Eşimin oyun bağımlılığı

Konu dışı olacak ama o oyun da hiç güzel değil. Ev yıkmaya değmez. Sizin adamda kafa da yok sanırım. Birşeylerin düzeleceğine inancım yok. Eskiden boşanma yokmuş ama o kadınlar neler çekmiş susmuşlar. Şimdi biz daha farklı şeyler çekiyoruz susmak zorunda değiliz. Illa boşanmak da çözüm değil ama eş kişisi kendini düzeltmiyorsa ne yapalım bir gün cinnet geçirip bizi öldürmesini mi bekleyelim.

Bizim de başımıza geldi ondan biliyorum canım.Kız anası kızı için susuyor her şeyi yutuyor oğlan analarının çenesi durmuyor.Sanırsın oğulları zorla evleniyor.
Çok doğru canım kız annesi evladının mutluluğu için susuyor insanlar bunu bile bile suistimal ediyor aslında hiç susmamak lazım ama işte..

Zaten çalışıyorum der çok özür diliyorum hanımlar ama ben siktiri basardım. Ve kesinlikle ailenle de yaşama senin kıymetin olsa o halde bırakmazlardı. Hepimiz sorun yaşıyoruz ama zorla birlikte olma kalkıp boğaz sıkma olamaz yeminle çıktığı yere sokarım ben adamı :sinirli: ezdirmeyin kendinizi bu kadarı çok fazla :KK12:

Çok üzülüyorum ben böyle konular okuyunca ya neden gelişimini tamamlayamamış kişiler evlenip gencecik insanların hayatını karartıyor başını yakıyor anlamıyorum sen şimdi sevgi değil de düzenin bozulacağı için üzgünsün kendi evim kendi sorumluluğum baba evi böyle olmucak diyosun anlıyorum seni ama inan bu pislikle yaşamaktan daha iyisidir canım at başından

Bizim de başımıza geldi ondan biliyorum canım.Kız anası kızı için susuyor her şeyi yutuyor oğlan analarının çenesi durmuyor.Sanırsın oğulları zorla evleniyor.
Hee heeee bugun benimkinin anasi aradı esim anasina bagirdi cenesi durmuyordu galiba
Ilk kez sahit oluyorum böyle birseye esimin annesine karşı bir saygisizligini görmüş degilim 2 senedir
Anne yeter beni sinir etme daha fazla kapat su telefonu bagirdi
Sonra pisman oldu aradi
Anne neden bana baski yapiyorsun sen falan dedi
Yine uzlaşamadılar ve kapatti gozleri doldu
Beni sevmiyor.ya kadın bosanmamizi istiyor ya kuduruyor

Çok doğru canım kız annesi evladının mutluluğu için susuyor insanlar bunu bile bile suistimal ediyor aslında hiç susmamak lazım ama işte..
Allahım cok yaman birisiyim ne olur bana kız evlat hayırlısıyla ve hayırlı ise nasip ette bu aleme ibret olayım diye bir dua bırakıyorum bu geceye:21:

Konu sahibi yanlıştasın... kac yaşındasın bilemiyorum ancak tecrubesiz ve acemisin bende oyleyim 1 bucuk senelik evlilik nedir ki ..
Ancak ailene şok oldum
Onlar tecrubeli ve yaşi bası almış insanlar nasil seni hala o evde barındırırlar anlam veremiyorum boyle birsey olamaz..
Hani normal laf soz kavgası edersiniz amenna eşinizle sakin sakin konusup orta yolu bulurlar ama adam sizi yere çalmış
Ya tansiyonunuz çıksaydı ve de Allah uzakta tutsun kalp krizi vs gecirip olseydiniz?
Canınıza hic mi acımıyorsunuz
Adam sizi yere çalmış yaaaa

Benim ailem beni böyle bir psikopatla aynı evde 5 dakika bile tutmaz. Adam seni resmen boğmaya çalışmış, bugün denemiş yarın Allah korusun elinde kalmayacağın ne malum bir boğuşma esnasında. Çoluk çocuk yok ne güzel kaç kurtar kendini bu adamdan. Herşeyi yapar bu adam sana. Ailenin seni hala o eve göndermesi de çok yanlış.

