Eşimin ailesi ile kültür çatışması...

Kova ile yikanilinca su tasarrufu yapıldığını düşünüyorum bende son zamanlarda. Çocuklar düşün altında yikanamadigi için kova ile yikiyordum bende kovaya döneceğim. Bu kısım varoslukla ilgili değil bence de.
Bir de yaşlılar eskiden ayakta duş altında yıkanmaktansa küçük tabureye oturup,kova ile yıkanırlarmış.Uzun süre ayakta durmak istemeyebilir,dizi ağrıyordur,ayağı kaymıyordur.Yani mantıklı.

Duş olayına bu kadar takılacağınızı bilmedim. Ben onu sadece genel olarak yaşam tarzını anlatmak için misal çektim. Giyimi de buna misal, heryere kış yaz bilmeden terlikle pazar insanı gibi gider. Nasıl diyim, dikkat etmez bu küçük şeylere bile. Anlatmakta zorluk çekiyorum...

Kaldı ki, ben eşime aşık oldum. Şimdi de çok seviyorum. Kendisi böyle bir tarafının olduğunu belli etmemişti, amma ettiyse bile ben yine onu her şekilde kabul ediyor ve seviyorum. Sadece şaşırttığımı belirttim.

Ben buraya kimseyi aşağılamak için yazmadım. Sadece empati yapasınız diye, derdimi içimi dökmek için yazdım. Ve aile durumu gerçekten rahatsız edici. Eminim öyle yorumlar yazanları da rahatsız ederdi. Lütfen negatif yazmayın. Zaten ülkede yalnızım ve bunu ailemle de paylaşma olasılığım yok şuan. Kimseyle paylaşamıyorum. Burada içimi döktüm, anlayışla karşılayın.

Eşinizi seviyorsanız ve tek sorun ailenin bu terbiyesiz tavırları ise bence ilk çözüm boşanmak olmamalı. Belki bir süre ülkenize dönmek size iyi gelebilir. Belli ki yipranmissiniz. Bi süreliğine ülkenize dönüp eşinizden uzak kalıp düşünmeniz iyi olabilir. Ailenizin yanında ülkenizde daha huzurlu olursanız boşanmaya o zaman karar verirsiniz. Bu kadar kaba insanlarsa boşanmak istediğinizi dile getirince sert tepkilerle de karsilasabilirsiniz. Boşanma kararı verirseniz aileniz veya arkadaşlarınızdan biri olmalı yanınızda.

Türkiye'ye komşu olup, daha medeni olan ülke yok ki!
Yunan olmadığını varsayıyorum, ondan sonraki en medeni ülke çingene
Sen bizimle * mı geçiyorsun?
Türkiye'ye komşu olup medeni ülke yok mu🤣
Bulgaristan Türküdür belki yada Kıbrıslidir.
Ne diyorsun sen pardon?
Böyle küfürlü terbiyesiz bir aileye gelin gitmiş arkadaş ne yazık ki.
Tuhaf görmesi normal.

Duş olayına bu kadar takılacağınızı bilmedim. Ben onu sadece genel olarak yaşam tarzını anlatmak için misal çektim. Giyimi de buna misal, heryere kış yaz bilmeden terlikle pazar insanı gibi gider. Nasıl diyim, dikkat etmez bu küçük şeylere bile. Anlatmakta zorluk çekiyorum...

Kaldı ki, ben eşime aşık oldum. Şimdi de çok seviyorum. Kendisi böyle bir tarafının olduğunu belli etmemişti, amma ettiyse bile ben yine onu her şekilde kabul ediyor ve seviyorum. Sadece şaşırttığımı belirttim.

Ben buraya kimseyi aşağılamak için yazmadım. Sadece empati yapasınız diye, derdimi içimi dökmek için yazdım. Ve aile durumu gerçekten rahatsız edici. Eminim öyle yorumlar yazanları da rahatsız ederdi. Lütfen negatif yazmayın. Zaten ülkede yalnızım ve bunu ailemle de paylaşma olasılığım yok şuan. Kimseyle paylaşamıyorum. Burada içimi döktüm, anlayışla karşılayın.
İyi de siz zaten bir şeylerin yanlış gittiğini evlenmeden önce anlamışsınız.Niye bile bile lades dediniz ki?

