Eşimim sinir bozucu tavırları.

Eşinin aşağılık kompleksi var. Bilinçaltı senin ondan daha üstün olduğunu biliyor, kabullenmek istemiyor bu yüzden herşeyi eleştirip seni dibe çekmek istiyor. Böylece kendi ezikliğini seni kötü hissettirerek dengelemeye çalışıyor. Narsist davranışlar dikkat et, otokontrol geliştirmelisin. Ben böyle seviyorum, ben böyle beğeniyorum, ben böyle kendimi iyi hissediyorum, böyle daha mutluyum gibi cümleler sınır çizer kullanmalısın.

Kimseye kolay kolay boşan demem ama bence acil boşanın ya. Bana eşim böyle yapsa önce ona kendisini dünyanın en ezik en çirkin en değersiz insanı gibi hissettirir psikolojik şiddet uygularım sonra tekme. Bakın yeri gelip ihanetin dahi telafisi olur düzelir ama böyle davranışların düzelmesi imkansız . Akıl sağlığınızı bozar

Koskoca lisans mezunu memur olmus kadınlar, hala " altin takmadi, tabak almadi "yaziyorsunuz. Koca koca akli başinda insanlarsiniz ne tabagi alacaktı, ne altini takacakti?🤷‍♀️ Sorununuzun bununla ne.ilgisi var ki, bunu da araya mahalle kizi gibi sıkıştıriveriyorsunuz?
Bunun lisans mezunu olmakla alakası yok o zaman tüm lisans mezunları benim maddi manevi hiçbir ebeveyne ihtiyacım yok diyip tüm ana babalara yallah çekelim. Tabikide bütçelerimizi gelecek planlarımızı onların vereceklerine göre ayarlamayacağız lakin göz ara ve gönül ister. Herkes anası babası-kayınvalidesi ve pederi alan tutsun ister aksi insan fıtratına uygun değil . Ama az ama çok herkes bir görmek ister.

Merhaba hanımlar. Yaklaşık 1 yıldır evliyim. Uzun süre goruserek ve severek evlendik. 4 yıldır çalışıyorum. Lisans mezunu ve memurum.
Eşimle evlenme sürecinde ailesi yüzünden çok sıkıntı yaşadım. Maddi olarak kendi gelirlerine göre çok az destek oldular. Tabak dahi almadilar sadece çok az altın taktılar. Manevi destek ise hic görmedim. Ancak konusmalari ise sanki cok buyuk isler yapmis gibiydi. Bu sürecte kendilerinden sogudum ve gerekmedikce konusmuyorum. Bu yuzden esimle cok sorun yasadim. Hicbir zaman bana hak vermedi. Bu yuzden en guzel gececek zamanlarim aglayarak ve mutsuz gecti.
Daha yeni toparlamaya basladim kendimi. Zaten bu konudan dolayi doluyken eşim beni cok elestirmeye basladi. Kiyafetlerime cirkin diyor. Baska erkek gorse delirecegi camasirlar giyiyorum teyze gibi oldun iade et diyor. Inanin heyecanla bekledim gorunce yuzunde sacma sapan bir ifade oldu. Yaptigim yemeklere ise mutlaka bir kusur buluyor. Ustelik calisan biri olmama ragmen eve gelince yemek yapmak birlikte yemek istiyorum ama bir kusur bulacak diye korkuyorum artik. Hatta bazen yemek yapip disaridan yemek soyluyorum hangisini istersen onu ye diye. Isimden dolayi casual giyinmek zorundayim esim cok cirkin deyip duruyor. Isin tuhaf tarafi baskalari ise cok begenip nereden aldin diye soruyor link istiyor ve gidip aynisini aliyor.
Beni cok elestiriyosun bak bu kadari fazla kiriliyorum diyorum bir sey demedim abartiyosun deyip kiziyor.
Bu sabah cikarken bana etegin cok kro dedi. O kadar zoruma gitti ki. Yine soyledim cok kiricisin bak senin giydigin su kiyafet de bana oyle geliyor ama bir.kere agzimi acmadim diye. Yine kendini hakli cikariyor. O kadar bunaldim ki. Terk etme asamasindayim ancak onu seviyorum. Ne yapacagim bilmiyorum
Esimde bende beğenmediğimiz bir şey olursa soyleriz birbirimize olmadi bu diye ama bu yapılan cok büyük bi saygısızlık hem çalışıp hemde mutlu etmek için neden bu kadar çaba boyle sevgi olmaz olsun derim kimse bana bu muameleyi yapamazz

Bak kırılıyorum yapma deme. Habeş maymunu kılıgınla sen beni mi beğenmiyorsun de. Senin kafan basmaz moda sürekli değişiyor de.
Yemek konusunda bişey diyemem çalışıyormuşsun bigün sen yap bigün o