Benim ailem beni böyle bir psikopatla aynı evde 5 dakika bile tutmaz. Adam seni resmen boğmaya çalışmış, bugün denemiş yarın Allah korusun elinde kalmayacağın ne malum bir boğuşma esnasında. Çoluk çocuk yok ne güzel kaç kurtar kendini bu adamdan. Herşeyi yapar bu adam sana. Ailenin seni hala o eve göndermesi de çok yanlış.

Yagmurlara kalan sen misin ??

Konu sahibi yanlıştasın... kac yaşındasın bilemiyorum ancak tecrubesiz ve acemisin bende oyleyim 1 bucuk senelik evlilik nedir ki ..
Ancak ailene şok oldum
Onlar tecrubeli ve yaşi bası almış insanlar nasil seni hala o evde barındırırlar anlam veremiyorum boyle birsey olamaz..
Hani normal laf soz kavgası edersiniz amenna eşinizle sakin sakin konusup orta yolu bulurlar ama adam sizi yere çalmış
Ya tansiyonunuz çıksaydı ve de Allah uzakta tutsun kalp krizi vs gecirip olseydiniz?
Canınıza hic mi acımıyorsunuz
Adam sizi yere çalmış yaaaa

23 yaşındayım. Eşim evlenmeden önce hiç böyle değildi. Çok düşkündü bana. Aramız iyiyken ondan iyisi yok. Ama aramız bozulunca düşman gibi oluyor.

Kızlar cevaplarınız için teşekkür ederim hepinize. Gece hiç uyuyamadım. Çok düşündüm. Gece hala telefonuyla yanıma yatıp oynayan biri vardı. Çok düşündüm ve kararımı verdim. Bu akşam konuşup bitireceğim. Ve biliyorum. Bunun için evliliği bitiyorsun. Yine herşeyime laf söyleyecek. İstediği kadar bağırıp söylensin. Sessizce çıkacağım evden. Hiç birşey isteyip ne kendisiyle ne de ailesiyle tartışmaya girip kendimi yormayacağım. Anlaşmalı boşanma isteyeceğim. Sabah kalktım. İşe beraber giderdik. Küs bile olsak hep uyandırdım. Ama sabah sessizce çıktım evden. Ne yaparsa yapsın. İsterse geç kalsın. Şunu söyledim kendime beni umursamadığın için seni umursamayacağım. Kimlere neye önem veriyorsan onlar seni düşünsün dedim.

Kızlar cevaplarınız için teşekkür ederim hepinize. Gece hiç uyuyamadım. Çok düşündüm. Gece hala telefonuyla yanıma yatıp oynayan biri vardı. Çok düşündüm ve kararımı verdim. Bu akşam konuşup bitireceğim. Ve biliyorum. Bunun için evliliği bitiyorsun. Yine herşeyime laf söyleyecek. İstediği kadar bağırıp söylensin. Sessizce çıkacağım evden. Hiç birşey isteyip ne kendisiyle ne de ailesiyle tartışmaya girip kendimi yormayacağım. Anlaşmalı boşanma isteyeceğim. Sabah kalktım. İşe beraber giderdik. Küs bile olsak hep uyandırdım. Ama sabah sessizce çıktım evden. Ne yaparsa yapsın. İsterse geç kalsın. Şunu söyledim kendime beni umursamadığın için seni umursamayacağım. Kimlere neye önem veriyorsan onlar seni düşünsün dedim.

Bana kalırsa hiç akşama erteleme direk konuş derim.Ayrıca anlaşmalı boşanma bence hala şiddetin izleri duruyorsa darp raporu al ve çekişmeli boşan.Oyuna 600 tl saçmasını bilen adam sana paşa paşa(içimden geçen eşşek gibi) nafaka ödeyecek.

