Eşimle ayrılmanın ardından normalleşmek

marinxyz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2023
33
41
Merhaba arkadaşlar eşimle ayrılmanın ardından normalleşmeye çalışıyorum. 1 ay oldu ben evden ayrılalı 1 ay sonra boşanma davası olacak.

1 ayda bazen çok iyi bazen kötü hissettim normal bir süreç biliyorum. Eşimi özlemiyorum ama evdeki bazı güzel anlarimizi özlüyorum bazen. Bazense toksik ve tartışmali bir evlilikten kurtulduğum için çok iyi hissediyorum. Bu süreçte yalınız vakit geçirmekten keyif alıyorum yeni hobiler edindim onlarla ilgileniyorum çocuğumun olmaması da bir avantaj, ayrıca çalışmaya devam ediyorum.

Kendimi bazen eksilmiş hissediyorum. Bekarken acaba bir gün huzurlu bir evliliğim yuvam olur mu diye düşünürken, şimdi acaba bir gün 2. evliliğimi yapabileceğim birini alabilecek miyim hayatıma düşüncesi var. İlk evlilik bitince, bir güvensizlik hissi oluştu bende insanlara ve hayata karşı. Bu zamanla geçiyor mu?

Boşanan hanımlar ne zaman kendinizi eskisi gibi hissettiniz? Ne zaman gerçekten normalleştiniz, yeni insanlarla görüşmeye başladınız?
Şuan hemen yeni bir ilişki istemiyorum elbette. Sadece geleceğimde yeniden güvenebilecek miyim ve bekarken hayalini kurduğum o huzurlu yuvayı bu sefer kurabilecek miyim bunu merak ediyorum. Yeniden hayata ve insanlara güvenebilmek zamanla mümkün olacak mi?

Yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.🙏

Bende bosanma surecindeyim Allah kolaylik versin. En zor olani basardiniz en zor olan bosanmaya karar vermekti boyle dusunun kendinize yatirim yapin. Eski esinize nefret kin biriktirmeyin. Aglamak istiyorsaniz aglayin bu surec cok normal ilk 3-4ay cok zor gecer zaten daha sonra alismaya baslicaksiniz. Bir bakarsiniz gunes yeniden dogmus hatta sanki artik sadece sizin icin doguyor gibi hava sizin icin bu kadar guzel gibi o arinmislik hissine ulastiginizda kendi ozbenliginizin farkina vardiginizda dunyanin en guclu kadini hissedeceksiniz dunyayi yerinde oynatabilir enerjiye sahip olacaksiniz. :) Gecmis seylere ani denilir bunuda unutmayin. Elbelt caniniz cok yanacak belki pismanlik bilr ama unutmayin siz en zor olani yaptiniz bosanma davasi acamayan kac kadin tukeniyor dusunun.
Benimde cocugum yok besbekarsiniz :)
İlk kendiizi yeniden taniyin sevmeye baslayin. Kimseye guvenemem demeyin hayat bu ne cikar belli olmaz ama dinlenin gonlunuzde ruhunuzda bir dinlensin dogru zamani size gosterecektir :)

Ben boşandıktan sonra 1,5 -2 yıl kendime gelemedim. Ama bunda ailemin payı da büyüktü. Sürekli eleştirildim desteklenmedim. Hatta annemin çok ağır hakaretleri de olmuştu. Antidepresan kullandım bi süre …
Ama zamanla sular duruldu. Ben bi şekilde aile evinden kendimi kurtardım. İş bulup çalıştım kendi yağımda kavruldum. Sonra eşimle tanıştık. Evlendik
Meğer dünya varmış dedim. Sevilmek değer görmek neymiş unutmuşum öncesinde.
Aileniz psikolojik olarak yanınızdaysa hafif atlatırsınız diye düşünüyorum. Zaten çalışıyormuşsunuz da. Biraz canınız yanacak ama hepsi geride kalacak. Bu konuyu da derin derin düşünüp canınızı sıkmayın.

Merhaba arkadaşlar eşimle ayrılmanın ardından normalleşmeye çalışıyorum. 1 ay oldu ben evden ayrılalı 1 ay sonra boşanma davası olacak.

