Eşimi maddi destek beklentisi

Örgüyle olacak iş olmadığını o da biliyor, zor süreçler bunlar, hayat arkadaşından destek istemeyecekte kimden isteyecek normal değil mi. Az ya da çok fark etmez önemli olan sizin yanında olduğunuzu bilmesi, imkanlar el verdiğince yapın bence
Ben hep yanındayım bunu oda biliyor benimde azda olsa onun benim yanımda olduğunu hissetmek hakkım değil mi kadınız köle değiliz yemek zamanı canım cicim yatakta canım cicim ondan sonra ne halin varsa gör olur mu böyle

Ben hep yanındayım bunu oda biliyor benimde azda olsa onun benim yanımda olduğunu hissetmek hakkım değil mi kadınız köle değiliz yemek zamanı canım cicim yatakta canım cicim ondan sonra ne halin varsa gör olur mu böyle

Eşinizle olan ilişkinizde problemler varsa bilemem ama zaten deprem yüzünden hepiniz zor zamanlardan geçiyorsunuz ve kanımca acil öncelik bu yarayı sarmak. Tabi ki herkesin görüşü farklı ben yapım gereği acil olan durumu halleder ötesini sonra hesaplaşırım, duygusal olarak beni zorluyorsa çözümünü ararım ama şu an başka bir durumun içindesiniz, eşinizin ailesi için bir şeyler yapma çabası bu ve manevi desteğe ihtiyacı var belli ki. Sizin ve çocuklarınızın geleceği söz konusu acil ihtiyaçlar söz konusu yerinizde olsam bu açıdan bakmam

örgüden ne kadar kazanabilirsiniz ki çok az ybirde kapış kapış satılmaz hemen yorulduğunuzla kalırsınız sadece eşinizi anlıyorum ama attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değsin bir işe girin mümkünse örgüyle olmaz o iş

Eşiniz babasına parasını vereyim tapu benim üzerime olsun mu dedi ciddi ciddi? Vay be pek bir tatlı su kurnazıymış kendisi.
Parasını verebiliyorsa bütün evler eşinizin zaten. Neden kardeşlerinin hakkını gaspetmeye çalışıyor?
Utanmadan?

Ben hem çocuk hem ev işi hem kp'nin yükünü çekeceğim bir de dinlenme vaktimde örgü öreceğim Kp 1 lira vermeden yanımda oturacak işini bana gördürecek yok öyle hayat valla:)

Eşine de ki" Tamam o zaman bakıcı bulalım ben örgü örerim ama bu şekilde kusura bakma mümkün değil çok istiyorsan ikinci iş bakabilirsin ya da baban versin, baban bomboş dururken bu kadar işimin arasında benden istemen de çok saçma bana değil babana ısrar et o durmayacak mı bu evde" de:)

Valla örgü işini hafife alıyorsunuz kızlar.
Geçen bebek battaniyesi sordum 4500 TL fiyat aldım. 3 günde kargoya veriyorum dedi kadın ama arka planı bilmiyorum belki kadınlar toplanıp örüyor olabilirler.
Hani lif falan olmayabilir mevzu.

Ben kocanın destek istemesini normal buldum.

Ama totosunu da kaldıracak ev işine falan da destek olacak o zaman.

Ben her zaman onun destekçisiyim arkasındayımda ondan böyle bir destek görmediğim için diyorum
Vallahi ondan destek görmüyorsanız dediğiniz gibi bir ekmek bile almıyorsa siz haklısınız ben ilk başta bunu yazmadiginiž için öyle bir yorum yaptım .O zaman çocuğu ve kendinizi düşünün kendinize birikim yapın tabiki

Bu konuda koca haksız ki kadın geleceğinden endişeli destek hak edene yapılır eve ekmek bile almayan insana bende kendimi yormam