Merhabalar. 1,5 yıllık evliyim. Çocuk yok.
Eşimle hep kavgalarımız oldu. Ama yazacağım en kötüsüydü. Eşim Muhteşem Sultan adında bir oyuna aşırı sardı. Bir kaç ay önce bu oyuna 600 tl yatırdığını öğrendim. Sorduğumda ise ne var sende sende alışveriş yapıyorsun dedi. (Bana birşey almasını geçtim. İş için kendisine takım elbise,kışlık ayakkabıya ihtiyacını olduğunu sürekli dile getirken, aylarca bu oyuna yatırım yapmış.) Sil dedim yok dedi. Zamanını herşeyi bu oyunla geçiriyordu. Whatsapp grupları kızlı erkekli. Ben yapsam diyorum. Sen yapamazsın. Sen kadınsın dedi.) En son çare ailesine anlattım. Ailesi geldi konuştuk. Ama çözüm olmadı. Aramıza soğukluk, kavga herşey oldu. Telefonunu alıp herşeyi sildim. Tamam dedi. Birgün telefonunu kontrol ettim. Herşey geri gelmiş. Haberim yok gibi sarılarak. Benim kızdığım şeyleri yapmıyorsun di mi dedim. Benden ayrılarak oyunun başına oturdu. Gel dedim gelmedi. En son git oyun arkadaşlarınla uyu onlar sana karılık yapsın dedim. Gelmedi. Mesaj attım. Ya hemen gel ya da onları seç dedim. Yok. Kapıyı kilitleyip uyudum. Kapıya vurdu ben uyurken. Bağırmaya başladı. Aldım telefonu elinden. Camdan atacaktım. Arkamdan gelip koluyla boğazımı sıkıp beni yere fırlattı. Elimden telefonu alıp döndü arkasını. Ne kadar vicdansızsın dedim. Bağırdı. Ağladım. Gideceğim dedim. Şimdi dur yarın gidersin dedi. Çıktım arabayla. Arkamdan yemin olsun seni boşayacağım dedi. Annemlere geldim. Annem eşimi aramış. Gel buraya diye. Eşim gelemem araba yok demiş. Anneme gelmek istemeyene bahane çok. Istese taksiyle gelir dedim. Kardeşim gitti aldı. Geldi konuştuk. Ailem oyun için uzatmayın özür dileyin dedi. Eşim özür diledi. Ama o kadar kırdı ki beni. Gitmedim. Ertesi gün gittim. Gel konuşalım dedim. Yok sen gittin bitti artık. Benim evden giden bir karım yok artık dedi. Konuştum ama boşa. Ters cevaplar, umursamaz tavırlar. Telefonunu elime aldım. Tamam gidiyorum dedim. Boğazımdan tutup yere yatırıp boğazımı sıktı. Kıyafetimi yırttı. Bırak diye yalvardım. Nefes alamadım o an. Nefesim sıklaştı. Camı açtım. Bana kendini acındırma diyip camı kapattı. Tansiyon hastasıyım. İlaçlarımı içerken ilaçlarını al defol git dedi. Tamam dedim. İyi değildim. Heryerim uyuştu.Sadece bak sen böyle bir insansın dedim. Ağır cümleler kurdu. Annemi aradım beni al anne dedim. Geldi kardeşimle. Annem beni sakinlestirdi. Kardeşimle konuştu eşim. Kardeşim sadece şunu sordu. Enişte tamam ablam sinirlenmiş. Peki sen onu sakinlestirdin mi? Hayır. Annem ailesini aradı. Gelin diye. Geldiler anlattım. Babası sen erkek gibi davranıyorsun ben olsam seni boşardım. Annesi ben neler çektim. Olur öyle. Sadece şunu söyledim. Evden gitmeyecekmişim.
Oğlunuz beni dövse,öldürse, aldatsada gitmeyecek miyim dedim. Yok yapmaz dediler. Herşeyin bir başlangıcı vardır. Ama doğru kızınız yok dedim. Babamın haberi yok. Kardeşim benzeri birşey olursa hemen beni arıyorsun dedi. Neyse devam ettik. Eşim özür bile dilemedi o gün için konuşmadı bile. Ama ben kırgındım. Ama yine eşimin oyun hastalığı devam etti. Sevdiği yazarların kitaplarını aldım. Okusun diye. 1-2 baktı. Sonra yokluğunu bile farketmedi. İşten eve geldik. Yemek yedik. Topladım. Banyoya girdim çıktım. 45 dk yokluğumu farketmedi. En son geldi napıyorsun diye kitap okuyorum dedim. İyi tamam dedi. Elinde yine telefon. Neden kitap okumak yerine o oyunu oynuyorsun dedim. Unuttum dedi. 1 saattir yokum. Banyodasın sandım dedi. Konuştuk. Yok silmem. Beni seviyor musun? Ne alaka şimdi. Seviyorsan sil dedim. Bir şartla silerim. İşten çık dedi. Tamam ben oyunu seçtiğini anlıyorum. Ama herşey farklı olacak dedim. Herşeyime laf söyledi. Bende söylemesini bilirim. Ama senin gibi olmayacağım dedim 5 gündür konuşmuyoruz. Ayrı ayrı yaşıyor gibiyiz. O yine arkadaşlarıyla, oyunuyla. Çok zor durumdayım. Psikoloğa gitmeyi bile düşünüyorum. Bana bir çözüm yolu söyleyin. Siz olsanız ne yapardınız?
Canım benim eşim de oyun bağımlısı oyuna milyarlar yatırdı diyebilirim. ki Senin bahsettiğin gibi hani basit bir oyun değil. online bir oyundu adamların sesi evin içinde bilgisayarın bağımlısıydı yemek yemeye oturmuyor, iki sohbet etmiyor, Eve gelince direkt bilgisayarın başına otururdu. defalarca kavga ettim olmadı.Bir gün çok büyük bir kavgamız oldu kavga ederken dahi O oyunun başındaydı . Benim bütün bileziklerimin parası neredeyse oyuna gitti. Bilgisayarı parçalayıp anneme gittim. Annem in evini beyzbol sopası ile bastı siz nasıl kırarsınız diye. hemen gidip yenisini almış. Yani ne dersen de değişmiyor. Sadece biraz sabret Eğer boşanmaya caksan görmezden gel derim ilişkinizi ve evliliğinizi yıpratma ben çok yıprattım çünkü ama değişmedi.

