Esime ikinci bir sans vermelimiyim? (not: büyük kavga...)

öyle kabul edip olmaz ki. kendini gelistirip degistirirse bazi konularda dusunebilirim. ki öyle diyor degistirdim diyor. sakinlestirici ilac da aldim diyor cebimde tutuyorum gerektigi an direk kulanabilirim diyor. sana daha fazla anlayis gösterecem diyor. Sana daha fazla ilgi verecem , ve sorunlarini daha iyi birsekilde cözüm diyor.

Ay dilaltı hapı mı bu? "dur sinirleniyorum galiba, bir ilaç alayım da karımı dövmeyeyim" mi diyecek?

Hangi insan hatasiz ki , olmus bi kere haklisiniz. ancak denemekte fayda var diye dusunuyorum suanda. 3 tane bebegimizde var.. Hani diyelim ki denedim ve hala tartismalarimiz tam kavgaya dönüsmeye devam ederse ozaman tekrar ayrilirim yine diye dusunuyorum.

Hic bir sans vermemek bilemiyorum.. 3 tane bebegimiz olmasa ozaman o sansi vermezdim ancak bu durumda dusunuyorum yinede..

E siz kararınızı vermişsiniz. Bizden ne istiyorsunuz?

Gurbetçiyse kadın ve çocuklara tanınan sosyal haklar vardır, sanıyorum ki devlet anneye de çocuklara da bakar.

Babasının ağzını burnunu kıran adamı haklı buluyor ama narsist dediği ailesi sahip çıkıyor, herkese narsist, feminist vb diyen, böyle kocayı boşamayan hatun kendisiyle kafes dövüşçüsü kocasına tanı koymayı unutmuş.

Konu gerçekse, ki teyit bekliyoruz, konudaki tek masumlar küçücük çocuklar, umarım devlet çocuklara sahip çıkar.
Sevgili Mune, İsviçreli bir polisle sivil hayatta sohbet etmiştim. Kadına şiddet polis desteği vs konularda sorular sormuştum. Bana aynen şunları anlattı, sizin kadınlarınız şiddet görüp dayak yiyorlar ama kendileri asla şikayet etmiyor. Gürültüden rahatsız olan komşular bizi arıyor, çabuk gelin kadın ölüyor diyorlar. Hemen en yakın arkadaşlarımız gidiyor eve, kocayı göz altına almak istiyoruz ama dayak yiyen kadın ben kafamı dolaba çarptım size ne oluyor diyor. Şikayet edilecek bir şey yok sadece sözlü tartıştık diyor. Karı kocayı ayırıyoruz, belki adam tehdit etmiştir diye kadın memur başka odada konuşuyor, bizi taciz etmeyin ben kimseden şikayetçi değilim deyip bizi gönderiyor evden. Bir keresinde aynı bu sebeple gürültü nedeniyle adamın birini karakola götürmek istedik çünkü duvarlara kapılara vurmuş. Kadın adamı çekip almaya çalıştı bırakın kocamı diye. Bu durumda bizim de elimizden bir şey gelmiyor.

Sosyal haklar var da koca delisi kadınların gözü görmüyor o sosyal hakları. Ben böyle yol yordam bilmeyen kadınlara gönüllü yardım etmiştim. Şuraya buraya gidebilirsin, çocuklarına sahip çıkılır yardım edilir vs. Yarısı böyle kocacı çıktı. Anlat göster izah et kendini parala, günün sonunda iyi kötü başımda duruyor deyip dönüveriyorlar kocaya. Çocuğa dokunamazlar ama, hele de görünen yerine iz bırakacak şekilde bir denesinler vurmayı. 4 yaşında Kindergarten a başlıyor çocuklar. Öğretmenler hemen anlıyor.

yalnız son birkaç haftadır üye olur olmaz kaotik bir soru açıp, bir de üstüne buradaki insanlarla laf dalaşına girerek tansiyonu yükselten kullanıcılar türedi. bir kere tek ayak cezasına kalınca da bir daha ortada görünmüyorlar. farkında mısınız?

