Eşimin aşırı siniri beni korkutuyor...Ne yapmalıyım?

Seni o kadar iyi anlkıyorum ki bazen benm eşimde sinirlendiginde acaba beni öldürür mü diye düsündügümde oluyor yemin ederim eşime de sakinleştiginde dedm ben senden korkmaya basladım ve bu beni senden sogutuyor ister istemez...
Peki eşin cocuguna karsı nasıl?

Seni o kadar iyi anlkıyorum ki bazen benm eşimde sinirlendiginde acaba beni öldürür mü diye düsündügümde oluyor yemin ederim eşime de sakinleştiginde dedm ben senden korkmaya basladım ve bu beni senden sogutuyor ister istemez...
Peki eşin cocuguna karsı nasıl?

Çocuğa şu ana kadar aşırı tepki vermedi zaten daha 3 yaşında;

ama büyüyünce ergen olunca illaki fikir çatışması olucak,işte o zamanlarda eşim oğlumuza anlayışlı olabilir mi?

hiç sanmıyorum...

sorun eşimin sinirini kontrol edememesi,geçince ne var birşey yok ama bu değil ki...

Dünya hep eşimin etrafında dönmüyor ki...

İlerde siniri geçer mi ki ya?

ENDİŞEM OĞLUM..

Ben kendimden geçeli çook oldu...

nasıl mücadele edebilirim, o istemeden olmaz ki..

Aynı beni anlatmışsınız...
Bende çok sinirli bir yapıya sahibim.
En ufak bırseyden bagırıp çağırıyorum tutamıyorum kendımı.
Sinirim geçince sakınlesınce kendıne gel napıyosun sen dıyorum ama elımde degıl.
Başka bırseyde yıne aynısı oluyor.
Esımle boşanma derecesıne geldık bu yuzden.
Esımde cok sakın ve sabırlı bır ınsan hep alttan alır.
Ama ben yapamıyorum ıste hep gergınım herkese karsı böyleyım hakım olamıyorum kendıme :KK43:(

Aynı beni anlatmışsınız...
Bende çok sinirli bir yapıya sahibim.
En ufak bırseyden bagırıp çağırıyorum tutamıyorum kendımı.
Sinirim geçince sakınlesınce kendıne gel napıyosun sen dıyorum ama elımde degıl.
Başka bırseyde yıne aynısı oluyor.
Esımle boşanma derecesıne geldık bu yuzden.
Esımde cok sakın ve sabırlı bır ınsan hep alttan alır.
Ama ben yapamıyorum ıste hep gergınım herkese karsı böyleyım hakım olamıyorum kendıme :KK43:(

evet bu yapı meselesi..Siz bayansınız ama öfkeniz en fazla kırıcı olmanıza sebeb olur;

Eşimin öfkesi,:18::18::18:

inşallah eşimde sonrasında vicdan azabı yaşıyordur;Bu bile bir nebze su serper yüreğime...:KK14:

Çok zor. Allah yardımcınız olsun. Bende ve benim eşimde de aynısı var sanırım. Ben sinirlenince papatya çayı içiyorum. Eşim ise umrumda değil artık. Kendisi için bir şey yapmayan bir insana bir şey yapmak zaman kaybı.

Bebeğiniz tartışmalardan etkileniyor mu? Eğer artık yalnızca oğlunuzu düşünüyorsanız bence ona huzurlu ve uyumlu bir ortamda sevginizi verin. Tarışmalar, öfke, çocuğu ergenlik döneminde daha kötü yapıyor. Ben kendimden biliyorum. Anne-babamın tartışmaları yüzünden bir sürü sorun yaşadım kendi içimde.

bence en iyisi psikolojik yardım ama ikna olmaz demişsin oglun içinde mi olmaz acaba? Çocugun yanında bagırıyorsa cocukta korkar cünkü..

Bebeğiniz tartışmalardan etkileniyor mu? Eğer artık yalnızca oğlunuzu düşünüyorsanız bence ona huzurlu ve uyumlu bir ortamda sevginizi verin. Tarışmalar, öfke, çocuğu ergenlik döneminde daha kötü yapıyor. Ben kendimden biliyorum. Anne-babamın tartışmaları yüzünden bir sürü sorun yaşadım kendi içimde.

ÇOK SIK OLMUYOR TARTIŞMA...Ara sıra geliyorlar eşime ama tam geliyorlar..:KK52:

Çocuğun yanında sesini yükseltti mi hemen uyarıyorum,zaten bu konuda hep örnekler veriyorum,tartışma ortamında büyüyen çocuklardaki davranış bozukluğunu anlatıyorum,çok sık bu muhabbeti yapıyorum ona,etkilenmesi için,işe yarıyor zaman zaman...

bence en iyisi psikolojik yardım ama ikna olmaz demişsin oglun içinde mi olmaz acaba? Çocugun yanında bagırıyorsa cocukta korkar cünkü..

