Eşim ve ailesi. Ne yapabilirim?

Bence sen öğretmen olma.sen gidip nesillere ne öğreteceksin? Kocaya itaati mi? Nasıl pasif olunup kendi hayatından vazgeçildiğini mi? bir de istifa ettirecekmiş diyorsun vay be. ağzını açıp da sen kimsin diyemiyorsun bir de eğitimci olacaksın. Yazık.

Umarım evlılıgınız duzelır dıcem ama zor gıbı esınız normal karakterde bır ınsan degıl bence , evlılıgınızı surdurmek ıstıyorsanız da yumrugunuzu masaya vurun kımse sıze ıstemedıgınız bırseyı yaptıramaz , ben evlı degılım ama 2 senelık bır ılıskım var ve su ana kadar ıstemedıgım hıcbır seyı yapmadım yapmam da sız bıraz bastan yüz vermıssıznız bence . Bundan sonra kararlarınızı kendınız verın

Siz eğitimli bir insan olarak karar verme hakkını nasıl eşinize bırakıyorsunuz ki? Ne demek ailesiyle karar aldı? Kendi başına bile alamaz. Sizin eşinize karşı çıkacak cesaretiniz yok. Siz onu kaybetmek istemiyorsunuz. Öğretmen bir kadın olarak şu yasadiginiz çok saçma. Ozgur bir insan olarak Kimseyi istemiyorum demek ve kimseyi de almamak zor olmamalı.

Şu aşamada tavrını koydun koydun , yoksa sittin sene bu evlilikteki ezik taraf sen olcaksın.
Ne demek istifa ettiririm ?
Bunu söyleyen bir eş için değiştiğinize pişman olmadınız mı hala?
Zaten yeteri kadar kendinizden ödün vermişsiniz , lütfen kendinize gelin.
Bu hayata eşinizin emir kulu olmaya gelmediniz.
Eğer zorlanırsam aileni çağırırım de geç...

Ogretmenlerin doktorlarin hemsirelerin soforlerin psikolojik olarak yeterliliklerinin olmasi sart ve bence goreve baslamadan once keske uygunluk belgesi tarzi birsey alsalar. Yeni gorevinizde basarilar. Allah yardimciniz olsun

Kusura bakma da hata sende canım bana da bizim oğlumuz doğuya gidemez tercih yapma demişlerdi ben de oğlunuz gelmesin o zaman kendi tercihi bu benim işim dedim tabiki geldi sonrasında çok yüz veriyosun önce iş olmalı bir kadının önceliği asla istifa ettiremez sana ne demek ya

Aynı apartmanda oturuyoruz. Yine kolay olmadı eşim kendince bütün iyi yönlerini anlattı hatta vazgeçirmek için bugün böyle dersek kırılırlar bir daha asla gelmezler istesen de dedi ama burdan da fikirler alarak başka yönlerden konuşmayı devam ettirdim. Kararlı olduğumu anladı ama yine de ordaki ortama bakacağını da söyledi ilerde umuyorum ki bir sıkıntı çıkarmaz 🙄

Kusura bakmayın ama adam eşiniz mi babanız mı belli değil. Dil dökmek, farklı açılar gösterip ikna etmeye çalışmak, sonradan sıkıntı çıkarmamasını ummak...
En son lisede, başka şehirdeki gezi için annemi böyle ikna etmeye uğraşmıştım ben.

O bahsettiğiniz, "asi" olduğu için boşanması sağlanan öğretmen akrabadan çok etkilenmişsiniz. Hayat sizin hayatınız ama sağlıklı bir ilişkiniz yok bence.
Çiftler kararlarını konuşarak almalı. Ama sizinki fikir alışverişi yapmak değil, izin almak.
Yanlış okumadıysam terapi gördüğünüzü söylemişsiniz. Terapide bu konuyu da konuşuyorsunuzdur umarım.