Sevgili Mune, İsviçreli bir polisle sivil hayatta sohbet etmiştim. Kadına şiddet polis desteği vs konularda sorular sormuştum. Bana aynen şunları anlattı, sizin kadınlarınız şiddet görüp dayak yiyorlar ama kendileri asla şikayet etmiyor. Gürültüden rahatsız olan komşular bizi arıyor, çabuk gelin kadın ölüyor diyorlar. Hemen en yakın arkadaşlarımız gidiyor eve, kocayı göz altına almak istiyoruz ama dayak yiyen kadın ben kafamı dolaba çarptım size ne oluyor diyor. Şikayet edilecek bir şey yok sadece sözlü tartıştık diyor. Karı kocayı ayırıyoruz, belki adam tehdit etmiştir diye kadın memur başka odada konuşuyor, bizi taciz etmeyin ben kimseden şikayetçi değilim deyip bizi gönderiyor evden. Bir keresinde aynı bu sebeple gürültü nedeniyle adamın birini karakola götürmek istedik çünkü duvarlara kapılara vurmuş. Kadın adamı çekip almaya çalıştı bırakın kocamı diye. Bu durumda bizim de elimizden bir şey gelmiyor.

Sosyal haklar var da koca delisi kadınların gözü görmüyor o sosyal hakları. Ben böyle yol yordam bilmeyen kadınlara gönüllü yardım etmiştim. Şuraya buraya gidebilirsin, çocuklarına sahip çıkılır yardım edilir vs. Yarısı böyle kocacı çıktı. Anlat göster izah et kendini parala, günün sonunda iyi kötü başımda duruyor deyip dönüveriyorlar kocaya. Çocuğa dokunamazlar ama, hele de görünen yerine iz bırakacak şekilde bir denesinler vurmayı. 4 yaşında Kindergarten a başlıyor çocuklar. Öğretmenler hemen anlıyor.
Maalesef Türkiye’de de durum aynı, insaniyet namına komşu arkadaş olarak polis çağırıyorsunuz, kocamla arama giriyorsunuz diye küfür edilen de siz oluyorsunuz, şiddet görüp de ne pahasına olursa olsun eşinden ayrılmayan kadınlara lafım, insan kendini bu kadar mı sevmez değer vermez, ayrıl deyince biz suçlu oluyoruz, ayrıl demenin ne’si feministlik mesela?

burda cevap veren kadinlarin geneli feminist ve sol görüslü oldugunu düsünmekteyim.
Bizde muhafazakar bi aileyiz ama ben sırf esim bana ilgisiz diye ayrilmaya niyetlendim ailemde destekledi. Bir tane de cocugum vardı.

Ben boşanmak istedim esime söyledim. Esim bana tekrar deneyelim bu şekilde olmayacağım dedi sans verdim, pişman da değilim. Ama bizim tek sorun ilgisizlikti vurmayı bırakın el kaldırsa muhafazakarlık vs dinlemezdim

Buraya bosuna konu acmişsiniz siz kararinizi vermisiniz bile aslinda daha icinizden sadece dile getirmuyorsunuz onuda dolayli yoldan cocuklari öne sürüyorsunuz böyle hasta bir insan 3 ay kiza bir sürede düzelmez arastirin bunu esinizin sizi kandirdi cok acik nett beli ama siz yine bile bile yadez demeye karalisiniz bunu lütfen cocuklarim icin yapiyorum demeyin bari cocuklari yapan bir insan böyle yapmaz en üzücü burda babaniz ve cocuklar baska kimse degil ne yazikki babanizi cigneyip gidiceksiniz ve ondan sonra aileniz olmucak arkanizda normal de durmazlar böyle bir olayda babaniz bu yasta kizi icin damatindan dayak yesin polizlik olsun ondan sonra kizi esine geri dönsün esiniz cok iyi pilan yapmis sizin icin sadece siz görmek istemiyorsunuz yazik o cocuklariniza siddeti görüp duruyorlar duyuyorlar ve böyle gidersede devam edicekler görmeye duymaya neden ?? Ben diyim nedenini size siz herseye ragmen kocasinizi seviyorsunuz ve öyle de kabul ediyorsunuz sadece buna demeye cesaretiniz yok yoksa lincleniceksiniz diye insan birlikte bir pisgolaga gider terapi alir evlilik terapistine gider bunlar evlinizin iyi olmazi icin gerekli seyler bunlari birlikte yapmaniz lazim ayirkenen bir evde oldunuz mu zaten gecmis olsun size biraktigi yerden daha siddetli devam eder ama sizin karariniz tabiki yazdigim gibi sadece ailenize ve cocuklara aciyorum

