Eşimin hayatında biri olduğundan şüpheleniyorum.

Ailem var arkamda demişsiniz ama resmen ailenizden biriyle evlenmişsiniz :super: Kusura bakmayın da asgari ücretle 3 çocuk yapılır mı? Bir de değil lise, üniversite mezunu olsanız bile iş bulmak zor.

Anne babanıza bağlı olmak istemiyorsanız eşinize bağlı olacaksınız. Siz böyle birine (kuzeninize) bağlı olacağınıza anne babanıza bağımlı olun daha iyi.
aslında ilokul mezunu olanlarn iş bulması daha kolay

çünkü üniversite bitiren daha ofis işi beyaz yaka iş istiyor. hiç birini bulamazsa kasiyerlik.

ilkokul meuzun bol bol akrabam var bu kadınlardan çalışmak isteyip de çalışmayan yok (çalışmak istemeyener var, o ayrı)

işletmelerde yemek yapan bulaşık yıkayan çok
biz köylüyüz ilçede gıda tesislerinde, depolarda dünya kadar kadın çalışıyor. depodan ürünleri ayıklayıp çuvallıyor, ağzını dikiyorlar.

konfeksiyonda çalışan çok
hatayda deprem olduğunda, 6 ay sırf çadır diktiler fellik fellik ekstra işçi aradılar

bebek bakan hasta bakan çok
yazın çocukları okula gitmediğinde dondurmacıda çalışan bile var sadece yazları çalışır.

böyle çok örnek var yani ama tabii ki beden işi...

Aldattığı kadında aynı fabrikada çalışan biri olabilir. O da evli ve sorunları olan biri olabilir. Yada 2 güzel söze kanacak sevgiye aç yaş olarak küçük bir genç bir kız olabilir.
Kuzenimi kocası fabrikadaki başka evli kadınla aldattı . Aynı şekilde asgari ücretle geçinme çabası iki tarafta ikişer çocuk

Yani şöyle bir adama bakan var ve üstüne metres olan var. Ustelik evdeki kadin da bunun icin endişeleniyor. 😀
Ne garip bir hayat.
Hipergamiye aykiri, bu adamin bir tane bulduguna şükretmesi lazimdi. Ama bu adama metres olan da adamdan daha kotu durumda demek ki.
Bu adamlarla birlikte olan dahasi metres olan kadinlar nasil birileri görmek isterdim dogrusu.
kadın da evli olabilir
onu da kendi kocası aldatıyor olabilir, intikam için olabilir
kocası kötü davranıyor ya da "sana kim baksın ki ben almasam evde kalırdın" demiş olabilir, hırs yapmıştır
kadın istemeden evlenmiştir, sevmiyordur, bu taraf biraz ilgi gösterdiyse "sevmek sevilmek benim de hakkım, hayatımda ne yaşadım ki, kadınlığımı hissetcem" kafasına girmiş olabilir

Konu sahibini ailesi evermişte ortada metres varsa o niye? Ya da burada yazan arkadasslarin dedigi gibi boyle adamlara metres olan kadinlarin amaci nedir 🙄
kadın da evli olabilir
onu da kendi kocası aldatıyor olabilir, intikam için olabilir
kocası kötü davranıyor ya da "sana kim baksın ki ben almasam evde kalırdın" demiş olabilir, hırs yapmıştır
kadın istemeden evlenmiştir, sevmiyordur, bu taraf biraz ilgi gösterdiyse "sevmek sevilmek benim de hakkım, hayatımda ne yaşadım ki, kadınlığımı hissetcem" kafasına girmiş olabilir
Ben gelmeden cevaplanmış. Kadın evli ya da erkeğe maddi ihtiyacı olmayan, düzenini bozmak istemeyen biri olarak tek eksiği olan ilgiyi ondan beklentiye girmeyecek bir adamdan karşılamak daha çok işine gelir. İki taraf da birbirine bişey yapmak zorunda değil, sorumluluk yok.

Ben gelmeden cevaplanmış. Kadın evli ya da erkeğe maddi ihtiyacı olmayan, düzenini bozmak istemeyen biri olarak tek eksiği olan ilgiyi ondan beklentiye girmeyecek bir adamdan karşılamak daha çok işine gelir. İki taraf da birbirine bişey yapmak zorunda değil, sorumluluk yok.
Gri renkli sanat filmleri olur ya, meşhur camlı eski kapıların olduğu. O çeşit bir ortam geldi aklıma. :) Herkes mutsuz ama küçük kaçışlar hayatta tutuyor insanları.