He anasını satayım. Bir tek kız başına sen varsın oraya giden. Hemen sana bi şey yapacaklar. Ben de yeni atandım. Gittim ev tuttum 1+1 tek kalıcam. Hem de sınırda. Ne demek kız başına ne yapacak.

Ya sen manyak mısın deli misin divane misin. Ulan Allah sana atanmayı nasip etmiş senelerdir uğraşanlar var kçı kırık herifin teki istifa ettirtirmiş. Kafayı yicem ya.

Abi neden tercih veriyorsunuz o zaman başkası gelir sizin yerinize. Niye ya. Vermeyin tercih falan gitmicekseniz. Bu ne çocuk oyuncağı mı

Ayrıca seni sevdiklerinden falan değil, orada gözün açılır başkasını bulursun paran da var onlar yiyemez diye bu korkular.

Ben de öyle öğretmenlerdendim mesleğimle ilgili yine bir eksiğim yok ama bu ailede yine başka bir öğretmenin sırf kendi kalıplarına girmiyor gel deyince gelmiyor onlarla sürekli takılmıyor güçlü kararlı biri diye binbir türlü bahaneyle eşinin beynini yıkayıp boşattıklarını gördüm çok da iyi bir kadındı.Gördüklerim yaşadıklarım psikolojik olarak sıkıntı yaşamama neden oldu kendi içime kapandım. O yüzden ailesiyle akrabalarıyla çok samimi değilimdir ve eşimin de bu konuda baskı yapmaması da biraz şanslı yanım sanırım.
Boşattırılmadan korktuğun sürece sindirilileceksin bunu unutma...

Senin korktuğunu anladıkça daha çok üstüne gelecekler...

Kararlı duruş sergileyip, kendin ol...bunu sadece kendin için değil ilerde olacak çocukların içinde yapacaksın....ezik anne rolü çocuklarda travmaya ve korkulara neden oluyor...

Evliliğimin ilk iki yılı kv nin beni isteme nedenini ile eşimin de boşarım lafları havada uçuyordu...bende alttan alan taraftım... birgün aileme anlattım, onlar benim gibi düşünmediler, boşan gel dediler...

O günden sonra alltan almadım...hatta artık evliligimde, eşimde istemediğim bir davranış varsa eşime "ya bu durumu düzelteceksin yada s....r olur giderim hayatından, ne halin varsa gör" diyorum, eşimin rengi benzi atıyor, biliyor ki yaparım...

Kadınsın diye ezik olan taraf olmamalısın....

Kendini değiştirdiğinde herşey bir anda senin lehine dönecek, dene ve gör...

Bu "boşarım, istifa ettirririm" tarzı cümleler korku salıp istediğini yaptırma amaçlı kullanılır, saf olmayın.....ciddi olan direk gider boşanma davası açar....ciddi olan göreve başlamayacaksin diye yumruğunu masaya vurur....