1 ayda bazen çok iyi bazen kötü hissettim normal bir süreç biliyorum. Eşimi özlemiyorum ama evdeki bazı güzel anlarimizi özlüyorum bazen. Bazense toksik ve tartışmali bir evlilikten kurtulduğum için çok iyi hissediyorum. Bu süreçte yalınız vakit geçirmekten keyif alıyorum yeni hobiler edindim onlarla ilgileniyorum çocuğumun olmaması da bir avantaj, ayrıca çalışmaya devam ediyorum.

Kendimi bazen eksilmiş hissediyorum. Bekarken acaba bir gün huzurlu bir evliliğim yuvam olur mu diye düşünürken, şimdi acaba bir gün 2. evliliğimi yapabileceğim birini alabilecek miyim hayatıma düşüncesi var. İlk evlilik bitince, bir güvensizlik hissi oluştu bende insanlara ve hayata karşı. Bu zamanla geçiyor mu?

Boşanan hanımlar ne zaman kendinizi eskisi gibi hissettiniz? Ne zaman gerçekten normalleştiniz, yeni insanlarla görüşmeye başladınız?
Şuan hemen yeni bir ilişki istemiyorum elbette. Sadece geleceğimde yeniden güvenebilecek miyim ve bekarken hayalini kurduğum o huzurlu yuvayı bu sefer kurabilecek miyim bunu merak ediyorum. Yeniden hayata ve insanlara güvenebilmek zamanla mümkün olacak mi?

canım bende boşandım ilk zamanlar acaba ne zaman eski halime döneceğim huzurlu günlerime derken zaman çok hızlı geçiyor unutuyorsun tozu bile kalmıyor zamana bırak zaman ver çok normal böyle hissetmen

İleride ne olacağını bilemezsiniz.Belki yeniden evlenirsiniz.Belki bu işinizle barisirsiniz.Yada tek yaşarsınız.

Özgürlüğünüze kavuşmanın tadını çıkarın. Gezin tozun eğlenin. İkinci bir evliliğiniz olursa olur olmazsa da dünyanın sonu değil.

bir süre sonra bu adamı nasıl sevmişim modu oluyor hatta hiç evlenmemiş hissiyatı. sizin durumda mahkeme hele bir bitsin rahatlarsınız

Bence en zor evre karar vermekti. Onu geçmişsiniz. Ben çok zor karar vermiştim. Bir de evliyken bebek istemiyordum ama ayrıldıktan sonra keşke bebeğim olsaydı dedim, çocuk sahibi olmadığım için üzülmüştüm. Sonra geçti. Bir süre sonra yeni biriyle tanıştım. Sonra onunla da anlaşamadık. Ama hayat yalnızken güzel bence. Benim bir beklentim kalmadı.

herşeyin bir süresi var canım. şimdi bu dönemindesin. bence zamanla serpileceksin. ve çok daha iyi hissedeceksin. kendini ne zaman hazır hissederse insan o zaman aşamalara geçer. bence herkes için, ayrılma sebebi, ilişkş dinamiği gibi bissürü sebeple değişebiliyor bunlar. senin kendin keşfetmen daha iyi :')

Bir arkadasim bosandi o zaman adamla bagi tam kopmamisti saygi bitmisti sevgi de degildi bağımlılıktı daha cok
O zamanlar ona kendine zaman tani kendinle kal demistim
Siz de kendinize odaklanin kitabinizi okuyun kahvenizi icin gezin arkadaslarinizla görüşün
Evli değilim bosanma sürecinden de gecmedim ama cok defa tasinmis duzen kurmak zorunda kalmis biri oldugum icin duzen değiştirmek yeni alışkanlıklar kazanmak kolay degil bir süreçten gecmek gerekiyor kendinize zaman verin hersey zamanla rayina oturacaktir

Kendine cokca vakit ayır kendine kıymet ver sen kendini sevdikçe seni seven insanlarda. Çoğalır biz kendimizi ne kadar sever değerli görürsek karşı tarafta oyl gorur evlenmek şart. Değil tekrar nasip olursa olur diyin geçin şuan kendinizi iyilestirin

X