Eşimi maddi destek beklentisi

Valla örgü işini hafife alıyorsunuz kızlar.
Geçen bebek battaniyesi sordum 4500 TL fiyat aldım. 3 günde kargoya veriyorum dedi kadın ama arka planı bilmiyorum belki kadınlar toplanıp örüyor olabilirler.
Hani lif falan olmayabilir mevzu.

Ben kocanın destek istemesini normal buldum.

Ama totosunu da kaldıracak ev işine falan da destek olacak o zaman.
Örgü kolay iş ama bebeğim şuan yeni şeyler öğreniyor çok hiperaktif ekstra kp var ev işi bazen sadece 3 4 saat uykuyla duruyorum sahura kalkmadan oruç tutuyorum siz düşünün nasıl yorulduğumu buna rağmen benden istemesi zoruma gidiyor

Eşinizle olan ilişkinizde problemler varsa bilemem ama zaten deprem yüzünden hepiniz zor zamanlardan geçiyorsunuz ve kanımca acil öncelik bu yarayı sarmak. Tabi ki herkesin görüşü farklı ben yapım gereği acil olan durumu halleder ötesini sonra hesaplaşırım, duygusal olarak beni zorluyorsa çözümünü ararım ama şu an başka bir durumun içindesiniz, eşinizin ailesi için bir şeyler yapma çabası bu ve manevi desteğe ihtiyacı var belli ki. Sizin ve çocuklarınızın geleceği söz konusu acil ihtiyaçlar söz konusu yerinizde olsam bu açıdan bakmam
Benimde manevi desteğe ihtiyacım var ama karşılayan yok neden ben bana yapılmayanı yapayım ki

Kp bizle yaşıyor zaten arsalar bahçeler hep ortaklık mal sadece evin tapusunu istiyor ki haklıda ben arazilere kendi altınlarımı birikmiş paraları yatırdım daha yeni verim almaya başladığımız her araziye ortaklar ama eve bende ortak olmalarını istemiyorum
Yatırmasaydınız paranızı altınınızı. Maalesef haklı değilsiniz. Herkesin parası tapusu kendine özel olmalı. Yoksa da böyle ev diye bekler durursunuz.

Evet eşiniz haklı yardımcı olmalısınız ama örgü ile evmi alınır 🤦🏼‍♀️
Onun yerine işe girmeyi deneyin zaten kv ile aynı evdeymişsiniz çocuğa onlar bakar en azından asgari ücret alsanız örgüden daha çok para girer eve.

Örgü kolay iş ama bebeğim şuan yeni şeyler öğreniyor çok hiperaktif ekstra kp var ev işi bazen sadece 3 4 saat uykuyla duruyorum sahura kalkmadan oruç tutuyorum siz düşünün nasıl yorulduğumu buna rağmen benden istemesi zoruma gidiyor

Zoruna gider anlarım ama ev alınacaksa da eşten destek beklenir, ortak alınır yani. Bu da normal.
Normal olmayan kp faktörü.

Zoruna gider anlarım ama ev alınacaksa da eşten destek beklenir, ortak alınır yani. Bu da normal.
Normal olmayan kp faktörü.
Kp bakmak zoruma gitmiyor. Bizle yaşar eve hiç birşey almaz ama kızlarından biri misafirliğe geldimi kalkar herşeyi alır yedirir içirir kalanıda onlara verir. Buna rağmen eşim hiç birşey yapmıyor benden medet umuyor zoruma giden bu

Kp bakmak zoruma gitmiyor. Bizle yaşar eve hiç birşey almaz ama kızlarından biri misafirliğe geldimi kalkar herşeyi alır yedirir içirir kalanıda onlara verir. Buna rağmen eşim hiç birşey yapmıyor benden medet umuyor zoruma giden bu
Nasıl medet umuyor anlamıyorum ben konuda çok açıklar var.
Arazi hiçbirinizin değilmiş ama sonradan almışsınız.
Eşiniz bırak diğer kardeşleri elimdeki parayı sana vereyim evi üstüme yap demiş.
Ya da eksik para varmış sen örgü ör tamamlayalım demiş.
Ama örgüleri ör,sat derken evi yaptıracağı para sizin kazandığınızdan daha çok açık oluşturur.
Ya da siz altınlarınız ile aldıysanız neden ortak oldu başkaları da para mı kattı?
Yani anlaşılmayan,mantığa uymayan bir şeyler var.
Sizin altınınız ile alındı ise neden ortak oldu mesela en basidi

Evin olduğu araziyi sonradan tapusunu aldılar. Bahçeleri vardı ekip biçmiyolardı öyle boşta duruyordu ben altımlarımı sattım ağaç diktirdim çapaladım sebze ektim ekin ektim. Dikilmeden önce misal 100 bin tllik bahçe şimdi 2 milyonluk bahçe oldu benim emeklerim sayesinde gelir sağlamaya başladılar araziden kimse bunu söylemiyor görümcelerim biz hakkımızı alırız zamanı gelincede yapsaydın deriz diyolar madem öyle zaten parasını eşimin vereceği ev bence eşimin adına olmalı

X