eşimle bitmek bilmeyen sorunlarımız

"Eşimle geçinemiyoruz, bu evlendikten sonra değil sadece nişanlılık döneminde de, sevgililik döneminde de vardı." diyen benim amcam mıydı yoksa :KK53:

biraz öp sev, yumuşıcağından eminim yav. ama için kızgınlıkla dolmuş ve sen konuyu uzattıkça onun da soğukluğu uzuyor işte. ben uzatmıyorum mesela. ilişkimizin başlarında birbirimizi yeterince tanımadığımız için sorunlarımız oluyodu, nasıl ağlıyodum var ya tartışınca. hem başakla tartışmak iğrenç bi şeydir, kendini savunmak için bi cümle kurarsın ordan cımbızla laf seçip ona takılır. bu sefer o kelimenin hesabını vermeye başlarsın :KK60: şimdiyse bunların geçici huysuzluklar olduğunu bildiğim için boşveriyorum, geçiyo kendiliğinden.

bence hiçbir şey olmamış gibi davranmak en iyi yol bir başağa karşı

bu dediğğimi yapamıyorsan da yapacak bir şey yok, zaten diyorum ya başağı çoğu insan çekemez diye :KK53: ben sevgilime de diom seni herkes çekemez diye :KK60: ama beni de herkes çekemez, öyle bi durum var :KK53:

sen kendi haline üzül bence şekerim..

bizim sevgililik döneminde bana kendimi dünyanın en mutlu kadını hissettiren bir adam, evlendikten sonra evrimini bir öküze dönüşerek tamamladı.

seninki gibi bir huysuz sevgilinin evlendikten sonra neye dönüşeceğini tahayyül bile edemiyorum.. aman dikkat..

bana ne kızıyosunuz yahu, yardımcı olmaya çalışıyorum anaa :KK53: tamam napıyosanız yapın ne diyim

fazladan mesaj------------------------------------------------

Son düzenleme:
bana ne kızıyosunuz yahu, yardımcı olmaya çalışıyorum anaa :KK53: tamam napıyosanız yapın ne diyim

sana kızmıyorum canım kendime kızıyorum. eşimin eski hallerini hatırlatıyorsun. değişime kızıyorum.

ahhhhhh asude aynı durumdayız. bu adam beni dünyanın en mutlu kadını gibi hissettirirdi. şu an dünyanın en mutsuzu gibi hissediyorum.

sen kendi haline üzül bence şekerim..

bizim sevgililik döneminde bana kendimi dünyanın en mutlu kadını hissettiren bir adam, evlendikten sonra evrimini bir öküze dönüşerek tamamladı.

seninki gibi bir huysuz sevgilinin evlendikten sonra neye dönüşeceğini tahayyül bile edemiyorum.. aman dikkat..

yahu siz manyak mısınız? insan gibi geldik şöyle olurlar böyle olurlar diye yazdık. yok sen de evlenince seni de görcez, yok sen kendi haline üzül şekerim. benim amacım sadece kendi durumumuz üzerinden kendimce başağı idare edebilmenin yollarını göstermekti, aman ne güzel anlaşıyoruz diye hava atmak değildi ki garip garip tepkiler veriyosunuz.

"kendi haline üzül şekerim" nası bir üsluptur yahu. insan gibi "evlendikten sonra seni de eleştirebilir, dikkat et"yazamıyorsun di mi? sinirim tepeme çıktı yine ya. küfredecem o olacak. yardımcı olmaya çalışanda kabahat zaten

Son düzenleme:
sana kızmıyorum canım kendime kızıyorum. eşimin eski hallerini hatırlatıyorsun. değişime kızıyorum.

ahhhhhh asude aynı durumdayız. bu adam beni dünyanın en mutlu kadını gibi hissettirirdi. şu an dünyanın en mutsuzu gibi hissediyorum.

peki.