annem ve babam has narsistlerdir. narsist özelliklerin TAMAMI onlarda mevcut.
Ailende sorun yok, seni sokakta bırakmayan, üç çocuğunla birlikte sana kapılarını açıp sıcak evlerinde rahat rahat sana bu mesajları yazdıran ailen narsist değil, ama sen koca bir nankörsün.

Gerçekten Allah kimseye senin gibi evlat nasip etmesin. Ailenin sınavısın, yazık kimilerinin imtihanları ağır oluyor işte.

Esimle 6 yildir evliyim , 3 tane cocugumuz var. Birisi 2 aylik , 1 yasinda ve 3 yasinda. Cocuklarimiz hepsi daha bebek diyebiliriz..

Esimle son dönemler kavga yaptik , siddetde oldu bana vurdugu oldu. Bana yeterince anlayis gösteremedi. Sonra babam bizim eve geldi beni almak icin , babamla arasinda cok büyük kavga cikti ve birbirlerine vurdular babamin iki gözü sisti ve gözlerinden ve burnundan kan akiyordu. (not: Babam ve annem narsist , 6 yildir benle hic konusmadilar (silenttreatment).)

Sonrasinda esim tutuklandi 2 gün polis karakolunda kaldi. Ve ben ondan suanda 2 aydir ayri yasiyorum annem babam gildeyim 3 cocugumuz ile. Esim her hafta cocuklari aliyor hafta sonlari o bakiyor cocuklara. 1 ay önce ayrilik davasi acildi esime karsi.

Esimde bana diyor ayriliktan sonra hatalarimi daha iyi anlayabildim , iyice dusunebildim hatam nedir diye diyor. Sana daha fazla anlayis göstermem gerekiyordu ve aramizda tartisma olsa bile fazla ileri gitmesin diye ilac aldim diyor. Kendimi gelistirdim bu tür konularda gel bidaha deneyelim , bir sans ver bana diyor ki gösterebilim gercekten degistigimi ve hatalarimi anladigimi diyor esim.

Bu durumda sizce benim icin en iyi secenek nedir? Bir sans vermelimiyim yoksa ayrilik mi?
Babamın ayaklarına sarılıp af dilemedikçe babam affetmedikce yüzüne bile bakmazdim.

Babasının damattan yediği dayağın ilk olmadığını düşünen tek ben miyim? Evlenmeme izin vermediler, evlenmek istedim diye beni sokağa attılar... Bu adamla evlenmesine izin vermemişlerdir. Kadın flört döneminden beri böyle dayak yiyip aşkım diye sarılıyorsa anasının babasının yüreği elvermemiştir buna şahit olmaya. Başedemedilerse git ne halin varsa gör demişlerdir. 3 senede 3 çocuk yapmış. Annemin komşusu vardı, oğluyla gelin kadının başına atıp gitmişti 2 bebeği. Çalışıp para biriktirip gelip alacaklarmış çocuklarını. Bir tane de gittikleri yerde yapmışlar onu büyüttüler. Komşu torunlarına kendi baktı. Anası babası varken öksüz yetim kaldılar diye diye kadının ağlamadığı gün görmedim.