Yani şöyle bir adama bakan var ve üstüne metres olan var. Ustelik evdeki kadin da bunun icin endişeleniyor. 😀
Ne garip bir hayat.
Hipergamiye aykiri, bu adamin bir tane bulduguna şükretmesi lazimdi. Ama bu adama metres olan da adamdan daha kotu durumda demek ki.
Bu adamlarla birlikte olan dahasi metres olan kadinlar nasil birileri görmek isterdim dogrusu.
Ben gördüm. İnan eli yüzü çok güzel adamdan daha çok kazanıyor ama kendini mahvediyor 🤷🏻‍♀️ öyle olunca da adam kendini bi 💩 sanıyor

Olay ihtiyac sahibi olmak degil ki. Ben coluk cocuk halimle okul takimindaki erkeklere bakardim, bando majoruyle sevgili olurdum filan.
Bana maddi getiri saglamiyordu maddiyat aklimdan gecmiyordu. 😄 O yuzden anlam veremiyorum yani para da degil şu adamda hic bisey yok. 😀 konusamayacagim adamin Ilgisini de istemezdim nebileyim.

Paraya ihtiyaci olmasa bile kendine muhtac, gucsiz adam da istemez insan yine de gibi geliyoordu.

Olay ihtiyac sahibi olmak degil ki. Ben coluk cocuk halimle okul takimindaki erkeklere bakardim, bando majoruyle sevgili olurdum filan.
Bana maddi getiri saglamiyordu maddiyat aklimdan gecmiyordu. 😄 O yuzden anlam veremiyorum yani para da degil şu adamda hic bisey yok. 😀 konusamayacagim adamin Ilgisini de istemezdim nebileyim.

Paraya ihtiyaci olmasa bile kendine muhtac, gucsiz adam da istemez insan yine de gibi geliyoordu.
Ben de bazı konuları görünce sen gibi düşünüyorum ama sonradan anladım herkes güçlü adam sevmiyor, lafını dinleteceği, bastırabileceği adam arayan kadınlar varmış, kim alıp napsın dediğimiz bu uyuz sünepe adamları da bu kadınlar alıyor işte.

herkes bando takımının kaptanına baksaydı
kalan 50 tane adamın hepsinin abaza kalmış olması, şu anda da bekar kalmış olması lazım

ne işsiz, ne dengesiz, ne fakir, ne manyak, ne pis, ne çirkin adamlar var, hepsi bir şekilde evlendiriliyor.
ortamda herkes aynı eğitim/kültür seviyesindeyse, ki olması muhtemel, konuşacak şeyleri de ortak olarak buluyor olmalarında bir tuhaflık yok. diğer ihtimal belki o kadınla arasında sadece cinsel yakınlık var -varsa yani- illa büyük planlar, hayaller, ortak konular olması gerekmez ki...

Ben de bazı konuları görünce sen gibi düşünüyorum ama sonradan anladım herkes güçlü adam sevmiyor, lafını dinleteceği, bastırabileceği adam arayan kadınlar varmış, kim alıp napsın dediğimiz bu uyuz sünepe adamları da bu kadınlar alıyor işte.

Lafimin dinlenmesini ben de severim. 😃 Maco ya da cok baskin tiplerle asla olmam ama ortasi olacak işte. 😄
Böyle adam lafimi dinlese nolur dinlemese nolur yani boşa bisey. Neyse bazi seyleri sorgulamamak lazim. 😬

herkes bando takımının kaptanına baksaydı
kalan 50 tane adamın hepsinin abaza kalmış olması, şu anda da bekar kalmış olması lazım

ne işsiz, ne dengesiz, ne fakir, ne manyak, ne pis, ne çirkin adamlar var, hepsi bir şekilde evlendiriliyor.
ortamda herkes aynı eğitim/kültür seviyesindeyse, ki olması muhtemel, konuşacak şeyleri de ortak olarak buluyor olmalarında bir tuhaflık yok. diğer ihtimal belki o kadınla arasında sadece cinsel yakınlık var -varsa yani- illa büyük planlar, hayaller, ortak konular olması gerekmez ki...

Dogru soyluyorsunuz. Ben oldukca dar bakabiliyormusum aslinda. 🙄

Evet gerçekten bu konuda size katılıyorum çok zor bir durum gerçekten elimde bir meslek yada ne bilim en azından lise mezunu olsaymisim keşke
Okurken denk geldim, geçenlerde bir kuaförde kulak misafiri olup ,sonradan konuyu deşip,neler yaptığını öğrendiğim biri var falcı demim ama kendini duru görü sahibi olarak anlatan biri var,çok anlattıkları için tabi ben de bakım yaptırdım hatta yetmedi üç işlem yaptırdım,ferahladığımı rahatladığımı hissediyorum .kadın iyi şeyler söyledi diye mi bilmiyorum daha mutlu güvende hissediyorum. Daha önce bakım yaptırdıklarım benim işlemleri yapmamı istedikleri için hep yarıda kalıyordu,bu kadın herşeyi kendi yaptı uğraşmadım da.tek olumsuz şey,hayatımdaki kişi ile ilgili söyledikleri çıktı,onun dediği gibi ayrıldık.en azından bir yıldızname bakımı mı yaptırsanız diye aklımdan geçti ,paylaşmak istedim.yani bu işi para için yapan da var, gerçekten bilen insanlar da var. Eğer bulursanız iyi birini bir bakım,iyi niyetli bir kaç işlem yaptırıp belki birseyleri düzeltebilirsiniz

X