o zaman yukarda yazdığım şeyler sadece asude için geçerli

gün gelir kılımı bile kıpırdatmak istemem.yine de istemeye istemeye yaparım.evdeki ufacık bir dağınıklık insanın sinirini bozuyor bazen.oğlum sağolsun sürekli oyuncakları yerlerde ben topluyorum.o dağıtıyor. sevmesek de ev işlerini yapmamız lazım.kendimize saygı duymalıyız ilk önce.nasıl misafir gelince özenliyiz.biz misafirimiz kadar değerliyiz. canım, ben eşime baştan söylemiştim deyip kendine bir savunma bulmuşsun.işine gelirse ben böyleyim gibi tavırlar ilk önce saygıyı sonra sevgiyi öldürüyor.ev işlerinde biraz daha özenli olmaya çalış.eminim eşinin hoşuna gidecektir.bir de duygu sömürüleri erkekleri pek etkilemiyor.sadece sana acımasına sebep olur..

yahu siz manyak mısınız? insan gibi geldik şöyle olurlar böyle olurlar diye yazdık. yok sen de evlenince seni de görcez, yok sen kendi haline üzül şekerim. benim amacım sadece kendi durumumuz üzerinden kendimce başağı idare edebilmenin yollarını göstermekti, aman ne güzel anlaşıyoruz diye hava atmak değildi ki garip garip tepkiler veriyosunuz.

"kendi haline üzül şekerim" nası bir üsluptur yahu. insan gibi "evlendikten sonra seni de eleştirebilir, dikkat et"yazamıyorsun di mi? sinirim tepeme çıktı yine ya. küfredecem o olacak. yardımcı olmaya çalışanda kabahat zaten

sana tek yazdığım şey: "şekerim" kelimeseydi.

şekerimin karşılığı bu hakaretler mi? bir de pişkin pişkin, küfredeceğim o olacak yazmışsın.. bu ettiğin hakaretler yetmedi mi?

senin adına ben utandım.

konu sahibinin konusunu senin seviyesizliğinle daha fazla bölmemek için polemiğe girmeyeceğim.

sana tek yazdığım şey: "şekerim" kelimeseydi.

şekerimin karşılığı bu hakaretler mi? bir de pişkin pişkin, küfredeceğim o olacak yazmışsın.. bu ettiğin hakaretler yetmedi mi?

senin adına ben utandım.

konu sahibinin konusunu senin seviyesizliğinle daha fazla bölmemek için polemiğe girmeyeceğim.

hayır yetmedi, daha fazla küfredesim gelmişti. yumuşak başlıyımdır, kolay kolay tartışmam normalde ama insan gibi davranmayana hayvan gibi davranmaktan da çekinmem.

benim adıma utanmana gerek yok. durduk yere bana ukalalık etmenden dolayı utanman yeterli

"kendi haline üzül şekerim" ukala bi tavır ve "sen kendi derdine yan" demekten hiçbir farkı yok. şimdi durduk yere küfür yemiş masum ve seviyeli insan ayağına yatma.

karşımdakinin seviyesizliğine inebilmeyi başardıysam ve hak ettiği lafı ona edebildiysem ne mutlu bana.

ben de son lafımı söyledim ve daha fazla uzatmayacağım. madem üslubunda hiçbir şey yoktu, aynı üslupla cevap yazayım: umarım "odunun yontulur şekerim". iyi günler.

Son düzenleme:
ayyyy canim ya seni cok iyi anliyorum,
bende yeni evliyim,
bizdede oldu buna benzer olaylar fakat hep alttan aldim:-)
dogrusuda bu bence,
erkekler evlenince bu kadin nasilsa benim her istegimi yapicak,
her dedigimi yapicak moduna giriyorlar,
ben 15 aylik evliyim alllaha sukur simdi iyiz,
arada yine tartisiyoruz ama oda evlilimizin cilvesi:-)
cok sabretmen lazim sana tavsiyelerim:-)

eve geldigi zaman yuzun gulsun,
yemegini yap
evini temiz tut

baktin caticak bir konu buldu tamam sen haklisin de:-)

ben boyle yaptim idare ettim degistirene kadar,
tabikide haksiz oldugu zaman soyluyorum artik:-)
bir muddet idare et
kavga etmemeye calis
sakin sakin halledelim de

insallah duzelirsiniz

sadece biraz sabir:-)

evet reputable kardeşim yukarıdaki arkadaş çok haklı bence. birazcık çaba göster bakalım tatlım birazcık uğraş ver. biliyorum bu senin için çok zor ama en azından yürümezse " ben üzerime düşeni yaptım" dersin, ardına bakınca pişman olacağın bir şey olmaz. biz koçlar da çok inatçıyızdır azıcık yapıcı olmaya çalışalım tatlım inan bana ben meyvelerini topluyorum. ilk gençliğimde bende asiydim şimdi duruldum yapıcı ve sabırlı olmayı hayat kafama vura vura öğretti. bizi de haberdar et gelişmelerden emi ...

