Eşimi maddi destek beklentisi

Örgü uzun sürüyor. Birde ev işi çocuk vs derken asla yapamazsınız doğru dürüst. Bu arada ev almak hayal olarak bile kurması zor nasıl yapacakmış. 2 yıl önce sıfırdan yaptık Allah'tan köyde şimdi yanından bile geçemeyiz köyde bile şuan 2 milyon.
Rabbim sağlıkla oturmayı nasip etsin inşallah bizede yapmayı nasip etsin

Hesaplıyorum bir lifi maks 150 liradan satsan haftada 5 lif örüyorsun desek 750 lira. Yani, ancak evin ihtiyaçları giderilir. Hayal dünyası eşinizinki.
Sadece lif yapmıyorum elim hızlı daha fazla şeyde yaparımda emeklerime saygı görmüyorum o yüzden yapmak istemiyorum

Tek erkek çocuk iki tane görümcem var
Tek erkek çocuk ne ya 3 kardeşler işte.
Kayınpederin evini para karşılığı da olsa vermemesi normal.
Zaten eşinizin eve verecek parası varsa başka ev de alabilir.
Kayınpeder dönüşümlü kalsın madem evi verilene kadar bu kadar gözünüze batmaz.
Adam iki çocuğu daha varken gelecek evini vermek istemiyordur miras olacaksa da üçe bölünecek diye

Yıkılan evimizin tapusu kp adına olduğu için ona devlet verecek eşim parasını ödersem evi benim üstüme yap dedi oda kabul etmedi eşim parasını ben ödeyip miras malı olacağına biraz birikmişi var arazimize ev yapmayı düşünüyor

Yani esiniz parayi verecek ev yaptiracak, ama kayinpeder in üstüne olucak ve miras hakki 3 kisilik olacak..dogru mu?

Yıkılan evimizin tapusu kp adına olduğu için ona devlet verecek eşim parasını ödersem evi benim üstüme yap dedi oda kabul etmedi eşim parasını ben ödeyip miras malı olacağına biraz birikmişi var arazimize ev yapmayı düşünüyor
Burda yazdınız.
Şimdi eviniz sizindi ama kağıt üstünde mi kayınpederinde?
Neden zamanında kağıt üstünde kayınpederin oldu ki o zaman?

Pöf :işsiz: :spor: ben bu durumda destek olmam kusura bakmasin.mesele kizlardan mal kacirmak degil yalnis anlasilmasin. Ama ilerde bu miras meselesinden kavga cikar. Benim bir amcam vefat etti. Tek üstünde bir araba vardi. Onun bile kavgasini yaptilar. O yüzden böyle karisik isler yerine kendinize ayit bir yer icin birseyler yapin. Ve madem kayinpeder de bundan sonra sizinle yasayacak (ve görünen o), oda size yardim edecek. biz kayinvalidemden ve kayinpederimden yanimiza tasindiklarinda maddi olarak beklentiye girmedik, ama burda (Almanyada) durumlar Türkiyedeki gibi degil. Siz siz olun kendi haklarinizi koruyun, heleki cocuklar varsa

Burda yazdınız.
Şimdi eviniz sizindi ama kağıt üstünde mi kayınpederinde?
Neden zamanında kağıt üstünde kayınpederin oldu ki o zaman?
Biraz farklı bi durum nasıl anlatayım zamanında tapusuz araziye ev yapmışlar depremden bir yıl önce tapu çıkardılar bende anlamıyorum kinasıl oluyor

Pöf :işsiz: :spor: ben bu durumda destek olmam kusura bakmasin.mesele kizlardan mal kacirmak degil yalnis anlasilmasin. Ama ilerde bu miras meselesinden kavga cikar. Benim bir amcam vefat etti. Tek üstünde bir araba vardi. Onun bile kavgasini yaptilar. O yüzden böyle karisik isler yerine kendinize ayit bir yer icin birseyler yapin. Ve madem kayinpeder de bundan sonra sizinle yasayacak (ve görünen o), oda size yardim edecek. biz kayinvalidemden ve kayinpederimden yanimiza tasindiklarinda maddi olarak beklentiye girmedik, ama burda (Almanyada) durumlar Türkiyedeki gibi degil. Siz siz olun kendi haklarinizi koruyun, heleki cocuklar varsa
Bende aynen böyle düşünüyorum

İlk olarak geçmiş olsun …Kayınpeder ile neden yaşıyorsunuz mecburi mi ? Destek olmak istememe sebepleri neler bu zamana kadar çok mu destek oldu oğlu ayaklarının üstünde mi dursun istiyor ? Bu sorular geldi aklıma , onun dışında örgü ile katkı olacaksa ev 10 yıla anca yapılır maalesef hayat şartları yüzünden , bence en önemli şey birikim yapabilmek diye düşünüyorum her şeyden önce eşinizle bunu konuşabilirsiniz örgü yapacaksanız yapın ama bu dönemlerde altın dolar olmadıkça çok zor kendi fikrim
Allah yardımcınız olsun 😊
5 yıldır evliyim eve bir ekmek aldığını görmedim iyi zaman da destek olmayan kötü zaman da destek olur mu hiç

Evde örgü yapınca günü kurtarırsınız yaşınız geçer arkaya baktığınızda elinizde birşey kalmaz . Benden tavsiye sigortalı bir işe girin hem sigorta gününüz dolar emekli olursunuz çocuğunuz küçülmüş bakacak biri olursa güzel olur . Bazı iş yerlerinin kreşi bile oluyor . Örgü yerine , sigortalı iş en güzeli

Evde örgü yapınca günü kurtarırsınız yaşınız geçer arkaya baktığınızda elinizde birşey kalmaz . Benden tavsiye sigortalı bir işe girin hem sigorta gününüz dolar emekli olursunuz çocuğunuz küçülmüş bakacak biri olursa güzel olur . Bazı iş yerlerinin kreşi bile oluyor . Örgü yerine , sigortalı iş en güzeli
Ben çalışmak istemiyorum ki anlatamadığım konu bu

Kp de bizle yaşayacak ama taşın altına elimi sokmam diyor. Benim zoruma giden bu yoksa iki tane örgü örmek zoruma gitmez.
Kpderiniz üzerine olmayacak ev ama değil mi? Eğer öyle olacaksa sorun burada çalışmanız vs. değil, sizin aldığınız evin kp üstüne olması. He eger sadece sizce yasayacaksa mal yine sizin destek olmak zorunda değil. Tabii ki olmasını herkes ister olsa iyi olur buna kırılabilirsiniz ama beklentileri azaltırsanız daha az üzülürsünüz.

Belli bi birikimimiz var zaten babasından destek istedi oda kabul etmeyence bir lira bir liradır diyip benden destek bekliyor

Örgüyle olacak iş olmadığını o da biliyor, zor süreçler bunlar, hayat arkadaşından destek istemeyecekte kimden isteyecek normal değil mi. Az ya da çok fark etmez önemli olan sizin yanında olduğunuzu bilmesi, imkanlar el verdiğince yapın bence

X