Esimin babaannesi bizle yasarsa....

Son yazdığından sonra kayınvalin de haklı. Onun annesine öyle yapıldıysa haliyle o da eşinin annesine bakmak istemez. Ancak muhattap yine siz değilsiniz. Evlatları varken toruna, geline düşmez bu. Utanmaları gerekir böyle bi'şeyde, hadi her şeyi geçtim elalem bile ne der yani:44:

Kaç kardeşler bilmiyorum ama 2-3 ayda bi'dönüşümlü olarak baksınlar kadıncağıza, gencecik, yeni evli bi"geline" kalmamalı böyle bi'yük.

Lütfen hiç oralı olma. Eşin bi'şey derse "bitanem o kadar evladı yanaşmıyo da ben genç, yeni evli, çalışan, çocuklu ve gelin halimle nasıl yükleneyim bu yükü. Sen de olmıycaksın akşamları ben bu yükü kaldıramam kadına yazık bana da günah olur" de. Sakın kahramanlık yapıp kabul etme sana gelene kadar vicdan yapması gereken dolu insan var.

Çok üzüldüm teyzeme boşa demiyolar Allah elden ayaktan kesip, ele muhtaç edeceğine canımı alsın diye:KK25:

Benim ananem uc gun yatak dorduncu gun toprak derdi 8 ay yatti hastanede vefat etti yinede ele kalmadi hastanede bakildi

canım benim öncelikle güzel yüreğin için öpüyorum seni, yalnız bu yaşta sana zor gelir üstelikte çocukları varken uygun bi dille eşine anlat belki çalışmasaydın olurdu da bu durumda çok zor ,buzamanda gelinler erkek tarafının he yaptığı her söylediğinden nem kaparken senin gibilerde var demekki

Kwyinvalidemle konustum diyorki benimde annem yatalakti baban her zaman e e getirme uc tane cocuk var dedi ben hep gittim ablamla donusumlu baktim cociklarida gencligimide ziyan eytim yollarda annem benimde kiymetliydi diyo onada soyledim diyo bana kizamaz diyor
Kendi evine gotursun orada iki ay kalirim bakarim ama bu sekilde bende kabul eymiyorum herkez cekiliyo kenara baban ortada diyor huxur evi mevzusunada yaziklar olsin boylw diyolarsa kimseden srs cikmiyo babana yukleniyolar vs diye anlatti telefomda bende bisey demedim
Herhalde bana dusmez aralarinda hallederlerde artik ortalik baya kariscak gibi duruyor

Bak işte kayınvalidenin de haklı sebepleri var
Bilmediğin şeyler ve henüz sıra sana gelmeyen bir durum var
Bırak kardeşler ve eltiler halletsin
Sen kayınvalidene ve annene bakarsın ilerde, o kadar.

Bazıları kayinvaliden varken sana düşmez diyorlar da öyle insanlar var ki allem edip kallem edip torununa bakmak zorundaymis gibi lanse ettiriyorlar
Misal benim anneannem 19yaşında ölmüş annem altı aylıkken anneannesi bakmış büyütmüş evlendirmiş sonra kendileri yaslandılar da annemin dayılari biz bakıyoruz sende ölen annenin yerine bakcaksin dedene anneannene dediler yeri geldi para lazımdı annenin yerine verceksin dediler. Babam iyi adam olmasaydı ölen annen beni ne ilgilendirir derdi ama ne annem ne de babam gk demediler herşeyine koştular hastanede evlatları değil de torunun eşi olarak hep babam ilgilendi. Ki annem çok düşkündü ana baba yerine koymuştu herşeylerini yaptı
Ama size sıra gelene kadar evlat çok siz sadece bol bol ziyarete gidip hal hatır sorup moral verebilirsiniz.