arkadaşım kusura bakmada evli olan bir kadın ne olursa olsun evindeki bazı görevleri yapmak durumunda. afedersın b*** götürse yapmam gibilerinden tabir kullanmışsın bunlar ufak şeyler olsa bile büyüyor.. :KK20: ve siz bayansınız sizin eşinizden daha titiz ve düzenli olmanız gerekiyor.. ayrıca 3 ilaç içmek vs yakışmıyor. biraz özeleştiri yapmanız gerekiyor diye düşünüyorum.. bence sorunlarınız bu ufak şeylerden başlıyor diğerleri ise sadece birer birikim..
ama yinede siz bilirsiniz.. umarım herşey yoluna girer..:KK69:

Şu anda 3.5 yıllık evliyiz ve 2 aylık bi kızımız var.Bende evlendiğim ilk zamanlar çok ağladım çok hemde sürekli boşanalım diyordum.Ama o hiç kabul etmiyordu iyikide etmiyordu çünkü onu çok seviyorum.
Anladığım kadarıyla eşin herşeye bi kulp bulacak ne yapsan beğenmicek.Sana bi tavsiyem eşinle sakin ve huzurlu olduğunuz bi zamanda karşılıklı oturup elinize bi kağıt kaem alarak bir bir isteklerinizi sıralamak.Mesela;
*ben eve gelmeden önce herşey hazır ve temiz olsun
-bana namaz konusunda baskı yapma
*bulaşık hiç olmasın
-eleştirme olmasın
*ailemi haftada 1 ara güleryüz göster
-bana güzel ve tatlı davran
vs vs....
gibi umarım herşey hallolur.
Birde küçük bir tavsiyem erkeklerin üstüne ne kadar çok giderseniz kendilerini o kadar büyük görürler.Siz üstünüze düşen görevi yapın sonrada kendi işinize bakın bilgisayara geçin o bişey deyincede tamam olur falan diyin .yani hiç tartışmaya girmeyin.bakalım kendi yaptığını anlıcakmı

arkadaşım kusura bakmada evli olan bir kadın ne olursa olsun evindeki bazı görevleri yapmak durumunda. afedersın b*** götürse yapmam gibilerinden tabir kullanmışsın bunlar ufak şeyler olsa bile büyüyor.. :KK20: ve siz bayansınız sizin eşinizden daha titiz ve düzenli olmanız gerekiyor.. ayrıca 3 ilaç içmek vs yakışmıyor. biraz özeleştiri yapmanız gerekiyor diye düşünüyorum.. bence sorunlarınız bu ufak şeylerden başlıyor diğerleri ise sadece birer birikim..
ama yinede siz bilirsiniz.. umarım herşey yoluna girer..:KK69:

o bir örnekti.
kaç kez söylemem gerekiyor.
evi toplamayı istemiyorum ama YAPIYORUM.
evimi b*k götürmüyor.
özeleştiri de yapıyorum ama tek taraflı olmuyor.
ayrıca arkadaşlar bu konuda daha fazla yorum istemiyorum. diğer konumdan yorum yazabilirsiniz.

iki tarafa yetişmek zor. bu eskiydi neden tekrar yukarı çıktı anlayabilmiş değilim.