Arkadaşlar merhaba,
4 yıllık evliyim,çocuğum yok,öğretmenim. Yeni atandım göreve başlamayı bekliyorum ama eşimle aramda bir kriz var bu nedenle. Eşim benim yanımda ya kendi ailemi ya da ailesini göndermek istiyor. Annem ve babam çalışıyor gelemezler o yüzden benim ailem gidecek senle diyor. Daha doğrusu ailesi eşimin aklına çok giriyor kız başına napacak oralarda diye. Eşim zaten paranoyak biridir, her zaman her şeyin en kötüsünü düşünür. Sürekli kötüyü çağırdığı için de dedikleri olur sonra da ben demiştim der. Benim bile beynime işledi söyledikleri gündüz bile dışarı çıkmaya korkan biri haline geldim ve hayatımı dört duvar arasında yaşıyorum evlendiğimden beri, halbuki bekarken çok gezen, gezmeyi seven eğlenceli biriydim, değiştim artık :KK43:evliliğimde de mutlu biri sayılmam zaten, burdan uzaklaşmaya ihtiyacım var. Eşimin ailesiyle de öyle çok iyi anlaşamam çok samimi değilimdir zaten. Kayınbabam ters biri sürekli laf sokar hatta beraber yaşadığımız dönemde onlara kahvaltı hazırlamadım diye laf sokmuştu ve daha birçok konuda. Kayınvalidem psikolojik rahatsız ve hastalık hastası biri. Benim de psikolojik sıkıntılarım var tedavi görüyorum ve etrafımda daha genç enerjik insanlara ihtiyacım var:KK43: Eşimin ailesinin gelmekte diretmesinde 3 neden var diye düşünüyorum ki umarım sonuncusudur kötü düşünmek istemiyorum. Birincisi eşim de dahil bana güvenmiyorlar çünkü etrafımızda böyle uzaklaşıp evliliğinde sorunlar yaşayan insanlar oldu. İkincisi kayınbabam maddi açıdan bunaldı kayınvalidem de ev işlerinden bunaldı(ki bunları sık sık dile getirirlerdi zaten) maddi manevi destek olurum orda diye düşünüyorlar. Üçüncüsü bütün iyiniyetimle düşünüyorum gerçekten beni koruyup kollayıp yalnız kalmamamı istiyorlar. Ama ne sebeple olursa olsun ben artık yalnız kalmak istiyorum ve bunu eşime anlatamıyorum çok inatçı biri ve bu konu açıldığında çok sinirleniyor. Çok terse gidersem istifa ettireceğini söyledi hatta. Ailesine de çok düşkün hiç laf söyletmez. Onların benimle gelmesini de benimle değil ailesiyle konuşup karar aldı. Görüldüğü üzere benim fikirlerime çok da önem vermez. En sonunda sakin bir dille ağlaya ağlaya böyle olmasını istemediğimi nedenleriyle anlattım biraz sakinleşti ve ailesinin ben oraya alışana kadar bir süre kalıp geri gelmesinde anlaştık ama güvenemiyorum çünkü ailesine hala bu kararımızı açıklamadı kayınvalidem akdenize gittiğim için tatilde oraya misafir falan çağırmaya başladı hep kalacaklar diye :KK43: Artık napacağımı bilemiyorum sıkıntılarım iyice arttı.:KK43:
Ya tavrını baştan koyarsın ya onları çekersin ASLA kabul etmem yalnizliktan gebersem bile yasamam bir de beni maddi manevi somurmek icin geliyorlar o kim köpek sana istifa ettiriyor sen bu sınavı bileğinin hakkıyla kazanmışsın millet memur olacağım diye ölüyor boşanmaya kadar götürürüm işi kabul etme kendi psikolojin için bana ne oluyorsa kendime yapılmış kadar sinirlendim.Sakin kabul etme

Ya tavrını baştan koyarsın ya onları çekersin ASLA kabul etmem yalnizliktan gebersem bile yasamam bir de beni maddi manevi somurmek icin geliyorlar o kim köpek sana istifa ettiriyor sen bu sınavı bileğinin hakkıyla kazanmışsın millet memur olacağım diye ölüyor boşanmaya kadar götürürüm işi kabul etme kendi psikolojin için bana ne oluyorsa kendime yapılmış kadar sinirlendim.Sakin kabul etme
Koç burcu musun

Kendi hayatınızla ilgili ipleri eş ve ailesine verip hayatınıza nasıl seyirci oluyorsunuz?
Böyle hayata hayat demem.
İleride çok pişman olacaksınız.
Şuan vermediğiniz tepki yarın katmerli hazımsızlık yaratacak.
Hazır memuriyeti almışken kırmızı çizgiyi çekin.

Eşime göre benim yaptığım fikir alışverişi değil dediğimi yaptırmakmış:KK47:
Onun yaptığı neymiş....sana sormadan senin hakkında kendi annesi babası ile birlikte karar vermek...

Demedin mi ben senin eşin miyim yoksa evdeki bir eşya mıyım diye...

evdeki eşyanın bile yeri değiştirilirken bile ev ahalisine sorulur...bilmem farkında mı eşiniz

X