Son düzenleme:
Eşinizin halalarını,amcalarını geçtim de diğer torunları neden bakmıyor siz bakıyorsunuz ??

konu yıne gundemde
esıme annesının soyledıklerını soyleıdm :S
bu aksam ıs cıkısı(gece ) oraya gıdıp konsuacagını kafasının o gunden berı cok atık oldugunu soyledı
ıcımde olesıye bır korku :44::KK43:

ya bılmıyorum buradakı yazılanları okuyunca bunu mutlaka ama asla yapmama gerektıgını dusunuyorum kendı kayınvalıdem bıle 2 aylıgına evıme alırsam kalacak bılıyorum dıyor kendı evıne gıtsın 2 ay sonr aben gıderım gıttıgım ıcınmutlaka bırı gelır dıyor
kaldıkı bırde babaannenın yanında bırı uyumalıymıs gece goz kulak olması ıcın

cok acayıp sınırlıyım suanda

kafamda turetıyorum soylemı boylemı dıye

kavgaya tutusucaz herhalde kahramanlık yapmaya kalkarsa esım :S
o zaman annesını babasını ararım( cok fena gaza getırıyorum kafada kurarak kendımı)

ya bılmıyorum buradakı yazılanları okuyunca bunu mutlaka ama asla yapmama gerektıgını dusunuyorum kendı kayınvalıdem bıle 2 aylıgına evıme alırsam kalacak bılıyorum dıyor kendı evıne gıtsın 2 ay sonr aben gıderım gıttıgım ıcınmutlaka bırı gelır dıyor

o zaman annesını babasını ararım( cok fena gaza getırıyorum kafada kurarak kendımı)

canım bence gereksiz üzme kendini, annesi eşşek değil ya bu şekilde olmayacağını da tabikide aklı kesiyordur.
yanlız kayınvaliden çok akıllı kadınmış, herşeyi düşünmüş maşallah....

canım bence gereksiz üzme kendini, annesi eşşek değil ya bu şekilde olmayacağını da tabikide aklı kesiyordur.
yanlız kayınvaliden çok akıllı kadınmış, herşeyi düşünmüş maşallah....

aslında oyle cakal bır kadın degıl bılemıyorum yad aben anlamıyorum kendısını canım

o degılde benım bunlara sahıt olmam cok kotu cunku kendısıde benım kayınvalıdem dımı bugunun yarınları var

gercı dıyor benım oglum senın annene bakmazsa sende bana bakma :KK53: yanı o benımkıne yapmadı evıme aldırmadı bende ıstemyorum sımdı
kayınpederım haklısın genctım ben fılan dıyormus

canım gereksiz bi gerginlik içindesiniz.burada size düşen bi sorumluluk yok ki bu kadar stres oluyosunuz.
o kadar yetişkin evlatları var sokağa mı atacaklar siz evinize almazsanız.
yapmayın mantıklı olun biraz.
üstesinden gelemeyeceğiniz bi sorumluluğa kalkışmayın.
ele yüze bulaştırmak ta var işin ucunda.
kayınvaliden çok akıllı kadınmış pes doğrusu.ne olursa olsun Allah rızası için bakar insan 2 ay.bu kadar inatlaşmasını saçma buldum.eşine kızmış tamam haklı ama o eşinin ayıbı ve günahı.kendisi de aynı ayıbı ve günahı da işlemek zorunda değil ki!
eşin de kahramanlık yapmasın.
yatalak ağır bi hastaya bakmayı ne sanıyosunuz Allah aşkına.
elinizden gelen diğer yardımları yapın bu konuda ise kesinlikle geri durun.
hastaya bakmak büyük sevaptır ayrıca bunu bilen insanım.hastanede annemin başında çok bekledim.kolay değil arkadaşım o hastanın layıkıyla bakılması lazım.kadına eziyete döndürmek te var işin ucunda.kadını kendi evinde bakıcıya niya baktırmıyolar ki.
nasıl bi iş bu.yazık o kadıncağıza.evlatları tarafından istenmiyor.

X