Eşimin ailesi

Gitmeyeceğim çünkü huzursuzum. Köpek istemememe saygısızlıkla karşılık veren insanlarla aynı yerde bulunmak istemiyorum. 4 gün kalacaklar bunun 2 günü nöbetçiyim 2 günü de otelde kalacağım. O da bana otel tuttu son çare olarak
İyi olmuş, aklı başına gelir belki eşinizin. Yerinizde olsam nöbette olmadığım günler eşimin yanıma gelmesini sağlardım, belli mi olur, belki kayın ailenin aklı da böyle başlarına gelir.

Yok kuzum sen neye tahammül edeceksin? Ben yapamıyorum. Baska çözüm bul. İdare edemiyorum de. En iyisi olsa olmaz. Böylesi ile hiç olmaz.
Ev sahibine de bakma. Düğün zamanı bana senin kv çok zor diyen akrabamız, ben yıllar içinde kv ile görüşmeyince( ki kendi kızı da gorusmuyor) aaa olur mu ben sizi baristirayim, biz görmedik böyle şeyler demişti. Ben de kendi kızınızdan mi baslasaniz deyince sana da laf söylenmiyor demisti🤣Geçen gördüm" hep söylerim yeğenlerime Sasifelek gibi net olun" dedi. Ben de güldüm iyi bugün onaylanan taraftayim diye. Bu eskiler iyi iyi diyorlar bence duygusal anlamda çok gitgelleri var. Bugün biz baktık diyen ev sahibiniz iki gün sonra helal olsun diyebilir. Bir değişikler
Kv ile çok ciddi bir meseleden dolayı görüşmuyorum.Kendi kayinvalidesiyle çok küçük bir konudan senelerce görüşmemiş bir kadın (kvnin komşusu) ben kv ile konuşmuyorum diye bana küs:KK66:) aynı hesap,herkes dönüp kendine bakmıyor da başkasına karışıyor

Ara gelmeyin evim müsait değil zaten eve köpekle hiç gelmeyin de. Eşin söyleyemiyorsa sen söyle yoksa seni adam yerine koyan yok işlerine geliyor tırnaklarını çıkart biraz. Ha eşimle kavga ederiz diyosan zaten ediyormuşsun onlar geldiklerinde bir de onları çekmezsin kavganı edersin napalım. Yani söylemeden köpekle vs geldiklerinde, köpek halıyı pislettiğinde sizi ısırdığında nasıl ortalığı yıkmadınız inanamıyorum.
Son yazınızı yeni gördüm. Evi bırakıp gitmek nedir bir de yazık nöbetten çıkıp dinlecekken otele gideceksiniz. Eşiniz kusura bakmayın ama adam değil. Bin türlü insan var belki kinlenip aranızı bozacak bişey yapacaklar eve bişey bırakacaklar.

Merhaba
Forumu uzun yıllardır takip ederim ama ilk defa bir konu açma ihtiyacı hissettim.
Eşimle 2 yıldır evliyiz. Normal bir evlilik yapmadık kendi aramızda o anki şartlardan dolayı resmi nikah yaptık. Daha sonra ailelere söyledik. İlk başlarda sorun oldu elbette ama sonradan kabullendi herkes. Eşimin ailesine 2-3 saat mesafede oturuyoruz. İlk geldiklerinde bize söylemeden yanlarında 3-4 kişiyi daha getirdiler. Ben böyle durumları hiç sevmem yatılı misafir de pek sevmem. 2. Gelişlerinde yine aynı şeyi yaptılar. Eşime uyarması gerektiğini söyledim. 3. Gelişlerinde çekirdek aile olarak geldiler. Bir de köpekleri var o da onlarla geliyor. 2-3 aya bir geliyorlardı yani. Köpekleri rus finosu. Belki bilenler vardır yaramaz ve çok hırlayan bir köpek. Ve şımarık. Ben hayvanları çok severim bahçede bir Sürü kedim var severim beslerim ama evin içinde bakmayı tercih etmiyorum. 3. Gelişlerinde köpek durduk yere bana hırladı ve avucuma dişini geçirdi. Bayağı kesildi kanadı acile gittik. Ben o an çok korktum ve bağırdım. Eşimin kardeşi bakmak istedi o an lütfen gider misin dedim. Sonrasında eşimle tartıştık. Akşam eve döndüğümde hiçbiri bana geçmiş olsun bile demedi. Bunun haricinde köpek bahçede çamura basıp sokaklarda dolaşıp eve giriyordu. Halıya işemişti. Ve ne köpeği ne evde kirlettiği yerleri temizlemiyorlardı. Köpek dışardan eve girip her yerde dolaşıyordu. Neyse ertesi gün gittiler. 1 senedir de gelmediler. Bende de travma oldu artık sokakta bile köpek görünce korkuyorum ve yaklaşamıyorum. Birçok saygısız davranışları oldu bana karşı. O ev benim değilmiş sadece kendi çocuklarının eviymiş gibi davrandılar hep. Şimdi yine geleceklermiş 1-2 güne. Ben onları da istemiyorum ama köpeklerini getirmelerini hiç istemiyorum çünkü huzursuz olacağım. Evde durmak istemeyeceğim. Kendi evimde işkence çekiyormuş gibi gelecek bana o 3-5 gün eminim. Eşim söyledi köpeği getirmeyin diye ama bırakacak kimse yok demişler. O zaman nasıl ki çocuğunuzu götüremediğiniz yere gidemiyorsanız buraya da gelmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum ben. Haksız mıyım? Çok sinirleniyorum gerçekten.
Dip not: eşimle en büyük kavgalarımızı hep onlar gelip gittikten sonra yaptık.
Köpekten korkuyorum deyin ben düşündümde benim evime.kopek gelse kapten giderim sevip sevmemek değil deli gibi korkuyorum sizde korkuyorum deyin korktuğunuz bi hayvanı kimse eve getiremez acik acik köpekten korkuyorum getirmeyin deyin