Bana kalırsa hiç akşama erteleme direk konuş derim.Ayrıca anlaşmalı boşanma bence hala şiddetin izleri duruyorsa darp raporu al ve çekişmeli boşan.Oyuna 600 tl saçmasını bilen adam sana paşa paşa(içimden geçen eşşek gibi) nafaka ödeyecek.
Ben işteyip mesajla konuşmak istemiyorum. Olayın üstünden 1 ay geçti. Vücudumda birşey yok. 9 milyar kredi kartı borcumuz vardı. Onla uğraşıp dursun. Ben bütün altınlarımı vermiştim. Kendimiz yapmıştık herşeyi.

Canım benim eşim de oyun bağımlısı oyuna milyarlar yatırdı diyebilirim. ki Senin bahsettiğin gibi hani basit bir oyun değil. online bir oyundu adamların sesi evin içinde bilgisayarın bağımlısıydı yemek yemeye oturmuyor, iki sohbet etmiyor, Eve gelince direkt bilgisayarın başına otururdu. defalarca kavga ettim olmadı.Bir gün çok büyük bir kavgamız oldu kavga ederken dahi O oyunun başındaydı . Benim bütün bileziklerimin parası neredeyse oyuna gitti. Bilgisayarı parçalayıp anneme gittim. Annem in evini beyzbol sopası ile bastı siz nasıl kırarsınız diye. hemen gidip yenisini almış. Yani ne dersen de değişmiyor. Sadece biraz sabret Eğer boşanmaya caksan görmezden gel derim ilişkinizi ve evliliğinizi yıpratma ben çok yıprattım çünkü ama değişmedi.

Benim gibi benzeri şeyleri yaşayan kadınlara çok üzülüyorum ve bunları yaşatan erkeklerden nefret ediyorum. Çok mu zor eşin karın için vazgeçmek. Canım defalarca ben ailem ailesi arkadaşları konuştu. Ama asla bağımlı olduğunu dahi kabul etmiyor. En son senden soğuyorum uzaklaşıyorum dedim. Ona bile birşey söylemedi.

Benim gibi benzeri şeyleri yaşayan kadınlara çok üzülüyorum ve bunları yaşatan erkeklerden nefret ediyorum. Çok mu zor eşin karın için vazgeçmek. Canım defalarca ben ailem ailesi arkadaşları konuştu. Ama asla bağımlı olduğunu dahi kabul etmiyor. En son senden soğuyorum uzaklaşıyorum dedim. Ona bile birşey söylemedi.
Bu da bir bağımlılık Benim de ailem gelmeye Eşimin ailesi geldi ama hiç değişmedi daha sonra kızım doğduktan 1, 2ay saat sonra bilgisayardaki oyunu sattı.
Şimdi de telefonla oynuyor yani bağımlı yapacak bir şey yok.

Bu da bir bağımlılık Benim de ailem gelmeye Eşimin ailesi geldi ama hiç değişmedi daha sonra kızım doğduktan 1, 2ay saat sonra bilgisayardaki oyunu sattı.
Şimdi de telefonla oynuyor yani bağımlı yapacak bir şey yok.
Allah huzurunuzu bozmasın. Ama ben kabullenmeyeceğim.

X