Eşimin dışarı çıkma problemi

Mavi kelebek123

Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2021
55
18
27
Merhaba herkese öncelikle 6 aylık hamileyim derdim eşimle ilgili çocukluk arkadaşları var bekarkende görüşürdü evet ama evlendikten sonra bu durum bu denli devam etmez diyordu her zaman , haftada bir gün izni var bunu evet bana da ayırıyor ama her zaman önceliği arkadaşları oluyor bu da beni değersiz hissettiriyor , yani aslında arkadaşlarıyla buluşmasına karşı değilim bütün erkeklerde bu problem var mı yoksa benim eşimde de mi var bilmiyorum bu dışarı çıkma merakı , eşimin ailesinde erkekler dışarı çıkmaz sosyal değiller hemde hiç , eşimin de böyle olmasını istiyorlar sanki ben onu evde tutamıyor muşum gibi konuşuyorlar artık sıkıldım bende bu durumdan , yani sizce hafta da bir gün eşimin arkadaşlarıyla çıkması anormal mi , ben onu çok mu baskılıyorum çünkü sürekli bundan şikayetçi

Merhaba herkese öncelikle 6 aylık hamileyim derdim eşimle ilgili çocukluk arkadaşları var bekarkende görüşürdü evet ama evlendikten sonra bu durum bu denli devam etmez diyordu her zaman , haftada bir gün izni var bunu evet bana da ayırıyor ama her zaman önceliği arkadaşları oluyor bu da beni değersiz hissettiriyor , yani aslında arkadaşlarıyla buluşmasına karşı değilim bütün erkeklerde bu problem var mı yoksa benim eşimde de mi var bilmiyorum bu dışarı çıkma merakı , eşimin ailesinde erkekler dışarı çıkmaz sosyal değiller hemde hiç , eşimin de böyle olmasını istiyorlar sanki ben onu evde tutamıyor muşum gibi konuşuyorlar artık sıkıldım bende bu durumdan , yani sizce hafta da bir gün eşimin arkadaşlarıyla çıkması anormal mi , ben onu çok mu baskılıyorum çünkü sürekli bundan şikayetçi
Haftada bir izni var ve önceliği arkadaşlarıysa keşke gidip onlarla evlenseymiş 🙄 üstelik hamilesiniz birde.

Dışarı çıkabileceği tek gün haftada bir günse ve o gününü de hep arkadaşlarına ayırırsa hayır normal değil.

Bir de şunu ekliyim: ben bu tarz şeylerde karşılığı çok önemsiyorum. Mesela eşiniz sizin haftada bir gün arkadaşlarınızla dışarı çıkmanıza laf edecek biriyse kendisinin de çıkmaması gerekir o zaman.

Son düzenleme:
Hafta birgun ise sorun yok bence ama sizi ihmal edıorsa işte sorun ordaa, nedenini konusmanız lazım

Yok hayır bana da vakit ayırıyor onda bi sıkıntı yok mesela akşam belli bi süreye kadar benimle dışarıda da çıkıyor ve ya akşama kadar evde de oturuyor sonra iki üç saat çıkıyor geliyor , benim takıldığım durum her hafta sonu olması normal mi

Hafta birgun ise sorun yok bence ama sizi ihmal edıorsa işte sorun ordaa, nedenini konusmanız lazım
Haftada bir gün evet benim ihmal etmiyor biz de çıkıyoruz dışarıya ben mi çok takıyorum bu konuyu hasta olucam diye korkuyorum gerçekten birde hamileyim çalışamıyorum bazen aşırı saçmaladığım farkediyorum aslında ama sanki elimde değil tartışıyorum

Yok hayır bana da vakit ayırıyor onda bi sıkıntı yok mesela akşam belli bi süreye kadar benimle dışarıda da çıkıyor ve ya akşama kadar evde de oturuyor sonra iki üç saat çıkıyor geliyor , benim takıldığım durum her hafta sonu olması normal mi
elbette normal?
sizin arkadasiniz yok mu hiç çıkmıyor musunuz ?
asıl evlenince tüm arkadaşlardan uzaklaşmak normal olmayan

Her hafta tek izin gününü arkadaşlarına ayırıyor sizinle hiç bir şeyler yapmıyor mu orayı anlamadım

Dışarı çıkabileceği tek gün haftada bir günse ve o gününü de hep arkadaşlarına ayırırsa hayır normal değil.

Bir de şunu ekliyim: ben bu tarz şeylerde karşılığı çok önemsiyorum. Mesela eşiniz sizin haftada bir gün arkadaşlarınızla dışarı çıkmanıza laf edecek biriyse kendisinin de çıkmaması gerekir o zaman.
Hep arkadaşlarına ayırmıyor günün belli bi süresini bana ayırıyor her zaman ama bu konuyla ilgili cok mu takılıyorum acaba ben bilmiyorum

Haftada bir gün evet benim ihmal etmiyor biz de çıkıyoruz dışarıya ben mi çok takıyorum bu konuyu hasta olucam diye korkuyorum gerçekten birde hamileyim çalışamıyorum bazen aşırı saçmaladığım farkediyorum aslında ama sanki elimde değil tartışıyorum
riskli bı gebelik geçirmiyorsaniz hamilelik bir sorun değil.
insanlar ülkede çok abartıyor bu olayı.

Bizim arkadaslarimiz hepsi uzakta oturuyor. Yoksa bulsak hepimiz hafta da bir kez bulusurduk sanirim. Önemli olan dengeyi Kurabilmek. Hamilesiniz daha hassassiniz anliyorum ama genel durumu degerlendirin. Adam bütün sorumluluklarini yerine getiriyorsa haftasonu arkadaslari ile zaman gecirmesini cok görmeyin.

Size de vakit ayırıyormuş adam hiç mi nefes almasın? Sizin hiç arkadaşınız yok mu? Hiç buluşmuyor musunuz?

Kavga etmek yerinde o anki ihtiyacinizi dile getirseniz daha iyi olur

Günün büyük kısmını sizinle geçirip 2-3 saat arkadaşlarıyla görüşmesinde ne sakınca var? Millet de kendi isine baksın, kendileri sürekli evde diye herkes aynı olmak zorunda değil.

Evet normal. İnsanlar hemcinsleri ile de vakit geçirmek ister.
Hele bu kişiler yıllardır dostu ise.
Keşke sizin de olsa çıksanız haftada bir iki dışarı belki bu kadar garip gelmezdi size.
Ben bir gün tatili olmasına ve o günde de birkaç tarafa bölünmeye çalışmasına üzüldüm şahsen.

elbette normal?
sizin arkadasiniz yok mu hiç çıkmıyor musunuz ?
asıl evlenince tüm arkadaşlardan uzaklaşmak normal olmayan
Benimde var aslında bende çıkıyordum ama şu an hamilelik birde doğumdan sonra daha da sıkıntılı bi sürece gireceğim takılıyorum ama elimde olan birşey değil ama ben asla böyle biri değildim bilmiyorum neden olduğunu acaba terapi filan mı alsam

X