Aileniz de mi uyarmadı sizi anlamıyorum ki? Hadi sizin gözünüz aşktan kör oldu diyelim, aileniz hiç fikir belirtmediler mi? Gidiş gelişler olmadı mı? Eşinize şok olmayın, çiçek istediği kadar güzel olsun, yetiştiği toprak önemli. Armut dibine düşmüş kısaca.

20 yıldır İstanbul’dalar diyorsunuz, onca zamana rağmen entegre olamamışlarsa, daha da olmaz. Köpeği, kuşu eğitirsiniz mesela, ama bu varoş tipleri eğitemezsiniz, uyum sağlamasını bekleyemezsiniz. O yüzden ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz.

Bulgar, gürcü, İranlı filan çıkarsa çok gülerim 😂

Al birini vur ötekine bir üçlü:olamaz: Ülke yönetimi berbat ama bazı İranlı insanlar en azından aklı başında mollalardan illallah etmişler. Bir de Türkiye'ye gelen İranlı kadınlar hemen burun estetiği oluyor, neden? :KK51:Durmayıp gelir gelmez yaptırıyorlar, molla rejimi şu bu diye aşağılıyor dünya ama hepsinde çuvalla para var estetik, botoks var, en lüks semtlerde yaşıyorlar bu İranın parası nerden geliyor?:KK57:

Düğüne gelmişler ve varoş olduklarini görmüşsün ya hani vazgeçseydin o zaman. Daha çok evlendikten sonra didiklemişsin gibi duruyor. Tabi sizin oralar aşırı elittir osurukları bile pembiştir eminim.
Ayrıca Türk aileleri ile ne alakası var? Burdaki insanların kültürleri köy köy mahalle mahalle değişiklik gösterirken Türk aileleri olarak nasıl genelleme yapabilirsiniz ki?

Esiniz ailesinin bir parcasi. Tabi onlara benzer. Bunu ilk belli etmesede. Cocugunuz olsa olacaklari düsünebiliyormusunuz? Yani bence iyi saglikli bir mesafe lazim. Cünkü onlari degistiremezsiniz. Ama unutmayin: Cocugunuzu bu adamla büyüteceksiniz ilerde

Sinir krizleri geçirmeye başladım ve bu halimden dolayı, küfürlü konuşmam beni daha da depresyona soktu. Öyle bir ambiyansa girdim ki... çıkmak için uğraşıyorum.

Olmuyorsa olmuyor konu sahibesi bu şekilde kendine eziyetin hiçbir faydası yok ki :KK51: Ya eşine söyleyeceksin o şekilde küfürlü konuşmalardan rahatsız olduğunu ayrıca ailesiyle de görüşmeyeceksin. İkinci kısmı da kimse kabul etmez diye düşünüyorum, adamın ailesi alenen aşağılanacak. Burdaki en temiz yok yaşın gençken boşanıp kaçmak.

Sinir krizleri geçirmeye başladım ve bu halimden dolayı, küfürlü konuşmam beni daha da depresyona soktu. Öyle bir ambiyansa girdim ki... çıkmak için uğraşıyorum.
Üzüm üzüme baka baka kararır. Ha bir de işin çocuk yetiştirme kısmı gelecek, siz o zaman görün hengameyi. Korkurtmak gibi olmasın; ama hayatın gerçekleri var.

Aileniz de mi uyarmadı sizi anlamıyorum ki? Hadi sizin gözünüz aşktan kör oldu diyelim, aileniz hiç fikir belirtmediler mi? Gidiş gelişler olmadı mı? Eşinize şok olmayın, çiçek istediği kadar güzel olsun, yetiştiği toprak önemli. Armut dibine düşmüş kısaca.

20 yıldır İstanbul’dalar diyorsunuz, onca zamana rağmen entegre olamamışlarsa, daha da olmaz. Köpeği, kuşu eğitirsiniz mesela, ama bu varoş tipleri eğitemezsiniz, uyum sağlamasını bekleyemezsiniz. O yüzden ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz.
Ya pek çok şey tolere edilebilir ama o küfürler ne ya 🤣 Küfre yabancı değilim, sinirlenince çok pis ederim, lakin g.tünü eşşşek s..sin ne abi? 🤣 Bu benim için bile fazla.

X