beklentilerinizin altında bir evlilik gecırıyorsunuz anlasılan buda sizi 3 ilaç içip eşinize intihar blöfü yaptırtacak kadar kendnize kızgınsınız bu evliliği yaptıgınıza öylemi?! evliliğini diğer arkadaslarınızın evlilikleriyle kıyaslamayın lütfen dahada zararlı çıkarsınız sonra..hem dört duvar arası kım ne yasıyor bılemezsınız misal x arkadasınız baslar işte ayy kocacım gelir öper sarılır bensız wcye gitmez diyecek kadra abartılı konusabılır takılmayın boyle seylere aldanmayın..siz elınızde olanla yetınmeye bakın ''eşimi sevıyorum dıyorsunuz cunku oda sizi sevıyorkı bakın sızın için telaslanmıs meraklanmıs ,düzelmen için yalvarmıs değilmi..demekki onun için kıymetlisin..birde sana deger vermeseydı zaten senınle evlenmezdi değilmi?
şu derdim varda ne kocalar var ne siddet goren kadınlar aldatılanlar vsvs ben onları gordukce halime sukredıyorum biliyormusun.. birde sunu derler hep ilk aylar cicim ayları vallahı kulliyen yalan bende eşimle 3yıllık flörtten sonra evlendim ama çok dedm kendıme boyle bi evlilik hayal etmemıstım neden evlendım dıye arada pişman oldum cunku hergunumuz kavgalıydı bide bardak canak kırma huyumuz vardı ıkımızınde ,abowww ne kavgalar ne kavgalar cunku bırımızden bırımızın alttsn alması gerekyaa kimse alttan almıyordu dedım dedık caldıgım duduk derken derken zamanla ben ona o bana alıstı 9aylıkken bırbırımızı cozduk artık ve bız suan cıcım aylarımızı yasıyoruz sonucta flört ve evlılık bambaska kavramlar onuda anlamıs olduk.. ne yala soyleyeyım bazen benımde bır tembelıgım tutuyor hiç bişee yapmak gelmıyormıcımden bende ozaman eve mısafır cagrıyorumkı evi temızlemem mecburı olsun dıye .. hem bana gore mısafır mufettıs gibidir yani evin temiz olmasına özen gostermek gerekır :KK66: eşimle ilişkimde asla baska arkadasklarımla kıyaslamadım ben boyle mutluyıum dedım kimbilir benım ne pruzulerım varda eşim katlanıyor bana dedım gıkını cıkartmıyor .. madem burclardan girdin olaya ben yay eşim akreptir dusun sen bizdeki zıtlıgı.. önemli olan uyumlu çift değil,uyumsuzlugu uyumlu hale getırmektir bunu basarabılen evlılıkte kazanır işte..

yorum yazılmasını istemiyorsun ama ben bi yorum yapmak istiyorum
eşin senden zor bişey istememiş biraz daha tertipli olmanı istemiş zor değil olabilirsin
mutlu olmak istiyorsan çaba göstermelisin aranızdaki çok ufak bi sorun ve bunda inatlaştıkça kötüye gitmiş
daha 11 aylık bir evlilik bu hemen boşanma gibi bi konuşmanın geçmeside çok kötü olmuş
yumuşak başlı olmak zor değil evliliğini yürütmek istiyorsan isteklerine göre davranmalısın inanki eşinden karşılığınıda alırsın
ilaç felan içmende yanlış bence halledilmeyecek kadar büyük bi sorun değil ama sen fazlasıyla abartmışsın olayı eşininde üzerine gelmesi
doğru değil belki ama sen o çabayı göstersen oda sana karşı daha sıcak davranır evlilik bu sorumlulukları büyük ama
insan bunun altından kalkabilecek bi yapıda sen onun huyuna gidersin o senin huyuna gider arada sorun felan kalmaz yeterki isteyin mutlu olmayı
hayal kırıklığı değilki bu cnm eşin sana yalan dememiş ihanet etmemiş sadece biraz daha düzenli ol diyor valla ben evimde
iş yaparken bir hevesle yapıyorum sonra evimi öle temiz toplu görünce çok mutlu oluyorm benim eşimde
çok pimpiriklidir bendede vardı ilk zamanlar tembellik toz kontorlu yapardı resmen baktım sorun yaratıyor hem pis oluyor yapayım dedim
eşimde bende rahat ederim onun azarını işitmektense hem benim görevim bu yapayım dedim şimdi 5 yıl olucak onun ağzına laf vermiyorum yapıyorum temizliğimi 2 günde bir toz alırım evimi 2 günde bir süpürürüm hergün toplarım gözüme dağınık bi yermi ilişti başka işim yoksa yaparım mesala çoraptan bile kavga çıkardı şimdi azda olsa çamaşır atıyorum makineye hep temiz tutuyorum eşyalarını yani bunun için kavga edip aramıza soğukluk girmesini istemem gerekte yok bence sen daha alışamadın evliliğe ama alışırsın zamanla eşine tartışmadan çözün sorununuzu sende onun ağzına laf verme 1 tabağımı kızıyor hemen yıka koy kenara iki bardağamı kızıyor hemen yıka koy eşin senin böle olduğunu görünce daha mutlu olur sende oda mutlu olursunuz cnm evliliklerde olur böle anlaşmazlıklar ama üstesinden gelmek sizin elinizde hemen boşanırım demekle olmaz inş sorununuz ortadan kalkar cnm

