Eşimin ailesi

sinemsi5

Yaşamak için güzel bir gün
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2011
63
117
Merhaba
Forumu uzun yıllardır takip ederim ama ilk defa bir konu açma ihtiyacı hissettim.
Eşimle 2 yıldır evliyiz. Normal bir evlilik yapmadık kendi aramızda o anki şartlardan dolayı resmi nikah yaptık. Daha sonra ailelere söyledik. İlk başlarda sorun oldu elbette ama sonradan kabullendi herkes. Eşimin ailesine 2-3 saat mesafede oturuyoruz. İlk geldiklerinde bize söylemeden yanlarında 3-4 kişiyi daha getirdiler. Ben böyle durumları hiç sevmem yatılı misafir de pek sevmem. 2. Gelişlerinde yine aynı şeyi yaptılar. Eşime uyarması gerektiğini söyledim. 3. Gelişlerinde çekirdek aile olarak geldiler. Bir de köpekleri var o da onlarla geliyor. 2-3 aya bir geliyorlardı yani. Köpekleri rus finosu. Belki bilenler vardır yaramaz ve çok hırlayan bir köpek. Ve şımarık. Ben hayvanları çok severim bahçede bir Sürü kedim var severim beslerim ama evin içinde bakmayı tercih etmiyorum. 3. Gelişlerinde köpek durduk yere bana hırladı ve avucuma dişini geçirdi. Bayağı kesildi kanadı acile gittik. Ben o an çok korktum ve bağırdım. Eşimin kardeşi bakmak istedi o an lütfen gider misin dedim. Sonrasında eşimle tartıştık. Akşam eve döndüğümde hiçbiri bana geçmiş olsun bile demedi. Bunun haricinde köpek bahçede çamura basıp sokaklarda dolaşıp eve giriyordu. Halıya işemişti. Ve ne köpeği ne evde kirlettiği yerleri temizlemiyorlardı. Köpek dışardan eve girip her yerde dolaşıyordu. Neyse ertesi gün gittiler. 1 senedir de gelmediler. Bende de travma oldu artık sokakta bile köpek görünce korkuyorum ve yaklaşamıyorum. Birçok saygısız davranışları oldu bana karşı. O ev benim değilmiş sadece kendi çocuklarının eviymiş gibi davrandılar hep. Şimdi yine geleceklermiş 1-2 güne. Ben onları da istemiyorum ama köpeklerini getirmelerini hiç istemiyorum çünkü huzursuz olacağım. Evde durmak istemeyeceğim. Kendi evimde işkence çekiyormuş gibi gelecek bana o 3-5 gün eminim. Eşim söyledi köpeği getirmeyin diye ama bırakacak kimse yok demişler. O zaman nasıl ki çocuğunuzu götüremediğiniz yere gidemiyorsanız buraya da gelmemeniz gerekiyor diye düşünüyorum ben. Haksız mıyım? Çok sinirleniyorum gerçekten.
Dip not: eşimle en büyük kavgalarımızı hep onlar gelip gittikten sonra yaptık.

Napsın insanlar? Oğullarını size hibe edip bir daha görmesinler mi? 1 senedir gelmiyorlarmış zaten 3-5 gün idare ediverin.

Köpek konusunda haklı taraflarınız var ancak o zavallı da ona buna bırakılmaz ki mecbur gelecek. Daha dikkatli olmaları için uyarabilirsiniz.

Ben eşime ailesini istemezsem açık açık söyleyebiliyorum. O da bana aynı şekilde. Eşinizle böyle bir ilişkiniz var mı önemli olan o. Eğer yoksa eşinize aileni istemiyorum demeniz büyük tartışmalara neden olacaktır. Buna hazır mısınız? Yani bilemiyorum zor bir durum, burada haklı olan sizsiniz. Herkes hayvan sever olmayabilir, sevse de evin içinde istemeyebilir. Ev sizin eviniz, zorla getirmeleri geleceğiz demeleri uygun değil. Bir de bir taraf diğer tarafın ailesini geçerli ve mantıklı bir sebepten dolayı istemiyorsa, diğer tarafın bu durumu anlayışla karşılaması gerekiyor bence. Eşinizle sakince konuşabilir misiniz bu durumu?

Köpek seven insanı bile hayvandan soğutur bunlar. Bir hayvan besliyorsan onu yanında götürüyorsan peşinde dolaşman kirlettiği yeri temizlemen lazım. Dışardan çıkıp ayakları silmeden eve sokulur mu köpek? Evlat gibi o da. Misafir gittiğin yerde çocuğu salıp naparsa yapsın demiyorsan köpek içinde diyemezsin.
İdare edeceksin mecburen ama lafını hiç esirgeme bence. Otursun dikkat etsinler köpeklerine. 3-5 gün bi şekilde idare edilir ama senin kurallarına uymaları gerektiğini belli et.

Napsın insanlar? Oğullarını size hibe edip bir daha görmesinler mi? 1 senedir gelmiyorlarmış zaten 3-5 gün idare ediverin.

