanesı hasetlik ve kıskançlık yaptı bunu da bana en kötü şekilde gösterdi. ınsanların mutlu olmasını ıyı haberleri kaldıramayanlar var bu kadar saf olamazsınız.

lavaboda kolumu ezip çok umutlanma bu bebeğin de düşer diyen insan sürekli kötu kotu bakıp taciz eden insan kıskançlığından ne yapacağını bilmeyen ınsanlar var. kımse kımsenın mutluluğuna haset edemez. kusura bakmayın. bana tepki verenler de genel olarak bu sınıftan zaten
Sen kendin de başkalarının hamileliğini kıskandığını söyleyen mesajlar yazmışsın geçmişte. Şu an sanki o alıntıladığımız mesajları görmemiş gibi davranma. Ayrıca senin o kızla yaşadığın problemlerin konu sahibi veya diğer kadınlarla ilgisi yok.

Al bak yine alıntılayım 😘 -adre- -adre- işine gelmediği için görmemiş gibi davranmaya devam edebilirsin. Kurcalasam bunun gibi bin tane mesajını bulurum

Nazara gelme kismina katiliyorum ben sokakta hamile gorunce icim sizlio gozum gobegine takilio nazarim degermi bilmiorum hasetle bakmiyorum tabi ama kiskanmiyorum desem yalan olur
Ama kendimi zavallicik olarak gormuyorum aksine cok guclu oldugum icin rabbim beni herkesten daha zor bir sinava tabi tutuyor bu adamcagiz burayi atliyor uslubuna zaten diyecek laf yok rabbim hatiplik yetenegi vermemis ne yapsin ADAMCAGIZ

Eski mesajlarını ifsaladılar zaten o yüzden mesajın çok komik 😂

Genellemeniz yanlış ne yazık ki. Ben de tepki verdim ama kimseyi de kıskanmadım şimdiye kadar. Bir oğlum bir kızım var. İkisine de hemen hamile kaldım, hamilelere imrenecek daha doğrusu kıskanacak vaktim olmadı.

Sizin meseleniz ne biliyor musunuz? Kişi kendinden bilir işi. Kim bilir zamanında o kıskandığınız kadınlar için içinizden neler geçiyordu, bunlar da hep dışavurumu. Katıksız, saf bir kötü varsa o da sizsiniz.

Eski mesajlarını ifsaladılar zaten o yüzden mesajın çok komik 😂
Eski mesajlarında hasretlik yok imrenme var. Onu bile anlamamışsınız. yok zeka seviyeniz bu kadar her anne olmakta zorlanan üzülür ama kimsenin moralini bozmaya hakkınız yok. Bunu anlamak size cok fazla. Mutlu bir haber aldıysa biri Allah tamamına erdirsin demek çok zor sizin için. Egonuzdan biraz siyrilin daha mutlu olacaksınız. İstediğiniz kadar yorum yapın. Ben bu bebeğimi belki bir şey olacak erken doğum olacak belki çok zor günler geçireceğim garantisi yok. Ama böyle bir durum olur da buraya yazarsam oh olsun diyebilecek potqnsiyeliniz var ve bu kadar kötüsünüz.

Sen asıl mesajıma cevap versene niye veremiyorsun. Da eski mesajı vurgulayan konu değiştiriyorsun. Sen buna cevap ver hadi

Eski mesajlarında hasretlik yok imrenme var. Onu bile anlamamışsınız. yok zeka seviyeniz bu kadar her anne olmakta zorlanan üzülür ama kimsenin moralini bozmaya hakkınız yok. Bunu anlamak size cok fazla. Mutlu bir haber aldıysa biri Allah tamamına erdirsin demek çok zor sizin için. Egonuzdan biraz siyrilin daha mutlu olacaksınız. İstediğiniz kadar yorum yapın. Ben bu bebeğimi belki bir şey olacak erken doğum olacak belki çok zor günler geçireceğim garantisi yok. Ama böyle bir durum olur da buraya yazarsam oh olsun diyebilecek potqnsiyeliniz var ve bu kadar kötüsünüz.

Burda moran bozan, kötü yorum yapan sizsiniz ama. Önce içinizdeki kötülüğü doğurun dediniz ya. Siz öyle mi yaptınız? Ne zaman doğurdunuz içinizdeki kötülüğü?

Siz sokaktaki hamileleri kıskandığınızı söylediğinizde imrenme oluyor da konu sahibininki neden kötülük oluyor?

Sen asıl mesajıma cevap versene niye veremiyorsun. Da eski mesajı vurgulayan konu değiştiriyorsun. Sen buna cevap ver hadi
Ben sana sadece senin mesajlarınla cevap vereceğim. Çocuğun olmadığı dönem konu sahibiyle aynı durumdaki kadınlarla empati yapıp haklı bulmuşsun. Çocuk olunca sanki o günleri hiç yaşamamış gibi davranmaya başlamışsın. Bir arkadaş geride körün gözü açılınca ilk bastonunu atarmış yazmış. Cidden sizinki tam böyle bir durum
Bazen kiskanabiliyorum benimkiler beden gitti diye bu cocuk hasreti baska bisey cnm Allah kimseye yasatmasin hamile kalinca unutursun herseyi ama kalamiyorsan uzun zaman ofke basliyo ve bunu yenmek hic de kolay degil uzulsum onun icin insallh tez zamanda onun da bebegi olur gercekten ofkesi uzerine burunmus belli artik bebegi olunca siniri gecer rahatlar diye dusunuyorum o ofke inan bende de var ve cevremde coxcugu olmayan yok herkes cocugundan bakicisindan ondan bundan aglarken ben dinliyorum onlari sadece cok uzuluyosun cok sinirleniyorsun bunu cogu zaman kontrol ediyorum caktirmiyorum ama bazen tutamadigim oluyo onu anlayinca da kaciyorum ordan

Mesela seni her gordugumde uzuluyorum niye diyceksin ben salati fatih ve ya latif cekiyordum seni de eklemistim duama ikimiz de hamile kaldik ama benimki dustu seninki devam etti sen 18 haftaliksin benimki kalsaydi 20 haftalik olacakti buna katlanmak cok zor empati kuramassin bile ama kiskanmiyorum niye onun var benim yok demiyorum ama uzgunum sadece ve bazen bunu kontrol edemiyorsun iste gorumcen asmis olayi artik davranislarina yansimis
Yani sen taniyosun bilemem de ben de oyle hamilelere dayanamiyorum bakmiyorum ortamda varsa bi bahane bulup cikiyorum belki oyledir o da

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X