yorum yazılmasını istemiyorsun ama ben bi yorum yapmak istiyorum
eşin senden zor bişey istememiş biraz daha tertipli olmanı istemiş zor değil olabilirsin
mutlu olmak istiyorsan çaba göstermelisin aranızdaki çok ufak bi sorun ve bunda inatlaştıkça kötüye gitmiş
daha 11 aylık bir evlilik bu hemen boşanma gibi bi konuşmanın geçmeside çok kötü olmuş
yumuşak başlı olmak zor değil evliliğini yürütmek istiyorsan isteklerine göre davranmalısın inanki eşinden karşılığınıda alırsın
ilaç felan içmende yanlış bence halledilmeyecek kadar büyük bi sorun değil ama sen fazlasıyla abartmışsın olayı eşininde üzerine gelmesi
doğru değil belki ama sen o çabayı göstersen oda sana karşı daha sıcak davranır evlilik bu sorumlulukları büyük ama
insan bunun altından kalkabilecek bi yapıda sen onun huyuna gidersin o senin huyuna gider arada sorun felan kalmaz yeterki isteyin mutlu olmayı
hayal kırıklığı değilki bu cnm eşin sana yalan dememiş ihanet etmemiş sadece biraz daha düzenli ol diyor valla ben evimde
iş yaparken bir hevesle yapıyorum sonra evimi öle temiz toplu görünce çok mutlu oluyorm benim eşimde
çok pimpiriklidir bendede vardı ilk zamanlar tembellik toz kontorlu yapardı resmen baktım sorun yaratıyor hem pis oluyor yapayım dedim
eşimde bende rahat ederim onun azarını işitmektense hem benim görevim bu yapayım dedim şimdi 5 yıl olucak onun ağzına laf vermiyorum yapıyorum temizliğimi 2 günde bir toz alırım evimi 2 günde bir süpürürüm hergün toplarım gözüme dağınık bi yermi ilişti başka işim yoksa yaparım mesala çoraptan bile kavga çıkardı şimdi azda olsa çamaşır atıyorum makineye hep temiz tutuyorum eşyalarını yani bunun için kavga edip aramıza soğukluk girmesini istemem gerekte yok bence sen daha alışamadın evliliğe ama alışırsın zamanla eşine tartışmadan çözün sorununuzu sende onun ağzına laf verme 1 tabağımı kızıyor hemen yıka koy kenara iki bardağamı kızıyor hemen yıka koy eşin senin böle olduğunu görünce daha mutlu olur sende oda mutlu olursunuz cnm evliliklerde olur böle anlaşmazlıklar ama üstesinden gelmek sizin elinizde hemen boşanırım demekle olmaz inş sorununuz ortadan kalkar cnm

evet! yine tek sorunumuzun temizlik olduğunu düşünen bir yorum daha.

canım arkadaşlar
kaç kez söylemem gerekiyor. evim derli toplu, bu konuyu açtığım günden beri öyle. bir işe yaramıyor. sorunumuz sadece bu değil. yüzlerce sorunumuz var, lütfen artık bu konuya cevap yazmayın. diğer konum güncel olan, zira burada olan mesajlar hep aynı konuya yönelik. bıktım aynı cevapları vermekten.

X