Köpek konusunda haklı taraflarınız var ancak o zavallı da ona buna bırakılmaz ki mecbur gelecek. Daha dikkatli olmaları için uyarabilirsiniz.
1 senedir görmüyorlar demedim. Bize gelmediler dedim. Oğulları 1-2 ay arayla gidiyor onları görmeye.

Köpek seven insanı bile hayvandan soğutur bunlar. Bir hayvan besliyorsan onu yanında götürüyorsan peşinde dolaşman kirlettiği yeri temizlemen lazım. Dışardan çıkıp ayakları silmeden eve sokulur mu köpek? Evlat gibi o da. Misafir gittiğin yerde çocuğu salıp naparsa yapsın demiyorsan köpek içinde diyemezsin.
İdare edeceksin mecburen ama lafını hiç esirgeme bence. Otursun dikkat etsinler köpeklerine. 3-5 gün bi şekilde idare edilir ama senin kurallarına uymaları gerektiğini belli et.

Evde yaşayan köpek varsa evde yaşaycak şekilde eğitirsin veya eğitime gönderirsin, kimseye rahatsızlık vermezsin. Benim de köpeğim var, evlat evlat diyip kimsenin başına bela etmeye hakkım yok, kimsenine vine çamurlu çamurlu da sokmam. Gelini insan yerine koymamak bui köpeğin ısırıyorsa d atasmasıyla tutarsın bu nedir arkadaşım...

Bence evcil hayvan sorumluluğu alamayan insanlar hayvan sahiplenmemeli.
Burada mesele eş ailesi olması değil arkadaş vs de olsalar sıkıntı zaten.
Sahiplendiğin köpeğin sokakta bile dışkısını elinde poşet gezdirip temizlemen lazım geçtim ki başkasının evinde bu kadar rahat olmak ne demek ?
Ayrıca 1 yıl gelmemeleri güzel demek ki o kadar da yüzsüz degilllermis.
Kac günlüğüne gelecekler bilmiyorum ama veterinerler bakıyor ücretli şekilde veya köpek otelleri var oraya bırakabilirler.
Normalde size saldirmasa alışmaya çalışın idare edin derdim ancak saldırmış korkmaniz çok normal.
Ama hiç gelmesinler olayı doğru değil 1 yıldır gelmemisler sonuçta gelmek istemeleri çok doğal.

Evde yaşayan köpek varsa evde yaşaycak şekilde eğitirsin veya eğitime gönderirsin, kimseye rahatsızlık vermezsin. Benim de köpeğim var, evlat evlat diyip kimsenin başına bela etmeye hakkım yok, kimsenine vine çamurlu çamurlu da sokmam. Gelini insan yerine koymamak bui köpeğin ısırıyorsa d atasmasıyla tutarsın bu nedir arkadaşım...
👏👏

Bunu çözecek olan eşiniz ama çok pasif kalmış
Hem köpeğin düzenini sağlayacak Hem iki taraf arasında denge kuracak.
1 senedir gelmemiş olmaları iyi bir nokta. Bence eşiniz bu durumu çözebilir

Bu arada Rus finosu agresif bir ırk falan değil, aksine zeki ve eğitime çok çok açık bir ırk. Polis köpeği olarak görev yapanları bille var. Rus finolarını bebekken yeterince sosyalleştirmezsen o zaman saldırganlaşır, gelene geçene havlar. Oraya buraya işemesi zaten fiyasko, evde yaşayan köpek evde o tip şeyler olmayacağını bilir. Kısacası bakmayı becerememişler, köpeğe de yazık yani madem beceremiyorsunuz evinizde tutun diğer insanlara niye bela ediyorsunuz köpeğinizi . Hala geç değil havlama, saldırma için köpeği adam gibi bir eğitim kampına göndermeliler.:KK51:

Son düzenleme:
Eşinizin ailesine istemiyorum diyemezsiniz, insanlar doğal olarak evlatlarının evine gelir de kalır da. Orası eşinizin de sizin de eviniz, ailelerinizi atıp satamazsınız.

Yalnız çekirdek aile dışındaki yatılı misafirlik olayında tabii ki size birinci ağızdan bilgilendirmeli, onayınızı almalılar. Ne münasebet yüklenip geliyorlar. Yer var mı hazırlık var mı soran yok.

Sizi sevmeseler de saygı göstermek zorundalar, sizin de saygı duymanız gerekiyor. Saygısızlık mevcutsa onlar geldiğinde siz vakit geçirmek için kendi ailenize gidin veya başka planlar yapın.

Köpekse onların köpeği ve sorumluluk onların, sizin evinize köpek istememe hakkınız var. Kaldı ki sizi ısrarak travmaya sebep olmuş, bu olmasaydı idare edin derdim. Bir pet hotel bulsunlar o zaman, ya da aileden biri kalsın, komşu baksın. Eşiniz de suçlu bir durumda, bir duruş gösteremiyor mu?

Saygısızlık, başka bişey değil bu yaptıkları.
İster senede bir, ister her ay gelsin ama köpeğin varsa ona göre davranacaksın. Ne demek ya eve işemesi ve temizlenmemesi.

Misafirliğe gidince çocuk düz duvara tırmanırken, rahatça oturup kahvesini yudumlayan anne misali..

X