Eşimin hayatında biri olduğundan şüpheleniyorum.

yusraeflal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
4
1
31
Merhaba arkadaşlar bir süredir burayı takip ediyorum kafamdaki sorulara cevaplar arıyorum.. ben onbir yıllık evliyim eşimle çok severek evlendik ve üç cocugumuz oldu küçük olan dört yaşına yeni girdi yaklaşık beş ay önce eşimle normak bir tartışma yaşadık ve eşim konuyu çok abartarak boşanma derecesine kadar getirdi ben ilkokul okumuşum daha önce hiç çalışmadım ne evim ne herhangi bir mal varlığım var. Eşime gelince onun da maddi durumu hiç yok askari ucret çalışıyor fabrika işçisi daha önce de kavgalar ederdik ama her seferinde barisirdik yani karı koca kavgaları bilirsiniz. Ben hayatında birinden supheleniyorum hatta kesin var diyorum ama elimde hiç bir delil yok..ne yapacağımı bilmiyorum üç cocukla çocuklarımı bırakmak asla istemiyorum ama bu zamn sartlarinda onlara nasil bakacağım yeniden kendime bir hayat kurabilir miyim bu süreci nasil atlatacagim hiç bilmiyorum ..bu durumu yaşayan var mı bu süreç nasil geçecek hiç bilmiyorum

beş
Merhaba arkadaşlar bir süredir burayı takip ediyorum kafamdaki sorulara cevaplar arıyorum.. ben onbir yıllık evliyim eşimle çok severek evlendik ve üç cocugumuz oldu küçük olan dört yaşına yeni girdi yaklaşık beş ay önce eşimle normak bir tartışma yaşadık ve eşim konuyu çok abartarak boşanma derecesine kadar getirdi ben ilkokul okumuşum daha önce hiç çalışmadım ne evim ne herhangi bir mal varlığım var. Eşime gelince onun da maddi durumu hiç yok askari ucret çalışıyor fabrika işçisi daha önce de kavgalar ederdik ama her seferinde barisirdik yani karı koca kavgaları bilirsiniz. Ben hayatında birinden supheleniyorum hatta kesin var diyorum ama elimde hiç bir delil yok..ne yapacağımı bilmiyorum üç cocukla çocuklarımı bırakmak asla istemiyorum ama bu zamn sartlarinda onlara nasil bakacağım yeniden kendime bir hayat kurabilir miyim bu süreci nasil atlatacagim hiç bilmiyorum ..bu durumu yaşayan var mı bu süreç nasil geçecek hiç bilmiyorum
beş aydan beri kavgalı mısınız

Size destek olacak aile, kardes vs var mi?
zor bir durum.. tartisma sebebiniz neydi? Konuyu bosanmaya nasil getirdi bundan dolayi sormak istedim

Neden üç çocuk diye sorunca olan olmuş diye kızıyorlar da açlık sınırının altında yaşarken üç çocuk yapma motivasyonunun ne olduğunu çok merak ediyorum ben.

Asgari ücretle bir iş bulursanız mevcut şartlarla hayatınızı sürdürebilirsiniz aslında. Çocuklar büyümüş, okula kreşe verirsiniz.

Size bu süreçte destek olacak birileri var mı? Hiç korkmayın hayatınızın geri kalanını mutsuz geçirmektense sıfırdan başlamak daha iyidir. Bu durumu yaşayan tek kadın siz değilsiniz öncelikle bunun farkina varın yeni bir yol cizmek için kendinize cesaret verin. Eğer böyle devam ederseniz bu psikoloji ile evde çocuklarınızda huzursuz olacaktır. Eğer eşinizin hayatında birinin olduğundan şüpheleniyorsanız bir şekilde kanıt toplamanız gerekir. Telefonuna flan bakın fotoğraflarına mesajlarına fatura dökümlerine. Ancak bu şekilde bir kanıt bulabilirsiniz. Bunları eşinize belli etmeden yapın eğer belli ederseniz o da ona göre gizleyecektir herşeyi. Bu süreçte biraz saf ayağına yatmaniz lazım kanıt toplamanız için. Allah yardımcınız olsun.

Bu saatten sonra neden bu kadar çok çocuk sorusu size anlamsız gelecek. Bir yerden başlamanız lazım. Evliliğiniz bir kere ihanet yüzünden teklediyse bunu sonunda mutlaka bitecek bu evlilik. bir şekilde bir yerden başlamanız lazım. Çocuğunuz anaokulu çağında zaten. Okula verin siz de bir işe girin

yanılıyor olabilir misin? Asgari ücretli adam nasıl aldatır ki? E para işi değil midir bu işler biraz? Ev de kira ise hem de kim asgari ücretli çocuklu herifli sevgili olmak🤷‍♀️
Aldattığı kadında aynı fabrikada çalışan biri olabilir. O da evli ve sorunları olan biri olabilir. Yada 2 güzel söze kanacak sevgiye aç yaş olarak küçük bir genç bir kız olabilir.

Lütfen yanlış anlama ama asgari ücretli çalışan evli 3 çocuklu birine kim baksın 🙄 nasıl aldatıyor, hangi parayla?
Korunun, tekrar çocuk olmasın. Çocuklar küçük mü? Bulasıkçılık, temizlik gibi işlerde çalışabilirsin.
(Konu çok gerçekçi gelmedi. İlkokul mezunuyum yazılmış ama yazım kurallarına uymuş, arada bariz bir kaç kelime bilerek yanlış yazılmış)

Kocan olacak kişinin aldattığından eminsen ve bunu sineye çekip, onunla aynı evde yaşamaya devam etmeyeceksen boşan, al nafakanı, gir bir işe ve hayatını yeniden kurmaya bak. Çok zor olacak, ama başarabilirsin!

o yüzden boşuna dememişler kadınlarımız için ekonomik özgürlük ekonomik özgürlük ve yine ekonomik özgürlük. okuyun çabalayın bir işin ucundan tutun böyle erkeklerin kölesi olmayın. (gerçi çalışıp çok iyi maddi durumu olup manyak kocalarının kahrını çeken de çok ya neyse) asgari ücretle çalışan bir bey çalışmayan bir hanım ve 3 cocuk. benim evime aylık iyi bir miktar maaş giriyor ama 3.cocugu asla planlamadim. bosansam evim var arabam var meslegim var. çok şükür var da var. sizin yapacağınız pek birsey yok gibi duruyor. boşanmanın ardından veya öncesinde ise girseniz bile alacağınız maksimum ücret 17 bin. e o da kira mi karşılasın çocuğu kreşe mi yollasın ne yapsın neye yetsin. bence çulsuz kocanız sizi aldatmiyor da olabilir. aldatmamali yani. ayranı yok içmeye bir de ekstra sevgili masrafı mi çekecek? insallah öyle bir durum yoktur ama en kısa sürede bir zanaat öğrenmek faydanız olacaktır. atıyorum sarma sarıp mantı yapıp satılabilir. hersey yapılabilir ya yeter ki para kazanmak isteyin

X