Tek çözüm eşinin ailesiyle iyi geçinmen. İyi geçinip kendini yarandırana kadar bu adam değişmez. Tek sıkıntısı da bu zaten. Bir yıl size alışmalarına izin verin. Anladığım kadarıyla anne baskın adam da anneci değil ama hak verdiği için annesinin tarafında.Bu sebep Boşanmaya kadar götürür bence. Fedakarlık yaptığınız nokta da değişim başlar. Ailesi hiç görmeyecek ama eşiniz görürse yeter. Çok sivrlip onlar geline yaransın, yok istemezse annesine gitsin filan bu düşünceler kime ne kazandıracak. Eşiniz iyi biriyse uğraşmanızı hakediyorsa deneyin derim.

Merhaba hanımlar. Yaklaşık 1 yıldır evliyim. Uzun süre goruserek ve severek evlendik. 4 yıldır çalışıyorum. Lisans mezunu ve memurum.
Eşimle evlenme sürecinde ailesi yüzünden çok sıkıntı yaşadım. Maddi olarak kendi gelirlerine göre çok az destek oldular. Tabak dahi almadilar sadece çok az altın taktılar. Manevi destek ise hic görmedim. Ancak konusmalari ise sanki cok buyuk isler yapmis gibiydi. Bu sürecte kendilerinden sogudum ve gerekmedikce konusmuyorum. Bu yuzden esimle cok sorun yasadim. Hicbir zaman bana hak vermedi. Bu yuzden en guzel gececek zamanlarim aglayarak ve mutsuz gecti.
Daha yeni toparlamaya basladim kendimi. Zaten bu konudan dolayi doluyken eşim beni cok elestirmeye basladi. Kiyafetlerime cirkin diyor. Baska erkek gorse delirecegi camasirlar giyiyorum teyze gibi oldun iade et diyor. Inanin heyecanla bekledim gorunce yuzunde sacma sapan bir ifade oldu. Yaptigim yemeklere ise mutlaka bir kusur buluyor. Ustelik calisan biri olmama ragmen eve gelince yemek yapmak birlikte yemek istiyorum ama bir kusur bulacak diye korkuyorum artik. Hatta bazen yemek yapip disaridan yemek soyluyorum hangisini istersen onu ye diye. Isimden dolayi casual giyinmek zorundayim esim cok cirkin deyip duruyor. Isin tuhaf tarafi baskalari ise cok begenip nereden aldin diye soruyor link istiyor ve gidip aynisini aliyor.
Beni cok elestiriyosun bak bu kadari fazla kiriliyorum diyorum bir sey demedim abartiyosun deyip kiziyor.
Bu sabah cikarken bana etegin cok kro dedi. O kadar zoruma gitti ki. Yine soyledim cok kiricisin bak senin giydigin su kiyafet de bana oyle geliyor ama bir.kere agzimi acmadim diye. Yine kendini hakli cikariyor. O kadar bunaldim ki. Terk etme asamasindayim ancak onu seviyorum. Ne yapacagim bilmiyorum
Bence esiniz sizden sogumus. Bu cok bariz. Aklinda birsey var size karsi. Birseye kirilmis icerlemis olabilir. Sizin altin takintiniza olabilir. Kaldi ki o da sizin yanlisiniz. Altin maltin vs bunlar tamamen hediyedir. Kismenin size altin veya tabak borcu yok. Esiniz o konuda hakli.

Kendisini ezik hissedenler karsisindaki kadını erkeği aşağılamaya başlıyor

Ablam calismaya başlayınca enistemden üst kademede çalışmaya başlamıştı
Hep tam makyajla ise gitti

Enişte aşağılamaya başladı cirkinligini kapatıyomusmus ablam
Ondanmismis boyanmasi
Yüksek kademede atanmasına ayrı kafayı taktı işyerine hayırlı olsun çiçeği bile yollamamisti

Sonradan sindirmeye başladı durumu.
Aşağılamayi bıraktı
Gayet memnun ablamdan şimdi

Benimde eski sevgilim ben güzel giyinince cinlenir beni aşağılardi oje sürsem niye surdun bı amacin mi var derdi manipüle etmeye çalışırdı 🤣🤣🤣

Amacım olsa ruhun mu duyar gerizekalı🤣
Özgüven eksikliği duyanin yolu başkasını aşağılamaktan geçer tekrarliyorum