Daha öncede söylediğim gibi deprem de evimiz yıkıldı. Çok fazla uzatmıcam eşim durdu durdu şimdi ev yapmaya karar verdi. Kple beraber yaşıyoruz. Hiç bir şekilde maddi destek çıkmayacağını açık açık söyledi. Eşimde çok üzülüyor bu duruma. Ben depremden önce örgü yapıp satıyordum birikim yapıyordum. Ee oda çocuk olunca depremde evsiz kalınca bitti. Şimdi küçük çocuğum var yerim yok eşim benden tekrar örgü örüp satmamı istiyor. Çok yoruluyorum yapamam diyecem de oda ev yapmak için lazım duygu sömürüsü falan yapıyor. Sizce ne yapabilirim? Destek olmasam çok üzülücem destek olursam çok yorulucam biliyorum.
Duygu sömürüsü demek çok yanlış bence. Sonuçta sizin için istiyor kendi için değil. Yorulmadan yol alınmıyor maalesef

Koca ev işinde yardım etmiyorsa geçim konusunda da yardım beklememeli. Konu sahibi yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi kendi için sigortalı bir işe girmeli ama maalesef kadınlar başlarına gelmeyince bunun kıymetini anlamıyorlar. Konu sahibi de umarım hiçbir zaman anlamak zorunda kalmaz.

Miras konusunda eş biraz kurnaz duruyor evet. Ama eşitlik varsa kayınpedere dönüşümlü bakılmalı. Üst üste yaşamaya gelince “damadın evine” gidilmez, mirasa gelince üçe bölelim de başka bir uyanıklık türü.

Eşiniz babasına parasını vereyim tapu benim üzerime olsun mu dedi ciddi ciddi? Vay be pek bir tatlı su kurnazıymış kendisi.
Parasını verebiliyorsa bütün evler eşinizin zaten. Neden kardeşlerinin hakkını gaspetmeye çalışıyor?
Utanmadan?
Kp bizle yaşıyor zaten arsalar bahçeler hep ortaklık mal sadece evin tapusunu istiyor ki haklıda ben arazilere kendi altınlarımı birikmiş paraları yatırdım daha yeni verim almaya başladığımız her araziye ortaklar ama eve bende ortak olmalarını istemiyorum

Koca ev işinde yardım etmiyorsa geçim konusunda da yardım beklememeli. Konu sahibi yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi kendi için sigortalı bir işe girmeli ama maalesef kadınlar başlarına gelmeyince bunun kıymetini anlamıyorlar. Konu sahibi de umarım hiçbir zaman anlamak zorunda kalmaz.

Miras konusunda eş biraz kurnaz duruyor evet. Ama eşitlik varsa kayınpedere dönüşümlü bakılmalı. Üst üste yaşamaya gelince “damadın evine” gidilmez, mirasa gelince üçe bölelim de başka bir uyanıklık türü.
Durumumuz iyi çok şükür işe girmeyi falan hiç düşünmedim sadece ev yapmak için biraz eksiğimiz var onu kapatmam için benden yardım istiyor ama ben dediğim gibi manevi destek görmediğim için yapmak istemiyorum. Miras konusundada bence çok doğru bi yorum yapmışsınız

Vallahi ondan destek görmüyorsanız dediğiniz gibi bir ekmek bile almıyorsa siz haklısınız ben ilk başta bunu yazmadiginiž için öyle bir yorum yaptım .O zaman çocuğu ve kendinizi düşünün kendinize birikim yapın tabiki
Elimden geldiğince destek oldum bu zamana kadar artık dediğiniz gibi çocuğum için birikim yapıyorum biraz birikmişim var gizliyorum söylesem ister biliyorum

Ben hem çocuk hem ev işi hem kp'nin yükünü çekeceğim bir de dinlenme vaktimde örgü öreceğim Kp 1 lira vermeden yanımda oturacak işini bana gördürecek yok öyle hayat valla:)

Eşine de ki" Tamam o zaman bakıcı bulalım ben örgü örerim ama bu şekilde kusura bakma mümkün değil çok istiyorsan ikinci iş bakabilirsin ya da baban versin, baban bomboş dururken bu kadar işimin arasında benden istemen de çok saçma bana değil babana ısrar et o durmayacak mı bu evde" de:)
Babasına düşkün böyle söylesem kavga ederiz bi de onu çekemem valla

X