Köpekten korkuyorum deyin ben düşündümde benim evime.kopek gelse kapten giderim sevip sevmemek değil deli gibi korkuyorum sizde korkuyorum deyin korktuğunuz bi hayvanı kimse eve getiremez acik acik köpekten korkuyorum getirmeyin deyin
Dedim, dedik… ama getirdiler

Ara gelmeyin evim müsait değil zaten eve köpekle hiç gelmeyin de. Eşin söyleyemiyorsa sen söyle yoksa seni adam yerine koyan yok işlerine geliyor tırnaklarını çıkart biraz. Ha eşimle kavga ederiz diyosan zaten ediyormuşsun onlar geldiklerinde bir de onları çekmezsin kavganı edersin napalım. Yani söylemeden köpekle vs geldiklerinde, köpek halıyı pislettiğinde sizi ısırdığında nasıl ortalığı yıkmadınız inanamıyorum.
Son yazınızı yeni gördüm. Evi bırakıp gitmek nedir bir de yazık nöbetten çıkıp dinlecekken otele gideceksiniz. Eşiniz kusura bakmayın ama adam değil. Bin türlü insan var belki kinlenip aranızı bozacak bişey yapacaklar eve bişey bırakacaklar.
Köpek ısırdığı zamanda kavga ettim hiçbiriyle konuşmadım ertesi gün gittiler güle güle bile demedim. 1 sene boyunca da ne gördüm ne konuştum… daha ne yapabilirim bilmiyorum tek seçenek boşanmak sanırım geriye kalan 😂evet o bir şey yapma olayı benimde aklıma geliyor çünkü onlar her gelip gittiğinde biz 2-3 ay düzelemiyoruz eşimle…

Gercek bir yuzsuzluk abidesi aile tek dertleri sizi huzursuz edip boşatmak . Burada ailenin asla suçu yok eşiniz suçlu . Kalsın bakalım ailesiyle evde dört gün evi de asla temizlemeyi gidince bir zahmet onu yapıversin

Gercek bir yuzsuzluk abidesi aile tek dertleri sizi huzursuz edip boşatmak . Burada ailenin asla suçu yok eşiniz suçlu . Kalsın bakalım ailesiyle evde dört gün evi de asla temizlemeyi gidince bir zahmet onu yapıversin
Evet bence de beni huzursuz etmek. Ne kötü, cahil, görgüsüz, düşüncesiz insanlar var gerçekten. Hiç çekemediğim insan tipleri. O temizliyor zaten geçen seferlerde de temizlemişti ama ben rahat edemiyorum ki mecbur ben de üstüne temizliyorum. Bir daha gelirlerse konusu dahi geçerse ayrılacağım. Kimse benden değerli değil uğraşamam.

Evet bence de beni huzursuz etmek. Ne kötü, cahil, görgüsüz, düşüncesiz insanlar var gerçekten. Hiç çekemediğim insan tipleri. O temizliyor zaten geçen seferlerde de temizlemişti ama ben rahat edemiyorum ki mecbur ben de üstüne temizliyorum. Bir daha gelirlerse konusu dahi geçerse ayrılacağım. Kimse benden değerli değil uğraşamam.
Bence üstüne temizlemek yerine bir yardimci tutun o temizlesin . Sizde kendinizi üzmeyin oh ne güzel kafasinizi dinlersiniz . Kendinize yemek ismarlayin

X