Bir kere mutfakta bağırdı bana;

oğlum hemen koştu geldi ''susun dedim sizeeeeeeeeeee'' hemen kucakladı beni oğlum....

eşimde güldü...

Henüz oğlumun etkelenceği çok kötü bir olay yaşamadık onun yanında tabi!!!!

Bir kere mutfakta bağırdı bana;

oğlum hemen koştu geldi ''susun dedim sizeeeeeeeeeee'' hemen kucakladı beni oğlum....

eşimde güldü...

Henüz oğlumun etkelenceği çok kötü bir olay yaşamadık onun yanında tabi!!!!

Etkilenmiş oğlunuz. Susturmak istemiş. Duymayı reddetmiş adeta. Nasıl etkilenmişse minik. Allah yardımcınız olsun. İnşallah huzurlu bi yuvanız olur. Psikolojik destek demiş arkadaşlar. Bence de öyle ama bir erkeği psikolojik destek almaya ikna etmek çok zor. Benim de umutsuz olduğum bir şey bu. İnşallah siz ikna edebilirsiniz.

ben esinle birbirinize sevdiginize inanıyorum karakteri bu şekilde ama tedavi şart ya kücük cocuk etkilenmiş farkında olmadan acaba içinde neler yasıyo? Sizin üzüldügünüzü farketmiş olacak ki sarılmıs arkadasım.Acaba eşinden biraz uzak kalsan kaybedecegini hissettirsen sizin için tedavi olmaya yanasır mı bi nevi tehdit gibi..

ben esinle birbirinize sevdiginize inanıyorum karakteri bu şekilde ama tedavi şart ya kücük cocuk etkilenmiş farkında olmadan acaba içinde neler yasıyo? Sizin üzüldügünüzü farketmiş olacak ki sarılmıs arkadasım.Acaba eşinden biraz uzak kalsan kaybedecegini hissettirsen sizin için tedavi olmaya yanasır mı bi nevi tehdit gibi..

Birbirimizi seviyoruz;

Ama çok kırıcı olaylar yaşadık,içim paramparça,kırgınım...

he bide işyerine papatya çayı almış:44: o da farkında olabilir mi sinirinin...

bende kantaron alayım içsin bari....

PollyN Nasıl anlatsam ki...ayrı kalmak demek oğlumdan ayrı kalmak demek..

Tek dileğim sinirlenmemesi...Ama bunun bir çözümü varmıdır?ben ne kadar etkin rol oynarım ne yapmalıyım?

burda tıkanıyorum...

Etkilenmiş oğlunuz. Susturmak istemiş. Duymayı reddetmiş adeta. Nasıl etkilenmişse minik. Allah yardımcınız olsun. İnşallah huzurlu bi yuvanız olur. Psikolojik destek demiş arkadaşlar. Bence de öyle ama bir erkeği psikolojik destek almaya ikna etmek çok zor. Benim de umutsuz olduğum bir şey bu. İnşallah siz ikna edebilirsiniz.

sizin de mi eşiniz çok sinirli..Bir sınırı var mı öfkesinin?

Birbirimizi seviyoruz;

Tek dileğim sinirlenmemesi...Ama bunun bir çözümü varmıdır?ben ne kadar etkin rol oynarım ne yapmalıyım?

burda tıkanıyorum...

Eşinden ayrı kalmak demek neden oğlundan ayrı kalmak demek orasını anlamadım

Birbirimizi seviyoruz;

burda tıkanıyorum...

sinirlenecegi seyleri az cok biliyosundur onları yapmamaya calıs her zaman ılımlı yaklas güzel sözler söyle..O zman nasıl tepki verir.

Eşinden ayrı kalmak demek neden oğlundan ayrı kalmak demek orasını anlamadım

arkadaş demiş ya eşinden uzaklaş diye;

bu annemin evine gitmekle olur;

E şimdi çocuğu alıp anneme gitmem demek ,eşimde buna izin vermez,

sen git çocuğu bırak der..

yani eşim alıp çocuğu anneme gidince sessiz kalacak biri değil,ortalığı katar birbirine,sinirini anlattım ya,

bide böyle bir durumda siz tahmin edin artık...

o manada söyledim,

ya ben çözüm olarak aslında ne yapmalıyım işin orasındayım;

ne yapsam eşime ders olur yada sinirini kontrol eder???

X