Altin maltin vs bunlar tamamen hediyedir. Kismenin size altin veya tabak borcu yok. Esiniz o konuda hakli.
Şu cümleler beni kendime getirdi
Bende altın hususunda çok takıntı yaparım
Kayinaileden yana bı noksanlık görmedim de ablam düğünüme kendini sallayarak geldi diye çok kafayı takmıştım 🤣🤣🤣🤣şimdi de çocuk doğurdum bişey getirmedi

Bence cimri 🤣ama takilmak beklentiye girmek doğru degilmis belli ki❤️

Dün otururken gazeteye bakarak sesli yorum yaparken eşim tam teyzeler gibi yorum yapıyorsun dedi tiksinerek. Sakince gazeteyi kapattım nefret ve öfke hissettiriyorsun bende dedim. Özür diledi ben de özür diledim, ne ses yükseldi ne suratımız asıldı. Bunu neden anlattım?
İnsanlar zamanla birbirinden sıkılır ve daha önce takılmadığı mezvular daha farkedilir hale gelebilir ama bana gelip asla hakaret edecek, kıracak şeklimle, vücudumla, kokumla, giydiğimle alakalı kırıcı yorum yapamaz. Arada fark var. Eğer yaparsa sevgi yoksunluğudur.

Ailesiyle alakalı size destek vermemesi eğer iki tarafa da mesafeli ise neyse ama onları haklı görüyorsa yanlış. Gerçekten sevilmemişsiniz sanırım.

Eşiniz yorum yapmaya dahi değecek biri değil gözümde.
Ve bütün bunlara rağmen onu seviyorsunuz??
İlginç.
Uğruna ölebilecek kadar aşık olsa da insan bu sözleri duyduğu an ışık hızında soğuması gerekir.Bence psikolojik anlamda acilen yardım alın.

Yaptigim yemeklere ise mutlaka bir kusur buluyor. Ustelik calisan biri olmama ragmen eve gelince yemek yapmak birlikte yemek istiyorum ama bir kusur bulacak diye korkuyorum artik. Hatta bazen yemek yapip disaridan yemek soyluyorum hangisini istersen onu ye diye. Isimden dolayi casual giyinmek zorundayim esim cok cirkin deyip duruyor.
Ev kadınıyım yemek yapmayı da pek sevmem, yaptığım yemeğe eşim burun kıvırsa veririm eline tencereyi bıçağı sen yap da biz yiyelim derim, çalışan bir kadın sabahtan akşama kadar iş yerinde yorulduktan sonra evde bir de yemek için uğraşıp eş beğenmez diye neden dışarıdan da yemek söyleyerek ağzının ayarı olmayan kaba bir adamı şımartır anlamıyorum.

Evde yemek yapacaksanız yapın ama seçenek olsun diye dışarıdan yemek söyleyip eşinizi şımartmayın, yaptığınızı yerse yer yemezse kendisi bilir, tavsiyemdir bütün ev işlerine eşinizi de ortak edin, o çalışıyorsa siz de çalışıyorsunuz, suya sabuna dokunmayıp her işinize kusur bulacağına elinde bezle toz alsın, yemek yapsın bir işe faydası olsun.

Kıyafetlere gelince, etek görselinizi gördüm iş yeri kıyafet yönetmeliğiniz neyse onu giyiyorsunuz belli ki, etek de çirkin değil, eşiniz çok biliyorsa alsın sizi alışverişe götürsün.

Böyle eşleri çok pohpohlamaya, şımartmaya gelmez yumurta kabuğunu beğenmez misali burnu kalkar eşini beğenmez, siz ona kendinizi beğendirmek için değil o size kendini beğendirmek için çabalasın, çamaşır vs almayın, yemek evde ne varsa onu yesin, bazen tok gelin bugün yemek yapmadım acıktıysan dışarıdan söyle deyin, ev işleri ortak olsun, hafta sonları 1 gün onunla vakit geçiriyorsanız diğer gün arkadaşlarınızla zaman geçirin, azıcık elinizi eteğinizi çekin o koşsun.

Asla saygısız eşe tahammül etmeyin uyarın

Arkadaşlar yorumların bir kısmını okudum. Bir çoğunuz sana şunu diyen herife sen de şunu şunu deseydin. Niye sustun demişsiniz. Şimdi şu var. Anladığım kadarıyla konu sahibi elbette cevabını verecek biridir. Zaten dikkat ederseniz ilk başta adamın annesinin tavırlarını falan eleştirmiş adam cephe almış. Bu adama o dediğiniz cevapları verse bu evlilik biter. Bu kadar net söylüyorum. Konu sahibi bunun farkında. Çünkü karşısındaki sizin zannettiğiniz gibi normal bir erkek değil. Herifin aşağılamasından belli. Konu sahibi de aynı minvalde cevap verse çok çok huzursuz olacak bu kaçınılmaz. Bu adam susmaz. Sussa bile bir şekilde hıncını alır. Çünkü adamda aşağılık kompleksi var.
İki yol var. Bu evlilik öyle de böyle de biter. Benden sana demesi. Ya cevabını vereceksin göze alacaksın evliliğin bitmesini. Ya da susacaksin yine bitecek evlilik. Ağzının payını ver bitecekse de bitsin derim ben. Susmasını bekleme ama. Yine sen üzülürsün ama bu evlilik yine biter.