Ben ne okudum böyle. Adam hem size, hem de babanıza şiddet uygulamış siz de barışayım mı diyorsunuz. Neredensiniz bilmiyorum ama hem sizi hem babanızı döven adamla keyifli aile sohbetleri, sıcacık yuva yaratabileceğinizi mi düşünüyorsunuz. Çocukları bahane etmeyin, çocuklarını düşünen işleri bu raddeye getirmezdi. Boşayın gitsin

Esimle 6 yildir evliyim , 3 tane cocugumuz var. Birisi 2 aylik , 1 yasinda ve 3 yasinda. Cocuklarimiz hepsi daha bebek diyebiliriz..

Esimle son dönemler kavga yaptik , siddetde oldu bana vurdugu oldu. Bana yeterince anlayis gösteremedi. Sonra babam bizim eve geldi beni almak icin , babamla arasinda cok büyük kavga cikti ve birbirlerine vurdular babamin iki gözü sisti ve gözlerinden ve burnundan kan akiyordu. (not: Babam ve annem narsist , 6 yildir benle hic konusmadilar (silenttreatment).)

Sonrasinda esim tutuklandi 2 gün polis karakolunda kaldi. Ve ben ondan suanda 2 aydir ayri yasiyorum annem babam gildeyim 3 cocugumuz ile. Esim her hafta cocuklari aliyor hafta sonlari o bakiyor cocuklara. 1 ay önce ayrilik davasi acildi esime karsi.

Esimde bana diyor ayriliktan sonra hatalarimi daha iyi anlayabildim , iyice dusunebildim hatam nedir diye diyor. Sana daha fazla anlayis göstermem gerekiyordu ve aramizda tartisma olsa bile fazla ileri gitmesin diye ilac aldim diyor. Kendimi gelistirdim bu tür konularda gel bidaha deneyelim , bir sans ver bana diyor ki gösterebilim gercekten degistigimi ve hatalarimi anladigimi diyor esim.

Bu durumda sizce benim icin en iyi secenek nedir? Bir sans vermelimiyim yoksa ayrilik mi?
hanımefendi yazınızı ve sonrada verdiğiniz okudum. muhtemelen ban yiyeceğim ama yine de yazıcam. Beyniniz nerenize kaçtı acaba? ana babanıza narsistler yarın kovarlar beni demişsiniz, kocanızın ruhsal sağlık durumu çok mu düzgün yarın senin de ağzını burnunu kırmayacağı ne malum? kim bilir kaç yaşında babanız adamdan dayak yemiş, sizi dövmüş ama size belli ki yetmemiş 3 çocuğumuz var barışsam mı diyorsunuz? patır patır çocuk doğracağınıza narşist dediğiniz anne babanızı, psikopat kocanızı tedavi ettirseydiniz. sizin de ruh sağlığınız bana pek iyi gelmedi aile boyu terapi alın bence. bu adam sanıp eşim dediğiniz müsvettenin sizi ve babanınızı dövdüğü gibi çocukları da dövmesini bekliyorsunuz? ben size söyleyeyim bu adamla barışırsınız ve bu yediğiniz son dayak olmaz. yetmez çocukları da döver. NARŞİST dediğiniz anne babanız da umarım yine narşist gibi davranır da size o zaman yardım etmez. size değil çocuklarınıza üzülüyorum. böyle bi adamdan pırt pırt çocukları nasıl doğurdunuz yahu?

Tulumba eskiden baklavaları ile mahalleye nam salan inşaat işçisi kocanın amelelikten zenginliğe geçiş hikayesini ve tüm mahallenin adamın suyuna huyuna maşallah çektiğini ve nazara gelerek yatağa artık pijamaları ile değil takım elbisesi ile girdiğini de okuduk shshshhs
Takım elbise ile tavana gözünü dikiyodu çoh duygusal bi sahneydi djfjfjfj

Babanızdan özür diledi mi, elllerini ayakları nu öptü mü? Siz söylediniz mi kocanıza bunu, o düşündü mü ya da. Benzer muameleyi çocuklarınızın eşlerinden gördüğünüzü bir hayal edin bakalım, bu ana babalar ne çekiyor ya hayırsız evlat ayrı, eşleri ayrı. Yazık vallahi

X