Arkadaşlar yorumların bir kısmını okudum. Bir çoğunuz sana şunu diyen herife sen de şunu şunu deseydin. Niye sustun demişsiniz. Şimdi şu var. Anladığım kadarıyla konu sahibi elbette cevabını verecek biridir. Zaten dikkat ederseniz ilk başta adamın annesinin tavırlarını falan eleştirmiş adam cephe almış. Bu adama o dediğiniz cevapları verse bu evlilik biter. Bu kadar net söylüyorum. Konu sahibi bunun farkında. Çünkü karşısındaki sizin zannettiğiniz gibi normal bir erkek değil. Herifin aşağılamasından belli. Konu sahibi de aynı minvalde cevap verse çok çok huzursuz olacak bu kaçınılmaz. Bu adam susmaz. Sussa bile bir şekilde hıncını alır. Çünkü adamda aşağılık kompleksi var.
İki yol var. Bu evlilik öyle de böyle de biter. Benden sana demesi. Ya cevabını vereceksin göze alacaksın evliliğin bitmesini. Ya da susacaksin yine bitecek evlilik. Ağzının payını ver bitecekse de bitsin derim ben. Susmasını bekleme ama. Yine sen üzülürsün ama bu evlilik yine biter.
Aşağılık kompleksinden muzdarip erkeklerin mutlaka yaptıkları şey: aldatma. Er geç gerçekleşecek. Kendinden gerçekten aşağı gördüğü bir kadına gidecek. Onu böyle aşağılamaya da gerek görmeyecek, hatta onun yanında daha huzurlu olacak. Konu sahibinin susup yutması süreci sadece yavaşlatıyor. Ya şimdi konuşur bastırır, adam bu b.ku yer ya da iki çocuğu ile aldatılır ileride, şimdi cesaret edemeyen o zaman geldiğinde hiç cesaret edemez, bunu da yutar yerine oturur, yuttuklarının zehrini atmak için kutu kutu antidepresan yutar üstüne.

Aşağılık kompleksinden muzdarip erkeklerin mutlaka yaptıkları şey: aldatma. Er geç gerçekleşecek. Kendinden gerçekten aşağı gördüğü bir kadına gidecek. Onu böyle aşağılamaya da gerek görmeyecek, hatta onun yanında daha huzurlu olacak. Konu sahibinin susup yutması süreci sadece yavaşlatıyor. Ya şimdi konuşur bastırır, adam bu b.ku yer ya da iki çocuğu ile aldatılır ileride, şimdi cesaret edemeyen o zaman geldiğinde hiç cesaret edemez, bunu da yutar yerine oturur, yuttuklarının zehrini atmak için kutu kutu antidepresan yutar üstüne.
Kesinlikle doğru yorum. Ya ağzının payını verecek bu evlilik bitecek. Ya susacak yine bitecek. En iyisi ağzının payini vermesi.

Böyle birini nasıl sevebiliyorsunuz? yanında 1 dk bile duramam böylelerinin.

Ben bir tek bu kısma yorum yapacağım.
Kusura bakmayın ama şu kısım için ne eşiniz suçlu ne de kayın aileniz.
Tek suçlu sizsiniz.
Yani kırk yıl düşünsem benim düğünümü yapmadılar diye eş ailesine küsmek aklıma gelmez.
Ben eşiniz olsam bende sorun çıkartırım.
Çok okuyoruz bu forumda bu olayları. Ne münasebet yahu? Bu da iyi bahane oldu eş ailesine küsmek için.
Ben de asla hak vermezdim eşime.

Diğer kısım için ise diyorum ki eşiniz yontulmamış bir odun.
Ama belki ilk zamanlar para uğruna yaşattığınız huzursuzluk için size saygısı kalmamıştır.

Ornegin karacadan bir tencere takimi aldim ve isimi goruyor. Hatta fazla geliyor 2 kisiye. Kadin geldiginde bir kucuk pilav tenceren bile yok dedi.
Aman Allah'ım. Bu lafı inşallah evire çevire yedirmişsinizdir kayınvalideye.
Ne demek "Bir küçük pilav tenceren bile yok." dedi.
İnanamıyorum. Bu gözler daha neler okuyacak bu KK'da.

X